Media sochaczewskie

/ 26 odpowiedzi
czy zytaliście express sochaczewski na pierwszej stronie bąbardują reklamą  wielkiego astronoma ,a ja myślałam że każdy potrafi myśleć sam ,że nie potrzeba nam szarlatanów ,którzy będą nam podpowiadać o mamy robić ponieważ doskonale wiemy co do nas należy, mamy rozum który dostaliśmy od Boga i nim się posługujemy .Droga redakjo Expressu sochaczewskiego nasz burmisrz ma rozum i doradców ,nie potrzeba im astrologów i szarlatanów  nie wracajmy do średniowiecza 
Nie widziałam tego, ale brzmi ciekawie :)

(2011/01/15 09:49)
czy zytaliście express sochaczewski na pierwszej stronie bąbardują reklamą  wielkiego astronoma ,a ja myślałam że każdy potrafi myśleć sam ,że nie potrzeba nam szarlatanów ,którzy będą nam podpowiadać o mamy robić ponieważ doskonale wiemy co do nas należy, mamy rozum który dostaliśmy od Boga i nim się posługujemy .Droga redakjo Expressu sochaczewskiego nasz burmisrz ma rozum i doradców ,nie potrzeba im astrologów i szarlatanów  nie wracajmy do średniowiecza 

Pani Kowalska, w średniowieczu to Pani tkwi, skoro uważa Pni astrologię za szarlatanerię. Tacy jak pani o mało nie spalili Galileusza . A co do rozumu burmistrza to się okaże dopiero czy go ma? Ale to sympatyczne,ze broni Pani szwagra.

(2011/01/16 07:16)
 i pisze się poprawnie "bombardują" a nie "bąbardują"  .

(2011/01/16 07:18)
to w końcu chodzi o astronoma czy astrologa?

(2011/01/16 12:29)
z tego co zrozumialam i  po tym jak widzialam okladke expressu to chodzi o astrologie,wrozby, horoskopy, wiec "mieszkanko" zanim zaczniesz krytykowac zapoznaj sie z sensem tematu. w sumie nie czytalam tego wydania tej gazety, ale w horoskopy i wrozki nie wierze ;) i tu sie zgadzam ze kazdy powinien isc za rozumem, a nie za radami albo przepowiedniami wrozki. poza tym takie rady co wrozka daje mozna uslyszec od znajomych :) 

(2011/01/16 17:27)
droga(drogi) mieszkanko-myślę że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi jeśli piszesz ,że ja żyję w średniowieczu ale jeśli myślenie i analiza to zacofanie to tak chcę żyć w takim średniowieczu wolności i posługiwać się swoim rozumem ,a nie być kierowaną przez wróżbitów ,którzy w/g ciebie są ok. Ja nie jestem anonimowa ponieważ nie wstydzę się swoich poglądów ale ty drogi (mieszkanko) czemu chowasz się za swoim nickiem .

(2011/01/16 22:38)
z tego co zrozumialam i  po tym jak widzialam okladke expressu to chodzi o astrologie,wrozby, horoskopy, wiec "mieszkanko" zanim zaczniesz krytykowac zapoznaj sie z sensem tematu. w sumie nie czytalam tego wydania tej gazety, ale w horoskopy i wrozki nie wierze ;) i tu sie zgadzam ze kazdy powinien isc za rozumem, a nie za radami albo przepowiedniami wrozki. poza tym takie rady co wrozka daje mozna uslyszec od znajomych :) 

Ja czytałam i wiem o czym piszę. Wiem też że np. kanonik Mikołaj Kopernik był nie tylko astronomem ale też astrologiem. Ja też we wróżby nie wierzę, ale pewnie i pani szwagierka burmistrza wie spod jakiego jest znaku a to już jest astrologia a nie czarna magia!!!A jeśli to jest coś tak złego 0 to czemu burmistrz zezwala na publikacje horoskopów w Ziemi Sochaczewskiej?

(2011/01/16 23:20)
pokora a co Ty na to by każdy mógł być kierowany przez kogo sobie tylko chce i jeśli ktoś chce być kierowanym przez wróżbitów i wierzyć im to niech sobie wierzy, tak jak Ty chcesz być kierowana przez swoją wiarę i wierzyć w to co mówi Kościół, to nikt nie ma prawa się Ciebie o to czepić?

(2011/01/16 23:53)
Zabawne, że express, niby prawicowy, a promuje astrologię, wróżby i horoskopy. Trochę blamaż wizerunkowy...

(2011/01/17 02:03)
Wszystko się zrobi dla kasy.

(2011/01/17 09:46)
Zabawne, że express, niby prawicowy, a promuje astrologię, wróżby i horoskopy. Trochę blamaż wizerunkowy...

A co ty na to,ze na tym portalu ukazują się ogłoszenia towarzyskie obok duszpasterskich? Czy to nie blamaż jakiś? Czy tylko pluralizm? To pytanie też do "pokory".

(2011/01/17 12:12)
A to jakiś problem z tym że obok ogłoszeń duszpasterskich były ogłoszenia towarzyskie?
Jeżeli portal nie jest religijny to nie widzę problemu.
Z resztą Pan powiedział "idźcie i rozmnażajcie się", a jak tu się rozmnażać jak się nie ma z kim.

(2011/01/17 12:27)
...i chyba ostatnie dwa posty mówią wszystko i rozwiązują problem.
Co kogo obchodzi w co kto i komu wierzy? Byle nie uderzało to w tego innowiercę.
Gdyby w Trwam albo Religia TV zobaczyć reklamę Wróżbity Macieja to można by się oburzać lub co najwyżej zdziwić, ale express sochaczewski to express sochaczewski może sobie zamieścić nawet i terminy mszy w Kościele Szatana gdyby takowy powstał w Socho. To nie jest gazeta dla katolików, ale dla mieszkańców Sochaczewa i po cholerę dyskusja na ten temat.
Z drugiej strony astrologia, astronomia to jednak jest nauka i nazywanie tego średniowieczem jest delikatnie mówiąc chyba nie na miejscu :)

(2011/01/17 13:34)
 NO I TRAFIŁA KOSA NA KAMIEŃ HAHAHA CO NIE szczawiu :)))

(2011/02/03 08:56)
Jaki tam?, dobrze że dodałaś"niby" bo z tą prawicowością to bym nie przesadzał. Jest grupa ludzi w naszym kraju która zawsze ustawia się tak jak im wygodnie. Szukając prawicowych pism wybrałbym raczej inne, niestety lokalnych  prawdziwie prawicowych mediów jeszcze nie mamy. Ponoć niebawem mają takowe powstać.

(2011/02/03 09:17)
A ty kto jesteś aby oceniać, kto jest prawicowy a kto nie?

(2011/02/03 18:06)
A ty kto jesteś aby oceniać, kto jest prawicowy a kto nie?

A niby kim mam byc?
 Oceniam po przeczytaniu , jednak to dla mnie bardziej gazeta opozycyjna , szczególnie dla władzy lokalnej, wszak może się zwac prawicową bo u nas albo rządziła do tej pory  albo  lewica pod szyldem SLD, albo tzw." niby" prawica przepoczwarzona wielokrotnie przez KLD potem Unię Wolności , i kto pamięta a redaktor Expresu zapewne tak to wie skąd się wywodzą.

Nie unoś się.

(2011/02/03 22:19)
Teraz też nie rządzi prawica, Tylko burmistrz z dawnej Zgody (SLD) i zastępca z PSL  wspierani do tego przez radnych PO i niby-PiS.

(2011/02/03 23:00)
 Mam pytanie czym więc miała by być prawicowa gazeta cczy Redaktor prawicowy , czy ma być stronniczy czy obiektywny .  Bo jeśli Rydzykowy  Nasz Dziennik powszechnie uznany jako prawicową gazetę i Racja Polska jaką była alternatywną prawicówką  w odmianie świeckiej gazety.  To czy przy rządach prawicy Express Sochaczewski nadal taką by pozostał?
 zastanawia mnie pewien fakt . Zakładam iż pan Szostak jest lepiej ode mnie obeznany w polityce i orientuje się co do życiorysów lokalnych polityków lepiej. Bo w sytuacji kiedy słyszy się o politykach którzy zaliczyli wszystkie kolory tęczy wędrując od lewa do prawa ja mam kłopoty aby odróżnić kto jest kim tak naprawdę.

(2011/02/04 09:33)
Co do ojca Rydzyka to on raczej by się kwalifikował jako radykalna czy ultra prawica.

A jeżeli chodzi o polityków i tęcze to niestety tylko krowa nie zmienia poglądów. Człowiek zmienia się całe życie i poszukuje. Część poszukiwań i odkryć wpływa na zmianę poglądów politycznych a część na zmianę wyznania. Oczywiście istnieją ludzie którzy zmieniają partie w zależności od koniunktury tylko po to aby coś zyskać dla siebie ale też na pewno jest część która stwierdziła że to jednak nie kierunek dla niej.

(2011/02/04 10:05)
NA PYTANIE DLACZEGO NIE JESTEŚ ELASTYCZNY , JEDEN Z LOKALNYCH PRAWICOWYCH POLITYKÓW ODPOWIEDZIAŁ:"  BO CO ZNACZY ELASTYCZNY?, BO NIE JESTEM ZAPRZEDAŃCEM"
  Co do zmiany poglądów. I to by się zgadzało.Ponieważ albo ktoś ma kręgosłup moralny i wyznaje pewne zasady i wtedy może delikatnie swoje poglądy zweryfikować, albo zmienia poglądy o 180 stopni bo liczy się dla niego tylko partykularny interes i zbijanie kapitału politycznego, po prostu karierowicz. Osobiście nie ufam takim ludziom ale niestety inni takich wybierają a potem mamy tak jak mamy. Gorzej jest z weryfikacją osób o których wieści chodnikowe krążą o ich bujnej działalności politycznej. Ktoś kto uprawia politykę dla kariery nie traktuje jej jako służbę ludziom czy miastu.Nie wierzę w to że ktoś wsąpił do jakiejś formacji i uznał że ię pomylił a potem zapisuje się do innej. Zwykłe wyrachowanie. Chyba że chodzi o tzw. Generałow politycznych , którzy odchodzą aby założyć swoją partię wg. własnej koncepcji i swojej wizji światopoglądowej.

(2011/02/04 12:19)
Co do ojca Rydzyka to on raczej by się kwalifikował jako radykalna czy ultra prawica.
   Bełkot medialny.

Dla mnie nie do przyjęcia jest taki podział na  lewicę , prawicę katolicką i świecką. Jest w Polsce tylko jedna prawica.Albo ktoś jest lewicowy albo prawicowy albo jest załganym cynicznym hipokrytą.Postkomuna pod szyldem pseudo prawicy. Aczkolwiek młoda lewica zrezygnowała z betonów. Stad chyba taki wymysł o  świeckiej prawicy. Walka Solidarnościowa była od zawsze blisko pod ostoją kościoła , a takie wymyślanie  sobie i załgany podział jest zwykłą bzdurą. Co do pomyłki to fakt że partie w polsce noszą bardzo głupie nazwy. Na całym swiecie partie mają nazwy które określają ich statut polityczny, np:Konserwatyści, Radykałowie czy Socjaldemokraci. Pamiętam jeszcze czasy gdy  człowiek idący na wybory pytał czy to na co chce głosować czy to są komuniści czy Solidarność. Aczkolwiek partia na którą zamierzał głosować nosiła jakąś dziwną nazwę po której niewiele można było się zorientować

(2011/02/04 13:17)
Zapomniałeś dodać że brutalny bezpardonowy atak na ojca i że jestem moralnie odpowiedzialny za śmierć ludzi w smoleńsku i wiadomo na czyje zlecenie wiadomo co robiłem.
Nie broń ojca Rydzyka bo na prawdę nie ma kogo.

A co do prawica lewica. Nie ma czarno biało. Są różne odcienie szarości i nawet kolory. A ostatnio nawet i 3D ;) . Nie ma u nas nazw stricte wskazujących na nurt polityczny ponieważ często przenikają się w nich różne idee i ciężko je zaszufladkować.
W samych stanach demokraci i republikanie często się tak nazywają tylko z nazwy podczas gdy ustawy które lobbują nie są do końca zgodnie z założeniami danego nurtu politycznego.

(2011/02/04 13:55)
A to niby przed czym i przed kim miałbym bronić o. Rydzyka?
 Dla mnie jego działalność to jego sprawa. Moje poglądy ukształtowały się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Moim zdniem  działalność medialna Rydzyka jest odpowiedzią na propagandę mediów stojących po przeciwieństwie prawicy. Nie wypowiadam się na forum głosem jakiejkolwiek partii i nie mam zamiaru.Piszę tu całkowicie prywatnie a i nikogo o nic nie oskarżam . Czasami odnoszę się tylko do faktów z nieodległej historii. Mogą być więcej jak dwie nawet partie prawicowe czy inne zgadza się. Ale chyba podstawą powinno być że jest się wiarygodnym i posługuje prawdą również o swoim rodowodzie czy zamierzeniach. W tej chwili jest partia która jest wręcz prześladowana za ujawnianie prawdy i jeszcze jedna taka która mówi ludziom to co ludzie chcą usłyszeć jednak często się mijając z tą prawdą, a gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

(2011/02/04 15:12)
W tej chwili jest partia która jest wręcz prześladowana za ujawnianie prawdy i jeszcze jedna taka która mówi ludziom to co ludzie chcą usłyszeć jednak często się mijając z tą prawdą, a gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

Niech zgadnę. Ta pierwsza to Prawo i Sprawiedliwosć, druga to Platforma Obywatelska? :)

(2011/02/05 19:10)