MIŁOŚĆ-SONDA

/ 19 odpowiedzi

• konto usunięte

Mezo-Sacrum

Mam pytanie na tle tej piosenki; Jak wygląda  w naszym mieście na tle wylewającego się z mediów światopoglądu, filmy ,seriale, programy preferujące kryzys wartości, nietrwałość związków, zdrady, krotko trwałe związki, przygody, romanse, pragmatyzm itd.

Czy preferujemy wartości: miłość, przyjaźń, zaufanie, rodzina, wierność czy świat nasz spłyca się do prymitywnego pojęcia mężczyzna-samiec
kobieta-samica ?

liczy sie kasa.. w jakim swiecie ty zyjesz.

(2013/11/25 09:57)
Wiem, wiem Kacper ale czy jest miejsce na coś jeszcze, czy tak że kobieta po   prawie 20 latach związku   odeszła bo spotkała bogatszego lub lepszego w te klocki uważać można za normalne czy chore?

Gorzej jak będzie miała dwóch jednego dla kasy sponsora a drugi będzie bzykał bo jest lepszy i co wtedy Kasa ci pomoże?

(2013/11/25 10:07)

Jakoś nikt nigdy nie zadał pytania, czy to normalne, ze facet po 20 latach związku zostawia żonę dla młodszej dupy. Że żona go przez te 20 lat wspierała, opierała, wychowywała dzieci i zazwyczaj zostaje z ręką w przysłowiowym nocniku.

Nie znam piosenki wspomnianej w pierwszym poscie, ale jaka znowu miłość?! Co to jest, forum dla czternastolatków? Nie, chyba dla młodszych, czternastolatki w dzisiejszym swiecie już dawno wiedzą, ze liczy się tylko kasa.

(2013/11/25 11:15)
 margot po pierwsze to działa w obie strony, odbiłaś tylko piłeczkę.
 A po drugie biednaś i płytka, infantylna  intelektualnie z tym swoim poglądem.
 Na szczęście ja pochodzę z pełnej  i szczęśliwej rodziny

(2013/11/25 11:31)

Na podstawie której części mojej wypowiedzi rościsz sobie prawo, zeby mnie obrażać?

Na normalnym forum dostałbyś za ten wpis bana i zablokowanie konta, niestety na forum sochaczewskim moderator cenzuruje tylko wpisy, które są nie po myśli "rządzących", trolle mogą sobie hasać do woli.

(2013/11/25 12:00)
kasa i seks :)

(2013/11/25 15:01)

Na podstawie której części mojej wypowiedzi rościsz sobie prawo, zeby mnie obrażać?

Na normalnym forum dostałbyś za ten wpis bana i zablokowanie konta, niestety na forum sochaczewskim moderator cenzuruje tylko wpisy, które są nie po myśli "rządzących", trolle mogą sobie hasać do woli.

Pokaż mi to słowo którym cię obraziłem a się zbanuję sam, chyba że nie rozumiesz znaczenia słów to zapraszam do wikipedi.

Niestety tak jak przypuszczałem prymityw Socho, choć trudno to ocenić na podstawie zaledwie kilku wpisów dla prostych osób płytkich intelektualnie dla których liczy się szpan, kasa itp.

Być albo mieć oto jest pytanie, tacy ludzie którzy właśnie tym się dowartościowują myśląc że kasa czyni ich lepszym. Niestety to stereotyp z lat 80 tych tym bardziej staja się śmieszni.

Jak widzę nie dotyczy to młodego pokolenia lecz  ludzi w tzw. średnim wieku, tym gorzej taki przykład dają swoim dzieciom

Kacper fura, skóra i komóra heh, ja bym na twoim miejscu zapylał już po jakiegoś jeppa czy suv-a, żonka niczego sobie to wiesz...

(2013/11/25 16:25)

Proszę bardzo:

"biednaś i płytka, infantylna  intelektualnie z tym swoim poglądem"

Jeżeli to Twoim zdaniem nie jest obraźliwe, to podwójnie współczuję osobom, które muszą siez Tobą stykać, wirtualnie i realnie,, na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Nieistotne, po osobie Twojego pokroju (a czytam Twoje wypowiedzi na forum od dawna, jeszcze zanim sama się zalogowałam) niczego innego nie można sie spodziewać.

Jak sam napisałeś (zapewne o sobie) - prymityw.

(2013/11/25 16:39)
To że jesteś niedojrzała i niedorosła to jest dla ciebie obraźliwe? Widać  nie znasz znaczenia słowa:" infantylna" Nie będę pytał czy zdałaś maturę, to widać. Nie próbuj obrażać jak to zrobiłaś w ostatnim poście.

Rozmawiam z młodymi ludźmi, wiedzą że kasa jest ważna,każdy to wie ale chcą też przeżyć coś fajnego i wspaniałego w swoim życiu czym jest miłość! Ale jeżeli ktoś uważa że tylko kasa to większego prymitywa nie znam.

(2013/11/25 16:58)
Olaf założyłeś wątek w którym sam pochwaliłeś się rodziną. Nie wiem czego oczekujesz, czy wszyscy mamy pisać że mamy cudowną rodzinę i jesteśmy w związkach formalnych? Kacper napisał liczy się kasa a ja ci to udowodnię. Jestem w Giżycku na żaglach i po kilku dniach zmienia się pogoda, robi się zimno i deszczowo. Postanowiłem kupić cieplejszą kurtkę, wybrałem sklep markowy. Wchodzę, rozglądam się i proszę o podanie odpowiedniego rozmiaru. Pani spojrzała na mój strój i powiedziała ale ta kurtka jest markowa i kosztuje ....Zdziwiłem się tą informacją ale zapytałem tylko czy mogę zapłacić kartą. Kupiłem choć źle się czułem w tym sklepie. Teraz wiem, że powiedzenie jak cię widzą tak cię piszą jest prawdziwe. Widzisz to dowód że liczy się kasa choć nie tylko ale kogo to obchodzi.

Karol

(2013/11/25 17:01)
Doskonale cię rozumiem ale jakoś trudno mi przejść do takiej rzeczywistości że tylko kasa, a miłość to chora iluzja. Co wy tylko Lalkę Prusa przerabialiście, nie czytaliście nic innego?
Kobieto Puchu Marny!Ty wietrzna istoto

(2013/11/25 17:12)
 Karol jeszcze inny przykład zapraszasz do restauracji , kawiarni, kupujesz żonce  prezent z nienacka to robi wrażenie, Ona też lubi jak zarąbiście wyglądasz ale czy tylko o to chodzi?

Karol nie chodzi mi w tym wątku żeby każdy się chwalił tym co posiada itd.  a bardziej chciałbym się dowiedzieć czy Sochaczew to nadal miasto szpanerów i wylansowanych niuniek czy liczą się też inne wartości?

(2013/11/25 17:18)

Każdy mężczyzna, któremu poszczęściło się znaleźć swoją drugą połówkę prędzej czy później zacznie zauważać u niej pewne zachowania potrafiące wyprowadzić go z równowagi. #1.

Ogląda serial i zasypia, ale wystarczy przełączyć na kanał sportowy, żeby nagle się przebudziła i niczym syrena okrętowa warknęła „Zostaw, oglądam!”.

#2.

Kiedy zakłada rajstopy podskakuje i próbuje się za nie podnieść.

#3.

Może stracić masę pieniędzy i czasu na przedłużanie paznokci, żeby potem złamać jeden i przepłakać cały wieczór.

#4.

O której trzeba wyjść z domu, żeby zdążyć na imprezę do znajomych o 18:30, wiedząc, że droga od domu do znajomych zajmuje 45 minut? Według niej o 18:30.

#5.

Przebierze się jeszcze co najmniej raz, po tym jak powie „jestem już gotowa”.

#6.

Bardzo szybko stępia noże

#7.

Zawsze zostaje w tyle, kiedy biegniecie do tramwaju lub autobusu.

#8.

Plany na wspólny wieczór wymyśla pół godziny przed twoim wyjściem z kumplami na mecz.

#9.

Kiedy już wybiegasz z domu, bo jesteś spóźniony, podsuwa ci swoje buty i prosi o ich wyczyszczenie

#10.

Jak można wydać 100 zł idąc do sklepu po chleb? I przy tym nie kupić chleba?

#11.

Zaczyna się śmiać, kiedy jeszcze nie zakończyłeś opowiadać dowcip, a jak już skończysz, to pyta „I co dalej?”.

#12.

Kiedy ty oglądasz mecz, ona dosadza się i prosi, byś z nią porozmawiał. Co ciekawe, nigdy nie zrobi tego podczas swojego ulubionego serialu

#13.

A tak w ogóle, kiedy leci mecz, ona ma zawsze ma do zrobienia dwie rzeczy: jedną z prawej strony telewizora, drugą z lewej.

#14.

Jeśli nasi przegrali mecz, rano kobieta zapyta cię jaki był wynik.

#15.

I doda „Mówiłam, że przegrają”

#18.

Te dni.

#19.

Kiedy wyszedłeś ze sklepu i wsiadłeś do samochodu, ona dzwoni, żebyś kupił jeszcze coś do kawy.

#20.

„A pamiętasz jaki dziś dzień?” - Jakby nie mogła po prostu powiedzieć

#21.

Obrazi się, jeśli 8 marca dasz jej skarpetki.

#22.

Ciągle zapomina, czy ją kochasz i dlatego ciągle cię o to pyta.

Nigdy nie sprawdzi kieszeni, kiedy wrzuca twoje spodnie do pralki, ale kiedy wiszą sobie na wieszaku, to dokładnie przetrzepie kieszenie. 

# 24        kiedy maluje oczy otwiera usta

(2013/11/25 17:42)
biedni mężczyźni......kobiety są dla was takie okrutne, nieczułe, zaborcze..... mają same wady, a wy dobrowolnie się z nami męczycie.....

(2013/11/25 19:53)
do Marna-przydaje się czasem odrobina cierpienia,wiesz że pies spuszczony z łańcucha sam wraca do budy? tak jak my,a co sobie poszczekamy to nasze,pozdrawiam

(2013/11/25 20:18)

Mezo-Sacrum

Mam pytanie na tle tej piosenki; Jak wygląda  w naszym mieście na tle wylewającego się z mediów światopoglądu, filmy ,seriale, programy preferujące kryzys wartości, nietrwałość związków, zdrady, krotko trwałe związki, przygody, romanse, pragmatyzm itd.

Czy preferujemy wartości: miłość, przyjaźń, zaufanie, rodzina, wierność czy świat nasz spłyca się do prymitywnego pojęcia mężczyzna-samiec
kobieta-samica ?

Wszystkie w/w wartości  młody człowiek  powinien wynieść z domu, powinien przyjmować wzorce od rodziców, ze szkoły  itd...

za moich czasów  (w latach 80) nauczyciele mieli poważanie, a starszych  (znajomych ,sąsiadów itd) się nie lekceważyło  lecz  szanowało (niekoniecznie lubiło :)

i w ogóle wszystko było inaczej poukładane. dzieci były dziećmi  ,młodzież miała jako -takie zasady , kto był marginesem to był, kto intelektualistą ten chodził  do kawiarni i dyskutował  o książkach (i studiował nieraz latami :)  , a kto  odbębnił  wojsko  zakladał rodzinę  i pracował  w jakimś zakładzie za grosze i wcale nie było   latwiej niż teraz.

a teraz  dzieci i młodzież  są  wychowywane  przez youtube i bzdurne seriale , mają  szablonowe  wzorce ,  a rzeczywistość   zmusza  do gonitwy za  tymi  "lepszymi" , no to wtakich warunkach nasz (raczej  ich)  swiat zostaje splycony  do prymitywnyc pojęć i zatracaniu podanych wyzej wartosci . 

Na szczescie nie wszystkich  to dotyczy  :) bo kto ma troszkę oleju w głowie ten  nie da się  zwariować  i nie spłyci się  do  prymitywnych pojęć   :))

(2013/11/25 20:44)

kazde pokolenie mowi... ah jak my bylismy mlodzi to byly czasy a teraz!.... nasze babcie czy mamy tez o nas tak mowily bo MTV sie pojawilo i mc hammer... ludzie sa tacy jakie sa czasy.. dostosowuja sie. cena postepu, globalizacji i coraz latwiejszego manipulowania ludzmi.

jak ludzie maja sie szanowac i nie oszukiwac jak na kazdym kroku robieni sa w ch**a? sami napedzamy ten cyrk.

(2013/11/26 08:06)