Nieprawdziwie o śmieciach

/ 348 odpowiedzi / 38 zdjęć

adam11111 na siłę szuka sprzymierzeńców na tym portalu , aż wreszcie się udało . Znalazł dragona 36. Gratulacje Panie Dragon36 godnego wspólnika.

(2016/01/26 11:51)

Prawda kolejny raz boli Panie Jerzyk. Napisz Pan co z tą sortownią? a piszesz Pan jakieś brednie. Pisałem kilka razy Sochaczew powiedział Panu NIE. Ale nie czyta Pan ze zrozumieniem. Szkoda. A taki był szum na miescie jak przywoziliście ta "sortownie" a Anglicy sie cieszyli że pozbyli sie złomu.

(2016/01/26 12:25)

dziękuje Panie jerzyk,takie są fakty ,piszemy co teraz boli a uciekamy od tego co zostalo zatracone .

(2016/01/26 12:34)

Panowie ''adam11111'' i ''dragon'' na siłę staracie się zaczarować okrutną rzeczywistość novoosiecką i brak szacunku do pieniędzy mieszkańców zamieniając temat obecnego problemu na wyrzuty historyczne nie biorąc pod uwagę faktu ogromnego dorobku p.Żelichowskiego... a w końcu wszystkie inwestycje jakie od 2011roku były wykonane w Sochaczewie to z pieniędzy jakie zdobył p.Żelichowski...

NOVOOSIECKIE Zadłużenie Sochaczewa przekroczyło grubo 54 000 000 PLN a wy w takiej sytuacji gdzie po raz kolejny decyzja novoosiecka bije po kieszeni wszystkie rodziny... pobudzacie się likwidacją sortowni... kompletnie nie rozumiejąc słowa pisanego przez ''jerzyk2205''

(2016/01/26 14:04)

o i tadeusz wkroczyl do akcji,czarujemy moze i tak ,ale takie są fakty,szkoda tylko że wyborow nie wygral Gaik bo by wtedy bylo wszystko tanio ,darmo i kolorowo tak jak to obiecywal.

(2016/01/26 14:16)

@dragon36

"istniała firma miejska i miala sie calkiem dobrze ,czemu wszystko upadlo,czemu nikt nie zabiegał by rozwijać przedsiębiorstwo"
A może masz jakieś konkrety? Dowód na to, że opłacało się wtedy utrzymywać to przedsiębiorstwo?
A może utrzymanie jednostki miejskiej oczyszczania jednak sie nie opłacało i dlatego została rozwiązana? 

Jest tu i teraz. Jednostki samorządowe działaja w ramach budżetów i obowiązującego prawa. I tu i teraz trzeba szukać rozwiązania.
Zawodzenie, że mogło być piękniej gdyby ...... nic tu nie dadzą.

(2016/01/26 14:33)

O Tadzio sie znalazł. Jak mi ciebie tu brakowało.... oj inne nicki tak podobne do ciebie. Ale dobrze ze jestes.

(2016/01/26 14:43)

wbienko,wlasnie czemu nikt nie zapobiegł upadkowi,wszak wtedy to byla praktycznie na całe miasto jedna firma ,tyle że w calej polsce nie takie firmy były i popoadaly widac tak musialo byc ,połowa sukcesu to jak zawsze dobry gospodarz,a tu jak wiemy do dziś dnia takiego niema .Zawodzenie nic tu nie da ,ktos spapral sprawe a jak zwykle kto inny ponosi tego skutki.

(2016/01/26 15:31)

@mefisto; @clw; @dragon36

Panowie, dajcie spokój z tą Waszą anonimową polemiką. Przecież jesteście elementem socjotechniki z najniższej półki. Ponoć jesteście też moimi kontami, co usprawiedliwić  może tylko nadmiar spożytego alkoholu lub schizofrenia pomysłodawcy. Odważcie się i spróbujcie być sobą. Nie wstydźcie się siebie. Naprawdę warto i przyzwoicie.

(2016/01/26 15:45)

hejter z ego na pięć jedynek - tarcza obecnej władzy samorządowej

(2016/01/26 15:51)

tak,ma Pan racje Panie jerzyk,dajmy spokoj,bylo minęło jak było dobrze wiemy.Pozdrawiam.A z tej półki najniższej to chyba nie hiihihhhhi

(2016/01/26 16:06)

jerzyk2205
(2016/01/26 15:45)0

@mefisto; @clw; @dragon36

Panowie, dajcie spokój z tą Waszą anonimową polemiką. Przecież jesteście elementem socjotechniki z najniższej półki. Ponoć jesteście też moimi kontami, co usprawiedliwić  może tylko nadmiar spożytego alkoholu lub schizofrenia pomysłodawcy. Odważcie się i spróbujcie być sobą. Nie wstydźcie się siebie. Naprawdę warto i przyzwoicie.

Pa nie Jerzy,to moje prawo być anonimowym.Pan też może pisać anonimowo ale woli Pan pod swoim nazwiskiem.Chce być Pan rozpoznawalny,robi Pan sobie małą kampanię wyborczą.

Pamiętajcie wszyscy że Jest Jerzy co wszystko wie najlepiej,w nastepnych wyborach pamiętajcie.To on zdobył fundusze na wszystko co dobrego zrobiono,nie Czubacki tylko on.Nie słuchajcie tych anonimów niskich lotów co się wstydzą własnego nazwiska,słuchajcie Jerzyka.

Ja nie zamierzam być lokalnym politykiem tylko prubuję być anonimowym głosem mieszkańców,więc nie muszę się przed nikim legitymować.

(2016/01/27 18:50)

Wszystko jasne. Kilku hejterów wychodząc z założenia, że robię sobie małą kampanię wyborczą, tak jak zarzucała mnie hejtem podczas wyborów, robi to nadal wytrwale. Nie ważne, że nie mają do powiedzenia nic merytorycznego w poruszanych tematach. Bronią zajadle swoich mocodawców, którzy schowani za parawanem zależnych mediów, ignorują portalowe dyskusje. Mają przecież janczarów, którzy nie zamierzają być lokalnymi politykami, ale marzy im się bycie anonimowym głosem mieszkańców, w zamian za łaskawość decydentów. Owi hejterzy mają problemy ze zrozumieniem tekstu, wymyślają jakieś zarzuty, posądzają mnie nawet o prowadzenie kilku kont. Jednym słowem szczeniacka anonimowa zabawa. Rozumiem, że ktoś chce być anonomowym, ale dlaczego nieprzyzwoitym?

(2016/01/27 21:44)

Prosze podać kto jest moim mocodawcą i w którym momencie tego wątku zachowałem się nieprzyzwoicie.

(2016/01/28 19:15)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/NIK-krytycznie-o-skutkach-ustawy-smieciowej-Przybywa-dzikich-wysypisk-3364656.html

Może jedyny mądry na tym forum odniesie się do tego artykułu zanim nazwie kogoś hejterem.Myślę że Pan będzie umiał przeczytać ze zrozumieniem.

(2016/01/28 20:57)

@mefisto

Doceniam, że Pan się zreflektował, wracając do meritum. Dziękuję za link do artykułu komentującego wyniki ubiegłorocznego raportu NIK na temat gospodarki odpadami komunalnymi. Temat jest mi dobrze znany. Raport NIK analizowałem jeszcze w ubiegłym roku. Myślę, że może Pana zaciekawi jego oryginalna wersja. Załączam link:   https://www.nik.gov.pl/plik/id,8670,vp,10785.pdf

Odnosiłem się do niego na blogu jeszcze w lipcu 2015 roku: Reforma śmieciowa w sochaczewie, sukces czy porażka?

(2016/01/28 21:56)

clw

@jerzyk2205

No super, wystarczy że człowiek się odezwie i zapyta o coś to już go od gołębi wyzywają:) Panie Jerzy, chciałem tylko dowiedzieć się czegoś więcej, więc proszę nie wrzucać mnie do jednego wora z innymi "gołębiami". Poza tym czy to forum jest tylko dla wybrańców? Muszę częściej tutaj zaglądać, albo inaczej częściej wylatywać z gołębnika;) Powodzenia Panie Jerzy.

(2016/01/31 21:06)

Szanowny Panie Jerzy,

Cena na RIPOK w Płońsku oraz transport do niego ma ogromny wpływ na cenę śmieci w naszym mieście. Drodzy Państwo, decyzją administracyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego, miasto Sochaczew zostało przypisane do regionu płockiego. We wspomnianym regionie mamy do wyboru dwie instalacje regionalne, w miejscowości Poświętne oddaloną od Sochaczewa o ok. 60 km oraz Kobierniki ok. 70 km od naszego miasta. Instalacja w Kobiernikach nie przyjmuje śmieci ponieważ nie posiada już na to miejsca, więc wyboru tak naprawdę nasze miasto nie ma. Musimy oddawać śmieci do Płońska.

Obliczę tylko wspomniane dwa czynniki ceny śmieci: cena na bramie RIPOK i koszty transportu, przyjmując, że ceny obsługi systemu zostają na tym samym poziomie. Rachunek jest wbrew pozom bardzo prosty. Z Sochaczewa odbieranych jest rocznie 11 tysięcy ton odpadów zmieszanych, cena na bramie RIPOK w Płońsku 324zł.

11 000 t x 324 zł = 3 564 000 zł

Plus koszty transportu (liczone duże zestawy po 20 t, 4zł/km, według wiedzy Pana Jerzego)

11 000t : 20 t = 550 kursów 

1 kurs do Płońska to  60 km x 2 x 4 zł = 480 zł

Transport do Płońska ogółem: 550 kursów x 480zł = 264 000 zł

ŁĄCZNIE 3 564 000 zł + 264 000 zł = 3 828 000 zł

Jest to najwyższa cena za odbiór jednej tony odpadów zmieszanych w naszym regionie.

Dlatego władze naszego miasta chcą doprowadzić do przeniesienia naszego miasta do innego regionu np. do łódzkiego, gdzie tonę śmieci można oddać już za 240 zł.

11 000 t x 240 zł = 2 640 000 zł

Gdybyśmy odpady zmieszane dostarczali do nowej instalacji w Julkowie za Skierniewicami, oddalonej od Sochaczewa o 40 km, to:

transport: 40 km x 2 x 4 zł/km = 320 zł

550 kursów x 320 zł = 176 000 zł

ŁĄCZNIE: 2 640 000zł + 176 000zł = 2 816 000zł

Jak te wyliczenia wpływają na cenę śmieci w naszym mieście? To bardzo prosty rachunek. Obliczmy różnicę pomiędzy instalacją w Płońsku a tą w Skierniewicach.

3 828 000 zł – 2 816 000 zł = 1 012 000 zł  

Jak ta różnica wpłynęłaby na cenę śmieci w naszym mieście?

1 012 000 zł : 33 000 mieszkańców = 30,66 zł. Jeśli podzielmy to przez 12 miesięcy w roku  30,66 :12 = 2,55 zł

Wynik jest prosty. Mieszkańcy naszego miasta po przeniesieniu Sochaczewa do instalacji w regionie łódzkim płaciliby 2,55 zł mniej od osoby za śmieci miesięcznie. Patrząc na obecne ceny, mieszkaniec naszego miasta płaciłby ostatecznie 12,80 – 2,55 = 10,25 zł

Panie Jerzy, mam wrażenie, że bardziej dba Pan o interes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku, w którym to mieście jest Pan Pełnomocnikiem Burmistrza ds. współpracy ze spółkami komunalnymi, niż o dobro mieszkańców Miasta Sochaczew, podważając starania Urzędu Miasta w sprawie przeniesienia do innego regionu i obniżenia cen za śmieci.

Pozdrawiam

Piotr Kierzkowski

p.o. Rzecznika Prasowego

(2016/02/02 12:14)

@Piotr Kierzkowski

Panie Rzeczniku, dziękuję za wypowiedź w temacie kosztów gospodarki odpadami. Fajnie wyglądają Pańskie rachunki, niestety z rzeczywistością mają one niewiele wspólnego i pogłębiają moje wątpliwości co do wysokości stosowanych opłat za śmieci w Sochaczewie. Cóż, jest Pan młodym człowiekiem, a w życiu bywa, że teoria z praktyką, to dwie różne bajki. Doceniam jednak, że szczerze przedstawił Pan sposób myślenia sochaczewskich decydentów. Przed następnymi wypowiedziami na temat śmieci proszę pogłębić wiedzę, bo zamierzam drążyć temat w trosce o kieszeń moją i mieszkańców Sochaczewa. Moje funkcjonowanie w płońskim samorządzie i współpraca z płońskimi spółkami komunalnymi nie zaburza, a wręcz ułatwia pokazywanie prawdziwych relacji w gospodarce odpadami, z którymi jak widzę sochaczewscy decydenci mają duży problem. :(

Szukanie szansy dla Sochaczewa w regionie łódzkim jest iluzoryczne. Przywołuje Pan ceny stosowane w Julkowie k/Skierniewic, które wkrótce przejdą do historii. Miejsce to dotychczas funkcjonowało głównie jako wysypisko i instalacja zastępcza. Ale właśnie trwa tam proces modernizacji i dostosowania  do wymogów RIPOK. Spółka ogłosiła zamiar zakupu wyposażenia dla instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych za ok.16 mln zł na swojej stronie internetowej: http://www.eko-region.pl/index.php?strona=newsy

"Zakup i montaż maszyn i urządzeń do segregacji odpadów na terenie planowanej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Julkowie gm. Skierniewice"

Data:25.01.2016 13:26

„EKO-REGION” spółka z o.o. informuje, iż przystępuje do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Zakup i montaż maszyn i urządzeń do segregacji odpadów na terenie planowanej Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Julkowie gm. Skierniewice” o ogólnej wartości 15 800 000,00 zł. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie pożyczki i dotacji w wysokości 11 213 000,00 zł.

W ramach zadania inwestycyjnego zostaną zakupione maszyny i urządzenia do segregacji odpadów, które w znacznym stopniu ograniczą ilości składowanych odpadów a zwiększą odzysk surowców wtórnych tj. szkło, tworzywa sztuczne, aluminium, makulatura. Ponadto zakupione maszyny i urządzenia spełniać będą wymagania najlepszej dostępnej techniki, a także wszelkie wymogi w zakresie ochrony środowiska i prowadzenia racjonalnej gospodarki odpadami.”

Projekt realizowany przy udziale środków z WFOŚiGW w Łodzi".

Czy sądzi Pan, że cena na bramie nowej instalacji w Julkowie po takiej inwestycji pozostanie na tym samym poziomie? Z deszczu pod rynnę?Oczekuję od władz Sochaczewa nie populizmu, a strategicznego i racjonalnego myślenia.

Wielokrotnie powtarzałem, że podróże kształcą, ale Pański szef zdaje się tego nie rozumieć. W kolejnych latach trzykrotnie zignorował zaproszenie na konferencję odpadową do Płońska. W grudniu ubiegłego roku wystosowałem publiczne zaproszenie dla sochaczewskich dziennikarzy do odwiedzenia Płońska i płońskiego RIPOK, w celu zapoznania się z wzorowym systemem gospodarki odpadami: Sochaczew słono zapłaci za śmieciowy populizm

Może Pan jako rzecznik prasowy przejmie inicjatywę, skrzyknie ekipę i odwiedzicie Płońsk, aby lepiej rozumieć niuanse trwającej rewolucji śmieciowej? Zapraszam. :)

(2016/02/03 11:08)

Tymczasem na dodatek polecam obejrzenie filmu, gdzie zamiast czczej gadaniny są konkretne, dobre rozwiązania, służące mieszkańcom:

https://www.youtube.com/watch?v=HIOVPjlQQvA

(2016/02/03 11:21)

z calym szacunkiem Panie jerzyk ,ale znow sie musze odezwac ,drązymy temat od jakiegoś czasu i w sumie nie wiadomo o co chodzi,mieszkańca nie interesuje co i gdzie tylko to by opłaty były na poziomie jego kieszeni,caly czas lansuje Pan Plońsk ,a czemu jak Pan byl w Sochaczewie w ratuszu nie dążył Pan by coś zrobic w kierunku jakim teraz szczyci się Plońsk.Co stało na przeszkodzie .Kilka razy juz Pan pisał skladowisko itd,ale czzy to było głownym powodem zaniechania wlasnej firmy oczyszczajacej miasto.

(2016/02/03 12:24)

@dragon36

czepialski z Pana gość i tyle. Czy tak trudno zrozumieć, że w zakresie moich ówczesnych kompetencji nie było gospodarki komunalnej? Miałem i tak dostatecznie szeroki zakres innych obowiązków, ale jak widać dla Pana to bez znaczenia. Skoro Pan tak broni tamtego okresu, to może przypomni Pan sobie jakie nieprawidłowości towarzyszyły wówczas działalności własnej firmy? Ludzie, którzy nadzorowali ten obszar spraw nie zapadli się pod ziemię, proszę o tym pamiętać. Ja zajmuję się tematem gospodarki odpadami od kiedy pracuję w Płońsku. Nie może Pan tego zrozumieć?

(2016/02/03 12:44)

czepiam sie,no zapewne tak ,bo to akurat temat z naszego miasta ,Pan wtedy rządzil w ratuszu i  ztąd me wpisy ,czy nie można było inaczej niz wyszło,jak tam było jakie nieprawidłowości to najlepiej wiedza władze wtedy urżędujące,piszę o tym przypadku bo o czym o kablu Ożarow to nie nasz rejon i nie nasz problem.

(2016/02/03 13:26)

Czepianie się mnie, bo byłem wiceburmistrzem, któremu nie podlegała gospodarka komunalna w mieście, jest takim samym przypadkiem, jak ewentualne pisanie pod moim adresem o kłopotach kabla w Ożarowie, gdzie pracowali też ludzie z Sochaczewa. Panie dragon36, niestety bije Pan pianę, nie mającą nic wspólnego z dzisiejszymi cenami śmieci w mieście. Niech Pan obejrzy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=HIOVPjlQQvA

(2016/02/03 13:50)

ok,zostawmy temat ,mimo wszystko miło sie Pana czyta,pozdrawiam.

(2016/02/03 14:24)