Nieprawdziwie o śmieciach

/ 383 odpowiedzi / 38 zdjęć
Korekta: niezałatwiona!

(2019/07/11 10:09)
Polecam! Ciekawy wywiad z samorządowym fachowcem z branży odpadowej. Powinni go przeczytać sochaczewscy decydenci i ich poplecznicy próbujący usprawiedliwiać cenową porażkę i chwalący się, że ich podwyżki śmieci są niższe niż w sąsiednich gminach.

"Część samorządowców mówiła jednak o zmowie cenowej w RIPOK-ach, zrzucając winę za wzrost cen właśnie na instalacje."
- "Zgadza się takie głosy się pojawiają. Najwięcej krzyczeli ci, którzy przez lata nic nie zrobili w gospodarce odpadami. Ich jedyne działanie to było ogłaszanie przetargów i czekanie, kto da niższą cenę. Było fajnie, bo można było powiedzieć „nic mnie to nie obchodzi”. Nie słyszałem takich głosów od samorządów posiadających swoje lub wspólne z innymi RIPOK-i."
https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/samorzady-boja-sie-wolnego-rynku-moze-sie-okazac-ze-wybudowalismy-pomniki-za-200-mln-zl,128641.html

(2019/07/12 08:19)
Sochaczewscy decydenci znają tylko 3 metody ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminie mówi o 4 metodach:
Art. 6j. 1. W przypadku nieruchomości, o której mowa w art. 6c ust. 1, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn: 1) liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, lub 2) ilości zużytej wody z danej nieruchomości, lub 3) powierzchni lokalu mieszkalnego – oraz stawki opłaty ustalonej na podstawie art. 6k ust. 1.
2. W przypadku nieruchomości, o której mowa w art. 6c ust. 1, rada gminy może uchwalić jedną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego.

Art. 6k. 1. Rada gminy, w drodze uchwały:
1) dokona wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi spośród metod określonych w art. 6j ust. 1 i 2 oraz ustali stawkę takiej opłaty; dopuszcza się stosowanie więcej niż jednej metody ustalenia opłat na obszarze gminy;


To żadne novum, że są 4 metody. Tak jest już od 6 lat!!!

(2019/07/13 18:54)
Po sesji Rady Miejskiej propaganda miejska napisała na stronie internetowej : "Radni uchwalili stawkę za śmieci".Więcej precyzji w propagandzie magistratu! Nie wszyscy radni uchwalili stawkę za śmieci. Informacja, że 12 radnych było "za", to powód do wstydu? Radni Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz Sochaczewskiego Forum Samorządowego (SFS) przychylili się do propozycji burmistrza i głosowali za podwyższeniem stawek. Radni Bezpartyjnych Samorządowców (BS) oraz Koalicji Obywatelskiej (KO) głosowali przeciw.
http://sochaczew.pl/AppData/tinymcegallery/ustalenia%20op%C5%82aty%20za%20odpady.pdf

(2019/07/23 12:07)
Panie radny w Radzie Miejskiej to radni przyjmują uchwały rady miasta to ,że opozycja jest przeciw nie zmienia faktu, kto tę uchwałę przyjął.Czy propaganda napisała, że wszyscy radni? Ja się cieszę ,że walczy Pan o niższe stawki opłat za wywóz śmieci,szkoda tylko ,że nic z tego nie wynika.

(2019/07/23 12:51)
Panie zbigsoch, ależ zmienia, zwłaszcza ogląd i wiedzę tych mniej zorientowanych mieszkańców Sochaczewa, którzy po przeczytaniu mojej korekty będą świadomi komu zawdzięczają podwyżkę opłat za śmieci. Kiepskiej intuicji burmistrza w temacie śmieci na przestrzeni 6 lat (świadczy o tym ponad 380 wpisów w tym wątku) i bezkrytycznym poplecznikom, którzy jak widać, głosują za wszystkim co proponuje burmistrz.
Walczę od 2013 roku (od wprowadzenia reformy śmieciowej) nie tylko o niższe stawki za śmieci w Sochaczewie, ale też z niekompetencją i hipokryzją burmistrzów w temacie śmieci. Moja próba pomocy samorządowi miejskiemu spotkała się z wrogością i brakiem zrozumienia podczas sesji Rady Miejskiej pod koniec I kadencji burmistrza Osieckiego. Została wówczas odtrącona. Chciałem i mogłem pomóc. Zadufanie i popełnione błędy kosztują nas wszystkich, mnie również. Niestety "pociąg odjechał", stracone szanse na normalność w sochaczewskiej gospodarce śmieciowej już nie wrócą.

(2019/07/23 16:11)
Lada chwila musimy osiągnąć recykling odpadów komunalnych na poziomie 65 procent, czy odpadów opakowaniowych w wysokości 75 procent, a to plany bardzo ambitne. Dochodzi do tego redukcja składowania odpadów do 10 procent. Więc musimy coś zrobić i to na każdym poziomie. Co zrobi burmistrz Sochaczewa? Jakie kolejne strategiczne działania zaproponuje swoim radnym? O dotychczasowych mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 11 lipca br. Polecam obejrzenie relacji filmowej na ten temat:
https://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=sochaczewsesja
Wyjątkowo ciekawe i pouczające kilka minut (od 48:08 do 52:00 minuty).

(2019/07/27 15:37)