Manipulacja, megalomania czy żart

/ 46 odpowiedzi / 5 zdjęć
Żałosne, pewnie to kolejny pomysł Bidona. 

(2014/12/10 12:36)
Sorki, obrazek będzie nie wyraźny, ale wszystkie wykresy prawdziwe.

(2014/12/10 12:44)
Wykresy z Excela na podstawie danych:
Kandydat Bogumił Czubacki Piotr OsieckiWynik 1 48,60     Wynik 2 51,40    

Dla każdego coś miłego :)

(2014/12/10 12:46)
Świetny przykład manipulacji, pokazujący jak działa magistracka zwolenników Czubackiego propaganda. Oby tak dalej. :)

[copyright by jerzyk2205]

(2014/12/10 12:53)
@Zirgu2 
Ale o co kaman ????????????????

(2014/12/10 13:03)
To żart oczywiście ;)
Przykład jak są interpretowane "różne" rzeczy przez "niektórych" (przeczytaj początkowe posty tego wątku) :D:)

Serdecznie pozdrawiam:)

(2014/12/10 13:10)
@Zirgu2Z wykresem ewidentna manipulacja.  I nie ma co się tłumaczyć.Nikt nie kwestuje wyników wyborów II tury, wygrane przez obecnego burmistrza 285 głosami. Jak stwierdził Pan Robert Dobrogost zwycięstwo to zawdzięczacie żelaznemu ( pancernemu) elektoratowi. Prawie równa liczba osób opowiedział się za zmianą. Niech Pan odpowie sobie na pytanie co spowodowało u nich taki wybór. 

(2014/12/10 13:11)
A PRAWDA OKAZUJE SIĘ BYĆ BANALNA !!!

Przy br>
Tak więc krzykliwi dwaj Panowie J. i G. dobra rada - zanim zaczniecie krzyczeć o manipulacjach sprawdźcie to dokładnie, bo może stać za tym taki banał (a obsługa excela nie jest znów taka trudna ;)

masz racje obsluga excela jest banalna.. ale nie banalnosc do tego wprowadza osoba ktora zaczyna sobie ukladac skale do wlasnych potrzeb.... prosze bardzo. te same wartosci skala od zera do maksymalnej wartosci.... inaczej wyglada? co na to powiesz?

(2014/12/11 07:56)
Grabiec, co spowodalo,  że aż tyle osób głosowało na czubackiego?
Przykłady:1. Nachalne i agresywne spoty w własnym radiu oczerniajace władzę.
2. Obiecywali dni Sochaczewa na muszli ( młodzież po skończeniu 18 była zachwycona, moja niepełnoletnia siostra wyskakuje z tekstem "głosuj na czubackiego to będą dni Sochaczewa na muszli, wszyscy tego chcą")
3. Mamienie środkami unijnymi razem z p. Pawlak ( do tego potrzebowali stanowiska burmistrza, bo jako radni miejscy nie mogli wnioskować,  pewnie za małe uposażenie)
4. Sciema z obniżeniem.cen wody, które są dzięki czubackiemu, a według prognoz z jego kadencji miały być większe.
5. Sponsorowane teksty drukowane przez sprzymierzeńców z tego portalu z niewielką nie zauważalna adnotacją o autorze tekstu.

Ktoś kto interesuje się polityką tylko podczas wyborów dal się omamic.
A to tylko garstka obłudy. 
( powyższy tekst jest wyrażeniem mojej prywatnej opini)

(2014/12/11 10:42)
Pleciesz jak zawsze swoje farmazony chłopie. "Nachalne spoty, zajadłe ataki, oczernianie" takiew Twoje pisowskie gadanie a już insynuacja, że woda jest droga przez pana Czubackiego to w ogóle manipulacja tudzież głupota.

prawda jest taka, że sporo osób głosujących na pana Czubackiego głosowało przeciw panu Osieckiemu. Taki sam wynik a nawet powiedziałbym lepszy uzyskaliby inni kandydaci gdyby weszli do II tury. Wielu głosujących na pana Gaika czy pana Połcia a nawet Urszulę Pawlak nie poszło pewnie do wyborów.

To pan Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki powinien się zastanowić nad swoim burmistrzowaniem. Skoro 4 lata temu otrzymał znacznie lepszy wynik od Czubackiego a teraz ledwo ledwo mu się udało wygrać i to zaledwie w dwu chyba okręgach, ale na szczęście dla niego a nasze nieszczęście wystarczająco. Jak widać po załączonym w tym temacie wykresie kolejne 4 lata znowu oparte będą głównie na promowaniu, lansowaniu i manipulacjach. Teraz może nawet jeszcze bardziej, bo przecież pieniędzy pozostawionych po Czubackim już nie ma.

(2014/12/11 11:30)
@kacperskyy

Przeczytaj ze zrozumieniem, ok? :)

Ktoś kto robił wykres, wpisał dane, a następnie na ich podstawie przygotował wykres. Wykres bez ingerencji w ustawienia (!) wygląda dokładnie tak jak przedstawił to wbienko w pierwszym wpisie.

Twój wykres wymaga zmiany skali osi Y i powiem szczerze "też jest ładny tylko inaczej";) Mało czytelny, zmusza do dłuższej analizy i zadania sobie pytania "kto do diabła wygrał?", ale też ok :)

Co mnie irytuje to to, iż taki "automatyczny wykres" został okrzyknięty przez "mędrców" z tego portalu jako 'jawny przykład manipulacji'. A to tylko Microsoft i jego excel ;)

(2014/12/11 11:34)
Szczawiu, słucham radia i Czubacki wyraźnie mówił o tym aby nie wierzyć w informacje zawarte w ulotkach Osieckiego. Przy czym nie podał żadnych argumentów oprócz stwierdzeń typu "to jest manipulacja" (prawie krzyczał) 
Ceny wody i ścieków za kadencji pana czubackiego były prognozowane na blisko 2 krotnie większe od.obecnych. Prognozowanie to było wynikiem inwestycji w kanalizację, jednocześnie ceny Systematycznie wsrastaly do kwoty obecnej.cena za wodę i ścieki w ciągu ostatnich 4 lat stoi Praktycznie w miejscu.
A mówienie "wasze pisowskie" gadanie.świadczy o braku argumentów jak również poziomie mówcy.
Może i ja zacznę używać określeń typu "Platformerskie gadanie"?:)

(2014/12/11 11:44)
@kacperskyy

Przeczytaj ze zrozumieniem, ok?

no tak.. rozpatrujac fakt ze ci medrcy sam wykres okrzykneli manipulacja.. to przyznaje ci racje.. dane sa calkowicie poprawne I o manipulacji nie ma tu mowy. natomiast jesli chodzi o wybor rodzaju wykresu (mozna go bylo przygotowac na kilka sposobow) to juz element manipulacji wystapil. autor wybral ta grafike ktora bardziej wizualizuje "przepasc" miedzy iloscia glosow :)

(2014/12/11 11:51)
a możesz sobie mówić jak chcesz, mnie to ani ziębi ani grzeje zwłaszcza, że ja nie jestem zwolennikiem PO a już na pewno nie takim jak Ty PiSu :) a takie właśnie manipulowanie i dodawanie dramaturgii pewnym stwierdzeniom jak nazywanie czegoś atakiem czy nawet zajadłym atakiem. mową nienawiści, podłą insynuacją itp. czy np. sugerowanie, że poziom adwersarza jest niski bez jakiejkolwiek podstawy do takiego stwierdzenia to jest takie właśnie pisowskie blablanie. Jak chcesz może być niesiołowskie gadanie bo to ta sama retoryka jest.

Wróćmy do tematu. Rozumiem, że na temat wykresu nie masz nic do powiedzenia?

(2014/12/11 11:59)
@kacperskyy

Przeczytaj ze zrozumieniem, ok?

no tak.. rozpatrujac fakt ze ci medrcy sam wykres okrzykneli manipulacja.. to przyznaje ci racje.. dane sa calkowicie poprawne I o manipulacji nie ma tu mowy. natomiast jesli chodzi o wybor rodzaju wykresu (mozna go bylo przygotowac na kilka sposobow) to juz element manipulacji wystapil. autor wybral ta grafike ktora bardziej wizualizuje "przepasc" miedzy iloscia glosow :)

PEŁNA ZGODA!
Autor wykresu albo popełnił grzech lenistwa, bo nie chciało mu się "pobawić" ze skalą, albo grzech niewiedzy, bo nie wiedział "jak to zrobić".
Pozdrawiam.

(2014/12/11 12:16)
Wykres jak wykres. Na e Sochaczewie również słupki pokazywały poparcie odmienne od rzeczywistego, a z tym jakoś draki nie robicie. 
Sondaż e Sochaczew pokazywał pokolei wygranych:1. Gaik 2. Pawlak3. Czubacki
Czy sondaż e Sochaczew również weźmiecie.pod lupę?
Jeżeli Chodzi o walkowany temat to mam zdanie takie samo co zirgu.

(2014/12/11 12:24)
@Jarl a spróbowałbyś się nie zgodzić z Zirgu2;)Jakoś tak ciągle narzekasz na to esochaczew a chyba jednym z wierniejszych czytelników jesteś....masochista?

(2014/12/11 12:52)
No jestem wiernym czytelnikiem :) od około 5-6 lat.Tak samo wiernie zapoznaje się z.echo powiatu i expressem sochaczewskim. 
A jeżeli ktoś ma poglądy lub przedstawia opinię zgodna z moimi przekonaniami to nie mogę zgodzić.się z tym?
Przecież jest tu wielu użytkowników, którzy neguje jego wpisy a inni im wturuja. Sytuacja analogiczna, ale jak zwykle obrywa się jednej stronie.

(2014/12/11 13:13)
wykres jak wykres :)

obiektywizm pełną gębą

(2014/12/11 15:08)
Dla ludzi ograniczonych ważna jest wysokość słupka,  a dla innych wartość procentowa, która jednoznacznie obrazuje faktyczny stan poparcia.

(2014/12/11 15:45)
"I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

(2014/12/11 16:50)