NAUKA PŁYWANIA DLA NIEMOWLĄT

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Czy są tutaj rodzice, którzy uczęszczają ze swoimi małymi dziećmi na basen? Jeśli tak proszę, o informację jak zacząć, jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta na pływalni, co jest niezbędne, Wasze wskazówki, rady. Może jest jakaś zorganizowana grupa z instruktorem-ratownikiem do której można dołączyć?
Pozdrawiam.
Pytasz konkretnie o naukę pływania czy po prostu pójście z maluchem na basen?
Ja byłem pierwszy raz jak nygus miał już trochę ponad rok. Chodził już na pewno, więc miał na pewno ponad 11 miesięcy, ale nie widzę przeciwwskazań by iść z tym młodszym, choć nie widzę możliwości przebrania się pilnując jednocześnie dziecka. Tak to przynajmniej łaził po szatni na dwu nogach a nie na czworaka :) Co było niezbędne. Chyba pielucha na basen. Na nią miał założone kąpielówki, ale widziałem dzieciaki bez kąpielówek. Kiedyś przewijak był jedynie w szatni damskiej, ale pamiętam, że raz tu na forum zwróciłem na to uwagę i pojawił się też w męskiej :) Może maiłem na to jakiś wpływ ;) Nic nie wiem o grupach nauki pływania. Widziałem często dzieciaki, ale to raczej pojedynczo z nauczycielami pływania.

(2014/11/19 13:44)
Chcemy wybrać się z synkiem na basen, najlepiej pod okiem instruktora, kogoś, kto podpowie jak trzymać takiego maluszka w wodzie, pomoże oswoić go z wodą itd. Synek ma niecałe 7 miesięcy.Pieluszki właśnie kupione :)

(2014/11/19 20:46)
7 miesięcy to on jeszcze dobrze nie zapomniał jak to jest w wodzie :) Wydaje mi się, że instruktor jest zbędny, bo dzieciak raczej nie powinien się bać wody. Jak lubi się kąpać to dla niego powinna być to wielka frajda :) Kąpiel w takiej dużej wannie. Na poczatku u mojego był strach. Nie wiedział o co chodzi, ale załapał w ciągu chyba 10 minut i nie mogłem go dogonić. Basen, jakuzzi, basenik dla dzieci, drugie jakuzzi, basenik, basen jakuzzi, drugie jakuzzi i tak w kółko. Masz o tyle dobrze, że Twój Ci nie ucieknie :D Oczywiście cały czas trzymałem go pod pachami będąc w basenie, żeby głowy nie zamoczył i nie poszedł na dno, ale mało to było pomocne bo sam głowę zanurzał jak widział jak inni to robią :)
Na basenie są ratownicy więc zawsze pomogą jakby co :)

(2014/11/19 21:07)