Nieprawdziwie o śmieciach

/ 310 odpowiedzi / 29 zdjęć

Przenieś się pan do tego Płońska albo do Norwegii  i daj pan nam spokój. Gada sam z soba i do tego brednie. Może tam brakuje  "wybitnych" samorządowców. Co było możliwe spieprzył pan w socho i w powiecie. Nie bedę przypominał swoich poprzednich wpisów bo szkoda czasu.

(2017/08/17 19:49)

Trollom to wakacje się nie należą? Jak chcecie mieć spokój i mniej się wkurzać, to niech szef zafunduje panom trollom positivum. Ostatnio mocno go reklamują, efekt gwarantowany.

(2017/08/17 22:32)

W 2014 r. pisano o problemie fruwającej odzieży ze zbiórki w Elblągu na ul. Sochaczewskiej: 

https://info.elblag.pl/31,35068,Zdemolowane-pojemniki-a-ubrania-fruwaja-po-ulicachKto-to-naprawi-i-posprzata.html

Teraz problem  zauważony przez "Echo Powiatu" występuje w Sochaczewie. Nie wiadomo czyje są pojemniki i co się później dzieje z ich zawartością. Nie ulega wątpliwości, że jest to pożyteczny recykling. W uchwale miasta dotyczącej porządku i czystości nie ma wzmianki o zużytej odzieży jako odpadzie komunalnym. Czy wśród śmieci zmieszanych nie znajdują się tekstylia? Na sortowni najlepiej widać, że wśród śmieci zmieszanych jest sporo odpadów tekstylnych (odzież, obuwie, płaszcze, skóry, wykładziny, dywany, firany, tapicerki i innego typu odpady). Czy mieszkańcy wrzucają je tam nielegalnie? A może to jednak odpad komunalny?

http://www.srodowisko.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/zuzyta-odziez-nienadajaca-sie-do-dalszego-uzytku-jest-odpadem-komunalnym

Miejmy świadomość, że problem w gospodarstwach domowych będzie narastał:

http://www.blog.esbud.pl/odpady-tekstylne-co-z-nimi-zrobic/

Widzę tu jednak rolę gminy, która przecież odpowiada za gospodarkę odpadami na swoim terenie. Kto ma sprawdzić, czy ta zbiórka jest legalna i w jakim celu się ją prowadzi?

 

(2017/08/29 19:05)

O poznaję to z Płońska

(2017/08/29 21:15)

adam11111 - kurza stopa, ale Ty biedny jesteś.  :):):)

Totalnie sie chłopie kompromitujesz. Nie widzisz tego???

(2017/08/31 10:24)

Powyższa fotografia została opublikowana przez Echo Powiatu. Przedstawia pojemnik na odzież używaną usytuowany przy ul. Reymonta w Sochaczewie.

(2017/08/31 18:45)

A to co? Wysypisko śmieci? Rzekome, czy rzeczywiste?

 

(2017/09/03 10:09)

Informacja wójta pochodzi ze strony "Czy wiesz, że w Brochowie" na Facebooku.

(2017/09/03 10:20)

W dniach 11-15 września br. odbyła się wizyta studyjna do Norwegii. Jej celem było  zapoznanie się z norweskimi metodami realizacji Gospodarki w Obiegu Zamkniętym (GOZ) przez przedstawicieli gmin członkowskich Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (MSSI). Wyjazd był finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach  projektu Podnoszenie kompetencji polskich jednostek samorządu terytorialnego w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystania OZE z użyciem technologii informatycznych w oparciu o doświadczenia norweskie”, realizowanego wspólnie ze Związkiem Miast Polskich (ZMP), Norweskim Stowarzyszeniem Władz Lokalnch i Regionalnych (KS), Stowarzyszeniem Gmin - Polska Sieć "Energie Cites". W wyjeździe uczestniczyło 21 osób (wójtów, burmistrzów, ich zastępców, przewodniczących rad). Niestety spośród członków MSSI zabrakło przedstawiciela Miasta Sochaczew, Łosic i Szydłowca. Szkoda bo jako Zarząd MSSI staraliśmy się zabrać wszystkie gminy członkowskie. Moja rola sprowadzała się do udziału w wymyśleniu programu wizyty i operacyjnego przewodzenia grupie. Cieszę się, że wizyta się udała, a uczestnicy wrócili z niej zadowoleni i bogatsi w cenną wiedzę oraz nowe doświadczenia.

(2017/09/17 19:26)