Ludzie starsi jak przedszkolaki

/ 28 odpowiedzi / 2 zdjęć
Zwracam się do ludzi starszych, sama też do nich należĘ, żeby nie pozwalali robić z siebie przedszkolaków. Imprezki z okazji wyborów dla seniorów są organizowane jak piknik dla przeszkolaków, z różnymi śmiesznymi konkursami.Mozna jeszcze na koszt miasta przynieś na bal emerytów wielki tort, wtedy na nas zagłosują.
  • Odpiszę Wam na to wierszem z art.Esther Vilar
  • .Mamy tego wszstkiego dość!
  • Mamy tego dość, dość, dośc!
  • Już nie jesteśmu waszymi seniorami, 
  • mamy dość bycia nimi.
  • Miłymi osobami w zaawansowanym wieku.
  • Cudownymi ludźmi wkraczającymi w rzeci wiek życia.
  • Hołubionym przez was złotym pokoleniem.
Nie będziemy dłużej tolerować tego zakłamania.Wasze kłamstwa przyprawiają nas o mdłości.Przyprawiają  nas o wymioty.Od zaraz macie zaakceptować, że jesteśmy po prostu starymi ludźmi.Starymi ludźmi.Ludźmi  u schyłku życia,jeżeli juz potrzebujecie synonimów.Pokoleniem umierających. Bo przecież jesteśmy starzy.A stary nie znaczy od tej chwili nic więcej niż stary.StaryStaryStarySTARYPowiedźcie, skąd wam przyszło do głowy,że sprawiacie nam przyjemność tymi wszystkimi głupotami  JAK NP.PIKNICZEK.Oszczędźcie sobie głupich pochlebstw szczególnie przed wyborami.Większość z nas nie jest tak sklerotyczna,żeby tego nie zauważyćJesteśmy starzy.A to ma znaczyć  WARTOSCIOWI.Nie mamy małych rozumków jak przedszkolaki.Nie chodźcie na imprezki dla seniorów, kochani chodźmy na wszystkie imprezy dostępne dla mieszkańców Sochaczewa.

Byłam na takim balu i obserwowałam jak ze starszych ludzi obecna władza robi głupków . Kawa i kawałek ciasta i słodzenie , jacy to my wartościowi , że bez Nas to miasto nie istnieje , a będzie jak pójdziemy i zagłosujemy na obecnych . I kawa dolewka ale ciastka już nie . Ludzie opanujcie się Oni Was tak samo okłamią jak innych . I nie miejcie nadzieij , że Osiecka władza Was lubi . Oni z Was i  ze mnie robią durniów. Uważają Nas jako przygłupów , którym wszystko można wmówić. To są źli ludzie z Osieckim na czele.

(2014/10/02 20:57)
To już nawet nie chodzi o to,czy to jest obecny burmistrz czy ktoś inny.Oczywiście władza wykorzystuje nas za publiczne pieniądze, wszak jest na to przeznaczony jakiś fundusz.Pozostali musza wybulić własne pieniądze na te lizaczki, czy cukierki,które mamy wygrać za  za udział w konkursie biegania w workach na śmieci.Powiedzmy im, że mamy dośc gett, które prymitywnie nazywają domami seniorów, klubami seniorów. Niech sami w nich zamieszkają, niech sami tam sie spotykają.Powiedzmy im, że mamy dość organizowanych wieczorków, kręgli,  dla seniorów,wycieczek dla seniorów, lekcji tańca dla seniorów, gimnastyki na basenie dla seniorów.Niech sobie tego zaoszczędzą. My starzy nie chcemy uczyć się garncarstwa,śpiewu pieśni ludowych.Niech zostawią nas w spokoju..Nie jesteśmy chorzy umysłowo, żeby  robić nam oddzielne  turnieje, żeby  mogli stać z boku  i radować się z naszej ułomności.Jesteśmy ludźmi. Tak samo jak młodsi.Należymy do społeczeństwa.Nie chcemy brac udziału w waszych orgiach altruizmu.Ten festiwal dobroci dla seniorów /kto to wymyślił w tym kontekscie?/trwa przed wyborami w najlepsze.

(2014/10/02 21:44)
to po cholerę chodzicie a potem piszecie że było źle ,nie chodzić i nie pisać głupot.

(2014/10/02 22:22)
trudno seniorom zafundować dyskotekę ,marsz na orientację czy spływ kajakowy,większość ma schorzenia,niezbyt mocne zdrowie,no to oficjele traktują osoby starsze jak małolatów,soczek,ciasteczko i teksty takie jak podała -szarma-"dzisiaj było cudownie,nikt nie zasłabł,nie zszedł....",wielu seniorów ma trochę wolnego czasu-dzieci i wnuczki porozjeżdżały się po świecie,nawet w tych parkach ze sprzętem do siłowania brak stolików do gry w warcaby,szachy czy żeby zagrać w tysiąca,brydża,gdzie starsi mogą usiąść i pograć -pogadać na świeżym powietrzu

(2014/10/03 07:00)
Widząc tytuł wątku pomyślałam, ze będzie o garnkach....

(2014/10/03 09:37)

Ludzie strasi jak przedkszkolaki. a jacy to ludzie strasi?

(2014/10/03 10:04)
do -Router- ajajajaj ! udupiłeś  metasekwoje !!!!-wykazałeś czujność pionierze !jak mnie wqrwiają tacy belfrzy co po wykazaniu  literówek chcą pokazać swoją wyższość,podobno-człowiek czytający szybko i sprawnie nie zauważa błędów w przestawieniu liter,po prostu tekst się rozumie , no ty czytasz sylabami,wolno i odkryłeś! dalej sylabizuj każdy tekst,więcej tego jest .powiem że piedrolisz głupoty,hę?

(2014/10/03 10:17)
robroyhe he

(2014/10/03 16:58)
he he  ,metasekwoja śmieszne ,jak wiele wpisów,a robroy tez twe wpisy wiele dają ubawu.I może dla nie których to tu faktyczne pierdole ale to chyba dla tych którym wpisy me przeszkadzają.Pozdrawiam.

(2014/10/04 10:05)
do-router-jak byłbym świnią wytknąłbym Tobie --dla nie których,powinno być dla niektórych,razem,-razem młody przyjacielu,i przeklinaj na forum jak jak-winieneś wpisać "faktycznie PIEDROLE",przestaw tylko literki D z R,kończymy tę pyskówkę bo się znielubimy

(2014/10/05 08:12)
Uuuuu Ptaszku, nerwa masz z rana...;) strzel browarka będzie lepiej....:)

Karol

(2014/10/05 12:12)
do- Karol-jak ktoś zwraca uwagę -metasekwoi- za literówkę a potem sam klepie błędy-mam prawo się wnerwić ! i niech nie przekllina-jak mam napisać Qrwa ,piszę Qwra, pier...olę piszę pieDRolę, a wkurw jest zawsze w niedzielny ranek,jutro do arbaitu,dawno Cię nie było w naszym maglu,"Powiedz stary gdzieś ty był....." Czerwone Gitary...

(2014/10/05 12:32)

(2014/10/05 12:45)
robroy,nie wnerwiaj się aby tylko takie były powody do nerwów,jak widać już poprawione jest na starsi.

(2014/10/05 13:27)
Ptaszku, na tym portalu to norma że jeden przez drugiego ma się za mądrzejszego....byłem tylko nie miałem ochoty na zabieranie głosu....ha ha....po piwku jest lepiej co....:) ostatnio polubiłem piwo z sokiem ha ha ha tak mnie żonka nauczyła...

Pozdrawiam, Karol

(2014/10/05 15:57)
ostatnio w pubie barmanka powiedziała że piwa z sokiem nie pozwala jej podać klauzula sumienia

(2014/10/05 16:46)
Dobre, a napiwki bierze i pewnie sumienie jej nie rusza...:) z sokiem wiśniowym to nie zbrodnia...:) w sumie kosztowałem wiele mieszanek jak to w życiu...:)
Ha ha też się cieszę, że Cię widzę-czytam....:)
Karol

(2014/10/05 16:54)

Senior (łac. starszy, od senex stary) może odnosić się do:

Tyle Wikipedia o seniorach.Dlaczego więc więc starszych mieszkańców Sochaczewa nazywa się seniorami nie rozumiem.Dlaczego bezpłatne szczepionki p/grypie są dla seniorów, a nie po prostu dla pacjentów powyżej 65 roku życia.Ani taki pacjent nie jest feudałem , ani najstarszym męskim przedstawicielem średniowiecznego rodu monarszego, ani biskupem  seniorem itp, więc dlaczego jest seniorem.
Bądźmy więc Panem Janem Kowalskim, Pania Jadwigą Janicką itd bez względu na wiek.Szanujmy się.Może się zdarzyć literówka, za co z góry przepraszam.

(2014/10/05 19:23)
Nie czytam znaczeń słów w wikipedi z której często wynikają bzdurne tłumaczenia. Uważam, iż senior brzmi dostojniej niż wiek starczy czy w ogóle podawanie wieku a mówienie o podeszłym wieku jest nieprzyzwoite. Może dziwić fakt, że wypowiadam się w tym temacie który zwykle skrywają kobiety. To one robią dużo starań wokół własnego wizerunku, wyglądu i pięknie mówią cyt. mam tyle lat na ile się czuję.... i niech tak pozostanie. Nie czepiajmy się nazewnictwa a postarajmy się wczuć w rolę seniora, który mając bagaż doświadczeń życiowych może jeszcze wiele młodych nauczyć. Czerpmy zatem wiedzę od ludzi-seniorów a nie z Wikipedi.....
tak młodo odchodzą jak Anna Przybylska matka trójki dzieci....przykre.
Karol

(2014/10/05 23:57)
senior ,wcale nie takie to złe,kornik,wapniak,itd...zapewne gorsze.

(2014/10/06 07:13)
I kto tu mówi o zasadach, Olaf daj żyć ludziom i przestań pitolić na każdy temat, przestań zmieniać nicki to też są zasady. Co ciebie obchodzi co kto lubi lub co kto chce?
Okaż minimum zrozumienia choć w jednym temacie a nie ciągle wszczynasz zwady....zastanów się czy warto bo ja w tym temacie nie będę z tobą polemizował....dałaś głupi przykład na który mam tylko podobny....po co wpierdzielasz oskubanego i przyrządzonego kurczaka z przyprawami upieczonego jak natura stworzyła go z piórami bez przypraw fe... i teraz smacznego.
Karol

(2014/10/06 07:53)
tak samo sprawyny inaczej.. aki sprawny? inwalida albo ulomny na psychice I koniec.. ale nie sprawny inaczej.. jak sprawny inaczej to niech pracuje w kopalni jak sprawny czlowiek tylko inaczej :) a pedal to hetero tylko inaczej? :) morderca nie niewinny tylko inaczej? :) smieszne dla mnie

(2014/10/06 09:46)
Metasekwoja, jestem absolutnie za twoimi postulatami....dość robienia nas wyborców w przysłowiowego konia....dość, dość....cwaniactwa.

Pozdrawiam, Karol

(2014/10/06 19:45)
A tak wielu daje się na to nabrać. Nawet mały jogurt z Bakomy przyciąga na takie imprezy.Pozdrawiam serdecznie

(2014/10/06 22:44)