Najlepszy skoczek narciarski wszech czasów w Polsce! Kto nim zostanie!?

/ 3 odpowiedzi
Kto zostanie najlepszym skoczkiem narciarskim wszech czasów w Polsce? Tak naprawdę mamy wybór między dwoma najbardziej wyraźnymi postaciami tego sportu:Kamilem Stochem, zawodnikiem, który zdominował tę dyscyplinę w latach 2010-2014, oraz byłym już mistrzem Adamem Małyszem, który wiódł prym w skokach w latach 2001-2010.
Wybór nie jest łatwy, ale pomocna może być krótka sylweta obu zawodników:
Kamil Stoch to aktualnie najlepszy nasz skoczek, człowiek, który do licznych swoich sukcesów dołożył dwa złote medale olimpijskie. Młody, przebojowy i głodny sukcesów zawodnik, który ma przed sobą jeszcze kilka/kilkanaście lat kariery zawodniczej. Adam Małysz, to były już mistrz, człowiek-legenda, który karierę zawodniczą zawiesił na kołku. Doceniamy jego sukcesy, ale przejście na emeryturę zawodniczą w jego wieku to zupełnie słuszna decyzja.
Obu zawodników ocenimy również po ich najlepszych technicznie skokach m.in: Stoch– 141m (Willingen, 2011) oraz Małysza – 126m (Lahti, 2010).
Na ocenę może mieć też wypływ ocena sztabu trenerskiego obu zawodników:
Łukasz Kruczek – nie był wybitnym skoczkiem, ale w roli trenera odnajduje się doskonale. To on stworzył prawdziwą drużynę, która zaczęła odnosić sukcesy (MŚ, 2013, Val di Femme). Apoloniusz Tajner to trener, który wyciągnął Małysza z narciarskiego niebytu i nadał mu zawodniczych szlifów. Wszyscy wokół twierdzą, że to tylko i wyłącznie dzięki niemu tak wysoko zaszedł. Długo kierował jego karierą, ale sam ostatecznie znalazł zatrudnienie jako działacz w PZN. Afery mające miejsce za kadencji poprzedniego prezesa Włodarczyka w żaden sposób nie wypłynęły na jego pozycję w PZN, bo jak to to wspomniał to w jednym z wywiadów: „ta sprawa całkowicie go nie dotyczy”.
Przy okazji nie można nie wspomnieć o Piotrku Żyle, który jednak karierę zawodniczą zamieniał na karierę medialną (wszechobecność w mediach i na plakatach) i bardziej skupił się na korzyściach wynikających z kontraktu reklamowego.
Kto wygra w tym konkursie dowiemy się już wkrótce.

Małysz jest ok, ale dla mnie najlepszy jest dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

(2014/11/29 14:37)
czy już wiadomo kto prowadzi w konkursie?

(2014/11/30 09:30)
Nieznaczne zwycięstwo Stocha ;-)

(2014/11/30 22:23)