Lotnisko Gosiewskiego

/ 11 odpowiedzi
Nie ma to jak poparcie nosmówcy... On chce i pobuduje! PiS jest ekspertem od budowania niepotrzebnych inwestycji... Jak widać przystanek Włoszczowa świetnie się sprawdził... To samo pewnie będzie z lotniskiem...

(2006/12/22 11:07)
Nastepny bedzie pewnie Tunel ze Slaska do Warszawy im Przemysława

(2006/12/22 12:43)
Koledzy nie naśmiewajcie się z posła Gosiewskiego. Jest skuteczny i związany z ludzmi, którzy go wybrali. Jest peron we Włoszczowej i będzie lotnisko w Kielcach, jak nie za 500mln to za 150 mln. Może Sochaczew dostanie tak skutecznego posła jako prezent pod choinką. Czego życzę sobie, Wam i wszystkim mieszkańcom Sochaczewa

(2006/12/22 13:54)
Ja bym bardzo chciał skutecznego posła pod choinkę pod warunkiem, że działałbyskutecznie ale w ramach rozsądku. Nie chciałbym, jakiś pan Gosiewski wybudował w Sochaczewie Port Morski bo ma taką zachciankę, nawet jeśli miałoby na tym skorzystać nasze miasto. Bo skorzystamy tylko my, a reszta ma przez to w plecy. Jak z tą Włoszczową.

(2006/12/22 15:48)
...peron we Włoszczowej...
tak gwoli scisłości we Włoszczowie :)

Będzie lotnisko w Kielcach i będą wsiadac dwie osoby bo akurat będzie międzylądowanie na trasie Melbourne- Londyn ;)

(2006/12/22 15:51)
Nie bądź w sprawie "we Włoszczowej" czy "w Włoszczowie" taki pewny, że tylko druga forma jest właściwa. Są tej samej sprawie różne opinie różnych szkół naukowych naszego ojczystego języka. Do tego dochodzą lokalne warunki językowe / tubylcy mówili i mówią we Włoszczowej / , chociaż oficjalnie wydawana jest gazeta "Głos Włoszczowy".

(2006/12/23 07:59)
W zyciu nie słyszałem od żadnego mieszkańca Włoszczowy by mówił o Włoszczowej.
Tak jak i od mieszkańva Błonia, ze mieszka w Błoniach.
Tak samo jak PKiN stoi w Warszawie a nie w Warszawej a 24-25.06.br. odbyły się dni Pilawy a nie Pilawej tak samo Gosiewski załatwił nową stację PKP we Włoszczowie a nie Włoszczowej.
Ja jestem zawsze pewny tego co mówi mi słownik
a ten mówi mi so.pwn.pl/lista.php?co=w%B3oszczowa

(2006/12/23 08:22)
Po co upierasz się jak pewne zwierżę i jeśli w życiu jak potwierdzasz, nie słyszałeś jak mówią o swoim mieście mieszkańcy Włoszczowej oraz jako pewnik podajesz dowód z słownika. Mogę ci pokazać inny słownik opracowany przez sławnego i cenionego uczonego w którym nJest -ej a nie y. Dlatego twierdzę, że nie ma jednoznaczneo przymusu. A biorąc miejscowość Limanowa to powiesz : w Limanowie, czy w Limanowej?

(2006/12/23 10:26)
Mogę ci pokazać inny słownik opracowany przez sławnego i cenionego uczonego w którym nJest -ej a nie y.

nie musisz pokazywać mi słownika chyba, że masz taki to poproszę skan i link do niego. Chetnie zobaczę.
Jeśli nie posiadasz takowego to może jakieś namiary (autor, wydawnictwo, rok itp.) Znajdę i sprawdzxę a następnie obalę Twoją teorię lub przyznam Ci rację.

Grabiec nie zrozumieliśmy się a dokładniej Ty mnie. Nie słyszałem nigdy mieszkańcy ci mówili o Włoszczowej. Słyszałem natomiast jak mówią o Włoszczowie.
Przy okazji otwartego niedawno nowego peronu, trochę się o Włoszczowie mówiło w mediach. Wywiady z mieszkańcami, kolejarze, redaktorzy i nawet sam pan Gosiewski nie odmieniał nazwy tej miejscowości jako przymiotnika. Więc nie wiem kto tu się upiera jak jak pewne zwierzę.

Co do pewników. Chyba nie chcesz powiedzieć że słownik wydany przez Wydawnictwo Naukowe PWN tworzył ktoś kto ma małe pojęcie o językoznwastwie? Dla mnie to jest własnie pewnik.

(2006/12/23 14:40)
Sam stwierdzasz, że coś można odmieniać przymiotnikowo albo rzeczownikowo. A skąd wiesz skąd pochodzi nazwa tego miasta. Czyli nie wiesz jak się ją odmienia. Dosłownie mogę ci pokazać słownik autora, którego można traktować jako autorytet w tym zakresie i to jest pewnik. Mogę kolego korzystać z linków i zaśmieconego internetu I ( jeden) ale mam w domu kilka słowników języka polskiego. Ja nie twierdzę, że słownik PWN tworzyli dyletanci. Ale w tej dziedzinie nauki jest w Polsce kilka ośrodków naukowych, które mają różne drobne różnice na pewne tematy. I urzędowo nie można ustalać, że jedni są oficjalni a inni nie. To nie jest podejście naukowe. Ale idą święta tak , nie uchodzi się sprzeczać. Zyczę Tobie i całej Twojej rodzinie spokojnych i pięknych, rodzinnych świąt.

(2006/12/23 16:10)
ja tego nie traktuję jako sprzeczkę :)
A skąd wiesz skąd pochodzi nazwa tego miasta. Czyli nie wiesz jak się ją odmienia.
To nie ma znaczenia skąd pochodzi nazwa miasta.
Zasada jest taka, że to mieszkańcy decydują o tym jak odmienia się nazwę ich miejscowości. Przez wiele wiele lat odmieniają tak a nie inaczej nazwę swojej miejscowości i ona wchodzi w zycie. Chciał nie chciał słowniki muszą uznać taką odmianę. Tu jest dobrym przykładem podwarszawskie Błonie, czy Jabłoń w pow. parczewskim woj. lubelskie. Nikt z mieszkańców tych miejscowości nie powie, że mieszka w Błoniach czy Jabłoni tylko w Błoniu i Jabłoniu, nigdy nie jadą do Błoń czy Jabłoni a do Błonia i Jabłonia. Tak samo jest z Włoszczową.
Jesli masz kilka słowników to podaj mi proszę dane dotyczące słownika o którym wspominałeś. Może uda mi sie go znaleźć w swoich zbiorach lub gdzie indziej.
Strona PWN to nie jest śmietnik. Tam jest taki sam słownik który byc może stoi u Ciebie na półce.
Dziękuję bardzo za życzenia. Oczywiście wzajemnie. Również życzę spokojnych i wesołych Świąt

(2006/12/23 17:07)