Nagrodzony bohater cała prawda

/ 38 odpowiedzi

Dziś spotkałam na ulicy Naszego Sochaczewskiego bohatera ( na marginesie mojego sąsiada ) , który nie bacząc na niebezpieczeństwo w czasie interwencji jakiej dokonał a nawet później , być może zemsty ze strony bandyty , uchronił kobietę przed stratą torebki w której podobno były wartościowe przedmioty o pieniądzach już nie wspomnę..Widząc zdjęcia na których ustawiła się prawie cała władza miasta i powiatu , aby sprzedawać swoją twarz i jak zawsze wypłynąć na plecach innych, pomyślałam " chyba chłopakowi podziękowali konkretnie , bo to jednak nie lada wyczyn. Żeby nie ubiegać faktów i nie być gołosłowna chciałam w tym miejscu zapytać się Pana p.o rzecznika prasowego Piotra Kierzkowskiego , jaką to nagrodą został obdarowany przez Burmistrza i Starostę ( bo przecież Oni tak wypinali pierś na zdjęciu ) sochaczewski bohater.

Widząc jak szybko rzecznik reaguje na wszelkie sprostowania myślę , że i w tym przypadku będzie podobnie.

Piotr Kierzkowski

p.o. Rzecznika Prasowego

o to jest super wpis ,sam jestem ciekaw co dostal ,a fota to tak ,no ale jest okazja trza się pokazać hihhihihihih

(2016/01/31 13:21)

zaspokoję waszą ciekawość-bohaterscy obrońcy zostali wyróżnieni UŚCISKIEM DŁONI BURMISTRZA Z GŁĘBOKIM SPOJRZENIEM W OCZY

(2016/01/31 13:38)

@robroy "UŚCISK DŁONI BURMISTRZA Z GŁĘBOKIM SPOJRZENIEM W OCZY"  - to jest bezcenne :)
Tego nie otrzymasz płacąc Mastercard. A jeszcze jeśli było to wzbogacone SŁOWEM UZNANIA - skarb po prostu.

(2016/01/31 14:00)

Myślę że @robroy może mieć rację ,ale poczekajmy na odpowiedź rzecznika prasowego Pana Kierzkowskiego. 

(2016/01/31 14:04)

Nie gadajcie, na pewno dostał jakąś broszurkę reklamową o mieście i może jakiegoś pendrive 512mb. Jakie miasto, takie nagrody.

(2016/01/31 14:20)

Oj chyba izaura (Aneta Czerwińska) jest taka ciekawa, żeby móc zazdrościć sąsiadowi? Polska mentalność...a fee...

(2016/01/31 17:49)

Tubylec

No muszę Cię sprowadzić na ziemię , ja wiem co dostał ale chciałam to usłyszeć od od rzecznika prasowego ( który jakoś nie zabiera głosu choć w przypadku chwalenia burmistrza uczynił to od razu ).

Pułkownik Kwiatkowski

Jest Pan rozrzutny w nagrodach ,i chciałabym aby burmistrz i Starosta brał z Pana przykład.

(2016/01/31 20:07)

Ale czekam na głos rzecznika, czy się doczekam , zobaczymy.

(2016/01/31 20:08)

Izaura o co Ci chodzi? Bardzo ładnie zachowały się władze samorządowe, że zaprosiły bohaterów do siebie i uhonorowały jakimś upominkiem. Przecież nie musieli tego robić. Z czego Ty chcesz sensację tu utworzyć? Że za skromne prezenty czy jak? Robisz niedźwiedzią przysługę sąsiadwi, który zapewne jest dobrym i skromnym człowiekiem. Nie idź tą drogą.....

(2016/01/31 20:35)

Tubylec

Chodzi mi tylko o ten jak nazwałeś       "   jakiś upominek  "     i to wszystko , czy to tak trudno zrozumieć . I czy z odpowiedzią rzecznika jest jakiś problem?

(2016/01/31 20:53)

PS>  Tubylec

I nie mówmy tu o prezentach.

(2016/01/31 20:55)

clw

Izaura popieram Cię po bańce na łebka powinno być, jak nie to wcale nie dziekować!:) a to aż tak mało dali?

(2016/01/31 21:11)

clw Podziękowania to tylko tło do zdjęcia, i nic więcej.

(2016/01/31 21:20)

clw

Co Ty mówisz?! chcesz powiedzieć że tylko dzięki ,"shake" ręki i foto? No to propaganda jak sprzed 30 lat.

(2016/01/31 21:27)

@Tubylec

Mam wrażenie, że władza chciała merketingowo wykorzystać to zdarzenie bardziej do  promocji .... władzy (świadczy o tym liczba organów :) ) mniej do promocji postawy aktywności obywatelskiej w obliczu ataku bandyckiej przemocy. Wdzięczność bohaterom zdarzenia to tylko tak przy okazji ;)
A może się mylę? Chciałbym sie mylić :)

(2016/01/31 21:29)

Nadal nie tracę nadzieji ,że Pan rzecznik odpowie na pytanie. Dzisiaj niedziela więc rozumiem ,że może mieć prywatne rzeczy do zrobienia i trzeba to uszanować , ale jutro myślę ,że doczekamy  się wszyscy  odpowiedzi .

(2016/01/31 21:48)

clw

Z tego co piszesz to ciężki poniedziałek będzie miał w robocie:) ciekwe jak wytłumaczy brak jakiegokolwiek upominku:) 

(2016/01/31 22:10)

Z tego co podały media, bohaterowie otrzymali upominki.  O co wy się czepiacie to nie mam pojęcia. Wladza nie musiala sie promować, bo wyborów teraz nie ma. Mieli złożyc podziękowania w stodole po ciemku? Chyba miło, że docenili postawę tych ludzi i zaprosili ich do starostwa i uroczyście złożyli gratulacje. Izaura - zapytaj sąsiada jak było skoro taka niezdrowa ciekawość Cię zżera.... Pozdrawiam.

(2016/01/31 22:43)

mysle ze ci "z tła" za 4 lata przekłują to na twierdzenie, ze to oni własną piersią bronili tej kobiety :) a ten pan na zdjeciu to juz nie pamietamy kto to :)

(2016/02/01 11:40)

niestety - edycja dalej nie dziala.

mogli by jeszcze ta sweet focie cyknąc na tle całej dlugosci ulicy chopina :) jakby poszlo w swiat to moze jakis arab shake :) z litosci dałby pieniadze na remont tej ulicy

(2016/02/01 11:41)

Jednak Pan rzecznik milczy jak zaklęty, nie odpowiada już tak szybko jak w przypadku chwalenia burmistrza , ale co się dziwić . Jego milczenie odbieram jako brak wiedzy , lub jako strach , lub jako wstyd za władzę. Państwo włodarze tego miasta i powiatu , czy breloczek , kalendarz i folder Sochaczewa ( swego czasu można go było pobrać za darmo ) to odpowiednie podziękowanie dla tego młodego człowieka , który przecież nie wiedział jakiego przeciwnika - bandytę ma przed sobą , jednak nie zawachał się pomóc. Jestem przekonana , że wtedy nie myślał o żadnej nagrodzie , ale czy następni postąpią podobnie . Jest mi bardzo wstyd , że ktoś taki rządzi miastem i powiatem , jest mi wstyd za moje miasto . Kończę bo nie wiem czy coś do państwa dotarło , śmiem wątpić.Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących formułowiczów.

(2016/02/01 15:36)

eno zaczekajcie, pamietajmy to wszystko symbolika. nie oczekujmy nagrody np 500 zlotych czy 1000. wlasnie - ile by usatysfakcjonowalo takiego bohatera? a jak bohater bylby bogaty mial wlasna firme i miliony przychodu czy 500 by nie bylo dla niego takim folderem sochczewa. czy wtedy miasto musialo by dac 10 000 pln? widze watek niepotrzebnie poszedł w tym kierunku.

(2016/02/01 15:57)

No, ale np.: roczny karnecik na basen i darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej również przez rok, a od policji sesja strzelecka na strzelnicy służbowej - to by było sympatyczne i w zasięgu wdzięcznościowyrazodawców.

(2016/02/01 16:38)

No, ale np.: roczny karnecik na basen i darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej również przez rok, a od policji sesja strzelecka na strzelnicy służbowej - to by było sympatyczne i w zasięgu wdzięcznościowyrazodawców.

Jakby takie nagrody były to plulibyście na UM i UP że z waszych pieniędzy nagrody przyznają , tfu-lewusy

(2016/02/01 17:14)

Szanowna Pani Aneto,

Ideą tego spotkania - jak każdy z obecnych podkreślał w swoich wypowiedziach - było przede wszystkim uhonorowanie i promowanie wśród mieszkańców Sochaczewa postawy tych młodych ludzi. Podkreślę jeszcze raz, podziękowano i uhonorowano postawę ludzi, którzy w obliczu zagrożenia nie bali się działać.  Wspólnie z Policją dwa samorządy zorganizowały spotkanie, na którym upominki stanowiły jedynie dodatek. To właśnie na tym spotkaniu, pokrzywdzona w tym zdarzeniu miała możliwość podziękowania swoim wybawcom za ich postawę.  Pani Aneto, proszę nie uważać tych podziękowań jako promocję władz. Kto miałby podziękować, jak nie przedstawiciele władz? Zdarzenie miało miejsce w Sochaczewie, podziękowania złożyła starosta, burmistrz oraz komendant powiatowy policji, byli to reprezentanci naszej lokalnej społeczności. Władze samorządowe wraz Policją tym spotkaniem chciały pokazać jak ważna i godna naśladowania jest taka postawa.

Szanowni Państwo prawda jest taka, iż Policja jak również władze samorządowe chciały, aby ci młodzi ludzie czuli się zauważeni, i stawiani byli za wzór do naśladowania dla innych mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Artykuł dot. podziękowań znajdą Państwo pod poniższym adresem.

http://sochaczew.pl/home/newsshow2/14481?title=Nie-pozostali-obojetni&filterId=1&sochaczew

Odpowiadając na Pani pytanie (…) jaką to nagrodą został obdarowany przez Burmistrza i Starostę ( bo przecież Oni tak wypinali pierś na zdjęciu ) sochaczewski bohater.

Jeśli chodzi o upominki to bohaterom wręczono listy gratulacyjne, zestawy promocyjne miasta i powiatu, w tym oprawione reprodukcje rycin budynku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Pozdrawiam

Piotr Kierzkowski

p.o. Rzecznika Prasowego

(2016/02/01 19:08)