NIE MOW NIKOMU!

/ 36 odpowiedzi / 4 zdjęć
gdzie przepraszam zglaszasz przypadki pedofilii???? czy prawo koscielne jest ponad prawem ustanowionym w tym kraju? wyszlismy wogole ze sredniowiecza??

Jeszcze nie wyszlismy.
Film wywarł na mnie duże wrażenie. Musiałm na dwa razy oglądać.

(2019/05/13 13:43)
@linu-dwa razy ? -podniecało? ,to że te sługiBoże coś tam prZeskrobały to pies im morde lizał,ale rodzice dalej-chrzest,komunia,bierzmowowanie -no bo wiara,Bóg , no to prowadź w niedzielę do kościoła i słuchaj wskazówek jak żyć !,na marginesie to teraz yobnijmy w środowisko artstyczne, aktorek-przede wszystkim -droga do roli,do gwiazdorstwa, na koniec kuźwa -kolejna zasłona dymna dla ustawy 447,jak jakiś news wychodzi na przodek,patrz co jest po boku i z tyłu,a ta sucz Szydło robi sobie JEDNORAZOWY lifting pyska za 50 tys. złotych

(2019/05/13 14:38)
ma pan racje panie terlecki z PIS, ten film to nie przypadek, powstal bo czara goryczy chyba sie juz przelala w tym temacie.

(2019/05/13 14:41)
kwota robi wrażenie- za te kase to małpe by upodonił do Marylin Monroe

(2019/05/13 14:50)
dobrze brać sie za kiecoków rembaków.

(2019/05/13 17:05)
@robroy, gdzie napisałem że dwa ?
Widzę że ci żydzi zelpili tobie zupłenie szare komórki....
Musiałem na dwa razy oglądać.

(2019/05/13 17:06)
@linu ,można i tak,podzielić na odcinki,czemu nie

(2019/05/13 17:16)
Trójka gamoni z Pisu i czwarta dama była premierowa - ,, im się naeży "

(2019/05/13 18:08)
Czy mógłby jakiś prawnik wyjaśnić kwestię prawa w odniesieniu do księdza?
Jak zwykły Kowalski zgwałci dziecko to zgłoszenie do policji, prokuratury, zatrzymanie, sąd, proces kara. Czy w Polsce jest tak, że ksiądz podlega inaczej pod prawo? Przestępstwo popełnione przez księdza nie moze być zgłoszone tą samą drogą co przestępstwo zwykłego Kowalskiego?
Czy fakt, że wszyscy molestowani poszli do kurii a nie do prokuratury wynika z zasad prawa czy ich wyboru? Jakbym chciał zgłosić molestowanie do prokuatury, ale nie przez kurię bo np. jestem ateistą to co.. nie można tak??

(2019/05/13 20:12)
Czy mógłby jakiś prawnik wyjaśnić kwestię prawa w odniesieniu do księdza?
cut....
Przestępstwo popełnione przez księdza nie moze być zgłoszone tą samą drogą co przestępstwo zwykłego Kowalskiego?
Czy fakt, że wszyscy molestowani poszli do kurii a nie do prokuratury wynika z zasad prawa czy ich wyboru? Jakbym chciał zgłosić molestowanie do prokuatury, ale nie przez kurię bo np. jestem ateistą to co.. nie można tak??
Bo oni sa qwa święci... to ty nie wiedziałeś, ksiądz to nie człowiek to qwa nadczłowiek, a co chcesz sądzić nadczłowieka... ? Jezus czy tam inny, jak by zył obecnie, to by się dopiero od nich uczył swiętości, bo to co on tam ponoć robił i wiedział to betka, z tym co oni wiedzą, mogą i robią ....

(2019/05/14 04:24)
@linu
Temat poważny to wypadałoby być poważnym.

(2019/05/14 05:07)
@linu
Temat poważny to wypadałoby być poważnym.
O dziwo mam wrażenie że tylko ja i autor tego wątku są tu poważni .... pomimo ironii.

(2019/05/14 07:38)
Źródło: TVN
"Skazany za pedofilię ksiądz mimo zakazu opieki nad małoletnimi jeszcze w grudniu 2018 roku prowadził rekolekcje, między innymi dla dzieci. Warszawska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie łamania zakazu w kwietniu, choć zawiadomienie trafiło do niej dwa miesiące wcześniej – ustalił portal tvn24.pl. Rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński tłumaczy, że najpierw trzeba było rozstrzygnąć, kto ma się zająć sprawą."

Skazany za pedofilię ksiądz, nie dość że nie "pierdział w pasiak" to jeszcze prowadził rekolekcje! A działania prokuratury w tej sprawie to jakaś farsa! Musieli chyba dostać pozwolenie ze stolicy apostolskiej, żeby mogli coś z tym zrobić!

Jak ktoś wcześniej na tym forum stwierdził: największa na świecie zalegalizowana mafia.

(2019/05/14 07:55)
Powiem tak.... w każdym "zawodzie" może się trafić jakiś zbrodniarz czy przestepca. Kluczowe jednak jest szybkie działanie zarówno po stronie słuzbowej jak i prokuratury. Tymczasem mamy do czynienie z tuszowaniem i zamiataniem po stronie biskupów. I to oni powinni poniesc kluczowe konsekwencje.
Na liście biskupów ukrywających pedofilie fundacji "Nie lekajcie się" jest zarówno Orszulik jak i Dziuba. W samym raporcie mozna przeczytać o jaką sytuacje chodzi konkretnie i na tej podstawie wyrobić swoje zdanie (sprawa ks. WIncentego z parafii w Witonii z prawomocnym wyrokiiem w 2003)

(2019/05/14 09:21)
Robbo2k zgadza się, wieć traktujmy kościół jak normalny zawód: policjanta, księgowego, kasjerki w Biedronce. Na tą chwilę jest to bezkarna mocno uprzywilejowana grupa żerująca na strachu i niewiedzy ludzi.

(2019/05/14 09:56)
Nie kosciół a księży i to oczywiście tylko promil z nich. Jak mówiłem to nawet nie jest kwestia wyroków sądów karnych tylko tuszowania i ukrywania tych ludzi poprzez ich pracodawcę. To trochę jakby dyrektor szkoły przyjął do pracy skazanego za pedofilie nauczyciela z pełna świadomoscią tego faktu. Nie mieszałbym do tego Wiary i Kościoła bo Kosciół tow teologii chrześcijańskiej: wspólnota wierzących założona przez Jezusa Chrystusa ewnetualnie "budynek" o charakterystycznych cechach. Ten film nie jest atakiem ani na Wiarę ani na Kościół a jedynie na ludzi władzy (dyrektorów) tej organizacji religijnej.

(2019/05/14 15:58)
Nie kosciół a księży i to oczywiście tylko promil z nich. Jak mówiłem to nawet nie jest kwestia wyroków sądów karnych tylko tuszowania i ukrywania tych ludzi poprzez ich pracodawcę. To trochę jakby dyrektor szkoły przyjął do pracy skazanego za pedofilie nauczyciela z pełna świadomoscią tego faktu. Nie mieszałbym do tego Wiary i Kościoła bo Kosciół tow teologii chrześcijańskiej: wspólnota wierzących założona przez Jezusa Chrystusa ewnetualnie "budynek" o charakterystycznych cechach. Ten film nie jest atakiem ani na Wiarę ani na Kościół a jedynie na ludzi władzy (dyrektorów) tej organizacji religijnej.

(2019/05/14 16:11)
Ja mam trochę inne zdanie na ten temat. Cały twór tu na ziemi to wymysł człowieka, zarządzany przez człowieka i zarabiający na człowieku. Nie ma nic wspólnego z Bogiem oprócz wkorzystywania jego imienia do własnych ekonomicznych celów.

Jeśli chodzi o ludzi to racja, w tym jak każdym innym przedsiębiorstwie są ludzie uczciwi i nie uczciwi. Pytanie tylko co jest bardziej uczciwsze: wejść do domu i zwyczajnie kogoś okraść czy lasować mózgi, wpajać do głowy lęki i wmawiać ci, że jesteś bezwartościowy, tylko dlatego, że łatwo nad takimi ludzmi utrzymać władzę a władza to pieniądze.

(2019/05/15 07:47)
Za takie pieniądze na makijaż to i z małpy można zrobić Marilyn Monroe

(2019/05/15 13:04)
Zgadzam się z przedmówcami w jednej kwestii, za pedofilię należy ścigać i karać winnych, ale sugerowałbym umiar z tymi oskarżeniami Kościoła ,można odnieść wrażenie ,że pedofilia dotyka (występuje) tylko jednego środowiska, a to chyba nie do końca prawda.

(2019/05/15 16:21)
nie dotyka tylko jednego ale tylko jedno jest bezkarne bo czym że jest kara przeniesienia do innej parafi za gwałty na nieletnich?

(2019/05/16 07:44)
@kacperskyy
Czy to sąd zastosował taką karę? Czego oczekujesz od biskupów,żeby stosowali kary więzienia? Dlaczego te sprawy nie trafiają na policję i do prokuratury a do kurii ?

(2019/05/16 09:08)
Bo zgalaszajac do "kurii" zobowiazujesz sie pod przysiega do zachowania tajemnicy co dla dla ludzi wierzacych niejako zamyka drogą cywilna. A ofiarami sa raczej ludzie zwiazania z kosciołem i ich dzieci. dlatego to zachowanie biskupów jest tutaj najbardziej skandaliczne. Wlasciwie wszyscy z listy fundacji nadaja sie do wywalenia a sa tam "czolowe postacie" z Głodziem i Dziuba na czele.

(2019/05/16 09:11)
Do kurii powinno się zgłaszać sprawy zwiazane z nieprzestrzeganiem praw kościelnych,które nie maja znaku równości z przestępstwami.Przestępstwa zgłasza się na policji.Gdzie byś zgłosił podejrzenie o kradzież,pobicie,wypadek komunikacyjny itp.,gdzie podejrzanym jest ksiądz?Ja nie chcę tu bronić biskupów,uważam ,że mogliby się w niektórych przypadkach zachować lepiej ,ale myślę ,że przypadki księży podejrzewanych (oskarżanych)o pedofilię są wykorzystywane do walki z hierarchią kościelną,a nie do (może nie tylko)ukarania winnych.
Mam na myśli film o którym wszyscy mówia,teraz są to osoby dorosłe i gdzie szukają sprawiedliwości? w mediach,czy prokuratura nie chce się zająć tymi przypadkami?

(2019/05/16 10:08)