Najlepiej opłacany samorządowiec w Polsce jest z Sochaczewa !!!

/ 42 odpowiedzi / 8 zdjęć
Mam powód do dumy!!!

Wielu starostów, wójtów i burmistrzów rywalizowało o tytuł najlepiej zarabiającego samorządowca w Polsce, ale ta sztuka udała się naszemu krajanowi! Sukces, którego trudno nie docenić i należy tylko pogratulować zaradności i umiejętności omijania skomplikowanych przepisów ograniczających zarobki samorządowców (ustawa kominowa – limit za rok 2014 - 148 382,64 zł).

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym za rok 2014 nasz były WICESTAROSTA otrzymał kwotę (tu osoby o słabych nerwach mogą zamknąć oczy) w wysokości 230 828,00 zł!

Laureatowi gratulujemy wspaniałych zarobków z naszych podatków!

Link do oświadczenia majątkowego:
http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/2.2014_skmbt_c22015031812280.pdf

Dla jasności!

230.828,00 zł to roczne dochody brutto, co przy podzieleniu przez 12 daje comiesięczną kwotę w wysokości 19.235,66 zł.

(2015/04/20 15:04)
http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=29327pozwolilem sobie zacytowac artykul z sochaczewianin.pl
wg tego burminio zarabia 143 660 PLN co daje miesiecznie 11 900 PLNniby 100 tysi rocznie mniej... ale za to 25 000 000 kredytu zaciagnal :)

(2015/04/20 15:37)
Gdzie można podejrzeć oświadczenia majątkowe znaczących person z Urzędu Miejskiego ?

(2015/04/20 16:01)
Gdzie można podejrzeć oświadczenia majątkowe znaczących person z Urzędu Miejskiego ?

tu, ale link przekopiuj, bo nie przenosi prawidłowo:
http://sochaczew.pl/home/www/1238?title=Oswiadczenia-majatkowe&filterId=5&tabId=17&sochaczew

(2015/04/20 16:22)
Oj, czepiacie się FACETA! Zarobki ma adekwatne do wykształcenia!

(2015/04/20 21:29)
Powinien założyć dobry alarm.... albo go odwiedzę.

(2015/04/20 21:42)
@Zirgu2
Przecież masz "wtyczki". Postaraj się o szczegóły tej sumki. Ciekaw jestem skąd się ona wzięła, bo chyba nie z samego etatu. Może to dodatki za wnioski racjonalizatorskie jak w "Poszukiwany, poszukiwana" :)))), albo dodatek za pracę w szczególnie trudnych warunkach, albo premia za wybitne osiągnięcia, np. za rozsławienie Naszej Małej Ojczyzny w mediach ;)
Aaa, i skąd ta pewność, że to najlepiej opłacany samorządowiec w Polsce? Konkurs był? Czy tylko tak Ci się "pojechało", bo to dobre medialnie? A ten dramatyzm z zamykaniem oczu - majstersztyk - fiu, fiu:)))))
Zresztą Socho to może i najlepiej opłacany (a co robiły "organy" kontrolne?), ale w kraju - nie był bym taki pewny. Znane są przypadki samorządowców "multietatowych" pracujących na wiele etatów równocześnie - w urzędzie i budżetówce rzecz jasna, albo samorządowców "prywatnych" łączący bez skrupułów pracę w urzędzie z prywatną działalnością - naturalnie w pokrewnym profilu wzajemnie się dopełniającym z etatem. Wszak zachłanność ludzka nie zna granic. Wystarczy dobry układzik, a potem  - Sky is the limit. Dlatego coraz więcej jest chętnych do kariery "samorządowca".

(2015/04/20 22:31)
wbienko,

Skan oświadczenia majątkowego wyraźnie mówi, iż jest to kwota wynikająca "z zatrudnienia w Starostwie Powiatowym". W przypadku zróżnicowanych dochodów takie kwoty się rozbija.

A skąd wiem, że najlepiej opłacany.... no cóż wystarczy zrobić "konkurs oświadczeń majątkowych" i wszystko jasne. Podam Ci przykłady dochodów za rok 2014 niektórych znanych osób:

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Warszawa) - 155 655,10 zł (11 miesięcy),
Paweł Adamowicz (Gdańsk) - 148 752,81 zł,
Ryszard Grobelny (Poznań) - 159 660,16 zł.

I bliższe okolice:
Adam Struzik (marszałek województwa mazowieckiego) - 145 964,57 zł,
Wojciech Szustakiwicz (starosta powiatu żyrardowskiego) - 151 840,47 zł (11 miesięcy).

Sam widzisz, że to 'cienkie bolki' i do 230 828,00 zł naszego CHAMPIONA nawet nie są w stanie się zbliżyć! Nie rozpiera Cię duma z krajana!?

(2015/04/21 09:15)
 Zirgu2 poczytaj sobie proszę jaka jest sytuacja w szkołach miejskich - przekonasz się, że wcale nie lepsza. Rozdawaj ciosy sprawiedliwie. UM działa źle, nie wiem czy rzeczywiście bierze mniejsze pieniądze ale i tak przepłacana jest ta  marna robota. Nie wystarczy wywieszanie flag i zadręczanie pracowników biblioteki śpiewem patriotycznym. Igrzyska nie zastąpią chleba i pracy.

(2015/04/21 09:18)
TO JEST SUKCES !!!

Zestawiając pensję naszego wicestarosty z pensjami w polskiej polityce (obrazek poniżej), nasz krajan "wskakuje" na 5 pozycję, tuż ZA prezydentem RP czy naszymi politykami w EU, ale już PRZED premier RP, marszałka Sejmu czy Senatu. Daleko z tyłu są ministrowie, a tacy sekretarze stanu czy posłowie to naszemu wicestaroście mogliby, za przeproszeniem, tylko teczkę nosić i buty czyścić.

Oryginalne zestawienie pod tym linkiem:
http://wyborcza.pl/1,75478,16915041,Jak_oni_zarabiaja__Sprawdz__kto_ma_najwyzsze_pensje.html

(2015/04/21 09:48)
I pełniejsze zestawienie.

(2015/04/21 09:51)
 Zirgu2 poczytaj sobie proszę jaka jest sytuacja w szkołach miejskich - przekonasz się, że wcale nie lepsza. Rozdawaj ciosy sprawiedliwie. UM działa źle, nie wiem czy rzeczywiście bierze mniejsze pieniądze ale i tak przepłacana jest ta  marna robota. Nie wystarczy wywieszanie flag i zadręczanie pracowników biblioteki śpiewem patriotycznym. Igrzyska nie zastąpią chleba i pracy.

dolicha

Masz absolutną rację, że w pozostałych szkołach nie ma eldorado, ale nie pasuje mi obraz w którym (zgodnie z informacjami od nauczycieli z LO, link powyżej) na środki higieniczne i utrzymanie czystości szkoła otrzymuje 1000 zł, dostaje wytyczne o konieczności 40% oszczędności na centralnym ogrzewaniu, a jednocześnie były zarząd doi powiat na swoje pensje jak dojną krowę. I nie ma znaczenia czy było to kiedyś czy teraz, w powiecie czy mieście! Takie sytuacje po prostu trzeba naświetlać, aby się nie powtarzały. Nieważne kto jest u władzy!

(2015/04/21 09:58)
 " 230 828,00 zł "  

to dochody oficjalne, aż strach pomyśleć o tych  "z rękawa" ..mogłoby się okazać, że to kumulacja z Lotka 

(2015/04/21 10:31)
A tak rok do roku rosła pensja naszego wicestarosty, która wywindowała go, aż na sam szczyt!
Awans z 'kierownika bazy i sprzętu PZD' na 'wicestarostę' oznaczał w szczytowym okresie prawie 4-krotny wzrost pensji! I kto mówi, że w Sochaczewie nie można dobrze zarobić!?

(2015/04/21 10:39)
za dochody w wysokości 19 000 pln, 11 osób pracowałoby za najniższą krajową, przez 1/2 roku
Bezrobocie w powiecie sięga zenity, a władza opływa w luksusy....zgroza !!!!

(2015/04/21 13:18)
co do twoich zestawien to mam pewne watpliwosci pamietam dobrze te slupki wyskalowane 3 miejsca po przecinku jak to osiceki bije czubackiego w procentach w wyborach :) faktczynie w takiej skali roznica miedzy wierzcholkami wykresow mogla sie wydawac dramatycznie duza :)
albo ceny wody podane w przypadku socho bez uwzglednienia wszystkich kosztow... oj oj ... to nie ladnie tak manipulowac informacja.
w zwiazku z powyzszym nie zdziwil bym sie bardzo jakby dane pana z powiatu ktore przedsawiasz zawieraly np 13, 14-tki, dodatki, mundurowki i bog wie co tam jeszcze a dane pana struzika czy marszalek sejmu czy starosty powiatu zyrardowskiego zawieraly gola pensje na reke
zdolny jestes do takich manipulacji w imie wszemogacego swiecie panujacego nam burmistrza pana hrabiego na wlosciach osieckiego :)

(2015/04/21 13:24)
kacperskyy

To są oficjalne dane dostępne w oświadczeniach majątkowych - sprawdź sobie sam i nie zamydlaj obrazu. Wyskalowane słupki dotyczyły wyniku Osieckiego i były przedstawione przez jego sztab (ja pokazałem jedynie jak powstaje akurat taki wykres w excelu - tu masz link to "owej mojej manipulacji" - sprawdź coś najpierw, zanim zaczniesz stawiać zarzuty: Manipulacja, megalomania czy żart).

Wracając do tematu - ustawa kominowa nie przewiduje 13-tek czy 14-tek.. to nie sektor górniczy. Swoją drogą wywalona w kosmos pensja urzędnika z podatków to również Twoja kasa - ale skoro to Ciebie nie rusza to znaczy, że jesteś hojny ;):)

(2015/04/21 13:40)
I tu Zirgu 2 jak w wielu innych przypadkach się mylisz. Wiesz że dzwoni bo Ci powiedzieli ale zpomnieli Ci poinformować w którym kościele. Do pensji wszystkich urządników którzy wypełniają oświadczenia majątkowe dodaje się 13 pensje, która otrzymują wszyscy urzędnicy samorządowi. To tak dla dla Ciebie byś w przyszłości robiąc te extra wyliczenia nie popełniał grzechu ignorancji. Dziel zawsze przez 13 nie dwanaście. Co do samego byłego wicka którego pobory tak wystrzeliły w góre to nie ma takiej prawnej możliwości jak tu podajesz by jego dochodu wynosiły w skali miesiąca brutto 19 000 zł. Zabrania tego ustawa o pracownikach samorządowych. Jeśli wicek zarabiał by brutto 19 koła to było by to złamanie prawa a w tym przypadku to już dawno PIS-aki z miasta i powiatu zgłaszały by to do prokuratury i telewizji. Nie przepuśiły by takiej okazji by dojchać siwego. Powody muszą być inne np. Odprawa 3 miesięczna na koniec kadencji lub jubileuszówka za iles tam lat pracy lub jakieś inne jeszcze powodu. Myśle Zirgu że dobrze o tym wiesz tylko głupa strzelasz. Jak to mówią ciemny lud to kupi. Ty nie jesteś taki głupiutki ty cwana bestia jesteś............

(2015/04/21 14:07)
adamczyk1970

Powertuj sobie inne oświadczenia majątkowe, które uwzględniają "owe dodatki"... kwoty 230 tyś. zł nigdzie nie znajdziesz. I nie mówimy o stanowisku STAROSTY tylko WICESTAROSTY!

(2015/04/21 14:47)
@Zirgu2
biorąc pod uwagę zestawienie odniosłem wrażenie, że politycy i samorządowcy z PiS-u to powietrzem żyją. Oj @Zirgu2, czy Ty aby samym posłem nie jesteś? :)))) Bo jakimś politycznym interesikiem zaczęło wiać z kolejnych Twoich komentarzy;) A nuż tak przy okazji na lokalnym rynku politycznym smrodzik po wicestaroście okadzi jeszcze "wrogie" ugrupowanie, na wybory jak znalazł.
A, i w Twoim zestawieniu mimo nagłówka samorządowiec jest tylko jeden, reszta to rządowcy - polorządowcy i eurorządowcy :)

(2015/04/21 14:50)
wbienko,

dane o zarobkach władz samorządowych są ogólnie dostępne. W mediach pojawiła się informacja ile nowa Pani Starosta będzie zarabiać (bodajże na sochaczewianin.pl), ale to są kwoty DUŻO niższe niż były wicek ;) Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je podał i zawsze można porównać, prawda? ;) A mój interes jest taki, aby nowa władza w powiecie nie kosztowała nas tak dużo jak poprzednia. Zobacz jak ładnie rosły wydatki na administrację publiczną, a jak spadały na oświatę i wychowanie. Dobrze byłoby, aby każdy z tych trendów odwrócić, nieprawda?

(2015/04/21 15:13)
@Zirgu2

Mój interes jest dokładnie taki sam. Tylko ktoś to powinien kontrolować przed faktem. Nie może być tak, że starosta, wicestarosta, burmistrz, wiceburmistrz, jakikolwiek pracownik samorządowy ustala sobie swoje wynagrodzenie i nikt nie wie jaka to kwota i dlaczego taka, a nie inna. Po to jest Rada, opozycja, media i na końcu skromne forum internetowe, aby to zauważać i nagłaśniać :). 

(2015/04/21 16:53)
Dużo, bardzo dużo tematów "było zamiatanych pod dywan", a jak ktoś się buntował, stawał okoniem (vide: protest nauczycieli z Chopina), to kończyło się tak jak z dyrektorem Radożyckim: anonim, bzdurne kontrole, które nic nie wykazały i zmuszenie człowieka do rezygnacji.
Tu masz więcej na ten temat informacji:
NOWY DYREKTOR!!!

(2015/04/21 16:59)