Nie dajmy się Burmistrzowi.

/ 19 odpowiedzi

Co wy na to aby się zebrać i wyjść na ulice pokazując nasze sprzeciw temu wszystkiemu co robią z mieszkańcami, zawalczmy o lepsze życie w mieście. Jedno to cena śmieci, cena basenu, wody, kanalizacja. Zaraz może być podwyżka biletów kto wie czego jeszcze i czy naprawdę musimy na to patrzeć z założonymi rękoma. 

uważaj @kendzi,uważaj z tymi marszami KOD

(2016/01/30 08:42)

robroy - to ma być próba zasrtaszania . 

Ma w zupełności rację do czego prowadzi ten burmistrz , wysokie opłaty za smieci , wodę , kanalizację , podatki od nieruchomości i inne opłaty na 

rzecz miasta , a co mamy za to przewodniczący rady powiatu załatwił posadę dla synka  już nie wspomnę o szczegołach tej nominacji .

(2016/01/30 09:17)

Ja- zazwyczaj przeciwna wszelkim marszom i demonstracjom- tym razem mówię TAK. Z największą przyjemnością dołączę się do protestujących. Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam.

(2016/01/30 12:21)

temat powala na łopatki,ciekaw jestem czy ktos i ilu przyjdzie ,znając życie na pewno będzie tłum.

(2016/01/30 12:41)

Witam serdecznie, chciałbym odnieść się do uwag, które umieścił powyżej Pan Krzysztof Zarzycki

1. Cena śmieci w naszym mieście nie jest zależna od władz samorządowych. Wpływ na taką cenę mają oferenci, którzy przystępują do ogłaszanych przetargów w naszym mieście. Przypomnę, jest to jeden oferent, który narzuca swoją stawkę. W 2015 roku ratusz trzykrotnie ogłaszał przetargi i za każdym razem do UM wpływała tylko jedna oferta. Taki poziom cen spowodowany jest również ceną odbioru śmieci na RIPOK w Płońsku oraz kosztem transportu. Drodzy Państwo, decyzją administracyjną samorządu Województwa Mazowieckiego, miasto Sochaczew zostało przypisane do regionu płockiego. We wspomnianym regionie mamy do wyboru dwie instalacje regionalne, w miejscowości Poświętne oddaloną od Sochaczewa o 60 km oraz Kobierniki 71 km od naszego miasta. Instalacja w Kobiernikach nie przyjmuje śmieci ponieważ nie posiada już na to miejsca, więc wyboru tak naprawdę nasze miasto nie ma. Musimy oddawać śmieci do Płońska. Cena w Płońsku jest najwyższa w naszym regionie. To nie Urząd narzuca te ceny, tylko oferenci i RIPOK obsługujący nasz region. W tym miejscu warto przypomnieć, że posiadacze karty Dużej Rodziny i Karty Seniora 75+, posiadają 50% zniżkę na odpady segregowane. Do chwili obecnej zostało wydanych 2200 kart Dużej Rodziny oraz 1600 kart seniora 75+ upoważniających do wspomnianej zniżki. Urząd Miejski w Sochaczewie, aby zmniejszyć stawki dla mieszkańców indywidualnych będzie dopłacał do całego systemu - 1 mln złotych rocznie. 
  2. Ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen, gdyż swoimi podatkami dokładają się do utrzymanie pływalni, boisk, centrum kultury, sekcji sportowych, hal, muzeum itd. Natomiast mieszkańcy spoza terenu miasta zapłacą 2 grosze drożej za minutę, w stosunku do poprzednich cen.  Dla przykładu, miesiąc temu mieszkaniec Sochaczewa za wejście na basen zapłaciłyby 14 gr/minutę, a od 1 lutego 2016, gdy okaże SKM, 13 groszy/minutę. Czy to jest podwyżka?
  3. Piąty rok z rzędu Zakład Wodociągów i Kanalizacji przedstawił do zatwierdzenia Radzie Miasta stawki za wodę i ścieki dla mieszkańców na tym samym poziomie. Sochaczew będzie jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym ceny znów nie wzrosną. Stawki będą obowiązywały od 1 marca 2016 do końca lutego 2017 r. Bez zmian od 2012 roku zostają też opłaty abonamentowe.
  4. Ceny za bilety ZKM nie zmieniły się od maja 2011 r i samorząd  miejski nie zamierza ich podnosić. Pragnę poinformować, że posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca od stycznia mają prawo do 15% zniżki na przejazdy ZKM.

Pozdrawiam

Piotr Kierzkowski

p.o. Rzecznika Prasowego

(2016/01/30 15:19)

Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, ale "sorki", mi to wygląda na ustawkę pana Zarzyckiego z panem Kierzkowskim. :)
To tak, jakby specjalnie zadano publicznie temat, a potem - jak na zawołanie - władza składał obszerne wyjaśnienia "w odpowiedzi". Aby spotęgować wydźwięk okraszono to potencjalnym zagrożeniem buntem społecznym, tak jakby to były sprawy dot. życia lub śmierci.
Ale to są trywialne tematy. Cena odbioru śmieci, cena basenu, wody, kanalizacji, biletów komunikacji miejskiej to wynik gospodarności (lub jej braku), ale nie powód, "aby się zebrać i wyjść na ulice". Uważam, że trzeba o tym mówić, ale mamy demokrację, samorząd i wybory. Jeśli faktycznie w/w przypadki was dotykają, to potraktujcie je jako argumenty "przeciw" w następnych wyborach. I nie zaśnijcie, gdy trzeba będzie wykazać się aktywnością, aby potem obudzić się z ręką w nocniku i znowu narzekać :).
Owszem, krytyka poczynań i decyzji każdej władzy jest sygnałem, który mądra władza odczyta i rozważy, a głupia i arogancka to wyśmieje i zdezawuuje. Mam nadzieję, że dojrzewamy jako społeczństwo i tzw. sprzeciw obywatelski jest zarezerwowany dla poważniejszych tematów takich jak: łamanie standardów demokracji i podstaw państwa prawa, zagrożenie wolności obywatelskich, upolitycznienie i upartyjnienie mediów, administracji i prokuratury. Temu trzeba się przeciwstawiać.

(2016/01/30 18:23)

Co do żółtych papierów jestem całkowicie za i jeżeli miałoby to miejsce w Sochaczewie to pierwszy się zgłaszam . Dostałbym rentę i to dużo wyższą niż moja przyszła emerytura .Nid ponosiłbym żadnej odpowiedzialności za słowo pisane ani drobniejsze czyny. Tak praktycznie to nic by się w moim życiu na gorsze nie zmieniło a i opieka społeczna też by się o mnie zatroszczyła. 

Co do ustawki to na odległość czuć sprowokowanie wypowiedzi chwalącej burmistrza . Panowie rzecznicy myśleć , trzeba myśleć. 

A jeżeli Pan p.o. Rzecznika Prasowego,tak chętnie wypowiada się w dyskusjach , to może idąc za wypowiedzią wyżej Pan rzecznik wyjaśni Nam co następuje  " przewodniczący rady powiatu załatwił posadę dla synka  już nie wspomnę o szczegołach tej nominacji  " . I może o tych szczegółach coś Nam Pan powie          Czekamy

(2016/01/30 19:29)

właśnie w TV,usłyszałem że w USA bada się wariografem (wykrywacz kłamstw ) ok. 70 tys. ludzi ubiegających się o państwowe posady,obowiązkowo !!,popieram .

(2016/01/30 19:59)

zapomniałem dopisać-ROCZNIE --70 tys.!

(2016/01/30 20:00)

Panie wbienko jeżeli uważa pan że to jest ustawka to życzę miłych snów w tej kwestii bo to też mogłbym to samo powiedzieć o panu. A co do pana Kierzkowskiego to każdy na takim stanowisku będzie bronił swojej posady. Pozdrawiam .

(2016/01/30 20:24)

Witam serdecznie, chciałbym odnieść się do uwag, które umieścił powyżej Pan Krzysztof Zarzycki

2. Ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen, gdyż swoimi podatkami dokładają się do utrzymanie pływalni, boisk, centrum kultury, sekcji sportowych, hal, muzeum itd. Natomiast mieszkańcy spoza terenu miasta zapłacą 2 grosze drożej za minutę, w stosunku do poprzednich cen.  Dla przykładu, miesiąc temu mieszkaniec Sochaczewa za wejście na basen zapłaciłyby 14 gr/minutę, a od 1 lutego 2016, gdy okaże SKM, 13 groszy/minutę. Czy to jest podwyżka?

Super system naliczania czasu. W groszach na minutę :) Nie lepiej w minigroszach na minisekunde? Wtedy podwyżka będzie praktycznie pomijalna. :)

Ogólnie ładny sposób na dyskryminowanie mieszkańców okolicznych gmin.

Piąty rok z rzędu Zakład Wodociągów i Kanalizacji przedstawił do zatwierdzenia Radzie Miasta stawki za wodę i ścieki dla mieszkańców na tym samym poziomie. Sochaczew będzie jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym ceny znów nie wzrosną. Stawki będą obowiązywały od 1 marca 2016 do końca lutego 2017 r. Bez zmian od 2012 roku zostają też opłaty abonamentowe.

Tak wysokiego poziomu opłat już chyba nie sposób podnieść bardziej.

(2016/01/31 10:03)

Wbienko ja wolę iść na protest w sprawach dotyczących mnie osobiście,czyli śmieci ,wody i basenu.Bronić Lisa,Kraśki i Rzeplińskiego nie zamierzam.Czy ty byłes na marszu KOD ? Czy tylko jesteś gawędziazem forumowym?A czy pomnik na cmentarzu żydowskim już umyty?Zadeklarowałes się więc liczę na relację,morzebyć to fotorelacja.Pozdrawiam.

(2016/01/31 10:40)

Sochaczew przyjazne i rodzinne miasto ,można powiedzieć taka solidarnośc ludzka.

(2016/01/31 10:42)

@mefisto 

Masz prawo protestować w każdej sprawie, jeśli masz na to ochotę. W sumie to prawda, że mieszkanie w Sochaczewie niesie ze sobą koszty utrzymania jedne z większych na Mazowszu (śmieci, woda, ciepło). To jest fakt i może rzeczywiście trzeba to rozgłaszać aktywniej.

I ja też bronić Lisa,Kraśki i Rzeplińskiego nie zamierzam. Nie wymagają mojej obrony.
A na marszach KOD bywałem - i powiem Ci ciekawie było. I trochę innych ludzi tam spotkałem niż ci, których opisuje oficjalny przekaz politbiura PiS i propaganda tzw. "niezależnych". 

Cmentarz jeszcze musi poczekać na dłuższe dni w tygodniu, bo sobota i niedziela odpadają. A co? Masz ochotę się przyłączyć?
Ale na relację raczej możesz nie liczyć. :)

(2016/01/31 13:45)
  1. Ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku.
  2. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen,

o kurcze od roku sie nie zmienily??? dzieeee kuuuuu jeeee myy za taką łaskę? - moja wyplata nie zmienila sie od 5 lat.

jakby pan nie zauwazyl rodowidemu sochaczewianinowi, zameldowanemu tu od urodzenia ktory bedzie miał gdzies tą karte zasuneliście ładną podwyżke na pływalnie... jednym słowem taki szataż - albo drogi nam mieszkancu naszego kochanego miasteczka bierzesz karte albo bulisz wiecej za basen.

(2016/02/01 08:10)

A moja wypłata nie zmieniła się od 6 lat.

To jest typowe zagranie Pis-u

Tu niby dają, a w rzeczywistości zabierają.

Ciemny lud łyka to jak pelikany ryby.

(2016/02/01 08:49)

Nie zapomnijcie o pochodniach, stosie, banerach K.O.D i TVN (tv niemiecka , jak internety się śmieją). 

Walczcie, walczcie, jak nie dacie rady poproście zachodnich sąsiadów o "bratnią pomoc".

Oni z chęcią ubogacą was kulturowo :) 

(2016/02/01 17:32)

jaral

władza ogłupia i deprawuje , ty jesteś na tym etapie , każdy śmiech ma dwie strony , pamiętaj jużnie tacy silni przgrywali , a twoje puste docinki 

mają się nijak do rzeczywistści j.w. 

(2016/02/01 20:36)
  1. Ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku.
  2. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen,

o kurcze od roku sie nie zmienily??? dzieeee kuuuuu jeeee myy za taką łaskę? - moja wyplata nie zmienila sie od 5 lat.

jakby pan nie zauwazyl rodowidemu sochaczewianinowi, zameldowanemu tu od urodzenia ktory bedzie miał gdzies tą karte zasuneliście ładną podwyżke na pływalnie... jednym słowem taki szataż - albo drogi nam mieszkancu naszego kochanego miasteczka bierzesz karte albo bulisz wiecej za basen.

Szanowny Państwo, przepraszam za wprowadzenie w błąd, cennik na Pływalni Orka nie był zmieniany od roku 2012.

Pozdrawiam

Piotr Kierzkowski

p.o.Rzecznika Prasowego

(2016/02/02 09:16)