Nieprawdziwie o śmieciach

/ 354 odpowiedzi / 38 zdjęć
Panie robroy, ten serial nabierze wkrótce kolorytu i będzie łatwiej również Panu zrozumieć wtedy jak do tego doszło. Proszę się nie irytować moimi wpisami, one mają sens tylko jeśli ktoś śledzi problematykę odpadową w sposób systematyczny. Proszę ignorować ten wątek jeśli lubi Pan niespodzianki.

(2018/12/28 12:25)
W Sochaczewie jeszcze cicho, a tymczasem inni już mają kłopoty.
"Problemy z odbiorem śmieci zmieszanych z terenu gminy Nieporęt. Firma Partner będąca liderem konsorcjum organizującego wywóz odpadów wypowiedziała gminie umowę. Po negocjacjach z gminą zgodziła się jednak na jeszcze dwa odbiory odpadów".
"13 grudnia radni z gminy Nieporętpodjęli decyzjęo podniesieniu opłat za odbiór odpadów. Stawka miesięczna od osób deklarujących segregację śmieci wyniesie od nowego roku 18 zł, a od osób niesegregujących odpady 40 złotych"
. (Gazeta Powiatowa)
A przecież premier obiecał, że będzie taniej?

(2019/01/07 22:15)
Żeby sprawnie poruszać się po rynku śmieci i ekonomicznie organizować odbiór oraz zagospodarowanie odpadów, trzeba chcieć zrozumieć jak działa cały system, nie ograniczając się tylko do wyboru firmy obsługującej mieszkańców. Sochaczewscy decydenci w swoich publicznych wypowiedziach potwierdzili marną wiedzę na temat tego rynku. Prosili usilnie marszałka o zgodę i ostatecznie przenieśli miasto z regionu płockiego do regionu centralnego, gdzie ceny za 1 tonę śmieci zmieszanych w RIPOKach warszawskich wciąż są wysokie. Z powodu sporu sądowego wojewody z marszałkiem, ten skorygowany plan nie wszedł w życie, a sochaczewskie odpady nadal wożono do RIPOK w Płońsku, dzięki czemu nie było kolejnej podwyżki opłat dla mieszkańców. Na szczęście samorząd wojewódzki w ostatnim czasie uchwalił nowy plan, w którym region płocki połączono z warszawskim. Burmistrz ma teraz do wyboru w regionie 10 instalacji zagospodarowania odpadów zmieszanych. Nie może już narzekać na monopol. Może wybrać najtańszą instalację i spełnić obietnicę wyborczą z pl. Kościuszki, że śmieci będą tańsze.

(2019/03/26 23:16)