Masowe zwolnienia w szpitalu? czyli jak się zwalnia z pracy w białych rękawiczkach

/ 31 odpowiedzi
Poniższy tekst jest moim wpisem pod nowym artykułem umieszczonym na stronie naszego szpitala. A ponieważ już wcześniej interesowałem się z żoną tym tematem musiałem i tym razem się do niego odnieść. Moim zdaniem nie wolno  nam przemilczeć takiego traktowania pracowników przez dyrekcję a w zasadzie dyrektorkę pracującą w szpitalu.  Nie wolno w taki sposób zwalniać ludzi szczególnie zasłużonych dla innych w tym przypadku matek. Czasem władza niedowartościowanej  osoby (np. pielęgniarki) która zajmuje za wysokie  stanowisko może uderzyć do głowy.

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA
Wszystko fajnie szkoda tylko, że pani dyrektor Wiesława Załuska nie doceniła kobiety która stworzyła tą szkołę walczyła o nią i wyszkoliła wszystkie inne położne które teraz w niej pracują. Wcześniej mówiły że to poroniony pomysł to Ona je przekonała że taka szkoła jest w mieście potrzebna. Pani dyrektor w "nagrodę" rękami swojej straży przybocznej patrz - kierowniczki kadr zwolniła ta kobietę ( przychodząc do niej z tego co słyszałem o 20:30 na dyżur nocny i przy innych pacjentkach kazała podpisać rozwiązanie umowy o pracę) , tak dziękuję się w szpitalu w Sochaczewie za pracę na rzecz młodych matek i zwiększenia ilości porodów. Te zdjęcia sal pojedynczych dla rodzących to także projekty i ciężka praca zwolnionej kobiety. A i ostatnio zwolniono także podobno jej koleżankę tą z promocji . Oj nieładnie, nieładnie:( 

Maciek
Ojciec, mąż , oburzony mieszkaniec miasta.
skoro zostały zwolnione za poglądy polityczne to niech idą do sądu pracy

(2014/12/06 22:42)
teraz to lachę kładą na ludzi ,nie ważne że ktoś oddał serce dla idei wchodzi inny i robi swoje.

(2014/12/07 09:49)
w ubiegłym roku Pan dyrektor,manager,zbawiciel naszego szpitala Szenk miał roczny przychód 480 tys. (czterysta osiemdziesiąt tysięcy), podejrzewam że to jest tyle co pielęgniarka zarobi przez ponad 30 lat ! uważam że trochę to przegięcie pały? może się nie znam,może to światowej klasy dr hab.wielokrotnie,rozrywany przez renomowane kliniki w USA,Anglii.Niemczech,a on szczęśliwie wybrał naszą wieś. Piniendze to nie wszystko,ale za coś trzeba bidować,zwolni się parenascie albo paredziesiąt osób ,będzie na podwyżkę ,a reszta pochyli łby , napręży mięśnie i będzie orać

(2014/12/07 14:08)
dobrze piszesz robroy,a idziesz się zapisać to 3msc,w kolejce trzeba czekać ,koszmar jakiś ,bezkrólewie zupełne,może nowe władze coś zaczną robić wreszcie bo inaczej to i oni długo nie zabawią na posadach.

(2014/12/07 14:24)
nie żebym napadał na dyrektora,ale jeżeli -tutaj zacytuję autora postu MaćkaOkraskę123 -Czasem władza niedowartościowanej  osoby (np. pielęgniarki) która zajmuje za wysokie  stanowisko może uderzyć do głowy.Ta Pani Dyrektor robi to za zezwoleniem szefa szpitala,a być może nawet z jego polecenia (od czego ma się szczypce?)

(2014/12/07 15:00)

Takie małe pytanko do Macieja i ewentualnie do rodzin i samych osób, które rodziły w naszym szpitalu. Czy pani, którą zwolniono nie brała czasem za szkołę rodzenia pieniądzy i czy przypadkiem nie próbowała nigdy sie dogadać i za pieniądze uczestniczyć przy porodach będąc pracownikiem szpitala i nie wystawiała za to rachunków?

MaciejOkrasa123 -> W tym stojaku są lalki. Moja rada to udać się do okulisty.

(2014/12/07 16:07)
....zwolnienie dwóch osób,to nie są już zwolnienia masowe,a skoro te panie tyle się zasłużyły dla tego szpitala??????? i zostały zwolnione bezprawnie to może naprawdę powinny udać się do sądu pracy,chyba że mają coś na ,,sumieniu,, to wtedy należy unikać sądów.....) 

(2014/12/07 16:39)
O to warto zapytać ta kobietę' ale do tej pory ja nic nie słyszałem ze za szkole trzeba bylo płacić a wiec i panie położne swoja prace na rzecz  szkoły wykonywały w ramach swoich obowiazkow pracy w szpitalu. Mi chodzi raczej o fakt ze to ta pani założyła ta szkole  kiedy przyszła do pracy do szpitala naszego bo wczesniej jakoś nikt ze znakomitych położnych i szefostwa szpitalan jakos o tym nie pomyslal. Nie wiem jakie były przyczyny zwolnienia ale wywala się ludzi z sercem do ludzi a lekarza pracującego w szpitalu który karze matce   wyprowadzić z sali niepełnosprawne dziecko bo za glosno mówi jakoś trzyma się i stara sprawę wyciszyc. Tego właśnie nie mogę pojąć. 
Co do zdjęcia jak się przyjrzalem faktycznie to lalki ale jakość estetyczna tego zdjęcia ma wiele do życzenia zdjęcia ma za zadanie zachęcić a nie odpychac. Jak dla mnie pierwsze wrażenie to ze na zdjęciu znajdują się dzieci w dziwnych nienaturalnych pozycjach w jakim kojcu.
Co do przekonań politycznych właśnie jesteśmy po wyborach wiec...co do legalności zwolnienia nie ma  pewnie wątpliwości wiec do sadu nie ma co iść. Pani pszysluzyla się żeby uzyskać akredytację w szpitalu  wiec murzyn zrobil  swoje murzyn moze odejsc:( Ale powtarzamy nie o fakt zwolnienia nachodzi tylko o człowieka z sercem.
Maciek

(2014/12/07 18:23)
Lekarz ma być przedewszystkim dobrym specjalistą, a nie miłym panem:) Jeżeli jest w stanie uratować mi życie niech będzie nawet chamski :) 
Wiele osób jest zwalnianych w całym kraju. W korporacjach nie liczy się,  że.raz.wpadasz na.dobry dobry pomysł i spoczywasz na laurach.W korpo cały czas masz dążyć do lepszej i bardziej efektywnej pracy. 
Jeżeli zwolnione osoby były dobrymi specjalistami, to bezproblemu znajdą pracę. Jeżeli jest odwrotnie to pozostaje malkotenctwo na.forum :)

(2014/12/07 18:57)
...ale myślę że znajdą się jeszcze położne w sochaczewskim szpitalu z sercem,chociaż dwie,trzy-proszę.Czy tylko ta jedna pani miała serce??? a co do tej akredytacji którą otrzymał szpital,to myślę że nie jest to zasługa tej jednej ,,pani,,tylko całego szpitala. 

(2014/12/07 19:28)
No nie wiem ja raczej nie chciałbym aby szpital był jak korporacja. Pani pewnie prace znajdzie ale szkoda ludzi którzy maja pomysly i umieją i chcą je wdrażać. Malo takich w sochaczewskim szpitalu. Co do akredytacji to z tego co wiem to pierwszy krok do prywatyzacji. No i będziemy mieli jednak w szpitalu  korporacje:-)  

(2014/12/07 21:48)
 Rozmawiałam ze znajomymi pracującymi w szpitalu i nie ma żadnych zwolnień masowych;-) „Masowo” owszem dostały wypowiedzenia, ale dwie osoby;-)
Została otóż zwolniona pani od promocji i położna. Ale cóż dalej się okazuje? Otóż wszyscy pracownicy szpitala bardzo się z tego powodu cieszą i są pełni podziwu dla dyrekcji! Dlaczego? Bo musiała się wykazać nie lada odwagą, ponieważ obydwie panie były mocno związane z P.Gaikiem, a wiadomo, że ten będzie się mścił z tego powodu.
Panie natomiast dały się poznać doskonale, ale niestety tylko ze złej strony:-( Pracownicy szpitala mówią, że będą one różnymi metodami próbowały się wybielić, również oczerniając byłych przełożonych i ich jako współpracowników. Cóż, podobno takie metody ich pracy;-( Miały przecież dobrego nauczyciela!!! 
Okazuje się, że ta pani od promocji to niejaka Aneta Ligner. Owszem robiła promocje, ale  sobie i panu Gaikowi - kosztem szpitala zresztą. Do tego stopnia, że praktycznie nie przychodziła do pracy, tylko całe dnie spędzała w starostwie u Gaika, Podsędków związanych z Gaikiem i Masłowskiego. Wszyscy pracownicy szpitala byli bardzo zbulwersowani tą sytuacją i nalegali wręcz, żeby ją zwolnić. Dobrze, że w końcu dostała więc wypowiedzenie. Ot i cała prawda. Powinna być zwolniona dyscyplinarnie, ale się nad nią ulitowali. W końcu to szpital i trzeba ludzi ratować;-)
Pani Ligner robiła też promocje szkoły rodzenia, ale oczywiście nie bezpłatnej szpitala! Promowała szkołę rodzenia należącą do zwolnionej położnej, za którą ta bierze pieniądze. Obydwu paniom bardzo więc zależało na zlikwidowaniu bezpłatnej szkoły rodzenia w szpitalu i robiły wszystko, żeby do tego doszło. Na dodatek pani położna kręciła lody z nowym ordynatorem ginekologii. Wszyscy na ginekologii odetchnęli z ulgą, że nie będzie już tych nieprawidłowości! Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze:-( 
Niewątpliwie bardzo paniom jest przykro, że zostały zwolnione, ale doskonale wiedzą, że na to zasłużyły. Pewnie jeszcze bardziej nie mogą znieść, że wszyscy w szpitalu się z tego powodu cieszą i śmieją! Teraz natomiast wszelkimi sposobami będą próbowały się mścić, obwiniać innych, niesłusznie oskarżać oraz wymyślać różne bzdury na temat szpitala i oszczerstwa o ludziach tam zatrudnionych.
Zwykła babska zawiść i zazdrość!!! Nieładnie, oj nieładnie!!!

MaćkuOkrasa123 – ziejesz nienawiścią do mądrych ludzi i dobrych działań:-(((
„Uderz w stół, a nożyce się odezwą”??? Musisz być bardzo związany z opisanymi wyżej osobami skoro rozpocząłeś tak brzydką akcję oczerniającą!!!

Ale, ale … pracownicy szpitala twierdzą, że jest ona w stylu rzeczonej pani od promocji!!!
MaćkuOkrasa 123 - może po prostu to Ty jesteś Anetą Ligner?!?!?!?!?

Przyznaj się nam na forum! Prosimy! Przecież Ty na pewno uważasz, że to nie wstyd;-)))

Hehehe… na pewno zaraz zmienisz nick!

(2014/12/07 23:42)
AGawin.
Próba wybielania to domena osób powiązanych z osobą wwm. P.GAIK w swoich blogach oczernial władze miasta za boiska w chodakowie, a.później sam się na nich promował mówiąc " chcecie więcej takich obiektów, to głosujcie na przyjazny samorząd". 
A pani ligner sama popierala tego samorządowca z zarzutami korupcyjnymi. Mógłbym pisać wiecej, ale nie mam czasu ani ochoty na batalię sądowe z powództwa osób powiązanych z PS ( przyjazny samorząd).

(2014/12/08 01:33)
Witam,zwykle nie zabieram głosu na forum,to właściwie mój drugi raz-dziwne że po raz pierwszy w tym miejscu tłumaczyłam kwestię powodu rozpoczęcia pracy w sochaczewskim szpitalu,tym razem jej zakończenia...Rozdział z mojego życia pt:Szpital Sochaczew już zamknięty i z całym szacunkiem Panie MaciekOkrasa123 adwokatów nie szukam,do sądu pracy się nie wybieram i nie bardzo rozumiem skąd ta dyskusja ale zarowno kiedy rozpoczynałam jak i odchodziłam z sochaczewskiej porodówki wiele było domysłów na ten temat. Podczas ponad 10 lat pracy w warszawskim szpitalu i tamtejszych szkołach rodzenia nie włażono tak jak tu z buciorami w moje  życie dlatego nie rozpaczam bo niczego tak sobie nie cenię jak spokoju ducha !!!
I wierzcie mi nikomu tak bardzo nie zależy na sukcesie szpitalnej szkoły rodzenia i oddziału położniczego jak mnie samej bo nieskromnie powiem widzę duży moj udział w procesie ich tworzenia dlatego mocno trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów.
AGAWINPłatna szkoła rodzenia w Alfie "za którą ta bierze pieniądze"-otóż smutna polska rzeczywistość wygląda tak ,że prowadząc również tego rodzaju  działalność gosp.odprowadza się ZUS,opłaca koszty lokalu,rehabilitanta a także pomocy i materiałów szkoleniowych(dla przykładu: model miednicy-koszt 500 zł,lalka demonstracyjna 1 szt.-koszt 300 zł,worek sako 1 szt.-koszt 150 zł itd) co powoduje w ostatecznym rozliczeniu że jest to działalność hobbystyczna ale może znasz kogoś chętnego zapłacić mi powyższe wówczas poprowadzę  z przyjemnością bezpłatne warsztaty! A jak juz jesteśmy przy sponsoringu to dodam iż dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom przekazałam na ręce P.Ordynatora na rzecz oddziału położniczego m.in 13 plakatów i antyram z ilustracjami bobasów,które zdobią korytarz oddziału i kilka innych sprzętów -to tak w kwestii kręcenia lodów z P.Ordynatorem...
Pozdrawiam Julita Misiak

(2014/12/08 05:43)
Szanowna Pani,
pisanie o tym, że jestem kimś innym niż podaje w nazwie swojego Nicku jest pomówieniem i oszczerstwem.Widzę, że jest Pani osobą bardzo młodą i od niedawna na portalu więc wiadomości o sytuacji w szpitalu i powiązaniach szpitalnych powzięła Pani raczej od rodzica:) Nie wiem jak inni ale ja nie będę bawił się w sądy. Pani Agato warto czasem zastanowić się co się pisze na forum bo nie wszystko można. O konsekwencję proszę dopytać kogoś starszego z Pani otoczenia. 
Jeśli ma Pani tak dobre wiadomości o sytuacji w szpitalu proszę się z nami częściej dzielić. Będziemy wdzięczni za każdy dobry wpis o tej placówce. Jeśli pracownicy szpitala tak mocno cieszą się ze ktoś stracił pracę no to gratuluje im empatii ( jak na kogoś kto powinien ją mieć ze względu na to gdzie pracuje i z kim to faktycznie jest się z czego cieszyć) 
Jeśli Dyrekcja musi "wykazywać" się odwagą aby zwolnić dwie kobiety i to z niższej półki zatrudnienia no to nic dodać nic ująć. A pracownicy się cieszą!! No szaleństwo po prostu:)
I dla wiadomości pani Agaty - nie zamierzam zmieniać Nicu na portalu. 
Ponad to pisząc "o wszystkich pracownikach szpitala" warto zastanowić się czy wszyscy pracownicy chcą być przez Panią wrzucani do jednego worka bo może nie wszyscy cieszą się i śmieją ze zwolnień? Szczególnie przed świętami. Ja swoją wiedzę na temat tej sprawy posiadam także od znajomej pracującej w szpitalu i jej odczucia względem tej sprawy są zupełne inne. Dziś dzwoniłem do niej aby zapoznała się z Pani wpisem i Ona a także jej koleżanki są zdziwione i zaskoczone Pani wpisem. 
MaciekOkrasa123

(2014/12/08 11:49)

Pani Julito,

@AGAWIN (mistrzostwo insynuacji i szyderstwa) najwyraźniej śni się epoka, gdzie wszystko jest "za darmo" i robi się samo (sterowane pod czujnym okiem jakiegoś "Ojca Narodu", który wszystko da). Na dodatek zdania swoje głosi w imieniu tzw. "wszystkich" - Trybuna Ludu jedna ;).
Najwyraźniej nie wie, na czym polega realizacja takiego projektu od pomysłu, do zadziałania. Nie wie, że to kosztuje czas i pieniądze (czyżby pracownik budżetowy?). Podpiąć się "na gotowo" pod czyjś sukces jest bardzo prosto, szczególnie jak "władza" sprzyja i widzi w tym propagandowy interes. Wystarczy wskazać człowieka, a paragraf się znajdzie. A jak nie paragraf, to wrzuta usłużnych w postaci uniwersalnego zarzutu "kręcenia lodów" lub/i znajomości z „Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać”. Ciemny lud to kupi - przetestowane.

Kilkanaście lat temu, korzystaliśmy ze szkoły rodzenia przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Jakoś już wtedy nikogo nie dziwiło, że trzeba za to zapłacić, bo ktoś w ten sposób z korzyścią dla innych sprzedaje swoją wiedzę i czas.
To było normalne. Teraz próbuje się nam wmówić, że normalne to jest "za darmo". "Darmową" służbę zdrowia to już mamy od lat, jak to działa widzimy. Straszą, że w mieście mamy mieć "darmowy" transport i Bóg raczy wiedzieć, co jeszcze "darmowego":)).

Wyjście z "bagienka" ma już Pani za sobą, więc pozostaje tylko iść naprzód. Ci co tam tkwią i tak będą twierdzić, że są w SPA.

(2014/12/08 12:37)
Witam serdecznie pani Agato,
ponieważ wszyscy zainteresowani wiedzą, że jestem założycielem stowarzyszenia Kobiet FB w związku z tym nie chciałam zakładać nowego loginu na tym portalu. Piszę do Pani pod moim nickiem Kobiet FB i mam nadzieję że Pani mi to wybaczy i nie będzie czekać, aż założę kolejne , aby z Panią pisać na temat tak ważny dla mnie.

Otrzymałam dziś wiele telefonów od osób pracujących w szpitalu z informacją że ktoś dość  szczegółowo opisuje moją pracę w szpitalu oraz przywołuje na forum  powody mojego zwolnienia. Faktycznie po zapoznaniu się z Pani wpisem i przesłaniu go do mojego adwokata pozwolę zadać sobie Pani  pytanie: czy przedstawioną informację o tym iż zostałam zwolniona ponieważ jak to Pani ujęła cytuję: "byłam mocno związana z P.Gaikiem"....będzie mogła Pani potwierdzić przed sądem? Byłabym zobowiązana.
Pytam ponieważ powód mojego zwolnienia nie jest mi do końca znany a jak widzę Pani jak najbardziej tak. Jeśli to był podstawowy powód zwolnienia to znaczy że zostałam zwolniona za moje przekonania polityczne. A to jest już sprawa dla sądu.
Co do przywoływania mojego nazwiska tu na forum oraz opisywania rzeczy nieprawdziwych oczerniających moją osobę oraz moją dotychczasową pracę dla szpitala to powiem tak: nie jestem osobą publiczną i nie życzę sobie aby  w taki sposób pomawiano moją osobę na internetowym forum publicznym. W związku z tym proszę panią Agatę aby usunęła wpis dotyczący mojej pracy w szpitalu oraz inf. dotyczących rzekomych przyczyn mojego zwolnienia.  Chyba że są to potwierdzone przez Dyrekcję  szpitala fakty przyczyn mojego zwolnienia. W związku z tym wystosuję na podstawie pani wpisu odpowiednie pismo do Dyrekcji szpitala o ustosunkowanie się do tych informacji.
pozdrawiam i czekam na odpowiedź 
 Aneta Ligner

(2014/12/08 16:41)
kurka wodna,nic nie jest ani całkowicie białe ani całkowicie czarne

(2014/12/08 16:45)
 Agawin - Twój wpis jest żenujący i plugawy.

(2014/12/08 18:11)
Agawin trzeba pochwalić za odwagę,odważna z pani kobieta,brawo......pani Agatko

(2014/12/08 21:26)
Pani Aneto L.,

Niech Pani przestanie próbować robić wodę z mózgu lokalnej społeczności!!!

Oto Pani post z dnia 19 listopada 2014 roku:

(2014/12/08 21:42)

(2014/12/08 21:44)
Pani Aneto L.,
Niech Pani przestanie próbować robić wodę z mózgu lokalnej społeczności!!!
Oto Pani komentarz pod postem  z dnia 19 listopada 2014 roku:

"Szanowni państwo, nasze stowarzyszenie Kobiety FB powstało wyłącznie dla kobiet, które lubią kino. Na nasze spotkania przychodzą licznie kobiety, które kochają X MUZĘ. I to wszystko. Doszukiwanie się podtekstów w naszych spotkaniach na pewno sprawia przykrość paniom, które te czwartkowe wieczory uważają za odskocznie od spraw codziennych lub możliwość spotkania się z przyjaciółkami. Oczywiście jak każdy obywatel i my także mamy poglądy, nawet polityczne. Jednak nie oczekujemy niczyjej protekcji w prowadzeniu naszej działalności. Popieranie pana Gaika wynika tylko i wyłącznie z faktu, że jest on jedynym samorządowcem i politykiem w naszym mieście, który zainteresował się naszą działalnością oraz wspierał nasze starania w jej prowadzeniu. Po za tym jest mężem naszej koleżanki i jakiekolwiek insynuacje, kto jakich woli mężczyzn jest po prostu nie na miejscu."

pozdrawiam ANeta Ligner [2014-11-19 16:41:]

link: CZWARTKOWE WIECZORY KOBIECE - JEDYNY TAKI WECZÓR DLA PAŃ W SOCHACZEWIE

PS. to w końcu popiera Pani Pana Gaika, czy Pani nie popiera Pana Gaika?
Proszę się zdecydować bo ja już się pogubiłem i  myślę, że czytelnicy e-sochaczew również.

(2014/12/08 22:01)
"Kobiety FB popierają Przemka Gaika" !!!!! - Pani Aneto, czy nie tak brzmiało skandowane przez Panie hasło?

(2014/12/08 22:10)
@prawdawoczykole-70Co jest złego w stwiedzeniu, że ktoś kogoś popiera przed wyborami. Stary/nowy burmistrz na każdym kroku prezentował swoje listy poparcia. I co? Są równi i równiejsi? A może niedługo urzędowo zacznie się karać nowym paragrafem "za Gaika". Ludzie skąd w was tyle nienawiści i pogardy dla innych? Ale jeśli dla @Zico post @AGAWIN to szczyt odwagi, to "nie dziwi nic".

(2014/12/09 00:05)