Naprawa sprzętu estradowego

/ 5 odpowiedzi
Czy znacie kogoś kto w Sochaczewie lub okolicach zajmuje się naprawą sprzętu estradowego?W moim przypadku chodzi o naprawę zwrotnic głośnikowych.
Ja takie rzeczy naprawiam jancio. Generalnie zwrotnic się nie naprawia tylko wymienia na nowe, odpowiednio dopasowane, sam dobrze wiesz taki sprzęt musi być sprawny na 1000%

(2015/03/05 09:17)
Naprawia się, tak jak wszystko inne, ale trzeba trochę popracować a nie wstawić nowe i zgarnąć kasę.

(2015/03/05 11:54)
 Nie pisze mu żeby kupił nowe kolumny tylko naprawę poprzez wymianę podzespołów, w tym wypadku zwrotnic. Jeżeli w zwrotnicy wysiadł jakiś pojedynczy element to była tego jakaś przyczyna i taka naprawa pana dłubka który wymieni jakiś jeden  komponent nie daje gwarancji że mu to podczas impry nie wysiądzie albo że nie zmieni swoich parametrów. Mam obecnie po naprawie zestawy kolumn  Behringer2x 1200 watt, wymianie głośników i zwrotnic i zapewniam, jancio może się o tym przekonać jeśli przybył by do mnie grają lepiej jak fabryczne. No oczywiście nie będę się narzucał, mam co robić a jancio sam zdecyduje bo może w Kino Teatrze w Chodakowie skontaktować się z panem Mirosławem Hymonem na pewno zrobi. Nie mniej też często moim znajomym robił pan Mrówka z Miedniewic tylko że tutaj opinie były różne.

(2015/03/05 12:54)
Znalazłem jednego elektronika ma  przejrzeć zwrotnice ale gdyby nic nie zdziałał to się odezwę.

(2015/03/05 16:52)
Powiem jeszcze z doświadczenia swojego że jeżeli chodzi o koszty to czasem taniej będzie i suma sumarum lepiej wstawić nową zwrotnicę niż naprawiać starą. Kwestia zasadniczą jeśli to są kolumny firmowe  dotarcie do danych technicznych, najważniejsza częstotliwość podziału pasma aby odpowiednio dopasować swrotnice. Zwrotnice  w które ja się zaopatruję są dodatkowo wyposażone w zabezpieczenie tweetera wysokotonowego przed przeciążeniem.

(2015/03/06 14:30)