Mój ulubiony Listonosz...

/ 17 odpowiedzi / 4 zdjęć
Chciałabym bardzo pozdrowić swojego Pana listonosza z ul. Warszawskiej (od kilku lat ten sam) , który często do mnie nie dociera, zostawiając awizo w skrzynce, pomimo, że byłam w domu. 
Trochę mi smutno, że Pan listonosz nie lubi swojej pracy, bo tak to wygląda :-(  -albo nie lubi kontaktu z ludźmi...
Może warto coś zmienić Panie listonoszu , było by i mi miło a może i Panu ? ...

Czy też macie problem ze swoimi listonoszami ?

Przecież listonosze nie są od roznoszenia przesyłek!
Jeszcze czego, będzie latał i sprawdzał, czy adresat jest w domu - zostawia się awizo i niech przyjdzie po dwóch dniach - nie wcześniej, bo przecież jeszcze nie posortowali korespondencji :]

(2015/12/03 15:10)
no właśnie listonosze nie są od roznoszenia przesyłek, listów poleconych ;-)   - to od czego są? -może Pan Naczelnik Poczty się wypowie:-) 

(2015/12/03 16:15)
  Anno jeżeli od kilku lat ten sam to chyba swoją pracę lubi,to że zostawia awizo to normalne,a może zamienić się na chwilę z nim i poznać pracę i wtedy zrozumiesz czemu niejednokrotnie w skrzynce leży awizo.Co do listonosza z mojej dzielnicy to super facet.Nic do zarzucenia.

(2015/12/03 16:18)
wyrzucam 99 % korespondencji (reklamy),a między nimi zdarzyło mi się dwa razy było avizo,i co?,zresztą " POCZTA",--teraz różnego rodzaju przesyłki są sygnowane przez "INPOST"-- odbiór w kiosku,sklepie monopolowym_(to jeszcze nie najgorsze) , jak kazali zgłosić się do SKOKa żona zaraz z awanturą--kredyt jakiś brałeś ??

(2015/12/03 16:25)
cyt."chyba swoją pracę lubi"- a może nie ma wyjścia i musi pracować, nie koniecznie pracę lubiąc... 

Dragon36 -super, że masz fajnego listonosza.Tylko pozazdrościć .Też Go pozdrawiam skoro fajny i nie można mu nic zarzucić !

(2015/12/03 16:39)
  Anno jeżeli od kilku lat ten sam to chyba swoją pracę lubi,to że zostawia awizo to normalne,a może zamienić się na chwilę z nim i poznać pracę i wtedy zrozumiesz czemu niejednokrotnie w skrzynce leży awizo.Co do listonosza z mojej dzielnicy to super facet.Nic do zarzucenia.

Tyle, że to, ze czyjaś praca jest ciężka czy stresująca nie oznacza, ze swoje obowiązki należy olewać - a do obowiązków listonosza należy m.in. doręczanie przesyłek - nie awiz. Ale, oczywiście, doręczanie awiz jest wygodniejsze, o resztę niech się klient martwi - np. o to, ze przesyłki poleconej w tygodniu odebrać nie może, bo zanim wróci z pracy to mu urząd pocztowy zamkną :]

(2015/12/03 16:42)
jak twierdzą Panie z urzędu pocztowego , awiza są lżejsze i mieszczą się listonoszowi na rower ;-) Poza tym awiza są wystawiane z datą z dnia poprzedniego , w moim przypadku. I monity do kontrolera poczty i nawet tych "piętro wyżej" ,nie przynoszą oczekiwanych efektów. Znaczy się -współpracy brak.

I tak pozdrawiam Pana listonosza !

(2015/12/03 17:54)
margot45- a jaka to różnica dać przesyłkę a dać awizo ,jak i tak jest pod domem ,a chyba lepiej pozbyć się paczki a nie targać ją z powrotem,myślę ze problem w tym że najpierw się trzeba umalować i wyjść jak dama nie jak kopciuszek a listonosz nie bedzie stał i czekał godzinę pod drzwiami.Taki przykład ,nie odnoszę tego do AniAnuli.

(2015/12/04 09:23)
dragon36 - a dlaczego nie odnosisz tego do mnie ;-) ja lubię być umalowana i jak dama ... hi...hi... :-)   :D

(2015/12/04 10:12)
Dragon, nie wiedziałam, że się malujesz :-)))

(2015/12/04 10:51)
hihihihihi milego dnia..........

(2015/12/04 11:06)

(2015/12/04 13:17)

(2015/12/04 14:37)

(2015/12/04 17:07)
... a jak już zadzwoni te 2 razy i zostawi awizo, to po przesyłkę trzeba zasuwać nie na najbliższą miejscu zamieszkania pocztę, tylko na 1 Maja...

(2015/12/04 18:58)

(2015/12/04 21:57)
W życiu nie zdarzyło mi się, żeby listonosz zostawił awizo jak ktoś był w domu. Często sprawdzam trasę listów na stronie poczty i zawsze jest tak, że jak przesyłka rano wchodzi na pocztę to koło 9-10 jest przekazana do doręczenia i tego też dnia pojawia się listonosz. Dziwi mnie też "awizo jest wystawiane z datą z dnia poprzedniego" przecież historia wygląda tak:- przyjęto UP Sochaczew- przygotowanie do doręczenia- przekazano do doręczenia- doręczono / awizowanoJeśli dziś masz awizo a w systemie jest, że wczoraj było przyjęto, wydano, awizowano to:- listonosz wczoraj nie dotarł, wypisał awizo i paczkę zdał wczoraj jako awizowaną a dziś Ci przyniósł awizolub- poczta zrobiła przekręt wczoraj a dziś dała listonoszowi awizo żeby wrzucił.

(2015/12/06 00:21)