Masowe zwolnienia w szpitalu? czyli jak się zwalnia z pracy w białych rękawiczkach

/ 31 odpowiedzi

Nie mogłem się powstrzymać, muszę też coś napisać.

Sytuację w szpitalu każdy pewnie doskonale zna. Przynajmniej tę od strony pacjentów. I nie znam osoby która byłaby zadowolona z mega długich kolejek, czy płatnego parkingu.

Jednak szpital kiedyś zrobił takie stanowisko, jak "Specjalista do spraw promocji szpitala". Skoro Pani Anita jest na forum, to proszę o napisanie czym taki specjalista się zajmuje? Z rzeczy które zauważyłem, to prowadzenie profilu na facebooku, oraz parę artykułów na e-Sochaczew. Czy ktoś orientuje się ile pieniążków dostaje miesięcznie szpital za wynajęcie terenu zewnętrznej firmie pod płatny parking? W jakim stopniu koszt utrzymania takiego stanowiska w szpitalu rekompensuje np. płatny parking? Czy dochód z parkingu w całości pokrywa utrzymanie takiego stanowiska? Nie jest to uwaga do Pani, a niezależnie od tego kto jest tym specjalistą - pytanie o zasadność takiego stanowiska i kompetencje jakie obejmuje. Możliwe, że w szpitalu jest parę takich stanowisk, zamiast których można byłoby np. zlikwidować bulwersujący płatny parking, a nie wpłynęły by znacząco na funkcjonowanie oddziału. Jako pacjent wolałbym dodatkowego lekarza ortopedę, zamiast człowieka od promocji - bez obrazy, myślę tu o zdrowiu.

Swoją drogą jak przeczytałem informacje o zwolnieniu Pani Anety, myślałem że ma to coś wspólnego z zarzutami Przemysława G. Pani Aneta, członek zarządu PO, G. przewodniczący (lub były przewodniczący), powiat, powiatowy szpital - wg. mnie w pierwszej chwili było to podejrzane. Na szczęście byłem w błędzie, myliłem się. Swoją wypowiedzią, jak wypada na specjaliście od promocji, wyprowadziła mnie Pani z tego błędnego toku myślenia i bardzo dobrze. 

Jednak pisze Pani, że nie jest osobą publiczną i prosi Pani autora o usunięcie któreś tam wypowiedzi dot. Pani osoby. Już proszę nie być taką skromną osobą. Z tego co można przeczytać na stronie PO, nawet tego sochaczewskiego, jest Pani Członkiem Zarządu Sochaczewskiej Platformy Obywatelskiej, oraz Delegatką Platformy Obywatelskiej RP na Zjazd Regionu Mazowieckiego. Ja jako sympatyk PO czuję się, że jest Pani w pewnym sensie moją przedstawicielką w "wyższych sferach".  Wg. mnie wykonuje Pani funkcję publiczną, wpływającą znacznie na funkcjonowanie społeczeństwa. Taka wg. mojej opinii jest funkcja członka zarządu partii która rządzi w kraju, oraz tym bardziej jeszcze miejscowego delegata na zjazd tej partii. Czyli chyba jest jednak Pani osobą publiczną? Czy jestem w błędzie? Adwokat nie poinformował Pani o tym?

Jeszcze muszę się odnieść do Pani Julity. Napisała Pani, że za pieniążki zarobione w szkole zakupiła m.in. " dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom przekazałam na ręce P.Ordynatora na rzecz oddziału położniczego m.in 13 plakatów i antyram z ilustracjami bobasów,które zdobią korytarz oddziału  " Chodzi o te zdjęcia w oddziale położniczym? Powiem Pani, że jak je zobaczyłem to myślałem, że Pani która robiła te zdjęcia wykupiła powierzchnię reklamową, aby powiesić swoją reklamę. I to za nie małe pieniążki. Bez kitu, tak myślałem. Piękne zdjęcia, oddział położniczy (czyli same zainteresowane osoby pełne emocji przed / po porodowych), na naprawdę pięknych zdjęciach bardzo widoczne dane kontaktowe autorki,  strona internetowa, numer kontaktowy. Idealna reklama. A to się okazało, że Pani te zdjęcia kupiła za własne pieniążki. Dobrze, że wyprowadziła mnie Pani z błędu, bo naprawdę myślałem, że ktoś (szpital) sprzedał doskonałą powierzchnię reklamową i szpital na tym zarabia. Ale nie, lepiej zrobić parking płatny... A pani Autorka zdjęć też chyba powinna poczuć się trochę i za darmo oddać zdjęcia reklamowe, a nie jak Pani Julita napisała, jeszcze pieniążki za to wzięła...

(2014/12/09 09:53)
Małe sprostowanie do ostatniego mojego zdania:  "A pani Autorka zdjęć też chyba powinna poczuć się trochę i za darmo oddać zdjęcia reklamowe, a nie jak Pani Julita napisała, jeszcze pieniążki za to wzięła..." Chodzi o to, że wg. mnie pani Autorka powinna oddać zdjęcia za darmo Pani Julicie - szpitalowi, a nie sprzedawać, czyli brać pieniążki za zdjęcia ze sprzedaży, które Pani Julita de facto wydała z własnej kieszeni. Chyba, że te zdjęcia są tak drogie, a samo umieszczenie zdjęć w tym miejscu nie jest aż tak atrakcyjne.

(2014/12/09 10:17)
Nie bardzo rozumiem dlaczego autorka zdjęć winna oddać je za darmo? Co Wy z tym wszystkim za darmo i za darmo? Wszystko za darmo? Ktoś zrobił te zdjęcia to raz, obrobił dwa, wydrukował trzy, oprawił cztery itp. itd. Dlaczego miał za to pieniędzy nie dostać?

Cała ta sprawa jest jasna. Kto został zwolniony ze szpitala? Dwie osoby. Które? Te które w ostatnich wyborach kandydowały z listy Przyjaznego Samorządu. Co przypadek? Dziwny zbieg okoliczności? Bez jaj. Trzeba być ograniczonym lekko albo zaślepionym politycznie by tego nie zauważać. Zresztą bardzo dobrze doinformowana przez znajomych pracowników szpitala niejaka AGAWIN o tym też zupełnie nieświadomie poinformowała w swoim jakże obiektywnym poście :D Już napisałabyś kobieto, że tam pracujesz to byłabyś przynajmniej bardziej wiarygodna.
mistrzostwo insynuacji i szyderstwa

idealne określenie dla takich postów.

Nie tak dawno zacząłem myśleć, że jak będę chciał mieć drugie dziecko to będziemy chcieli rodzić je w Sochaczewie. Teraz wiem, że nie chcę. Krótko mówiąc mam po prostu gdzieś ten szpital. Szkoda mi też, tych którzy są naprawdę porządnymi ludźmi, ale mają pracę i nie chcą jej tracić więc nie wyrywają się przed szereg i muszą się w tym bagnie męczyć i przystosowywać, mimo iż wrzucani są do jednego wora z tą bandą nierobów. To jest beton, który ciężko skruszyć. Jakiekolwiek zmiany na lepsze, jakiekolwiek wyjścia do ludzi są niemile widziane. W końcu znalazł się powód i zwolniono niewygodne osoby. Może jak znowu zaczną pacjenci/tki od Was odchodzić to coś zrozumiecie choć wątpię.

Gwoli uprzedzenia sPiSkowych teorii informuję, iż nie jestem ani z Przyjaznego Samorządu ani spokrewniony z Panem Gaikiem nawet nie głosowałem na niego w I turze wyborów na burmistrza.

(2014/12/09 10:51)
Do KubixAutorka w/w zdjęć przekazała bezpłatnie swoje prace i prawa do nich w formie elektronicznej,opłata o której piszemy jest opłatą za wydruk zdjęć przez drukarnię -format nie mały jak widać na załączonym zdjęciu-oraz za antyramy.
Chyba wszystko wyjaśniłam ,wyłączę się wobec tego ostatecznie z dyskusji i pozdrawiamJulita

(2014/12/09 11:06)
Obecny... Smutny szpital ze swoim FAŁSZYWIE smutnym KRÓLEM lub ''potwornie'' zadowolonym KRÓLEM... smutny personel :[... wraca jakość usług ''felczerskich'' (((szczypce od pączków do wyciągania na siłę)) na podobnym poziomie jednak terminy tych usług w wielu przypadkach zmuszają chorych na depresję i głębokie stany przygnębienia.... z niewyjaśnionego powodu szpital zwalniając ludzi z bezinteresowną pasją pozbywa się wspaniałych fachowców z wizją wyrzucając ich... na zbity pysk bez pardonu... jednocześnie bezczelnie wmawia nam szpital że te osoby nie były im potrzebne hehehe większej bzdury od kilku dni nie słyszałem niczego bardziej głupiego nie można było zrobić...
Gdyby osoba z pasją taką jaką wsławiła się w całym kraju Pani Misiak dostała możliwość zarządzania szpitalem mieli byśmy nie zwykły szpital lecz prawdziwą klinikę sławną z profesjonalizmu położniczego gzie pod jej opieką nasze Aniołki mogły by wydać na świat kwiat naszych miłości dając nam zdrowe potomstwo i co najważniejsze dzięki Misiaczek wiele rodzi otrzymało zdrowe przyjęte na świat dzieci które są najświętszą gwiazdką która daje nam siłę na dalsze dni a za 39-40 lat nadal będziemy wspominać te ciepłe chwile przy stole Bożonarodzeniowym snuć plany rodzinne... i to wyłącznie będącą zasługą Szanownej Pani Misiak W pamięć w sercach całych rodzin Pani zajmuje potężne miejsce... zaawsze na wszystkich może Pani na nas liczyć Pozdrawiam''tadeusz''

(2014/12/10 16:27)

"Masowe zwolnienia w szpitalu? czyli jak się zwalnia z pracy w białych rękawiczkach" Apel do Pani Starościny

Mam apel do obecnej ''Starościny'' jest Pani kobietą bez wątpienia przebojową i o ile nie boi się Pani podejmowania decyzji ważnych i korzystnie wpływających na pozytywną kondycję jednostki Pani podległej niech Pani zaproponuje stanowisko nowego Dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Pani Julicie Misiak. wykazała się charyzmą wiedzą i co nad wyraz ważne uczciwością. Szanowna Pani Starosto Jolanto Gonta sama Pani kiedyś wydała na świat potomstwo jak kobieta z kobietą może zaprosi Pani Panią Julitę Misiak na rzeczową i szczerą rozmowę o szpitalu... jego zarządzaniu... pewnych mechanizmach... Pani Julita moim zdaniem jest z krwi i kości oraz z całym swoim sercem pragnie pomagać wszystkim matką w tych najtrudniejszych i jednocześnie najszczęśliwszych chwilach życia każdej rodziny...Pozdrawiam Szczerze''tadeusz''

(2014/12/10 16:55)