many many many

/ 44 odpowiedzi
widzieliście na fejsbuku parafii www.facebook.com/wawrzyniecsochaczew jakie dokumenty się pojawiły?może warto by się temu poprzyglądać
masakrycznie dużo kasy... jak w ogóle możliwe że z naszych podatków ksiądz dostaje tak wielkie pieniądze... a do tego z każdej śmierci mieszkańca opłacamy daninę i kiedy jeszcze do tego doliczymy kwoty za odprawianie mszy...  chrzty... oraz inne liczne posługi.... to znaczy że.....
to znaczy że powinienem zostać księdzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

(2015/09/15 01:14)
Amen! ;-)

(2015/09/15 07:47)
kwoty wcale nie kosmiczne,a co do danin za chrzty,wesela itd.. to cześć kasy idzie do Łowicza,itu tadeusz dobrze zaznaczył że powinien zostać księdzem ,robota czysta ,łatwa .spokojna 

(2015/09/15 07:56)
na temat kosciola to moze juz nie bede sie wypowiadal, powiem tylko to najwieksza zalegalizowana mafia i tyle
czy doczekamy sie czasow kiedy to przyjdzie koscielny z tacą a ty mu odpowiesz: miesieczny? :)

(2015/09/15 09:12)

Do mnie zawsze podchodzi jakiś pan z koszyczkiem pieniędzy i mi je podsuwa... zawsze grzecznie odpowiadam dziękuje... jednak to miło z jego strony... tak sobie myślę kościół jest pełen zaskakująco szczodrych ludzi....   

(2015/09/15 09:52)
Oni nie s szczodrzy,tylko popisują si przed innymi uczestnikami przedstawienia na ,które przychodzą tylko po to,e wypada i aby inni widzieli ich obecność.Praktyka wiary po polsku.

(2015/09/15 10:13)
Tak narzekacie na ten kościół katolicki. Nikt Was nie zmusza do płacenia danin. 
Może jak meczety postawią to będziecie szczęśliwi,  burki,  modły kilka razy dziennie, zakaz spożywania alkoholu pod każdą postacią,  kobiety wieczorami będą mogły wyjść tylko w obecności mężczyzny który jest członkiem jej rodziny. 
A za takie słowa o wierze islamu obetną głowy :)
Islamizacja Europy postępuje,  w dużej mierze przez takie podejście do Religi i kościoła katolickiego. 
Spróbujcie publicznie krytykować islam. W Polsce jeszcze jesteście bezpieczni,  dzięki temu że zadekloarowanych katolików jest więcej niż wyznawców Allaha. 

(2015/09/16 09:32)
A jak jeszcze czasami czytam jak piszecie,  że katolicy to średniowieczny zaścianek to śmiech mnie ogarnia :)(w kilku tematach politycznych na temat pis i kk były takie wpisy) 
Kościół katolicki nie zatrzymał się w średniowieczu. Macie wolny wybór. Nie musicie posyłać dzieci na religię,  możecie posłać na etykę. Kościół nie stosuje siły,  nie prowadzi wojen religijnych aby nawracać niewiernych. Czyli poszedł z postępem czasu. 
Dla porównania zobaczcie co dzieje się na Bliskim Wschodzie. W naszej wierze fanatycy religijni klęczą przed krzyżem. W wierze islamskiej fanatycy religijni mordują całe wioski,  dokonują zamachów samobójczych. 
Tacy ludzie są sprowadzani do Europy. Krytykowanie tego procederu jest ksenofobią,  rasizmem,  nazizmem. Ale obrażanie kościoła katolickiego i jego członków jest jak najbardziej na miejscu. 
Uważam,  że silne lobby jakiegoś potentata złóż naftowych zapoczątkowało kilka lat temu proceder osmieszania i dyskredytowania kościoła katolickiego po to aby dokonać tego co dzieje się.dziś. Katolicy silni w wierze i zjednoczeni jako Europa,  byliby trudnym przeciwnikiem. A tak w imię tolerancji i solidarności zapraszamy sami obcą kulturę,  która narzuci nam.swoje prawa. Wiem,  że to obecnie tylko spekulacje,  ale ja innych tłumaczeń nie widzę, biorąc pod uwagę państwo islamskie i zachowanie tzw uchodźców,  które można sobie w sieci pooglądać. 

(2015/09/16 10:19)
A jak nazwiesz kogoś takiego jak ja, który jest negatywnie nastawiony do kościoła katolickiego jak i do Islamu, i z jednym i drugim się nie kryje?
Dużo ludzi krytykuje kościół katolicki ponieważ jest obecny w naszym życiu na codzień, oraz znamy jego założenia zdecydowanie bardziej niż islamu. Wbrew pozorom, myślę że więcej jest osób niechętnych w kraju do islamu niż chrześcijaństwa.
Jeżeli w szkole średniej masz więcej godzin religii niż informatyki, czy chemii, to jest to bardzo słabe. Kościół się zmienia ale czy w dobrą stronę? Widziałem ostatnio komunię świętą dla bezglutenowców :) Albo fakt poszczenia przed Bożym Narodzeniem, coś co przez setki lat było świętością, nagle okazuje się że jest niepotrzebne. Kościół bardziej ugina się w kierunku wierzących, aby nie odchodzili masowo, moje zdanie w tym temacie jest proste: powinno się stanowczo oddzielić religię od innych kwestii światopoglądowych, księża nie powinni poruszać spraw związanych z polityką mówiąc na kogo głosować czy światopoglądem wypowiadając się np. w temacie aborcji.

(2015/09/16 11:58)
Życie nie lubi pustki. Nie będzie kościołów, powstaną meczety. Kościół wypowiadając się w sprawach polityki czy aborcji nie nakazuje ludziom postępować tak jak głosi. Kościół porusza temat,  a ludzie indywidualnie podejmują decyzję. 
Ty też masz swoje poglądy,  upodobania polityczne z którymi obnosisz się publicznie na forum. Czy zatem widziałeś tu wpisy księży,  którzy oczernialiby Ciebie i innych użytkowników za światopogląd i upodobania polityczne? 

(2015/09/16 12:23)
Jest jeszcze jeden element,  który bawi mnie. 
Wy wszyscy,  którzy wypowiadacie się negatywnie o tej "instytucji " obchodzicie święta Bożego Narodzenia,  chodźcie na pasterki,  w Wielkanoc jesteście z koszyczkiem w jakże znienawidzonym kościele,  chowacie bliskich na cmentarzach należących do tego kościoła,  bierzecie śluby,  chrzcicie dzieci, wasze dzieci przystępują do bierzmowania. 
Skoro tak nie lubicie kościoła poddajcie się apostazji. Bez tego wasze słowa nie mają najmniejszego sensu. 

(2015/09/16 12:41)
większość tu szuka taniej sensacji,zaglądanie do kieszeni księdza ,pisanie jacy to oni ,głupota ,nie pisze nie praktykuje i tyle,jest tylu ludzi co kasę trzepie na lewo i nikt nie miesza w ich spodniach a może warto by było.

(2015/09/16 12:59)
Muszę przyznać, że w tym temacie zgadzam się z jarlem choć nie wrzucałbym wszystkich do jednego wora, bo nie każdy tak postępuje. Coraz więcej ludzi widzi, że do rozmowy z Bogiem nie jest im Kościół potrzebny i nie robi tego o czym pisze jarl. Kilka rzeczy jednak trzeba sprostować.
Święta Bożego Narodzenia to są w kalendarzu. To, że ktoś w tym czasie świętuje (je kolacje z rodziną, ubiera choinkę czy dzieli się prezentami i składa życzenia innym) to nie znaczy, że świętuje narodziny Jezusa. Boże Narodzenie tak samo jak i Wielkanoc tylko z nazwy mają coś wspólnego z chrześcijaństwem. Jeśli ateista czy ten wiecznie narzekający na Kościół katolicki w te dni nie idzie do pracy czy dzieli się z rodziną jajkiem to nie znaczy, że jest obłudny.
Cmentarze nie należą do Kościoła. Kościół nie jest ich właścicielem tylko zarządcą (chyba, że władza jak to bywa w naszym kraju za bezcen sprzedaje Kościołowi tereny miejskie).
Poddać się apostazji to nie jest wcale taka łatwa sprawa. Kościół sprytnie to utrudnia, więc ludziom się po prostu nie chce jeździć, płacić za świstek papieru i marnować czas na rozmowy z proboszczem.

straszenia islamem komentować nie będę, bo uważam to za brednię taką samą jak stwierdzenie "Głosuj na PO, bo inaczej wygra PiS" :)

(2015/09/16 13:09)
Ja sam nie praktykuję, nie chodzę do kościoła,  nie daje na tacę i nie przyjmuję księży po kolendzie. 
I dziwne jest to,  że nikt mnie nie zmusza do tego. Wiele osób uważa się za oświeconych jak powiedzą lub napiszą coś negatywnego o kościele. Uważają,  że ci co chodzą do kościoła dają sobą manipulować. 
A teraz zadajcie sobie pytanie. Czy ja nie jestem zmanipulowany? 
Uważacie,  że geje i lesbijki mają prawo do manifestacji,  wyrażania swoich opinii. Jesteście tacy tolerancyjni. Ale z drugiej strony księża i katolicy według was nie mają takiego prawa bo są ciemnotą.
Wiec kto został zmanipulowany? 

(2015/09/16 13:12)
Szczawiu,  nie sam islam jest zły,  ale radykałowie należący do tej wiary. Do Europy wpuszczono masę ludzi bez wcześniejszej weryfikacji. Wystarczy 10 % tych przybyszów o radykalnych poglądach i będziemy mieli rzeź. 

(2015/09/16 13:20)
Oni stworzą dobrze zorganizowane grupy,  które stopniowo będą poszerzać swoje wpływy. Inni spokojni islamisci nie sprzeciwią się,  bo te grupy będą wykonywać wyroki śmierci za odejście od Allaha. Koleją rzeczy będzie poszerzanie się siatki państwa islamskiego w europie,  co może potrwać kilkanaście lat bądź też dziesięciolecia. 
Imigranci niech sobie przyjeżdżają,  ale powinna być ostra selekcja i monitorowanie ich na terenie kraju przez służby specjalne. 

(2015/09/16 13:27)
wielu z nich wróci tam skąd przybyli, ale wielu tez zostanie. To nie temat o uchodźcach czy imigrantach ani też o islamie dlatego csiiii

Argumentu z manifestowaniem homoseksualistów nie rozumiem. Kto powiedział, że księża czy katolicy nie mają prawa manifestować czy praktykować swoich obrządków np. w postaci procesji Bożego Ciała? Marsze dla życia i rodziny czy marsze świętych to co to jest jak nie manifestacja? Nikt do wiary czy uczestniczenia w powiedzmy katolicyzmie nikogo bezpośrednio nie zmusza. Jednak zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez Kościół katolicki jest pośrednim zmuszaniem właśnie. Dyskutowaliśmy o tym nie raz i nie dwa.

(2015/09/16 13:30)
Szczawiu,  czytam te forum.od lat i wiem jakie tu są poglądy na ten temat. Nie chce mi się szukać i cytować waszych debat w temacie homoseksualizmu i kościoła. 
A temat kościoła i islamskich imigrantów jest ze sobą połączony. Właśnie nasila się fala krytyki na kościół w momencie ekspansji islamu do Europy.  Te 3 tematy (kościół,  islam imigrant)  są ze sobą połączone. 
Wiara katolicka traci na.sile w momencie,  w którym gorliwie wierzący w Allaha zalewają Europę. Ich nikt nie krytykuje za wiarę tak jak katolików. Słychać tylko,  że islam nie jest zły,  że jesteśmy uprzedzeni.
Ale do jasnej ciasnej oni swojej wiary nie podażą i nie pozwolą nam na to. 
Niestety Europa zrozumie to jak do głosu dojdą radykałowie. 

(2015/09/16 13:43)
* oni swojej wiary nie podważą 

(2015/09/16 13:44)
to już kompletnie nie ma nic wspólnego z tym, że kasę Kościół Rzymskokatolicki w tym kraju ciągnie z nas wszystkich niezależnie od wiary, wyznania czy światopoglądu ani z jawnym leżeniem krzyżem naszych władz nie tylko krajowych ale przede wszystkim samorządowych przed episkopatem, biskupem itp. ani uzurpowaniem sobie prawa przez tenże Krk do narzucania nam wszystkim swojego światopoglądu.

(2015/09/16 13:54)
To wam przeszkadza:)Nie no zawsze jest alternatywa :)
Masa imigrantów,  która ściągnie swoje rodziny i za wasze pieniądze będą mieszkać,  leczyć się i będą mieć pierwszeństwo przed wami w każdym aspekcie,  a jak się sprzeciwicie zostaniecie oskarżeni o dyskryminację na tle rasowym,  religijnym. 
A z czasem będziecie płacić podatek od niewiernych na rzecz islamu i meczetu :)
Wtedy będziecie szczęśliwi :)

(2015/09/16 14:05)
kurwa Dobry przestań mieszać w tematach
IDŹ DO "stop imigrantom"

(2015/09/16 14:15)
Widzę że skończyły się argumenty 

A jak ktoś powie,  że Unia da pieniądze na.islamistów,  to niech się.dowie jakie.składki i kary za nadwyżki w produkcji wplacamy do kasy UE,  a ile ona nam daje i chce dać na.tych tzw uchodźców :)
Powtarzam,  poddajcie się apostazji i dopiero krytykujcie kościół 
To co obecnie robicie nazywa się hiporyzją:)

(2015/09/16 14:21)
* to co obecnie robicie nazywa się hipokryzją 

(2015/09/16 14:23)
Oddajcie obywatelstwo polskie i dopiero wtedy krytykujcie polską reprezentację piłki nożnej !!!
Inaczej jesteście hipokrytami (przynajmniej wg @jarla):):):) 

(2015/09/16 14:28)