Mieszkanie socjalne w naszymcudownym mieście.

/ 24 odpowiedzi
witajcie szanowni mieszkańcy.

jeżeli ktoś wie cokolwiek w temacie mieszkań socjalnych w naszym mieście niechaj się wypowie. Każda informacja jest mile widziana np: czy są jakieś wolne mieszkania, jakie warunki trzeba spełnić żeby takowe dostać, w jakim stanie są takie mieszkania, po prostu wszystkie informacje które mogłyby ułatwić zdobycie takiego lokalu ludziom w potrzebie. Zbyt mało jest ogólnodostępnych informacji w tym temacie i dlatego proszę wszystkich poinformowanych o doinformowanie tych co tego potrzebują. z góry wielkie dzięki za pomoc w rozwinięciu tematu

napewno nie mozesz miec zadnego mieszkania,domku,rudery,dzialki.najlepiej zameldowac siebie i pare innych osob u rodzicow,czym wiecej ludzi tym lepiej. na osobe w mieszkaniu przypada 5mkw.i oczywiscie dochody male. na mieszkanie trzeba czekac dluuuuuugo.

znam jednych co niby nigdzie nie pracuja tzn.dorosle dzieci i jedno z rodzicow,a jedno utrzymuje wszystkich,dostali piekne mieszkanie,od marca 2011 remontuja je,podwieszane sufity,wybijanie scian,piekne okna.

skoro ktos nie ma gdzie mieszkac to robi szybki remont i sie wprowadza. skoro nie maja dochodu to skad kasa na takie remonty i samochody terenowe. wykupic tez juz zdazyli. dotacje tez pewnie dostali,takze zyc nie umierac.

a jak Ty jestes w prawdziwej potrzebie to potraktuje Cie jak patologie i dostaniesz rudere na jakis barakach ze wspolna lazienka na korytarzu.

w urzedzie miasta MUSZA udzielic CI informacji co i gdzie.

ZYCZE OGROMNEGO POWODZENIA I CIERPLIWOSCI.

(2012/01/05 19:06)
teraz to tylko nazmiot postawić obok tego gigantycznego kamora przed urzędem miejskim,oflagować,podłączyć głośniki i odtwarzać nagraną prośbę o wsparcie mieszkaniem przez Burmistrza,to jest (będzie!) pierwszy taki protest i jest wielka szansa na pomoc-tylko uwaga-należy drzeć japę tak jak Burmistrz pisze na plakatach i zaproszeniach-nie BURMISTRZ SOCHACZEWA,tylko ""BURMISTRZ  O S I E C K I,o!

(2012/01/05 20:26)
dzięki wielkie za jakikolwiek odzew z waszej strony już myślałem że temat będzie martwy i nikt nie będzie chciał się wypowiedzieć. czekam na więcej opinii  może jakieś pomocne rady gdzie się udać komu wiercić dziurę w brzuchu.

(2012/01/06 12:36)
trochę żartowałem a widzę że to poważna sprawa,pozdrawiam

(2012/01/06 12:43)

Przydział lokali socjalnych jest unormowany w przepisach

Przepis art. 75 ust. 1 Konstytucji stanowi, że władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli.  I od tego zacznij a dalej znajdź ustawy dot. mieszkań socjalnych i przepisy prawa miejscowego opisujące zasady przydziału takich mieszkań, w Sochaczewie mieszkania przydziela Burmistrz (zajmuje się tym z-ca Burmistrza Pan Wachowski) a w UM zajmuje się tymi sprawami Pani Agnieszka Kuprianiuk Naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej. Zgodnie z przepisami opiniowaniem wniosków o przydział lokalu zajmuje się Społeczna Komisja Mieszkaniowa, której Przewodniczącą jest radna miejska Pani Teresa Kozbuch, dokumenty, wnioski i informacje można znaleźć na stronie UM

Po zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi przydziału mieszkań socjalnych proponuje złożyć stosowny wniosek w UM i nawiązać kontakt z radnymi z rejonu gdzie jest Pan zameldowany oni powinni monitować w Pana sprawie, jeżeli uznają, że jest to ważne z punktu widzenia interesu społecznego i nie narusza prawa.

Pozdrawiam i jeżeli jest Pan mieszkańcem mojego okręgu wyborczego to zapraszam na spotkanie

Ireneusz Kisiołek radny Porozumienie Obywatelskie Sochaczew

http://www.po-sochaczew.e-sochaczew.pl/

(2012/01/06 16:31)
no i proszę,mamy 1245 radnych a tylko Pan Ireneusz Kisiołek interesuje się sprawą,pozdrowienia

(2012/01/07 16:42)
i właśnie takich ludzi jak pan Kisiołek nasze miasto potrzebuje. Jest potrzebna pomoc w zdobyciu informacji to ich udziela. dzięki wielkie informacje są jak najbardziej pomocne i skorzystam z ich na pewno pozdrawiam

(2012/01/08 13:30)

Dzięki za pozdrowienia

ja również Pozdrawiam

(2012/01/10 19:35)
Ma czas czytać posty i jeszcze odpowiedzieć konkretnie nie tylko na forum ale i na e-mail. Tacy radni to chyba wyjątek w naszym mieście .
Wiele pozytywnych opinii o panu Ireneuszu słyszałem , tak trzymać.
pozdrawiam

(2012/01/10 19:47)
Na wstępie chiałbym przeprosić za tak długą nie obecność.
Dziękuję wszystkim wypowiadającym się za informacje i porady które naprawdę mogą pomóc w naszym mieście de facto cudowny ( z pominięciem małych szczegółów) jest mało osób chętnie niosących pomoc chociażby słowno typowe doradztwo co gdzie i jak ewidentnie widać tudzież czuć nie chęć w pomaganiu znieczulic się w sumie szerzy co tym bardziej uwidacznia się w tak małym mieście jak nasze i na obecnym artykule na forum.
Wszystkim wypowiadającym sie a panu radnemu w szczególności serdecznie dziękuje i pozdrawiam

(2013/09/05 22:31)
robroy dla mnie jesteś GOŚĆ , masz konkrety i tylko konkrety , a Panu Kiziołkowi dziękujemy za wsparcie , to jedyny radny , który nie boi się być na tym forum , i nie tylko  odpowiada a i pomaga . Jeszcze raz dziękujemy . Wiemy , ze Pan jest w stowarzyszeniu , Pani Urszuli Pawlak , której życzymy samych sukcesów , w roku wyborczym. Takich ludzi chcemy.

(2013/09/05 23:05)
W naszej Konstytucji RP stoją takie różne zapisy odnośnie pomocy Socjalnej i przy każdym zapisie jest taka adnotacja iż sposób i wysokość tej pomocy określa Rozporządzenie Rady Ministrów  lub odpowiednia ustawa. Tak więc wynika jasno że Państwo będzie udzielało tej pomocy według swoich możliwości. A Burmistrz może zawsze  śmiało powiedzieć : " Nie dam bo nie mam!", a jeżeli przydzielił komuś lokal o obniżonym standardzie to niech nie narzeka.

(2013/09/05 23:53)
A co to ma wspólnego z tematem?

(2013/09/06 10:36)
Bardzo dużo...

(2013/09/06 13:07)

zgadzam się z Danielem , niby nie na temat ale może pan Irek się odważy i wypowie w powyższej sprawie.

panie Irku trochę odwagi.....

novjan

(2013/09/06 19:58)
 Moim zdaniem  decyzja pana Irka jest zrozumiała , bo ta pani skazana to nie Ona pierwsza i nie ostatnia tylko  że sądom chyba zabrakło odwagi aby skazywać POprawnych POlitycznie

(2013/09/06 23:26)

Witam serdecznie

Dzięki bardzo Olaf za dobre słowo, masz racje, „kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem „

Ten wątek dotyczy problemu rodziny i trzymając się tematu -

Próbuję pomagać jak umiem najlepiej, skontaktowałem się z …… i wskazałem pewne nowe możliwości może coś z tego wyniknie pozytywnego. Ja sobie nie wyobrażam, aby rodzina z małym dzieckiem została pozostawiona sama sobie, rodzina otrzymała mój nr telefonu i obietnice reprezentowania ich przed instytucjami pomocowymi, które mam nadzieje pomogą w miarę swych możliwości.

Nie zamierzam nikomu udowadniać ze jestem wielbłądem ani też wdawać się w troling story.

Za wszystkie swoje decyzje ponoszę odpowiedzialność i konsekwencję na dobre i na złe.

Pozdrawiam Irek Kisiołek

(2013/09/07 15:27)
Wiele rodzin w naszym mieście jest w takiej sytuacji, że nie jest patologią a starają się żyć na jakimś poziomie, próbują wiązać koniec z końcem. Sytuacja finansowa nie pozwala na kredyt aby zakupić mieszkanie a dla miasta trzeba być patologią aby zostać zauważonym. Sama jestem samotną matką z dziećmi z jednym dochodem i nie ma szans na kredyt mieszkaniowy o dłuższego czasu wynajmuję mieszkanie i ledwo koniec z końcem wiąże. Próbowałam coś od miasta chociaż się dowiedzieć to dostałam taką informację ,ze nie ma szans,że czeka się kilkanaście lat na mieszkanie. Może być taka sytuacja, że coś dadzą ale będzie to np. na Korczaka gdzie jest sama patologia i jak tam dziecko wychowywać na normalnego człowieka a odmowa wyrzuca kandydata na koniec listy i znowu klikanascie lat czekania.Tak naprawdę to nie wiem czy w naszym mieście są jakieś normalne mieszkania socjalne a żeby to nie było "getto". Przykre to wszystko jest ale nie ma co liczyć na miasto. 

(2013/09/07 16:17)

Witam

Czytam i nie wieżę, czyli jeśli ktoś nie jest w PO to może być bezkarny?

Jeśli ktoś broni swoją koleżankę ze swojego klubu mimo ze została skazana za kombinowanie z mieszkaniami, czy taka osoba jest wiarygodna?

Czyli wynika z tego , że  wystarczy zapisać się do jakieś partii i jest się bezkarnym?

Ja tego nie rozumiem !

Wiem, że to nie  na temat ,ale to jest przynajmniej nie przyzwoite!

Pozdrawiam

Daniel

(2013/09/08 00:03)
My tez skladalismy podanie o mieszkanie w naszym cudownym miescie... Jednak pomimo wielu argumentow ktore osobiscie przekazalem Panu Burmistrzowi W.  musimy czekac bo inni czekaja dluzej przeciez.. Spelnilismy wszystkie kryteria, dziecko mieszka bez ojca i codziennie musze dojezdzac i tak juz prawie rok... Narazie nie ma szans ze cos dostaniemy a jesli juz to boje sie ze własnie dostaniemy jakies plecewice, długa albo trojanow...

(2013/09/08 09:03)
widzę że długo mnie nie było i się zrobiło swego rodzaju nie potrzebne napięcie...do Daniel5 a co mnie obchodzi z jakiej partii politycznej jest p.Kisiołek? dla mnie to może rękę samemu Putinowi podawać człowiek jest pomocny i to jest najważniejsze a z jakiej listy wyborczej startuje to sprawa dla heiterów którym według tego co piszesz uważam iż jesteś najgorszy typ przedstawiciela rasy ludzkiej sam nic nie robi ale krytykuje wszystko i wszystkich. Może i p.Kisiołek popełnił parę błędów w życiu ale kto z nas tego nie robi??? Przecież jesteśmy tylko ludźmi nie zaprogramowanymi robotami... pozdrawiam wszystkich logicznie myślacych

(2015/01/14 15:17)
Co to w ogóle jest mieszkanie Socjalne, coś takiego istnieje.
 Z jednej strony premier tłumok chce zamykać kopalnie bo państwowe i sie zą dużo do nich opłaca z drugiej strony mamy tu typowy przykład trwonienia pieniędzy z naszych podatków   na tzw. mieszkania socjalne?. Endrju zamiast tracić kasę na paliwo żeby codziennie dojeżdżać wziął bym kredyt aby se wybudować jaki mały biały domea

(2015/01/15 11:59)
A to willę ci miasto ma postawić w najbogatszej dzielnicy?

(2015/01/15 12:03)