Nieprawdziwie o śmieciach

/ 383 odpowiedzi / 38 zdjęć

Po dziesięciu dniach cierpliwość mieszkańców mojej wspólnoty mieszkaniowej w oczekiwaniu na pojemniki do segregacji została "nagrodzona". Podstawiono dzisiaj trzy mniejsze od poprzednich kolorowe pojemniki. Chyba trzeba będzie je częściej opróżniać.

(2017/05/10 23:24)

Ta fotka daje do myślenia. Czy nie obrazuje sukcesu burmistrza? Poprzednia firma oferowała droższą usługę (większe pojemniki, inną technologę odbioru). Nowa firma, tańsza (postawiła mniejsze pojemniki, jaki będzie odbiór tej segregacji? wkrótce się okaże). Chyba nikt nie ma wątpliwości, że o sukcesie można mówić, kiedy usługa jest tańsza, ale też co najmniej takiej samej jakości, jeśli nie lepszej. 

 

(2017/05/11 20:53)

Jak to możliwe, że były wiceburmistrz namawia do korupcji obecnego Burmistrza tzn uważa, że powinna wygrać firma, która daje wyższą cenę w związku z tym mieszkańcy za śmieci płaciliby wiecej a obecnego Burmistrza chciałby zamknąć bo na pewno byłby jednym z pierwszych, który by zgłosił ten fakt do prokuratury. Ciekawe   jak były roztrzygane przetargi za pana rzadów. WSTYD PANIE JERZYK OJ WSTYD!!!!!!!!!!!

(2017/05/12 09:06)

a co to ma za znaczenie że mniejsze kosze,może bedzie częstsza odbieralnośc ,firma działa kilka dni i dajmy jej szanse a biadolic był czas kilka lat temu.

(2017/05/12 09:22)

Doprawdy powalający sposób rozumowania, obfity w prymitywne insynuacje. Nie chodzi mi o firmy, ani pracowników dbających o prawidłowość procedur przetargowych. Błędne, populistyczne kluczowe decyzje podejmuje od początku działania sochaczewskiego systemu śmieciowego, mało kompetentna miejska władza. Ten powyższy trwający już ponad rok dyskurs dowodzi, że decydenci niewiele mieli do powiedzenia w temacie. Najwyraźniej wolą wyręczać się anonimowymi specami od smrodu i hejtu, czego wcześniej w przestrzeni publicznej nie było. Od siedmiu lat nie dostrzegłem nawet próby odcięcia się magistratu od takich prostackich metod. Cóż, jaka władza takie metody? Wstyd chować się za taką zasłoną.

A moja fotka jest symboliczna. Ludzie kompetentni w temacie mogą wyciągnąć z niej więcej wniosków, bez moich sugestii. :)

(2017/05/12 19:03)

Nasza wspólnotowa altanka śmieciowa zaczęła dzisiaj mocniej fermentować. Nic dziwnego skoro nie opróżniano pojemników na odpady zmieszane od dnia ich wymiany (28.04.).

(2017/05/14 23:02)

Wstyd za taki bałagan oj wstyd. I czym się Pan chwali...

(2017/05/15 07:57)

DO ślepego z jedynkami , zobacz na zdjęcie - wszystko jest w foli , pojemnik pełny , tj 

winna firmy odbierającej . 

A tak na marginesie , zawsze po koniec kwietnia były odbierane rzczy o dużych gabarytach , a w tym roku UM zapomniał . 

 

(2017/05/15 08:46)

Dziękuję za szybką reakcję. Dzisiaj zabrano z naszej altanki wszystkie odpady zmieszane. Dostawiono też pojemnik na popiół. Oby to był symptom powrotu do dotychczasowego przestrzegania harmonogramu w odbiorze odpadów komunalnych.

(2017/05/15 22:44)

Czy burmistrz w kwestii odbioru i zagospodarowania śmieci ma powody do zadowolenia? Magistrat odtrąbił sukces. Wybrano tańszą firmę, ale czy mieszkańcy to odczuli? Płacą jak dawniej, ale mają problemy z odbiorem śmieci. Wkrótce minie miesiąc od wejścia na sochaczewski rynek śmieci nowej firmy. Niezadowolonych przybywa.

(2017/05/27 23:21)

Od lipca wchodzą nowe zasady segregacji śmieci

Papier i tektura do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego, popiół do specjalnego pojemnika - tak dotychczas segregowaliśmy śmieci. W lipcu dojdzie jeszcze jeden pojemnik - brązowy. Do niego będziemy wrzucać odpady ulegające biodegradacji, czyli tzw. resztki kuchenne. Czy w Sochaczewie ten przepis zacznie funkcjonować dopiero za trzy lata?

 

(2017/06/20 22:15)

Sąsiedzi z osiedla znając moje zawodowe zaangażowanie w tematykę zagospodarowania odpadów przekazali mi swoje spostrzeżenia z dzisiejszego odbioru śmieci segregowanych, gromadzonych przez mieszkańców kilku sąsiadujących wspólnot. Byli zaskoczeni, że pojemniki: żółty, zielony i niebieski opróżniono do jednej śmieciarki. Pozostawiono bez opróżnienia metalowy pojemnik na popiół. Cóż, można się było tego spodziewać. Rodzaj użytych pojemników wiąże się ściśle z technologią ich opróżniania. Wszystkie pojemniki niezależnie od koloru opróżniane są w tylnej części śmieciarki z wykorzystaniem tego samego mechanizmu. Zdjęcie pojemników, które zamieściłem wcześniej dowodzi istniejącej różnicy w technologii odbioru śmieci segregowanych. Moi sąsiedzi segregują odpady przyzwoicie już od dawna. Poprzednia firma opróżniała dzwony z wysegregowanymi odpadami w sposób nie budzący wątpliwości, że segregacja ma sens. Czy sukcesem burmistrza jest też taki jak wyżej odbiór odpadów segregowanych?

(2017/06/22 22:40)

Zachęcam do odwiedzenia strony: http://naszesmieci.mos.gov.pl/

(2017/06/26 06:52)

Wojewódzki Sąd Administracyjny kolejny raz odroczył rozprawę w sprawie Wojewódzkiego Planu Gospodarowania Odpadami, co oznacza, że nadal obowiązują stare regiony. Sochaczew jest więc wciąż w regionie płockim, a wszystkie odpady zmieszane powinny trafić do instalacji z tego regionu. Obowiązkiem burmistrza oraz wójtów gmin powiatu sochaczewskiego (z wyjątkiem Nowej Suchej) jest bieżący nadzór nad zagospodarowaniem odebranych od mieszkańców odpadów komunalnych. RIPOK potwierdza odbiór odpadów od firm wystawiając dokument: kartę przekazania odpadu, która jest potwierdzeniem, że firma w sposób poprawny i zgodny z prawem pozbyła się odpadu, przekazując go odpowiedniemu organowi. Burmistrz triumfalnie ogłosił sukces wybierając nową, tańszą firmę. Mieszkańcy płacą tyle samo co poprzednio, a standard odbioru moim zdaniem jest niższy. Może więc zagospodarowanie śmieci zdrożało. Oczekuję, że burmistrz poinformuje mieszkańców i Radę Miejską Sochaczewa gdzie i ile odpadów za I półrocze (w zestawieniu miesięcznym) zostało dostarczonych zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem.

(2017/06/30 22:01)

do Pana Jerzego.

 

Panie Jerzy nie jestem częstym gościem tego portalu od czasu do czasu wpadam na fora ale pod większością można dostrzec Pana monologi. Chyba przestanę tu zaglądać w obawie że mi Pan z lodówki wyskoczy.

Pozdrawiam Sredecznie

(2017/07/08 18:32)

do Pani/Pana KIJS

Zmieni się chlebodawca w magistracie, to i do lodówki nie trzeba będzie tak często zaglądąć. Kiedyś przez pewien czas na tym portalu propagandyści miejscy blokowali możliwość komentowania. Teraz kiedy ich już nie ma na portalu, ich obrońcami stali się wyjątkowo wrażliwi trole. Niech sobie będą, dają świadectwo swoim mocodawcom.

KIJS, czy płacisz mniej za śmieci? Segregujesz odpady? Widzisz sukces?

(2017/07/08 22:41)

starczy już o tych śmieciach,wydaje mi się jest tyle poważniejszych problemów

(2017/07/09 06:27)

@robroy

Racja, jest wiele ważnych tematów, których lukrowana przez zależne media realizacja martwi. Dobrze więc, że funkcjonują blogerzy, dający czytelnikom portalu inne spojrzenie. Mamy jednak wolny wybór, którym sprawom chcemy poświęcić swoją uwagę. Nikogo nie zmuszam do dyskusji w moim długim śmieciowym wątku. Znudzonym rekomenduję jego ignorancję. Dla mnie (zawodowo uczestniczę w dobrze zorganizowanym systemie odbioru i zagospodarowania odpadów od początku reformy śmieciowej) sposób realizacji tej relatywnie drogiej usługi w Sochaczewie, to powód do bieżącej jego obserwacji i stosownej krytyki. O słuszności tego wątku przekonują mnie również ataki troli, którymi magistrat wcześniej się nie wyręczał.

(2017/07/09 09:00)

@jerzyk2205 ,OK

(2017/07/09 09:45)

No to się Burmistrz Sochaczewa ucieszy, a mieszkańcy i media poznają prawdę. :)

Krajowa Rada RIO chce, aby w rocznym sprawozdaniu budżetowym gminy ujawniały wyniki finansowe gospodarki odpadami komunalnymi. Zdaniem izb pomoże to w uszczelnieniu całego systemu.

Więcej informacji: http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/175703/RIO-za-uszczelnieniem-oplaty-smieciowej

(2017/07/10 16:00)

Znowu san z sobą gada. Ale już niedługo wszystkie śmieci z socho znikną albo same albo wiele zostanie wywiezionych chyba na najbliższe składowisko   w płońsku......

(2017/07/10 21:06)

Wzorując się na norweskim systemie "Safedrop" funkcjonującym m.in. w Esval Miljopark w Gminie Nes Miasto Płońsk zbiera oddzielnie odpady elektroniczne. Wkrótce pomysł ten będzie upowszechniony wśród innych gmin członkowskich Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (MSSI). Wśród 21 gmin członkowskich jest również Sochaczew. W ramach grantu norweskiego pozyskanego przez MSSI przedstawiciele gmin członkowskich we wrześniu wezmą udział w wizycie studyjnej do Norwegii, a w październiku w konferencji odpadowej w Płońsku. Jako autor realizacji tego pomysłu mam nadzieję, że tym razem Sochaczewa nie zabraknie, a odpady elektroniczne zaczną być zbierane selektywnie również w naszym mieście.

(2017/07/29 08:29)

Projekt pn. "Podnoszenie kompetencji samorządów polskich w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystania OZE z użyciem technologii informatycznych, w oparciu o doświadczenia norweskie” zgłoszony do konkursu NFOŚ PL04 - Funduszu Współpracy Bilateralnej w NMF 2019-2014 otrzymał dotację z Funduszy Norweskich, która w 100% pokryje koszty projektu.

Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy o rozwiązaniach norweskich w zakresie rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (selektywna zbiórka odpadów elektronicznych i powtórne użycie przedmiotów codziennego użytku ) i wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii z uwzględnieniem technologii informatycznych. Przygotowany i złożony w NFOŚ projekt obejmuje wizytę studyjną w Norwegii dla członków MSSI oraz organizację konferencji w Płońsku upowszechniającej wiedzę o doświadczeniach norweskich wśród innych samorządów Mazowsza i Polski.

Projekt został przygotowany w partnerstwie Związku Miast Polskich (ZMP, lider), Norweskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych (KS), Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) oraz Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na rzecz Rozwoju Społ. Informacyjnego (MSSI).

Gminy członkowskie MSSI zainteresowane udziałem w wyjeździe studyjnym zgłaszały udział przedstawiciela do dnia 04.08.2017r.  ze względu na krótki termin zakupu biletów. Zgłosiło się 18 gmin. Sochaczew nie był zainteresowany uczestnictwem mimo, że burmistrz mógł delegować zastępców, skarbnika, sekretarza lub przewodniczącego RM !!! Szkoda, bo gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to nowe wyzwanie dla polskich gmin.

(2017/08/07 23:11)

Ok. Nie chce się  burmistrz edukować od Norwegów, to nie. Nikt go na siłę tam nie ciągnie, bo może boi się latać. Ale na początku października ma kolejną szansę na udział w wartościowej konferencji w Płońsku, poświęconej Gospodarce o Obiegu Zamkniętym. Burmistrz powinien docenić, że płoński RIPOK od początku roku życzliwie ratuje Sochaczew przed śmieciowym zatorem.

Panie burmistrzu, a gdzie teraz w mieście jest zlokalizowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), wymagany ustawą? Mieszkańcy za niego płacą w miesięcznej opłacie! Proszę też poinformować mieszkańców i reprezentujących ich radnych, co dzieje się z wysegregowanymi przez nich odpadami (szkło, papier, plastik), skoro firma odbierająca opróżnia je równocześnie do jednej śmieciarki, przystosowanej do zbiórki odpadów zmieszanych? Czy to jest ten wzorcowy system, kiedyś mieszkańcom Sochaczewa przez burmistrza obiecany?

(2017/08/17 17:23)

Panie Jerzyk. To już za długo trwa. Czy Pan nie czyta tego co ludzie piszą do Pana. Z tej wściekłości chyba Pan się już całkiem zapluł. Może przydał by się ręcznik?

(2017/08/17 18:03)