NIE WYCINAJ PTAKOM DRZEW - Petycja

/ 6 odpowiedzi
Jeśli ktoś jest przeciwny wycince drzew w lasach państwowych, w których to nie obowiązuje ochroną lęgowa zapraszam do podpisania petycji na stronie: akcja.przyrodnicze.org
12 marca to w Chinach Dzień Sadzenia Drzew. Od świtu robotnicy zalesiają wschodnią prowincję kraju Shandong. Cel mają ambitny, do 2020 r. chcą doprowadzić do zalesienia 23 proc. powierzchni kraju. zień Sadzenia Drzew Chińczycy obchodzą po raz 34. Władze zamierzają podnieść poziom zalesienia kraju, a nagłaśniając całą akcję chcą przy okazji edukować społeczeństwo, zwracając uwagę na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Chiny mają w planach obsadzić 2 mln 230 tys. km kw. do 2020 r. Zalesione zostanie łącznie 23 proc. powierzchni kraju, informuje Jia Zhibang, szef Chińskich Lasów Państwowych. Jest to obszar 7 razy większy od terytorium Polski. Obecnie lasy w Chinach pokrywają tylko 12 procent powierzchni kraju. Dwadzieścia procent stanowią obszary pustynne i półpustynne.

(2017/03/25 13:37)
mur drzew ma mieć długość 4,5 tys. kilometrów,aby pustynia Gobi nie rozwalała się na tereny uprawne

(2017/03/25 13:38)
ok, podpiszę

(2017/03/25 15:44)
Kilka luźnych spostrzeżeń z ostatniego czasu. Nie traktujcie ich poważnie. Nie traktujcie ich osobiście. To dla rozluźnienia napiętej jak balon atmosfery. Nie zrównuj kretom kretowisk. Nie goń kotom myszy. Nie wyparowywuj rybom wody ze stawu. Nie pełzaj węży po piachu. Nie wywołuj wilka z lasu. Nie wbijaj kija mrówkom w mrowisko. Nie uderzaj psa/kota autem. Nie wieprz pieprzem pieprzył wieprza. (to kto wypieprzył pieprzem wieprza???) Nie ścinaj ptakom drzew. Nie wąchaj smogu. Kraczą wrony ? Nie kracz jak i one...!!! Myśl człowieku sam za siebie i nie powielaj głupoty. Jakeś głupi, to zaprzestań się rozmnażać.

(2017/03/25 21:38)
Wymiękłam, nic z tego nie zrozumiałam. Ani płakać ani śmiać mi się nie chce.

(2017/03/26 12:55)
Nie miej pretensji do siebie kiedyś na pewno coś uda Ci sie zrozumieć.

(2017/03/26 22:01)