Małe dzieci a parafia św. Wawrzyńca wystawa

/ 673 odpowiedzi / 9 zdjęć
Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego zmusza się moje dzieci do oglądania płodów ludzkich i innych zdjęć poaborcyjnych, które wczoraj przywieszano na płot przy parafii św. Wawrzyńca? Przecież tamtędy chodzą małe dzieci- czy rodzice nie  powinno mieć coś do powiedzenia, co maja oglądac ich dzieci? Chyba jest tak, jak mówiła posłanka Pawłowicz , kiedy powiedziano jej że nie wszyscy w Polsce są katolikami, jej odpowiedź brzmiała- " A co mnie to obchodzi...".
Brak słów... na to co się dzieje w polskich kościołach. A nasz proboszcz pszeszedł samego siebie.

(2013/03/10 09:02)
Nie będe drążył tego tematu. Wczoraj widziałem te fotografie i ręce mi opadły. To co sie dzieje w kościołąch nie meisci się w głowie. My tylko możemy pogadac i tak to nic nie zmieni. Na szczeście ja tam nie chodze i chodzic nie bede.

(2013/03/10 11:50)
Chyba w ten sposób księża chcą zachęcić ludzi do chodzenia do kościoła.
To sarkazm oczywiście.

Pani Pawłowicz jako stara panna, wie lepiej czego oczekują od nas nasze dzieci ...

(2013/03/10 13:12)
przyłączam się do protestu  ...  te plakaty za bardzo "biją po oczach "  , zwłaszcza dzieci , które nie powinny tego oglądać

(2013/03/10 14:03)
Masakra. Przejeżdżałam dziś obok tych plakatów. Na mnie zrobiło wrażenie, a co dopiero na dzieciakach... :/

(2013/03/10 14:03)
TO Wy jako starzy kretyni udajecie że problem nie istnieje i tłumaczycie to małym kretynkom po swojemu.

(2013/03/10 14:28)
TO Wy jako starzy kretyni udajecie że problem nie istnieje i tłumaczycie to małym kretynkom po swojemu.

Tak sq7bte. szacun za czujność.  Przyznaje się, że rzeczywiście udaję przed moją moją pięcioletnią córka że problem nie istnieje.

(2013/03/10 15:22)

iks

Chodźcie dalej do tych kościołów. Naprawdę są miliony innych sposobów na spędzenie niedzieli z dzieckiem niż w kościele, gdzie są tak bezmyślni księża. Dlatego ja od kilku lat zrezygnowałem z tej wątpliwej przyjemności. A w Boga wierzę żeby nie było złośliwych komentarzy. A może by tak za tydzień na niedzielną mszę nie przyszedł nikt to by zrozumiał co zrobił albo przynajmniej proponuję żeby rodziny z dziećmi nie wrzuciły za tydzień na tacę złamanego grosza.

(2013/03/10 15:46)
Nie wiem czemu ma służyć taka akcja. Nie widzę w tym formy edukacyjnej.Oczekiwałbym od Kościoła więcej zaangażowania w politykę prorodzinną i edukacje seksualną.Należy zapobiegać - uczyć, uczyć, a nie jedynie piętnować takimi obrazkami. 

(2013/03/10 16:08)
nie widzę nic złego w tych plakatach.

(2013/03/10 17:37)
Ciekawe mądrale kto na nasze emerytury będzie robił jak będziemy zapobiegać-chińczycy? Łatwo kłapać dziobem jak się jest darmozjadem na państwowym.

(2013/03/10 17:41)

Ciekawe mądrale kto na nasze emerytury będzie robił jak będziemy zapobiegać-chińczycy? Łatwo kłapać dziobem jak się jest darmozjadem na państwowym.

wyczuwam prowokację  ...

(2013/03/10 18:50)
No właśnie. Ciekawe ilu mamy posłów/senatorów tzw. wiecznych kawalerów i posłanek na wydaniu :) Łatwo się mówi, a gorzej brać na siebie odpowiedzialność. 
Wracając do tematu i akcji antyaborcyjnej w Sochaczewie to dalej jestem zdania, że oczekiwałbym od Kościoła więcej zaangażowania w politykę prorodzinną i edukacje seksualną. 

(2013/03/10 18:54)
nie widzę nic złego w tych plakatach.

dla mnie ok ,może i nic złego ale dla moich dzieci w wieku 4 i 8 lat to raczej coś złego ...

(2013/03/10 19:00)

ty nie zapobiegasz ?to musisz mieć już niezłą gromadkę .a to czy ktoś zapobiega czy nie to jego sprawa ... a w tych plakatach nie chodzi o zapobieganie tylko o zabijanie ...

(2013/03/10 19:03)

x
Uważam, że Kościół powinien szerzyć miłość do bliźniego i wiarę, edukację  (jak napisał ktoś wyżej). Tutaj natomiast mamy przykład pewnego rodzaju wzbudzania agresji (być może nieświadomej). Czemu Proboszcz woli wywieszać plakaty tego typu, aniżeli plakatów dotyczących miłowania bliźniego? Myślę że Kościół (uogólniając) ostatnio pogubił się w swoich wartościach i co powinien naprawdę przekazywać - powinniśmy sobie wszyscy zadać pytanie po co chodzimy do Kościoła ? co chcemy w nim usłyszeć ?  - o nienawiści, polityce itd. czy raczej o szerzeniu wiary i ewangelii ? Jezus mówił: " kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" . Zastanówmy się czy to miejsce na takie tematy. Jeżeli ktoś ma ochotę porozmawiać o aborcji z księdzem od tego jest kolęda, ewentualnie można przejść się na plebanie i podyskutować.

Podsumowując, również uważam że jest to karygodne aby dzieci oglądały takie rzeczy (mówię to jako pedagog i psycholog dziecięcy).

i mam pytanie tylko - co ma wizerunek Hitlera, do aborcji ?

(2013/03/10 20:19)

i mam pytanie tylko - co ma wizerunek Hitlera, do aborcji ?

W okresie okupacji hitlerowskiej obowiązywało w latach 1943-1945 prawo pozwalające na dokonywanie aborcji w nieograniczonym zakresie przez Polki – był to jedyny raz w historii Polski kiedy aborcja była legalna „na żądanie”

(2013/03/10 21:00)
Opinia o wystawie została wydana  przez psychologów, którzy oficjalnie potwierdzili, że wystawa  dzieciom z żaden sposób nie szkodzi. To raczej rodzice nie potrafią wytłumaczyć swym pociechom co oznacza aborcja i oni mają problem...
Tutaj warto poczytać tę opinię: http://stopaborcji.pl/index.php/wystawa/11-strony-statyczne/29-opinie-psychologow

(2013/03/11 09:41)
co 2 sekundy zabija się 3 dzieci na świecie w wyniku aborcji! Wreszcie ktos mądry pokazał jak ona wygląda! Brawo ks. Proboszcz!

(2013/03/11 09:43)
co takiego dzieje się w kościołach? skąd masz pojęcie o tym skoro nie chodzisz? Pokazywanie prawdy o aborcji cię boli, a może masz na sumieniu abortowane dziecko ?

(2013/03/11 09:44)

Również jestem zniesmaczona tymi zdjęciami! Mimo  iż moje dziecko jeszcze ich nie zrozumie i nie za pyta o nie i tak pomyślałam o innych dzieciach. Kościół nie powinien prowadzić tak drastycznie ilustrowanych akcji! Czy z tym nie można nic zrobić?

(2013/03/11 09:44)
Kościoł zawsze walczył o życie od poczęcia do naturalnej śmierci! Pokazywanie prawdy o aborcji jest jednym z elementów tej walki. 
Dlaczego jesteś nietolerancyjny? Starą panną/kawalerem jest co 3 Polak/Polka i nie nalezy się z tego nasmiewać a tym bartdziej z posłanki pawłowicz , bo jej nie dorastasz nawet do pięt!

(2013/03/11 09:47)
Wystawa była w ponad 300 miastach w Polsce i nie znam ani jednego (!) dziecka, któremu po jej obejrzenia stała by się krzywda!!!

(2013/03/11 09:48)
Nie udaj , że wierzysz w Boga skoro nie stosujesz jego przykazań! Pamiętaj, abyś dzień święty święci o jedno z najważnieszych przykazań a ty jeszcze dodatkowo łamiesz obietnice dana na chrzcie św. , że po katolicku wychowasz swoje dzieci...! Jesteś zdrajcą i kłamcą a zdrajcy nie maja głosu na tym forum . Idź do gazety Wybiórczej...

(2013/03/11 09:52)
Forma edukacyjna jak najbardziej istnieje: dziecko zaczyna się w momencie poczęcia a nie po wyjściu z brzucha. Nie wolno zabijać dzieci !

(2013/03/11 09:55)