NASZ ZAMEK - 'ODBUDOWA'

/ 80 odpowiedzi / 3 zdjęć

za ten cement co zostal wyniesiony z tej budowy nie jedna chata powstanie :)

raczej ziemianka bo pospółkę mieli a zaprawa była wapienna :) 

(2014/01/09 10:13)

Wykonawca daje gwarancję na swoje usługi a inspektor nadzoru powinien beknąć tak jak ekipa z UM która odbierała ten bubel, WIĘCEJ TAKICH FILMIKÓW!!!!!

Karol

Za błędy wykonawców jeszcze żadnego inspektora nie skazali :)

a ekipy z UM nie można skazać bo nie są uczestnikami procesu budowlanego i nie mają uprawnień budowlanych inspetora nadzoru, który defacto reprezentuje Inwestora na budowie

(2014/01/09 10:19)
 A co wy żeście zmienili orientację polityczną, tylko nie zapisujcie się do PISu bo tam krzesłami rzucają. :)))

A taka moja osobista uwaga:"Jak kaczka traci orientację to nurkuje dupą"

(2014/01/09 10:26)
Faktem jest, że ten pan powinien odpowiadać za akt wandalizmu. Druga sprawa-możliwe że konserwator zabytków  nakazał budowę na zaprawie wapiennej a nie cementowej. A różnica jest taka że wiąże ona bardzo powoli. Ale jak to na polaka przystało pan jest pewnie ekspertem od wszystkiego i postanowił iść podłubać i wysnuć teorię o wielkim przekręcie na skalę światową. Do pana od dłubania- pogrzeb sobie ale we własnym pierścieniu jak jesteś taki mądry.

najaltwiej szarego czlowieka od razu oskarzyc co??? dobierze sie do dupy tym co to zrobili a nie jak prokuratura stosujesz dzialania. najlepiej grzywne, wiezienie czy kolegium wpier... szaremu czlowiekowi bo p mecenas, czy p biznesmen sa nie tykalni.. wez wydlub sobie ta cegle i wiesz co zrob.

(2014/01/09 10:41)
Czego się irytujesz. Czyli według Ciebie można tak robić, tak?Czy ten pan jest inspektorem jakiegoś organu że bierze i sprawdza wykonana robotę. Gdzie stosuje działania wymienionych przez Ciebie instytucji. O jakich mecenasach i biznesmenach piszesz bo związku nie widzę.

(2014/01/09 13:52)
Generalnie to może nie dajmy się zwariować ? Zaprawa murarska, jaka by nie była, ma za zadanie spajać cegły w murze budowli, a nie ma być ozdobnikiem, czy glutem murarza na sztukę po winku, a właśnie spoiwem.
Nie sądzę by konserwator zabytków kazał układać tam cegły luzem, gdyż budowle obronne to nie zwaliska luźno składowanych cegieł, a raczej fortece.  
Widziałem podróżując wiele odbudowanych zamków i fortyfikacji i cegły były równo i mocno osadzone i to tak że ostrza noża by nie wsadził. A takich cudów jak w Sochaczewie to nie widziałem nigdzie. Tłumaczenia jakie tu słyszę uważam za kretyństwo i lekceważenie opinii publicznej oraz traktowanie mieszkańców jak idiotów. Jestem przekonany że kontrola realizacji tego zadania przez Najwyższą Izbę Kontroli znacznie przyczyniłaby się do poprawy działań  Burmiszcza w tej sprawie.

(2014/01/09 15:01)
na początek wystarczy PINB

(2014/01/09 15:15)

sorry za ta cegle :)

no ale rozumiem gdyby gosciu wydlubal 200 tych cegiel to tak. ale jedna i to tylko zeby zaprezentowac co tam sie dzieje to od razu goscia nie wysylajmy na szafot z tego powodu.

wiem zaraz odezwa sie glosy ze "a jak kazdy bedzie chcial przyjsc i to sfilmowac" no i teraz mamy prawo i rozsadek

wg litery prawa faktycznie za taki czyn to powinna byc kara bo jak kazdy by tak chcial sobie nagrac filmik to nic by nie zostalo

ALE MAMY ROZSADEK i rozum i wiemy dlaczego to zostalo zrobione, sprawa ujawniona i nikt inny juz nie powinien nic tam wydlubywac

tylko niestety znajdzie sie wiele zacietrzewionych ludzi ktorzy z premedytacja wykorzystuja to beznadziejne prawo jakie jest w naszym kraju - szary czlowiek nie ma szans natomiast prominenci, biznesmeni, dzialacze i politycy sa nietykalni.

(2014/01/09 15:45)
po dzisiejszej premierze w telewizji to dopiero się zacznie przyjeżdżanie i oglądanie zamku.

(2014/01/09 17:59)
Generalnie to może nie dajmy się zwariować ? Zaprawa murarska, jaka by nie była, ma za zadanie spajać cegły w murze budowli, a nie ma być ozdobnikiem, czy glutem murarza na sztukę po winku, a właśnie spoiwem.
Nie sądzę by konserwator zabytków kazał układać tam cegły luzem, gdyż budowle obronne to nie zwaliska luźno składowanych cegieł, a raczej fortece.  
Widziałem podróżując wiele odbudowanych zamków i fortyfikacji i cegły były równo i mocno osadzone i to tak że ostrza noża by nie wsadził. A takich cudów jak w Sochaczewie to nie widziałem nigdzie. Tłumaczenia jakie tu słyszę uważam za kretyństwo i lekceważenie opinii publicznej oraz traktowanie mieszkańców jak idiotów. Jestem przekonany że kontrola realizacji tego zadania przez Najwyższą Izbę Kontroli znacznie przyczyniłaby się do poprawy działań  Burmiszcza w tej sprawie.

Ewidentny brak gospodarza w tym mieście i nadzoru nad podległymi ludźmi, historia z ruinami zamku, dobitnie oddaje stan degrengolady tej władzy i jej ostatnich pisków. 

(2014/01/12 13:59)
W sumie to też raz trafiłem na takich niby fachowców po których mur  bardzo szybko się rozsypał, to po prostu ktoś się bierze za coś czego nie potrafi, a z drugiej strony wzięlibyście  murarza z wioski który jest dobry i polecany to tego muru dzisiaj nie szło by rozwalić. Proponuję powołać Komisję Śledcza do sprawy Afera Zamkowa, i czy próbki tej niby zaprawy zostały przekazane do niezależnej i fachowej analizy?

(2014/01/12 22:35)
W normalnych samorządach to zwykle właściwa komisja Rady Miejskiej bada sprawę, interesuje się jak wydawane są publiczne pieniądze i kto zawinił. Następnie formułuje wnioski i kieruje je do Burmistrza lub jak zachodzi potrzeba, to dalej do właściwych organów. A u nas w Dziadogrodzie, jak zwykle, Pan płaci Pani płaci. Poddani niech siedzą cicho,...................do czasu.  

(2014/01/13 13:21)
Jak zwykle Sochaczew był na 5 miejscu w rankingu niechlubnych wydarzeń i tak się złożyło że oglądałem ten filmik a wniosek jest prosty powinien wszelką odpowiedzialność ponieść wykonawca i inspektor nadzoru. Złoty Sedes kolejny nam dadzą a wybory tuż, tuż więc do roboty Panowie.

Karol

(2014/01/13 14:17)
 No właśnie Karol, wybory tuż, tuż i można zrozumieć skąd ta zadyma na forum która trwa  od pół roku. A masz nadzieję że coś się zmieni?

(2014/01/13 17:21)
NIE, WCIĄŻ TE SAME GĘBY, CI SAMI więc na kogo głosować?

Karol

(2014/01/13 17:46)

Warto podkreślić, że problem z zaprawą jest oczywiście bardzo widoczny, budzi duże emocje, zresztą jak najbardziej uzasadnione, ale to naprawdę w całości tego ogromnego przedsięwzięcia – tylko usterka. 

Uciążliwa, szpecąca, ale usterka, która zostanie usunięta, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. 

Wykonawca – firma Skanska zobowiązała się do usunięcia usterek w ramach udzielonej gwarancji – miasto nie poniesie więc żadnych kosztów. 

Warto też zwrócić uwagę na nieprawdziwość tez głoszonych przez niektórych komentatorów, jakoby zmarnowano pięć milionów złotych. Jakość najważniejszych prac – tj. wzmocnienia wzgórza i zabezpieczenia ruin, nie budzi na dziś wątpliwości, a to na nie poszło ponad 4,2 mln złotych. 

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie koszt napraw usterek może sięgnąć około 20 tysięcy złotych, przy wartości całej inwestycji na poziomie wspomnianych pięciu milionów złotych. 

Dlaczego użyto tej, a nie innej zaprawy? Takie są wymogi konserwatorskie. Dlaczego zaprawa się nie sprawdziła. Dlaczego w jednym miejscu trzyma, w innym nie? Jak można przeczytać w komunikacie – nikt dziś nie jest w stanie autorytatywnie odpowiedzieć na te pytania. Trwają analizy, badane są próbki. 

Być może uda nam się przekonać konserwatora, że w przypadku wierzchniej warstwy cegieł należy jednak zastosować zaprawę cementową. Rozważana będzie też opcja przykrycia nowych murków „czapką” betonową, która jeszcze je wzmocni.  Na dziś więcej nie wiemy. 

Możemy tylko jeszcze raz prosić o niepogarszanie stanu murków. Prace naprawcze ruszą wiosną. 

Z wyrazami szacunku 
Robert Małolepszy 
rzecznik prasowy UM

(2014/01/14 10:36)
Niczego odkrywczego nie powiedział Pan rzecznik burmistrza. Wielu Internautów, wśród nich i ja, podkreślało w swoich komentarzach, że usterki dotyczą na razie niewielkiej części prac. Skanska łaski nie robi, że naprawi co trzeba.
Mnie zastanawia, dlaczego taki doświadczony dziennikarz wielu tytułów prasowych, komentator telewizyjny, zlekceważył narastającą w samorządzie sytuację kryzysową? Nie zareagował na czas, nie przekonał reportera programu "Blisko Ludzi" do skali usterek, nie przewidział jakie będą konsekwencje i nie zapobiegł kolejnej telewizyjnej kompromitacji naszego miasta?
Przecież pobiera sowite, ale owiane tajemnicą wynagrodzenie. Do czasu!

(2014/01/15 21:28)
           Oh, niebywałe rzeczy, jeszcze trochę i się dowiem że to albo Burmistrz albo Radni Miasta albo nawet sam rzecznik rozpętali tą Wojnę Sochaczewsko-Sochaczewską Starostwa i Urzędu Miejskiego. Dobrze że znamy tych ludzi :)))

Można też było by odbudować zamek z granitu stosując super wytrzymały Mapei do terakoty i przetrwałby nawet bombardowanie, ale jeśli tłumaczenia   o wymogach konserwatora Zabytków nie wystarczają to ja wymiękam i powiem tak: Nie chce mi się z wami gadać!!!

(2014/01/15 21:45)
      Cała historia z odbudową wzgórza i zabezpieczeniem ruin zamku, a dalej reakcji na społeczne informacje o marnym poziomie wykonania prac. Pokazuje stan bezwładu i niemocy tego samorządu i kierującej nim ekipy. Burmistrz za moment pewnie odejdzie w niepamięć z woli mieszkańców mocą karty wyborczej, a smród pozostanie w zbiorowej świadomości Polaków i jeszcze długo będzie się Sochaczew kojarzył z właśnie takimi kwiatkami. Dla mnie jako mieszkańca, przywiązanego do mojego miasta, jest niezwykle przykre. A jak pokazują ostatnie zdarzenia to pewnie nie koniec niusów. 

(2014/01/16 08:31)
Rzygać już mi się chce od twojego bełkotu. Ty nie widzisz tego że jesteś namolny że już tu nikt nie chce rozmawiać z tobą, po prostu ludzie mają to gdzieś  i  ja chyba ja też przestanę. Pisz te bzdety i sam je czytaj może wylądujesz w wariatkowie, jak sadzę.

(2014/01/16 11:52)
Tłumaczenia magistratu i myślenie że ludzie naprawdę dziś są głupi to żenada. Wyobraźmy sobie sytuację że miasto dostaje środki i odbudowuje cały zamek a nie tylko wzgórze z ruinami. I co wówczas, cegły też z założenia miały by nie trzymać się kupy ? Taka budowla nie przetrwała by zimy i do wiosny spłynęła by ze zbocza, czy wówczas tłumaczenie o zaprawie wapiennej też było by aktualne ?  
A swoją drogą, całe szczęście, strach pomyśleć jak ci panowie wzięli by się naprawdę za jego odbudowę, trzeba by było go znowu wyburzyć . 

(2014/01/18 22:25)
 Nie spociłeś się od tego pisania  tych idiotyzmów, idź się lepiej wykąp bo śmierdzisz

(2014/01/18 22:44)
Tłumaczenia magistratu i myślenie że ludzie naprawdę dziś są głupi to żenada. Wyobraźmy sobie sytuację że miasto dostaje środki i odbudowuje cały zamek a nie tylko wzgórze z ruinami. I co wówczas, cegły też z założenia miały by nie trzymać się kupy ? Taka budowla nie przetrwała by zimy i do wiosny spłynęła by ze zbocza, czy wówczas tłumaczenie o zaprawie wapiennej też było by aktualne ?  
A swoją drogą, całe szczęście, strach pomyśleć jak ci panowie wzięli by się naprawdę za jego odbudowę, trzeba by było go znowu wyburzyć . 

(2014/01/20 11:27)
Mogliby chociaż w dobrym miejscu mapkę wycentrować :D
Chyba że to taka aluzja typu "róbta co chceta, a sochaczew to i tak wieś"  :)

(2014/01/20 12:23)