Lokalnie media - fikcyjna niezależność?

/ 5 odpowiedzi
Witam wszystkich,
to moj pierwszy post ponieważ padl w moim odczuciu, przynajmniej deklarowany, bastion niezależności w naszym mieście. Najpierw wkleje tekst pana Marcina Rynskiego, ktory natchnal mnie do takich przemyśleń:
Czubacki i Osiecki w II turze ? komentarze
[Marcin Ryński]
Ponieważ od kilku dni z różnych stron padają pytania o organizację debaty przez e-Sochaczew.pl postanowiłem zabrać głos w tej sprawie.
Z uwagi na duże zaangażowanie Szymona Maciejewskiego w kampanie Pana Osieckiego dziś e-Sochaczew.pl, w pewnym symbolicznym wymiarze, przestał być organizacją zupełnie neutralną. Z tego powodu nie chcemy brać na siebie odpowiedzialności za organizację i przebieg finałowej burmistrzowskiej debaty. Jednocześnie pragnę podkreślić, że Portal jest i będzie platformą komunikacji kandydatów z wyborcami, zainteresowanych odsyłam do regulaminu zakładek wyborczych.
W mojej ocenie debata powinna odbyć się w 2 turach na antenie radia Fama przy zasadach ustalonych wspólnie przez oba komitety (tematyka, czasy wypowiedzi, wzajemne pytanie itp). Następnie nagranie w formie podkastowej mp-trójki może być udostępnione w Internecie. Dodatkowo dobrym rozwiązanie może być transkrypcja i publikacje formy pisanej w gazetach i Internecie.
[2010-11-23 11:29]
I w związku z tym mam takie pytania:
1. Dlaczego zdecydowaliście się Panowie kandydować będąc jednocześnie członkiem Zarządu Stowarzyszenia, czy warto było poświęcić neutralność Stowarzyszenia? Czy Pan Szymon nie mógł po prostu wybrać jaką drogą chce kroczyć, drogą niezależności, idei Stowarzyszenia czy Polityki ze wszystkimi jej konsekwencjami?
2. Pisze Pan, że z tego powodu e-Sochaczew.pl przestał być organizacją neutralnąrozumiem, że w Pana ocenie Radio Fama taką jest, jest neutralne, nie ma nic wspólnego z aktualnym Burmistrzem?
Radio Fama bardziej neutralną od e-Sochaczew.pl?Skoro tak, to "gratuluję" rozwoju Stowarzyszeniu i dziękuję przynajmniej za szczerość...
Karol
żadne media,ogólnopolskie,lokalne,nawet gazetka szkolna nie będą obiektywne,założyciel albo kierujący ma swój światopogląd i nim się kieruje opisując rzeczywistość,zauważ że posty na forum też nie są obiektywne,to my musimy wybrać z natłoku wydarzeń i relacji intersujące nas szczegóły i ocenić je,a i tak pominiemy zalety kandydata (w wyborach)który nie odpowiada naszej opcji i wyolbrzymimy jego porażki,nie znam osobiście żadnego z kandydatów na Burmistrza,kieruję się oceną działalności dotychczasowego i zdaniem znajomych którzy coś więcej wiedzą o pretendencie do fotela,nie napiszę na kogo będę głosował i czy w ogóle pójdę na wybory bo w pierwszym wypadku dostanę jedną pochwałę i 1500 jobów żem głupi a w drugim  zarzucą mi brak odpowiedzialności obywatelskiej,i wszystkie te wypowiedzi będą na swój sposób niezależne

(2010/11/26 09:29)
robroy jestem tego samego zdania co Ty:)

(2010/11/26 10:54)

Jasne - 100% racji.

Mam tylko pytanie po co tak się kamuflować? Po co zakładać Stowarzyszenie, po co pisać takie górnolotne, w tej sytuacji frazesy: „…Rozwoju Społeczności Lokalnych 'e-Sochaczew.pl'”, żeby teraz z rozbrajającą szczerością napisać: „nie chcemy brać na siebie odpowiedzialności”, „przestał być organizacją zupełnie neutralną”
To pytanie czym jest to Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl?

Tylko firmą, która czerpie zyski z reklam i wydaje na obsługę samej siebie? 

Z drugiej strony jak nie skorzystać z takiej sytuacji, za którą jest odpowiedzialny od lat Burmistrz Czubacki. Stowarzyszenie ma przecież stały dopływ informacji od instytucji miejskich i zamienia to w kasę z reklam. Bez informacji np. z Policji, PUP etc. czy na pewno byłby taki ruch na tej stronie?

Czy miasto coś z tego ma, czy może jeszcze dodatkowo płaci za obsługę tego wszystkiego?   
To by dopiero było, płacić za coś, na czym ktoś inny świetnie zarabia, ale chyba nasz Burmistrz aż tak naiwny nie jest?

Bo to właśnie chodzi o Burmistrza w tym wszystkim, o właściwy wybór i mam z tym problem...

(2010/11/26 11:24)
już w poście-lokalne radio-pies je drapał-napisałem czego oczekuję od radia Fama,co do reszty-mogę nie słuchać

(2010/11/26 11:45)