Marsz Niepodległości w Warszawie...

/ 92 odpowiedzi / 4 zdjęć
Wiem, że ten temat pewnie wzbudzi kontrowersje i będą dwie strony za i przeciw. Ale mam jedno pytanie. Czy pomimo niezgody i podziałów w naszym kraju, chociaż tego jednego dnia nie można wyjść na ulice i kulturalnie obchodzić święto narodowe? Co kieruje tymi którzy wszczynają burdy i dewastują miasta? Rozumiem, że może są niezadowoleni z sytuacji w kraju, ale czy trzeba w taki sposób go okazywać? Są przecież inne sposoby wyrażania niezadowolenia. Tak patrze na tych tzw. patriotów w kominiarkach i się zastanawiam, czy wiedzą o co chodzi, czy tylko wychodzą na ulice i się awanturują bo nadarza się do tego okazja. Osobiście nie jestem ani za PIS, ani za PO, że już nie wspomnę o SLD czy Twoim Ruchu. Wszystkich mierze jedną miarą, bo nie wierze, że coś się zmieni jak inna partia/partie dojdą do władzy. Ale chciałbym dożyć czasów, że jak jest święto narodowe, to jest pokojowy marsz i wszyscy się cieszą z tego że jesteśmy państwem wolnym i niepodległym...
Z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że za mojego życia takie czasy nie nastaną. Pozostaje nadzieja, że mój syn dożyje czasó, gdzie Polska będzie kulturalnie święcić niepodległość.
A byłaś tam i widziałaś że się wypowiadasz? Czy opierasz swoje opinie na idioten boxie{TV}. Ja byłem i chętnie napluję Ci w twarz za te opinie.

(2013/11/11 21:08)
No i pokazałeś jak agresywni ludzie tam chodzą.
Osoba napisała że pragnęłaby aby to święto przeżywać pokojowo i ciesząc się niepodległością a Ty wyskakujesz z ..."napluje ci w twarz"...

(2013/11/11 22:09)
A byłaś tam i widziałaś że się wypowiadasz? Czy opierasz swoje opinie na idioten boxie{TV}. Ja byłem i chętnie napluję Ci w twarz za te opinie.

ja wystarczy że widziałam w tv.nie oceniam negatywnie wszystkich ale sorry wyrywanie drzew to już dla mnie wandalizm .po co ci ludzie tam chodzą ?zakładają kominiarki i wszczynają burdy ...

(2013/11/11 22:13)
Ci którzy szli w marszu nie wychodzili poza krawężnik, nie rozrabiali i nie podpalali. Grupa-dosyć duża -zamaskowanej gówniażerii, poruszała sie dookoła marszu, bardzo agresywna i w ogóle nie niepokojona przez policję . Policja nie zareagowała nawet po podpaleniu tandetnej tęczy, {nie było do końca nawet strażaków}. Policja  wkroczyła dopiero po ogłozseniu że marsz jest  zdelegalizowany. Z daleka śmierdziało to prowokacją-jak za Piłsudskiego.

(2013/11/11 22:41)
W zeszłym roku była policja to było ..."gdyby nie policja to by nie było burd bo to policja prowokowała"...
W tym roku nie było policji na początku ..."gdyby była policja to by nie było burd bo by pilnowała"...

(2013/11/12 00:50)
Hahaha.... jaki tekst... Napluje Ci w twarz...Z kolegami pewnie byś tak zrobił, bo wtedy jesteście silni, ale jak sam idziesz przez miasto to po cichutku... Pożyj trochę jeszcze na tym świecie i pożałujesz tych głupstw jakie wypisujesz!
I składa się że niestety miałem okazję oglądać tych pseudo polaków na żywo. Oznaka polskości to w dzisiejszych czasach wyrwanie drzewa i podpalenie tęczy? Bo jeśli tak to nie jestem dobrym polakiem!
Zaraz pewnie napiszesz, że marsz był przeciwko mowie nienawiści....

(2013/11/12 08:43)

sq7bte odrazu w pierwszym poście zaprezentował jaki poziom reprezentują ci ludzie z marszu. Zbędny jest wszelki komentarz do jego wypowiedzi.

Tradycyjnie to była prowokacja policji oraz środowisk lewackich. Podobno na nagraniu monitorinu widać jak tęcza zaczepia kobietę a kibice stają w jej obronie ;)

Tak widzą naszych "patrotów" na świecie:
http://www.reuters.com/article/2013/11/11/us-poland-nationalists-march-idUSBRE9AA0N920131111

Ta cała demolka to z miłości do ojczyzny ;)

Jak widać nie tylko TVN i GW są "stronnicze". Nawet Reuters przyłączył sie do spisku i szkaluje naszych dzielnych "prawdziwych patriotów" ;-)

A tutaj treść listu jaki trafił do kilku redakcji w dniu dzisiejszym:
"Chcieliście wojny to ją macie. Dzisiejszy dzień był dopiero pierwszą potyczką i demonstracją naszej siły.
Polscy patrioci oficjalnie wypowiadają wojnę lewackim kurwom, pedałom i zdrajcom ojczyzny.
Nie spoczniemy dopóki nie rozpi***olimy wam wszystkim łbów i dopóki wasza krew nie zaleje ulic, a obecnie rządzący gabinet nie stanie przed plutonem egzekucyjnym.
Bóg, honor, ojczyzna! Nie czerwona, nie tęczowa, tylko wielka Polska narodowa!"

Mamy efekty polityki PiSu: propaganda nienawiści i agresji, skłócenie Polaków i podział na "prawdziwych patrotów" oraz zdrajców (czyt. wszyscy którzy mają czelność mieć inne poglądy). Czy jeszcze ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, że Jarosław "zbaw Polskę" używa tych samym metod co Hitler aby dojść do władzy? Czy znowu usłyszymy bzdety z cyklu że to wszystko wina Tuska i PO? :)

(2013/11/12 08:44)
sq7bte po prostu widocznie wczoraj z całych sił nie okazał swojego patriotyzmu i jeszcze musi tu na forum wszcząć jakąś burdę... wszak to oznaka prawdziwego Polaka!

(2013/11/12 08:55)

(2013/11/12 09:30)
Jacek, jak pewnie wiesz w każdej grupie społecznej znajdują sie idioci, i nie można wszystkich stawiać na równi. Jaką masz pewność że to byli tylko prości idioci a nie ludzie sterowani przez kogoś? Żadnej. Pomyśl kto zbierze największe kożyści z takiego rozwoju sytuacji?  Oglądałem wczoraj większość pr. info. i nigdzie nie usłyszałem o ilości uczestników marszu, ale wszędzie mówiono o ilości chuliganów - dlaczego?Odnośnie dzielenia społeczeństwa to pogrzeb troche w necie a zobaczysz co działo się w kraju od 2005r. Posłuchaj wypowiedzi ludzi z PO i ich popierających a może przejrzysz na oczy.
A tak wogóle to takiej biedy wśród społeczeństwa jaka jest w chwili obecnej to nie było od 89r, więc nie ma się co dziwić. Może być tylko gorzej. Jakie perspektywy ma młody człowiek który idzie do pracy za 1300zł. Wjaki sposób ma założyć rodzinę i ją utrzymać? że o mieszkaniu już nie wspomnę.Tylko mi nie pisz że mógł się uczyć - w społeczeństwie potrzebny jest i dyrektor i sprzątaczka.Po co sprzątaczce mgr.? Gdyby go miała zarobiła by więcej? To dlaczego ma żyć jak nędzarz?

(2013/11/12 10:03)
sq7bte - przyjdziesz sam pluć innym w twarz czy z innymi debilami w kominiarkach :)
Oczywiście media kłamią że strażacy którzy próbowali gasić tęcze zostali przez debili w kominiarkach obrzuceni kamieniami.

I najważniejsze - chodzisz na marsze organizowane pod sztandarami ONR która jest organizacją faszystowską, tym samym wystawiasz sam sobie świadectwo.

(2013/11/12 10:04)

glodny110: no przecież napisałem, że to jak zwykle była prowokacja policji, lewaków... no i Tuska oczywiście ;)

A tak na poważnie to te wszystkie teroie spiskowe (te zamachy, ci podstawieni i "sterowani" chuligani, przebrani policjanci, brednie o zagrożeniu niepodległości w przeddzień święta narodowego) to już nie są nawet śmieszne, to wszystko już jest mega żałosne.

(2013/11/12 10:31)
Jacek no to sie wysiliłeś :D

(2013/11/12 10:50)
głodny i sq7bte poczytajcie kilka książek o manipulacji, o historii komunizmu w europie, o rozwoju faszyzmu.
Książek które ukazują mechanizmy sterowania ludzkimi emocjami.
Zobaczycie mnóstwo analogii do tego co robi w tej chwili Kaczyński i kościół.
Kościół też popierał hitlera tak jak teraz popiera narodowców.
Rzucanie na siebie ludzi, szukanie wroga społecznego, uderzanie w populistyczne struny i kreowanie wizji nieba po zmianie ustroju. (im większe kłamstwo tym więcej ludzi uwierzy)
Stawianie siebie w roli wiecznej ofiary jednocześnie kopiąc i gryząc.

Jak sami mówicie w każdej grupie społecznej są idioci no ale jednak w marszu prezydenckim czy marszach tolerancji takich idiotów nie widać do pala i niszczą.

(2013/11/12 11:03)
Nie dajcie się wkręcać ten wątek też jest po to założony by podzielić społeczeństwo.
A nie odpowiedzieć sobie dlaczego tak się dzieje. Ludzie żyjący w biedzie są podatni na manipulację i wizję Kaczyńskiego, o zgrozo.

Karol

(2013/11/12 11:11)
 Po pierwsze chuliganie w Warszawie nie maja nic wspólnego z jakąkolwiek partią polityczną czy organizacją związkową.

Po drugie Policja dała dupy!

Po trzecie z czego wynika ta frustracja młodych ludzi  i akty desperacji przeradzające się w akty wandalizmu i bandytyzmu.

Po czwarte dlaczego Państwo Polskie nie działa, przynajmniej nie tak jak powinno?

Po 5 czy w państwie o ponad 13% bezrobociu nie można zatrudnić i wyszkolić specjalnych oddziałów Policji Szybkiego Reagowania na wypadek kiedy standardowe Siły nie dają rady?

Po 6, normalni ludzie obchodzą to Święto  składając kwiaty i hołd przed Pomnikiem lub uczestniczą w  Mszy Świętej.

Po 7, po ostatnich incydentach na plaży Płemieł ogłosił sukces i że rozprawi się  raz na zawsze z kibolami,skinami i inną głupotą,  mówiłem o tym no i jak zwykle okazuje się iż miałem rację to był sukces na wyrost. Nie martwcie się w przyszłym roku będzie to samo.

Coś się działo, media mają temat

(2013/11/12 11:33)
Olaf przestałbyś chociaż pierniczyć głupoty.

1. Ludzie w marszu skandowali imię Jarosława.
2. Organizatorzy marszu sami wypowiadali się że nie chcą, aby policja ich ochraniała bo mają własną służbę ochrony i oni sobie poradzą.
3. Gdyby policja ich spałowała od razy pierwszy byś podniósł larum że biją patriotów i kneblują ustaw wolnym mediom.
4. Dlaczego normalni ludzie to tylko Ci co byli w kościele? Co ma kościół do naszej niepodległości?
5. Dlaczego nie działa? Bo ciągle są jacyś idioci co zamiast działać wspólnie z rządem to próbują go rozmontować. 90% energii politycznej idzie w walkę rząd-opozycja a nie w realne potrzeby.

(2013/11/12 12:04)
"5. Dlaczego nie działa? Bo ciągle są jacyś idioci co zamiast działać wspólnie z rządem to próbują go rozmontować. 90% energii politycznej idzie w walkę rząd-opozycja a nie w realne potrzeby."

GRZECH patrz lata 2005-2007 - nie widzisz analogii?

(2013/11/12 14:23)
ja widzę analogie w całym okresie Polskiej demokracji.
My po prostu uwielbiamy się kłócić. Uwielbiamy walczyć z władzą. Ktokolwiek u władzy by nie był.
Nawet jak to jest kolega sprzed 10 lat to jak on jest u władzy a ja nie to on jest wrogiem numer 1.

(2013/11/12 15:12)
Olaf przestałbyś chociaż pierniczyć głupoty.

1. Ludzie w marszu skandowali imię Jarosława.
2. Organizatorzy marszu sami wypowiadali się że nie chcą, aby policja ich ochraniała bo mają własną służbę ochrony i oni sobie poradzą.
3. Gdyby policja ich spałowała od razy pierwszy byś podniósł larum że biją patriotów i kneblują ustaw wolnym mediom.
4. Dlaczego normalni ludzie to tylko Ci co byli w kościele? Co ma kościół do naszej niepodległości?
5. Dlaczego nie działa? Bo ciągle są jacyś idioci co zamiast działać wspólnie z rządem to próbują go rozmontować. 90% energii politycznej idzie w walkę rząd-opozycja a nie w realne potrzeby.

Grzech ro ty nie pier głupot, a co jest Kaczyński winny że skandowali jego imię, jakby krzyczeli  kogoś innego to byłby ten ktoś winien, Kaczyński ich tam nie zaprowadził, nie zachęcał ani w żaden sposób nie autoryzował  ich manifestacji. Akurat masz błędne informacje lub żadne bo ta młodzieżówka popiera Nowa Prawicę J.K.M. która ja też popieram ale w żadnym razie nie personifikuję z idiotami którzy podpalają Ambasady. Grilla robię u siebie a nie na środku ulicy. Pretensje miej do słabo wyszkolonej Policji oraz błędów decyzyjnych ich przełożonych. Powiem ci tak jeszcze , trochę ich rozumiem bo widocznie to akt frustracji i  braku perspektyw  w tym kraju dla młodych ludzi powoduje takie zachowania a nie faszyzm czy inna polityka. Ponieważ płemieł jest tumanem i z niczym sobie nie radzi nawet poparcia we własnej partii niema to szukają teraz winnych wszędzie tylko nie w swojej nieudolności!
 Tp  jest niezbywalne prawo demokracji do organizowania wieców,manifestacji i protestów.

Za komuny na takiego Tuska,Kaczyńskiego czy Sikorskiego i innych którzy robili zadymy i skandowali "Precz z Komuna mówiono Grupa Wyrostków i anarchistów. A n ja  wam powiem. Nic się nie stało,Polacy nic się nie stało znów się zes....

(2013/11/12 15:52)
Na tym polega demokracja, by wychodzić na ulice i manifestować swoje poglądy. Ale jeśli ktoś manifestuje swoje poglądy i łamie przy tym prawo, to już nie jest manifestantem a zwykłym bandytą. Patrząc na to co działo się wczoraj na ulicach warszawy, widzę że na marszu były osoby które chciały przejść i podzielić się swoimi poglądami. Niestety przyłączyli się do nich pół debile, którzy przyszli się wyżyć i napierniczać z kim się da. Obserwując tych idiotów, widać że nie mają w ogóle pojęcia po co się biją i wszystko niszczą. Nadarza się okazja więc czemu nie! Jest ich wielu i są odważni. Zrobi dwa kroki, żuci kostką i ucieka! Szkoda że organizator nie dał jasno do zrozumienia że odcina się od takich ludzi. PIS to zrobił i pomimo kilku zgrzytów potrafili zrobić marsz w Krakowie jak na normalnych ludzi przystało. Wcale mnie nie dziwi, że Kaczyński odłączył się od narodowców, bo jak usłyszałem przemowy na wiecu na Agrykoli, to włos się jeżył. Z jednej strony władze RN oddzielają się od bandyterki, ale z drugiej strony po cichutku się z nimi solidaryzują i przyzwalają na palenie tęczy i budki pod ambasadą, bo źle się kojarzy.... Ludzie. Wychodząc z założenia ludzi z RN zacznijmy palić krzyże, bo przecież też kojarzą się z cierpieniem! Spalmy PKiN, obóz w Auschwitz, nasz urząd miasta bo niektórym się może źle kojarzyć! Przecież to jest od wczoraj, według wielu, nowa i najprawdziwsza forma patriotyzmu i polskości...

(2013/11/12 16:20)
Zgadzam się stonka ale nie łżyj,Kaczyński był wczoraj cały dzień w Krakowie, zresztą już drugi rok z kolei nie było go w Warszawie podczas Święta Niepodległości. Co to za kraj w którym władza  nie potrafi zorganizować  nic porządnie?

(2013/11/12 16:34)
Nie rozumiem o co chodzi z tym tekstem do mnie cytuje:" nie łżyj"!?
A tak uściślając OLAF masz złe informacje ponieważ Kaczyński do południa składał kwiaty w wawie, a później udał się na obchody do Krakowa...

(2013/11/12 16:41)
I jeszcze jedno, chociaż nie wiem czy nie pożałuje tych słów, ale PIS powinien dojść do władzy! Ciekawi mnie jak wtedy będzie obchodzone święto? Boje się, że jeśli znowu będą zadymy, to oczywiście winny będzie Tusk, bo podstawił zadymiarzy, albo lepiej sam przebrał się w kominiare i wyrywał drzewka!:)
Problem tkwi w tym, że nie jest ważne to kto jest u władzy. Zawsze znajdą się krytykanci i dobrze, bo jak jest za dobrze to znaczy że nie jest dobrze! Problem pojawia się dopiero wtedy jak Ci krytykanci nie potrafią w normalny sposób pokazać niezadowolenia i łamią prawo!
Temu trzeba jasno powiedzieć nie i zrobić to powinni wszyscy bez względu na obozy i partie jakie reprezentują. A co najważniejsze razem powinno się wypracować sposób by na przyszłość takim wydarzeniom zapobiec.

(2013/11/12 16:48)