NASZ ZAMEK - 'ODBUDOWA'

/ 80 odpowiedzi / 3 zdjęć
super,to jedno miejsce a jak jest w innych ścianach?

(2013/12/29 11:43)
W innych miejscach jest podobnie. Ostatnio jak byłem to kilka cegieł leżało już luzem a wiele innych było naruszonych.

(2013/12/29 13:00)
niech w dupie sobie tak pogrzebie tym palcem, jak każdy teraz będzie przychodził i to sprawdzał demontując cegłę, to niewiele z tego zostanie.

(2013/12/29 14:29)
to gdzie ta ochrona jak sobie ktos idzie i zamek rozbiera.

(2013/12/29 15:19)
do -bartosz9-w doopie (i to w więzieniu!) to powinien grzebać ten który odebrał i zapłacił za ten przekręt prawie 6 milionowy,normalnie trzeba chyba było z MILION albo przynajmniej PÓŁ do łapy wziąć żeby toto było w takim stanie zakwalifikowane do odbioru-a schody jakie?a poręcze jakie? a do Router-ochrona jest chyba po to aby nikt nie wchodził na górę,gdzie masz w Polsce ruiny z ochroną?zaręczam-nigdzie!!-są sale?eksponaty? nie ma,teraz wszyscy wiedzą-niezłe cegły można w worku wynieść-codziennie 10 i powolutku,powolutku garaż można na podwórku postawić , poza tym- kramnice tak szybko okleili i pomalowali a kto wie co tam ściany trzyma?
do -malina-dobra robota z filmem:-)))

(2013/12/29 15:29)
:D a która firma wykonała tę cudowną zaprawę? Zdaje się, że to jedna z droższych i lepszych firm w Europie... 

(2013/12/29 19:51)

iks
Oczywiście wykonanie tego fragmentu (wydaje mi się, że właśnie fragmentu, nie całości) to kompletna fuszerka. Nie upoważnia to jednak kolegi do jawnego wandalizmu. Paluch kolegi i tak nie jest żadnym wyznacznikiem jakości wykonanych prac.

(2013/12/29 20:49)
Jak paluchem można to co będzie jak przyjdą mrozy i deszcze? Tam powinni postawić pal i wbić na niego winnego, może inni złodzieje by się bali.

(2013/12/29 20:59)

nie sztuka odbudować zamek za 5 mln ale  sztuką  jest za te pieniądze zrobić ruinę :)

a tak serio , to pewnie tylko górna warstwa cegieł się odspoiła , bo jest najbardziej narażona na warunki atmosferyczne , mogło być świeżo murowane a spadł deszczyk albo za mocno słonko prażyło i zaprawę szlag trafił :(  oby nie było więcej takich usterek w pozostałych murach

(2013/12/30 09:42)
No bez przesady fraterr. Jeżeli wiadomo że górna warstwa jest najbardziej narażona na warunki atmosferyczne to się ją odpowiednio zabezpiecza lub stosuje odpowiednie zaprawy.
Przecież ludzie robią płotu z klinkieru i nie widziałem aby u kogoś nawet po latach można było palcem wydłubać spoinę i cegły wyjmować.

No chyba że cel był taki aby przyśpieszona erozja dopasowała nowe murki do starych zniszczonych części.

(2013/12/30 12:48)

oczywiście - czego nie dodałem- jest to błąd ludzki , niedbalstwo wykonawcy ,że dopuścił ,żeby zaprawę szlag trafił

(myślałem,że tego nawet nie muszę pisac , bo każdy to zrozumie :)))

(2013/12/30 13:47)
za ten cement co zostal wyniesiony z tej budowy nie jedna chata powstanie :)

(2013/12/30 19:00)
do fraterr-cytuję-nie sztuka odbudować zamek za 5 mln ale  sztuką  jest za te pieniądze zrobić ruinę :)
1000/1000!!!!

(2013/12/30 19:13)
Wykonawca daje gwarancję na swoje usługi a inspektor nadzoru powinien beknąć tak jak ekipa z UM która odbierała ten bubel, WIĘCEJ TAKICH FILMIKÓW!!!!!

Karol

(2013/12/30 22:07)
a powinna być tabliczka z napisem NIE DOTYKAĆ SIĘ DO MURÓW ,i tyle, albo nawet wszystko ogrodzone sznurkiem jak to jest w muzeach.

(2013/12/30 22:20)
do gazety ,zeby pokazac ludziom ten bubel.a jak nie to do uwagi zeby wszyscy zobaczyli to g... które wybudowali.

(2013/12/30 22:46)
KLIKZdjęcia nie moje.

(2013/12/30 23:58)
 Nie no ludzie, dajcie żyć, trzeba by zajrzeć do dokumentów czy oni odbudowali Zamek czy ruiny Zamku, bo chyba raczej to drugie. Tylko należy teraz  postawić starą odnowioną tablicę ostrzegawczą:Wstęp Wzbroniony! Przebywanie na terenie Ruin  jest niebezpieczne i grozi śmiercią lub kalectwem!

(2013/12/31 18:25)
Byłem, widziałem. Przy rekonstrukcji ruin odstawili fuszerkę, dużo cegieł się "odparzyło". Pewnie śpieszyli się z terminem i murowali podczas jesiennych przymrozków , potem woda znów mróz i mamy to co mamy-cegły można zdejmować rękami. Na wiosnę kolejny remont.

(2014/01/01 17:33)
jak mi ktoś zaczyna wmawiać że zaprawa jest specjalna,tak jak budowano kiedyś,że schnie i twardnieje kilka lat to siem zapytowywuję- jakby tak robili kiedyś to nie potrzeba by była armat,taranów do zdobywania tylko kawałek pręta w ręku każdego woja i zamek zdobyty,jak napisałem wcześniej-już jedzie ekipa firmowa wykonawcy z wiadrem betonu i będą fugować,stwardnieje i będzie spoko,a filmik robi reklamę sochaczewowi,na You Tubie i na Joe Monster               jak to nie jest fuszerka to ja nie jestem Robroy

(2014/01/01 17:53)
Motyla noga kiedy by nie czytał jakiegoś forum, jakieś komentarze pod artykułami to my w tym kraju mamy samych fachowców od wszystkiego. Wszyscy na wszystkim się znają. Tu patrzę sami budowlańcy na forum :) Wszyscy już wiedzą, że to fuszerka.

Ja słyszałem coś takiego, że to zaprawa, która długo się zawiązuje. Gdybyśmy obecnie mieli lato stałoby się to szybciej, ale że idzie zima to musi to potrwać i wszystko co odpadnie na wiosnę będzie poprawione przez tę samą firmę, która to robiła. Tak więc wszystko wg tego co słyszałem jest zaplanowane i wliczone w koszta. Słyszałem to poniekąd od człowieka, który pracuje w danej firmie. Poniekąd, bo przez wspólnego znajomego. Dlatego ja bym się wstrzymał z osądami do powiedzmy następnej zimy. Jeśli skopali sprawę i tylko tak się tłumaczą to wyjdzie to w przyszłym roku.

Co do cen to 5 milionów kosztowało wszystko a nie murowanie ruin zamku. Najwięcej wsparcie i utwardzenie skarpy.

(2014/01/03 13:00)
Ale czemu nikt z miasta tego nie napisze skoro posiada taką wiedzę?

(2014/01/03 13:19)
Dlatego Grzech!, cytuję: W.Cejrowski-" Z głupotą ludzką się nie dyskutuje"

(2014/01/03 14:18)
Dlatego właśnie nie dyskutuję z blockquoteami Cejrowskiego :)

Racja GRZECH też mnie to zastanawia. Skoro już jedna z gazet to wszystko opisała to burmistrz i reszta mogliby to zdementować, bo ludzie zapamiętają to co widzieli na filmiku. Zwłaszcza, że to jest prosty przekaz "Patrzcie jaka fuszera za 5 milionów złotych" i wystarczy.

(2014/01/03 14:33)
Ale miasto woli pisać dementi na bójkę w Chodakowie :)

(2014/01/03 15:04)