Maciej Wojewoda Dyrektor Muzeum

/ 20 odpowiedzi
Bardzo się cieszę że Pan Wojewoda już wreszcie odpocznie sobie na dawno zasłużonej emeryturce.Muzeum Ziemi sochaczewskiej,pod Pana Wojewody rządami było kłamliwym centrum informacji o przeszłości wielu Polaków.Jako historyk i znawca wielu wydarzeń z zakresu II Wojny światowej oraz walk nad Bzurą często zgłaszałem wiele kłamliwych i wymyślonych tematów z tych czasów to jednak moje udokumentowane poglądy miały małe znaczenie.Myślę że nowy Dyrektor będzie bardziej zaangażowany w dotarcie do historycznej prawdy.
nowy dyrektor powinien mieć pojęcie o tym co prowadzi,całkiem możliwe ze że syn Pana Macieje byłby dobry gospodarz.

(2015/01/31 09:37)
Te ostatnie słowa wyszły na bakier ze stylistyką. Jakby aj-waj.

(2015/01/31 10:34)
Pominę muzeum, z szacunkiem,  byłam raz w życiu ze szkoły i niewiele pamiętam, choc naturalnie mam świadomosc, że istnieją dzieki moim podatkom.

Wszyscy byliśmy/jesteśmy uczeni historii pisanej w określonym czasie. Co oznacza, że jest ona do napisania na nowo. Mówią o tym i historycy i niehistorycy, i nie ma co się nad tym rozwodzic.

Należałoby raczej zainteresowac się właśnie "pisaniem" na nowo, mity w stylu; ciemne średniowiecze, pasożytnicza arystokracja, mocarstwo polskie w XVIw., Polacy mordercy Żydów itd. wciąż pokutują, no i ja jakoś końca nie widzę. I mam świadomosc, że to nie jest rzecz przypadkowa i krótkotrwała.

Nie kwestionuję sensu domagania się "czegoś" od instytucji państwowych, choc nie będę ukrywac, że dla mnie to przede wszystkim kwestia budżetu.
W Polsce już powtają muzea prywatne - tak trzymac!!! 

(2015/01/31 13:59)
Faktycznie, w prywatnym muzeum historia byłaby taka jaki właściciel.To dopiero byłaby historia.Chyba raczej polityka historyczna.

(2015/01/31 18:38)
Wolałabym nie schodzić na taki poziom myślenia, litości. Proszę tego nie rozwijać.

(2015/01/31 19:14)
@aifoz - a podajże jakieś przykłady tej swojej historycznej prawdy, która tak "drastycznie" została odsunięta od światła dziennego.
Pan Maciej Wojewoda poskładał to muzeum "do kupy" praktycznie z niczego - szacunek.

(2015/01/31 21:50)
wbienko-znamy się parę latek i twoje poglądy zawsze były odmienne od ogólnie przyjętych zasad i reguł.Jeżeli chodzi o Pana Dyrektora mylił prawdę historyczną nawet wtedy gdy miał realia podane "na tacy" ze swoją własną ideologią.Moje zastrzeżenia dotyczyły słynnej sprawy w miejscowości Bronisławy w gminie Rybno,gdzie zginęło dużo partyzantów którzy zostali po prostu zdradzeni przez pewnych mieszkańców tejże gminy.Zachęcam cię wbienko do literatury związanej z tym zajściem oraz do opisów i wykładów z tym związanych,które były i są wykładane uczniom szkół zapraszanym do muzeum.Pozdrawiam Pana Dyrektora i Życzę dużo spokoju na emeryturze.

(2015/02/01 11:54)
@aifozFajnie jest twierdzić, że się kogoś zna, stojąc za zasłona anonimowości? Ja myślę, że mnie jednak nie znasz :). I nie za bardzo wiem, co znaczy mieć poglądy: odmienne od ogólnie przyjętych zasad i reguł
Co bo wydarzeń w Bronisławach, epizod nie jest mi znany, ale uzupełnię wiedzę i "wyrobię zdanie".
Póki co, moja ocena dokonań p.Wojewody bez zmian.

(2015/02/01 13:38)
niektórzy są zdziwieni lub robią z siebie niezbyt inteligentnych i nie wiedzą kto zostanie nowym dyrektorem muzeum.
Kolejny śmieszny konkurs :)

(2015/02/03 09:38)
A kogo widzielibyście na stanowisku nowego dyrektora muzeum? Mogę poprosić o kandydatury?

(2015/02/03 10:01)
Bez wątpienia Kuba... zamiłowanie i pasja wyssana z mlekiem ojca jest jego bezsprzecznym atutem... marnotrawstwem wielu lat było by z tego rezygnować... cenne również jest jego novoosieckie zaangażowanie polityczne otwierające furtkę do dofinansowań na mundury, sprzęt, efekty pirotechniczne pokazów patriotycznych to kupa kasy i dobre źródełko... po za tym doskonała promocja co roku dla novoosieckich notabli którzy z pawią miną jak Hollywoodzkie gwiazdy błyszczą jako główny punkt imprez patriotycznych... 

(2015/02/03 11:19)
Osoba na stanowisku dyrektora musi posiadać kilka innych umiejętności / kompetencji poza "zamiłowaniem" do tematu.

W takim mieście jak Sochaczew kwalifikacje nie mają znaczenia, znaczenie mają znajomości, kłanianie się w pas proboszczowi oraz bardzo ważna umiejętność wazeliniarstwo oraz mówienie tego co inni chcą usłyszeć z uśmiechem na twarzy ( po polsku fałsz i zakłamanie ).

Z tego co wiem nowemu dyrektorowi brakuje pierwszych cech które wymieniłem za to pozostałe umiejętności posiada aż w zanadrzu.

(2015/02/03 12:31)
A może po prostu ktoś z radnych ma kogoś w rodzinie kto potrzebuje etatu. ;)

(2015/02/03 13:01)
 Na szczęście prawo nie przewiduje i nikt nie będzie pytał lokalnej  grupki peło kogo miasto i na jakim stanowisku  ma zatrudniać!!!

(2015/02/03 13:19)
coryllus.pl

(2015/02/03 13:24)
Dzięki za wskazanie innych kandydatur.

(2015/02/03 13:29)
Szanowny ''GRZECH'' Jakub jest z rodziny novoosieckiej też potrzebuje etatu nie możemy go wykluczać... dla innych jest do dyspozycji całe miasto i powiat. Dla obcych jest odwrotnie... obcy to ten co nie klaszcze jak nie klaszcze to znaczy obcy... Kompetencja nie ma znaczenia...Uczciwość nie ma znaczenia...Samorząd-ność nie istnieje... Lecz przedsiębiorczość urzędnicza jak najbardziej...

(2015/02/03 13:29)
 Jeżeli  kandydat wam nie pasuje tylko dlatego że jest z rozdania obecnej władzy lokalnej to tylko tyle wam pozostało co sobie ponarzekać.
 Pełowcy was dymają a wy nadal im wierzycie, jakim trzeba być idiotą?

Rząd was robi w jajo

(2015/02/03 23:11)
Kto ma czas, może spojrzeć.
https://m.youtube.com/watch?v=ImSvtynx1fs

(2015/02/05 18:45)
GRZEGORZ BRAUN

Znamienity człowiek i z tego co słyszę szybko zdobywa poparcie mimo zakłamanych  manipulacji sondaży   publikowanych pod dyktando Służb Specjalnych!

To o czym mówi Grzegorz Braun to prawda, Polska pod obecnymi rządami zmierza ku zniewoleniu!

(2015/02/05 20:55)