Muzyka na Dni Sochaczewa powoduje potężne drgania całego budynku do kogo to zgłosić?

/ 12 odpowiedzi

Do kogo mieć pretensje ?

zgłoś do :  Powiatowy Iinsp. nadz. Budowlanego -  1 instancja

drugą instancją jest Wojew. insp. nadz. bud. a następnie NSA....

(2014/06/14 17:46)
czy to się zaczęło dziać w tym roku czy we  wcześniejszych latach odkąd imprezy są na stadionie też tak było?.

(2014/06/14 19:37)
Szanowny Pan Router niestabilne zachowanie bloku to proces któremu przyglądają się odpowiednie władze które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo od wielu lat przychodzą przyglądają się zrobią zdjęcia, potakują i na ogół jest ok! 
kiedy jednak na Orkanie zostaje rozstawiony sprzęt to zaczyna się inna bajka, każdy taki dzień jest okupiony ogromnym stresem, związanym z potężnym nagłośnieniem na boisku, ale również może on wynikać z lekceważenia stanu budynku przez władze spółdzielni mieszkaniowej i organizatora imprezy głośnej na ORKANIE, ale co bym nie próbował mówić wszystko od szkła do ścian i mebli drga i drży ściany zaczynają głośno pękać i zachowywać się jak byśmy mieli trzęsienie ziemi ... z sufitu odrobiny tynku spadają prosto na dywan i panele, a na ścianach zaciągniętych gipsem w zeszłym roku i na kafelkach w łazience można zobaczyć BARDZO wyraźne ślady pęknięć i ubytków. Nawet pęka terakota na podłodze więc Qrwa dlaczego i po co to się dzieje więc Qrwa po jaką cholerę co rok mam remontować mieszkanie! Dziś się zakończyły imprezy na Orkanie które zdewastowały moje mieszkanie jeszcze jutro mam kolejny dzień decybeli które jako mieszkaniec będę musiał niechętnie znieść, zrobiłem zdjęcia przed imprezą przy świadkach i o ile jutro blok się nie zawali zaraz po imprezach na Orkanie zrobię ponownie zdjęcia miejsc zniszczonych przez drganie budynku spowodowane głośną muzyką. 
Wynajmę jakąś firmę odszkodowawczą niech oni się tym zajmą i pociągną do odpowiedzialności finansowej winnych i odpowiedzialnych za to wydarzenie.  

(2014/06/15 00:01)
PS: Przepraszam że się nie podpisałem pozdrawiam wszystkich znajomych 
Zbych

(2014/06/15 00:05)
Dokładnie Zbychu.

Poróbcie foty przed dniami Sochaczewa i po.
A potem sprawa do władz miasta.

(2014/06/15 13:31)

proponuję poczytać o  podobnych sprawach , nie wiem jak zakonczyla się sprawa pojawiania ssie drgań  w budynkach sąsiadujących ze stadionem na którym odbywały się mecze w poznaniu .. było podobnie jak u was..

jeżeli wystąpicie z wnioskiem do PINB możecie liczyc się z koniecznością zlecenia wykonania specjalistycznej ekspertyzy  oczywiście we własnym zakresie  (ok.20 tys )--  jak wygracie sprawę to koszty zostaną zwrócone.

prawdopodobnie przyczyną jest bliskość   torów  kolejki  albo odnawiającego się osiadania budynku z powodu lokalizacji na terenach podmokłych.

każdy będzie odpychał od siebie odpowiedzialność na inne podmioty , których w tym przypadku jest kilka...

- słaby grunt  - czyli właściciel budynku

- tory kolejki - czyba PKP ?

- bliskość stadionu.. - ale kto zawinił ? ORKAN? , który organizuje mecze, czy UM?  ,który organizuje Dni Sochaczewa,

- a może drgania pojawiają się z powodu bliskości dość ruchliwej ulicy? a ta jest wojewódzka ...

Musicie mieć wszystkie dokumenty w porządku  , bo od tego się zacznie:

- czy macie okresowe przeglądy budynku?

- czy sa badania 2 x w roku kominiarzy ... (śmieszne ,ale tak będzie , bo każde niedopatzrenie wymagane przez prawo będzie przeciwko wam)

- czy jest Książka obiektu?

- czy macie ubezpieczenie OC ..

itd., itp...     to może potrwać kilka lat ...

(2014/06/15 18:47)

(2014/06/15 19:57)

Takie rzeczy tylko u NovoOsieckich w magistracie... kolesiostwo się spotka dogadają i sprawa załatwiona... szkoda gadać u nas w Chodakowie takie rzeczy by nie przeszły jak tam w centrum novoosieckiego miasta !!!

(2014/06/16 01:19)

Zbychu  pogadaj jeszcze trochę to może coś  dla Sochaczewa załatwisz, jakiś nowy most , albo  może ruszy w tym roku  budowa nowej mleczarni..?

miło czytać ,że sprawa pękających ścian została załatwiona od ręki..

(2014/06/16 06:05)

ejze ejze.. czy ja mam jakies zwidy? :) mieszkancy bloku ktory sie sypie maja pretensje do ortanizatorow dni sochaczewa??

zastanow zanim cos napiszesz. pretnesje to mozesz miec do wladz spoldzielni czy nadzoru budowlanego ktore pozwolily ludziom ponownie zamieszkac w tej ruinie.

ale przede wszystkim do siebie.... kto o zdrowych zmyslach zgodzil sie zamieszkac w tym bloku znajac jego stan??? a moze taniej bylo co? sam czlowieku narazasz ta decyzja swoja rodzine co dzien a masz pretensje do bogu ducha winych organizatorow dni sochaczewa? moze pojdz dalej..

oskarż jeszcze muzemu kolei waskotorowej oraz zarzadcow ul. warszawskiej, przeciez te wszystkie mikrodrgania przejezdzajacych samochodow tez moga zagrosic... tej ruinie w ktorej mieszkasz. dla wlasnego dobra wyprowadz sie stamtad a nie mieszkasz w rozsypujacym sie bloku i kazdy ma chodzic na paluszkach bo ty zaoszczedziles 2 tys na m2.....

(2014/06/16 08:06)

troszkę się dowiadywałem i za ekspertyzę oddziaływania koncertów na stadionie  - o której pisałem wyżej  zapłacicie  od 30 tys w górę ...

żeby dokładnie wskazać winowajcę destrukcji waszego bloku  musicie zlecić sporządzenie jeszcze  4  ekspertyz;

- obecny stan podłoża (wys. wód gruntowych itd) - ok.10 tys

- oddziaływanie na budynek drgań  od kolejki  - 15 tys.

- oddziaływanie na budynek drgań  od ruchu samochodowego w ul. warszawkiej- 15 tys

- ogólny stan techniczny budynku oraz szczególny stan fundamentów po 25 latach użytkowania od remontu - 30 tys

Razem : ok.120 tys zł

Jak  wam wyjdzie   kicha  (tzn złe wyniki badań)  to  może byc zakaz dalszego użytkowania budynku z uwagi na zagrożenie życia  mieszkańców . nakaz opuszczenia budynku i doprowadzenia go stanu bezpiecznego użytkowania .. 

(2014/06/16 08:24)
Witam
Zbychus ja tylko dziękuję bogu że nie jestem twoim sąsiadem. Ja czasami lubie w domu posłuchac głosniej muzyki az ciarki mnie przechodzą jak po słuchaniu muzyki puka do mnie ktos i oskarza ze przez moie słuchanie muzyki rozpada sie blok.Po pierwsze zeby zasiedlic blok w 1991 roku musiało byc dużo ekspertyz zanim mogliscie się tam wprowadzic więc tak nagle zaczeły sciany pękac i blok się rozsypywac smieszne .Podejzewam ze szukałes okazji zeby zgonic na kogos no  i trafiły sie Dni Sochaczewa, a co by było gdyby Dni Sochaczewa były na muszli podejrzewam ze moze bicie dzwonów z koscioła miało by na to wpływ no bo przeciesz słychac je na całym miescie no i chyba jakies decybele dają .

(2014/06/17 06:26)