Mars zainwestuje ponad 250 milionów pod Sochaczewe

/ 14 odpowiedzi

• konto usunięte

Zamiast podniecać się nagłówkiem mogłeś przeczytać do końca, jest tam napisane że powstanie ok 100 nowych miejsc pracy, a inwestycja to rozbudowa fabryki czekolady i karmy dla zwierząt w Janaszówku i Kożuszkach czyli dokładnie tam gdzie teraz stoją te fabryki. Czytanie ze zrozumieniem nie boli :) A słyszałem o tym już dwa lata temu.

(2013/08/27 10:49)
Ale oczywiście fajnie że coś się dzieje, zawsze będę popierał inicjatywy zwiększające liczbę miejsc pracy w Sochaczewie. Szkoda że się z Marsa zwolniłem, bo może udałoby się w rekrutacji jakieś ciekawe nowe stanowisko dostać:)

(2013/08/27 10:56)
Jak się sam zwolniłeś to nic, oni chętnie przyjmują pracowników z doświadczeniem, ale jeżeli Mars cie zwolnił to mosty popalone masz :)

(2013/08/27 11:00)
No właśnie słyszałem że jest odwrotnie, prędzej przyjmą osoby które oni z powodu jakiś redukcji np zwalniali niż tych którym się nie podobało i sami odeszli:) Chociaż mi osobiście się podobało ale po przeprowadzeniu się do Warszawy średnio opłacały by mi się dojazdy. A i najlepsze stanowiska będą pewnie obsadzone już pracującymi osobami.

(2013/08/27 11:06)
Z powodu redukcji etatów owszem, masz racje :)

(2013/08/27 11:12)
 No sorry trochę nie doczytałem.
 Będzie to oprócz  Boryszewa największy zakład w okolicy,przydałby się jeszcze jeden taki.

A czy ktoś ma dane jaka jest w chwili obecnej stopa bezrobocia w Sochaczewie, bo w różnych regionach Polski jest wszędzie inaczej?

(2013/08/27 12:53)
Ciężko stwierdzić jakie jest bezrobocie, czy mówisz o osobach które są zarejestrowane  w UP, o osobach które rzeczywiście nie maja pracy czy też o takich które pracują przez agencje pracy które wysyłają niektórych po kilka razy na miesiąc do pracy bo wg mnie to też jest osoba bezrobotna.

(2013/08/27 13:09)
 Chodzi mi o dane statystyczne i dla samego Sochaczewa oraz Powiatu Sochaczewskiego, drugą sprawa że wynik ten będzie trochę odbiegał od rzeczywistości, wszak część osób jest nie zarejetrowanych inni pracują gdzieś  w szarej strefie, ale nie mniej moglibyśmy zobaczyć jak to się ma do danych   o bezrobociu ogólnokrajowych.

(2013/08/27 13:18)
dodaj do tego pracowników sezonowych i tych na umowach śmieciowych , to wskaźnik z pewnością wzrośnie

(2013/08/27 13:20)
Jak się sam zwolniłeś to nic, oni chętnie przyjmują pracowników z doświadczeniem, ale jeżeli Mars cie zwolnił to mosty popalone masz :)

Polityka korporacji jest przeważnie taka że:
- jak się sam zwalniasz to masz kilka lat karencji i w ciągu tego czasu nie mogą Ciebie HRy zatrudnić
- wolą dać odejść staremu doświadczonemu pracownikowi który chce podwyżkę i zatrudnić za mniejsze pieniądze żółtodzioba
- i outsourcing przez agencje szeregowych pracowników

(2013/08/27 14:33)
Wiesz, ja tak naprawdę nie mogę powiedzieć złego słowa na tą firmę, po prostu w pewnym momencie rozmineliśmy się z priorytetami i w przyjaznej atmosferze się pożegnaliśmy. A pakiet socjalny jest na niesamowicie wysokim poziomie. Polecam prace przez firmę, nie polecam przez agencje tam pracować, bo to makabra, naprawdę współczułem tym pracownikom agencji pracy..

(2013/08/27 15:46)
Ogólnie rzecz biorąc nie oszukujmy się - w okolicy nie ma lepszej firmy, która mogła by zapewnić nam takie warunki pracy, social, obiady itp. 

(2013/08/28 09:37)
prawda. praca jak w kazdej korporacji, sa niuanse ale zaplecze socjalne, BHP, wygoda pracy na wysokim poziomie.

(2013/08/28 14:11)
Oby jak najwięcej takich miejsc pracy powstawało w naszym powiecie....

(2013/08/29 09:45)