Marcin Cichocki - Radny Ciekawostka

/ 58 odpowiedzi

Jest taka firma LAMEX CICHOCKI MARCIN, WÓJCIK JERZY

- Czy ta jedna z sochaczewskich firm wygrywała urządzanie miejskich placów zabaw dla dzieci?

- Czy to zbieżność nazwisk z jednym z radnych miejskich, czy może występują tu jakieś powiązania rodzinne?

- Jakimi kryteriami kieruje się miasto wybierając właśnie tą firmę?

- Co łączy radnego miejskiego Marcina Cichockiego z właścicielami tej firmy?

- Co zyskał radny Marcin Cichocki wchodząc do obozu burmistrza?

PARĘ INFORMACJI O RADNYM MARCINIE CICHOCKIM:

Imię i nazwisko: Marcin Cichocki

zasiada w radzie: Sochaczew,

funkcja w radzie: wiceprzewodniczący

otrzymał głosów 123 (4,19 % popracia w okręgu)

Członek KOMISJI PORZĄDKU PUBLICZNEGO I OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ

Członek KOMISJI KULTURY, SPORTU I PROMOCJI

"To, co m.in. wpłynęło na decyzje o kandydowaniu to fakt, że władze naszego miasta za mało uwagi poświęcają wschodniej części Sochaczewa. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że należy to zmienić.

W moim przekonaniu bycie radnym to bardzo odpowiedzialne zadanie. Decydując się na ten krok mam świadomość, iż biorę na siebie ciężar rozwoju naszej części miasta. Pragnę tego, aby każdy z nas za kilka lat był usatysfakcjonowany poprawą, jakości życia.  Otrzymałem od Państwa kredyt zaufania i obiecuję, że będę dbał i reprezentował interesy wszystkich mieszkańców, a w szczególności mieszkańców wschodniej części naszego miasta." - Marcin Cichocki

Marcin Cichocki - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Prowadzi działalność gospodarczą (agencja reklamy). Z tego tytułu w ubiegłym roku jego dochód wyniósł 13 447 zł. zł, (średnie wynagrodzenie w Polsce za 2012 to 3641zł brutto = 43692 zł rocznie zatem jako przedsiębiorca Marcin Cichocki nie osiąga imponujących wyników) otrzymał także dietę radnego w wysokości 15 101 złotych. Zobowiązania finansowe radnego to dwa kredyty na łączną kwotę ok. 52 tys. zł.

Marcin Cichocki (oficjalnie niezrzeszony) 2013-07-19

Firma Lamex Cichocki Marcin i Wójcik Jerzy. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów z laminatu poliestrowego (żywica atestowana). Zakres oferty to: wyposażenie ogrodowe, wyposażenie placów zabaw i ogródków rekreacyjnych dla dzieci, pojemniki sanitarne i przemysłowe.

Czy zbiegiem okoliczności jest fakt, że ta firma jest dostawcą w/w wyposażenia dla miasta? Proszę niech mi ktoś odpowie na to pytanie bo naprawdę chciałbym wiedzieć.

Pytanie do Platformersów: A tak w zasadzie to o co wam konkretnie chodzi, o koryto?

(2013/09/24 16:52)
to chyba dobrze jak się u miejscowych producentów towar kupuje.

(2013/09/24 17:07)
Olaf jeżeli nie rozumiesz to ktoś tu napisał o prawdopodobnym wykorzystywaniu funkcji publicznej do robienia prywatnych interesów.
O ile się nie mylę jest to karalne.

Ale wiem wiem.
Jak twoi kłamią i kradną to "widocznie to dobrzy ludzie".

(2013/09/24 17:24)
jA NIE WIEM KTO KRADNIE KTO NIE, SYPIE CYFRAMI JAK Z RĘKAWA TYLKO ZAPOMNIAŁ ZE JEST W TYM SPORO NIEŚCISŁOŚCI I WSZYSTKO RAZEM KUPY SIĘ NIE TRZYMA, A ty grzech podaj mi konkretne przestępstwo bo jak twoi kradną to mówią że każdemu wolno zarabiać.

(2013/09/24 17:28)
Jak tak Cie to piekli to zgłoś do CBA 

(2013/09/24 18:23)
jA NIE WIEM KTO KRADNIE KTO NIE, SYPIE CYFRAMI JAK Z RĘKAWA TYLKO ZAPOMNIAŁ ZE JEST W TYM SPORO NIEŚCISŁOŚCI I WSZYSTKO RAZEM KUPY SIĘ NIE TRZYMA, A ty grzech podaj mi konkretne przestępstwo bo jak twoi kradną to mówią że każdemu wolno zarabiać.

Olaf,

Załóżmy hipotetyczną sytuacje.
Pan Marcin C. jest radnym w mieście S.
Ten sam Pan Marcin C. jest właścicielem firmy.
Kolega z urzędu miasta Pana Marcina daje bezprzetargowe zlecenie firmie Pana Marcina.
Dla mnie ma to znamiona nadużycia władzy.

Ale niech Twórca wątku zgłosi sprawę do CBA i zobaczymy co oni powiedzą.

(2013/09/24 20:53)
Temat słaby. Prośba do moderatora o zamknięcie wątku. 

(2013/09/24 22:55)
po co zamykac watek ?
niech wyjda w koncu na swiatlo dzienne powiazania i koneksje rodzinne z urzedem miasta...

(2013/09/24 23:06)
Nie przedstawiono żadnych dowodów i tak naprawdę nie ma nad czym dyskutować. Sorry ale ten temat nic nowego nie wnosi. 

(2013/09/24 23:13)
 To były metody ś.P Leppera, sypanie cyframi, ujawnianie rzekomych powiązań , ktoś z kimś grywał w tenisa to już pewnie interesy z nim załatwiał a połączenie polityka z biznesmenem jak wiemy  nosi miano  struktur mafijnych, nie no typowa spiskowa teoria dziejów, to takie słabe granie na emocjach  jak ktoś jest prymitywny i uważa bo czegoś się tam naczytał że wszyscy inni to kretyni bo pewnie ledwo co podstawówkę skończyli, a jak chodzą do kościoła to pewnie głupie ciemne mohery, to może uda się zmanipulować. Ja uważam że to totalna bzdura. Grzech a dzisiaj firmy to przeważnie byli komuniści posiadają, no może czysty przypadek, a nawet jak się znają to może chodzi o zaufanie do tego pana i  tej firmy a nie żadne kumoterstwo itd.

I Nie mów nic o patologicznych przetargach gdzie wygrywa najniższa oferta, niestety jakościowo najgorsza. Nie chcemy tego!

(2013/09/24 23:52)
Już przez chwilę myślałem że opisujesz metody stosowane przez PiS i tym podobne partie.

- granie na emocjach
- spiskowe teorie dziejów
- rzekome układy
...
...
...

(2013/09/25 02:02)
A dlaczego mnie z tym utożsamiasz,  ja odpowiadam tylko za siebie? A swoją droga tych układów w ostatnim 25 leciu nie brakowało, zresztą polecam obejrzeć film pt. Układ Zamknięty- o tym jak władza niszczy ludzi zamienia ich życie w piekło. Ja jestem zdania że porządny uczciwy biznesmen nie powinien pchać się w  bagno.

(2013/09/25 08:02)

KowalJ, Twoja próba oczernienia/oskarżenia Radnego Cichockiego i Lamex jest bezpodstawna. Zbiezność nazwisk jest przypadkowa. Nie wiem czy Ci sie nudzi i wyszukujesz powiązań jakichkolwiek radnych po nazwisku z właścicielami / nazwiskami sochaczewskich firm. Firma Lamex istnieje jak pamietam od lat osiemdziesiątych. Radny wówczas miał z 6 lat :-)

Najpierw dowiedz się u źródeł, np. w Lamex na Wypalenisku kto jest właścicielem i czy to oni wygrali przetarg a później oczerniaj.

Twój post to równanie z wieloma niewiadomymi które niepotrzebnie razi w dobro osób które powołujesz.

Moim zdaniem powinieneś tu poublicznie przeprosić i jednych (Radnego Cichockiego) i drugich (Firmę Lamex) bo dajesz im złe i fałszywe świadectwo.

(2013/09/25 08:39)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie jako główny zarządca terenu Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu przy ul. Grunwaldzkiej w Sochaczewie oraz dzielnicy Sochaczewa - Karwowo, w dniu 09.05.2013 roku, działając na podstawie zapisu art. 4 pkt 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa treść zapytania ofertowego została podana do publicznej wiadomości i zamieszczona na stronie internetowej  www.mosir.sochaczew.pl - do chwili obecnej dostępna jest w zakładce zamówienia publiczne.

Do dnia 17.05.2013 roku z MOSiR Sochaczew, zgodnie z zapisem punktu VII treści zapytania ofertowego, kontaktowały się 3 firmy wstępnie zainteresowane wzięciem udziału w postępowaniu, w rezultacie swoją ofertę złożyła tylko jedna firma „LAMEX” M. Cichocki, E. Wójcik Sochaczew, z którą zgodnie z obowiązującymi przepisami Dyrektor MOSiR, na wniosek Komisji zapytania ofertowego, podpisał umowy na realizację tych zadań.

Mieczysław Głuchowski

Dyrektor MOSiR Sochaczew

(2013/09/25 09:00)

Ja jestem jak najbardziej za podaniem tej afery do CBA, z tym, że niech poda to osobiście autor tego tematu bądź osoba  zlecająca założenie tego tematu.

Z tego co ja wiem w naszym mięście jest dwóch Panów Marcinów C.  (a nie znam żadnego z nich osobiście także nie wiem czy są spokrewnieni czy nie, ale jest Ich dwóch) i oby autor/zleceniodawca się nie pomylił, bo może nie zaboleć radnego , a autora/zleceniodawcę .

Padły konkretne imiona i nazwiska, musi mieć gość mocne dowody na radnego bo ja bym z tym tematem od razu do sądu ruszył, sąd znajdzie (nakaże) znalezienie autora nawet po zmiennym  IP , autor ze strachu się posra i sypnie zleceniodawcę, o osoba chcąca zniszczyć każdego konkurenta w okręgu wyborczym i żądna władzy przestanie tryskać jadem na każdego wokół. Ten człowiek widocznie nie dorósł do demokracji, to musi być strasznie zdesperowany osobnik, raczej zwolennik pełni i całkowitej władzy jednoosobowej, mściwy, nienawidzący ludzi z odmiennym zdaniem, bojący się i liczący się ze zdaniem tylko silniejszych politycznie, fizycznie,  psychicznie itp. oczywiście dopóki nie posiądzie władzy by tych mocniejszych zgnoić. Moim zdaniem rzecz nie w tym że ewentualnie ktoś komuś pomógł, czy przetarg „ustawił”, zmanipulował itp.  tylko w tym by komuś dopiec, kogoś oczernić i zabezpieczyć sobie bądź może swojemu pociotkowi pewne miejsce we władzach miasta, bo pewnie ten pociotek już raz przegrał z tym radnym ? Ale mogę się mylić to czyste dywagacje (jakby ktoś miał problem – przemyślenia, analizowanie) Ale jestem prawie pewien kto mógłby w tak bezpardonowy sposób atakować radnego, kto nazywa ludzi mających inne zdanie głupkami, kto mówi co innego, a robi co innego (znając ludzi z jego dawnego i obecnego otoczenia, często najbliższego otoczenia). Przekonacie się szanowni forumowicze , że podobne ataki na różnych radnych i kandydatów na radnych z tamtych stron wystąpią jeszcze nie raz i nie dwa, oczywiście na stronę osób będących w opozycji do tego jakże „skromnego” i nic nikomu nie załatwiającego autora/zleceniodawcę  tego tematu. Reasumując  jestem za podaniem tego przedstawionego nam tu naruszenia przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych do CBA, a z tego co się orientuję kary są spore jak zostanie to udowodnione, ale jeżeli nie osoba/autora/zlecającego powinna stanąć przed sądem za pomówienie i to publiczne pomówienie. .

(2013/09/25 10:05)
Pytania są jak najbardziej zasadne. Każdy mieszkaniec Sochaczewa ma prawo wiedzieć w jaki sopsób są wydawane jego pieniądze. Niemniej jeżeli w w/w przypadku mowa o dwóch różnych niespokrewnionych osobach, nie mieszkających pod jednym dachem itp. To te kilka wyjaśnień pewnie wystarczy w zupełności.

(2013/09/25 11:01)
 Ja jestem ciekaw kto im te lokalne sensacje wymyśla bowiem raczej sami do tego nie są zdolni, aczkolwiek podobno zdolni do wszystkiego. Np. z tym przerostem zatrudnienia jest tak że wg. ich mniemanologii człowiek powinien tyrać za 3ech za jakąś marną pensję, a pracodawca łaskę zrobi jak w terminie wypłaci, heh. Nie mniej dodam iż w Budżetówce od 4 lat nie było podwyżki wynagrodzeń w innych miejscach sami wiecie jak jest. Jesteśmy najgorzej opłacanymi pracownikami w Europie. Jaśnie pan Dyktator jakoś nie potrafił przez 2 kadencje doprowadzić do  spotkania i porozumienia komisji Trójstronnej. Po co lepiej piłkę kopać za gruba forsę zamiast wziąć się do roboty.

A teraz do Jacka, Emeryci i renciści nie dlatego głosują na  inne opcje niż peło że im ksiądz tak mówi tylko dlatego iż rewaloryzacja kwotowa to zwykłe złodziejstwo, bowiem nie rośnie kwota bazowa, co wpływa na  każdą następna kolejną rewaloryzację. Przy istniejącej inflacji wychodzi to tak że emerytura  i renta staje się relatywnie coraz niższa. Tutaj tłumaczę lemingom dlaczego  mówię że to łobuzy i złodzieje.  Brak szacunku dla starszego i średniego  pokolenia które zbudowało ten kraj, wypracowało majątek Narodowy  dzięki któremu to pokoleniu mieli co rozkradać  podczas tzw." Gangsterskiej Prywatyzacji".

(2013/09/25 11:48)
Jestem przekonany , że nawet po zgłoszeniu , CBA palcem nie ruszy . Takich sensacji to na forach w całym kraju jest tysiące , a dla Nich jakiś tam radny z jakiegoś miasteczka to u d...y im lata , razem z jego problemem .

(2013/09/25 13:40)
POgrążają się tylko w swej głuPOcie

(2013/09/25 13:54)
POgrążają się tylko w swej głuPOcie

Wy macie jakaś nakładkę na klawiaturę która wam podbija litery PO w tekście?
Lekko żenujące to jest.

(2013/09/25 14:11)
|Tak mi się naPISało :)

To też taka ciekawostka nazwy partii, pamiętasz np. to:?

zAWSze dlAWSzystkich

(2013/09/26 00:03)

Oświadczenie

Firma Lamex Marcin Cichocki , Elżbieta Wójcik istnieje już 25 lat . Zajmujemy się produkcją zabawek na place zabaw i montujemy je dla przedszkoli, spółdzielni mieszkaniowych , szkół i innych instytucji.

Firma Lamex funkcjonuje na rynku od 1988 roku. Przez 25 lat działalności mieliśmy okazję wykonywać zlecenia między innymi dla Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, dla Gminy Sochaczew, oraz Miasta Sochaczew (niezależnie od opcji politycznych sprawujących władzę). Dla poprzednich władz samorządowych wykonaliśmy np: siedzenia na hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej, siedzenia na stadionach w Sochaczewie i Chodakowie, place zabaw w: Sochaczewie, Malesinie i w Chodakowie. W ostatnim roku wykonaliśmy place zabaw w Karwowie, Chodakowie, Kątach, Teresinie, Żyrardowie, Częstochowie, Kole i innych miastach. Na zaufanie i dobre imię nasza firma pracuje już ponad 25 lat.

Dlatego wyrażamy swoje oburzenie, że ktoś anonimowo, nie znając naszej firmy (Jerzy Wojcik nie żyje od 2006 roku) z premedytacją naraża nas na utratę dobrego imienia wśród społeczności lokalnej i ogólnopolskiej, oraz wśród naszych obecnych i potencjalnych klientów.

Oświadczamy, że informacje podane w temacie założonym przez postać „KowalJ”, sugerujące jakoby nasza firma dopuściła się postępowania niezgodnego z prawem są nieprawdziwe i krzywdzące. Tego typu sugestie poniżają nas i narażają na utratę zaufania publicznego i w konsekwencji na ogromne straty finansowe. Zapewniamy, że w swoich działaniach zawsze kierujemy się ustanowionym porządkiem prawa i nie pozwolimy na to, aby tego typu sugestie zniszczyły naszą wieloletnią pracę.

Opinie osób kontaktujących się z nami (Klienci, pracownicy firmy, znajomi) po przeczytaniu treści tego wątku nie dają nam złudzeń, iż ocena społeczna w zakresie tej sprawy jest bardzo negatywna.

Dlatego podjęliśmy decyzję o publikacji oświadczenia oraz podjęciu kroków prawnych.

Firma Lamex

Marcin Robert Cichocki

(2013/09/26 21:05)
Dzień dobry postanowiłem zabrać głos w dyskusji bo coś mi tu nie pasuje: Z treści oświadczenia właściciela LAMEXU tak samo zresztą jak z treści podanej podczas zakładania wątku przez KowalJ wynika, że chodzi o dwie różne osoby. W trakcie wymiany wpisów w zasadzie odpowiedziano na prawie wszystkie pytania osoby zakładającej wątek ale brak mi odpowiedzi na jeszcze jedno w mojej ocenie interesujące pytanie.

Czy istnieją pomiędzy Panami - Marcinem Robertem Cichockim a Radnym Cichockim jakieś relacje rodzinne czy jest to po prostu całkowicie przypadkowa zbieżność nazwisk?

Tak czy Nie.

Chciałbym zastrzec, że podobnie jak użytkownik KowalJ o nic nikogo nie oskarżam a samo straszenie "konsekwencjami prawnymi" jakiegoś mieszkańca Sochaczewa za zadawanie pytań jest śmieszne. I nikt kagańca internautom za to nie założy. Każdy ma prawo wiedzieć jak są wydawane ich pieniądz. 

(2013/09/27 13:14)
 Nie prawda mario, widocznie istnięją podstawy prawne dla zadania Prokuratorskiego,  jak zapłaci odszkodowanie za poniesione, pokryje  straty finansowe z tytułu zniesławienia tej firmy i poniesie koszty przeprosin , tudzież sprostowania na łamach lokalnych mediów to mu się odechce rzucać bezpodstawne oszczerstwa.  Inni też powinni to wziąć pod uwagę chyba że chcą mieć kłopoty. Firma i tak się zachowała dosyć łagodnie  informujac o tym aby dać czas  i możliwość ewentualnego wyjaśnienia, mogli nic nie mówić a do tych panów pewnego dnia przyszło by zawiadomienie albo zapukał do drzwi Prokurator.

(2013/09/27 14:16)