nieziemski syf ! BORYSZEW

/ 15 odpowiedzi / 3 zdjęć
Już tyle razy się  zbierałam aby  napisać  o problemie wysypiska śmieci - oazy  brudu i syfu w okolicach mojego  miejsca zamieszkania . Są to tereny przylegające do ul. Łuszczewskich , sięgają aż do ul.Dywizjonu 303 - początkowo to były piękne trawiaste okolice , powoli bezpański teren okazał się świetnym miejscem do picia , libacji  i służy jako wysypisko śmieci - pisałam zapytanie do burmistrza czy nie można tam odświeżyć  zrobić placu na spacery  rodzinne lub  miejsca spotkań  psiarzy - nikt nigdy na to pytanie mi nie odpowiedział .... nie dosyć ,że jest brudno  , to niebezpiecznie  - zamierzam  ruszyć z tym do SANEPIDU { często tam leżą  padlina , resztki jedzenia , opakowania z niewiadomymi cieczami } i dzielnicowego   Żeby nie pisać na próżno dołączam  fotki ,,,,DRAMAT

(2014/03/06 16:20)

(2014/03/06 16:20)

(2014/03/06 16:21)

(2014/03/06 16:21)

(2014/03/06 16:22)

(2014/03/06 16:23)
no i cisza w temacie , lepiej dyskutować o polityce..............

(2014/03/09 10:54)
jak tak ci bardzo zależy na czystości to najprościej dowiedzieć się czyj to teren i niech właściciel posprząta,bo chyba nie liczysz by miasto porządkowało czyjeś działki.

(2014/03/09 12:10)
Teren starych działek :). Kiedyś się tam przesiadywało... Mimo że mieszkam ze 100m od tego miejsca to od jakiś 5 lat tam nie byłem, a fakt ma Pan/Pani racje teraz jest duży, mógłby ktoś nad tym pomyśleć aby coś tam zdziałać.

(2014/03/09 20:31)
Kiedyś poszła fama, że biedronka chciała postawić tam sklep, ale okoliczny sprzedawca mający chody w UM to przyblokował. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Faktycznie teren fajny ale się marnuje. Plac zabaw i park to świetny pomysł, bo brakuje tu takiego miejsca. Ale chyba raczej nie realne. W Socho jest ogólnie moda na miejsca dla pijaczków i różnego elementu. Park przy Szkole Muzycznej - SYF (a wystarczy zamontować dwie kamery i już gówniarze nie będą śmiecić i dewastować); park w centrum - raj dla pijaczków, policja udaje że nie ma tego miejsca na mapie; park w Chodakowie - podobnie jak wyżej :( Szkoda gadać. Najważniejsze, że parki same z nazwy są i władze miasta mają odhaczone. To samo z placami zabaw. Niby są na niektórych osiedlach, ale ich stan jest często opłakany. Jest plac na jordanku, ale czy na takie miasto jeden poważny plac wystarczy!? Chyba nie:/ Przydałby się taki właśnie w Boryszewie i w Chodakowie. Według mnie to minimum! Szkoda tylko że to marzenie ściętej głowy...

(2014/03/09 20:43)
Mi się też obiło coś o biedronce na tym terenie, ale to było dosyć dawno temu. A jeśli chodzi o sklep w okolicy to hmm...tylko jeden chyba jest :)

(2014/03/10 15:09)
zatem pochwalę  się co zdołałam uzyskać ;  po telefonie do dzielnicowego  Boryszewa   usłyszałam ,że policja nie jest od  takich spraw a ja jako mieszkaniec miasta powinnam sama poszukać właściciela terenu , wykonać  sto telefonów   z prywatnej  komórki  i wymóc dokonanie porządków [ SKANDAL !!!!!}  .Potem zadzwoniłam  do UM  a tam dość  miły pan poinformował ,że to teren PKP  i zarządza nim  dyrektorstwo  w stolicy , ale on sam zobowiązał się  ,że to  popchnie do przodu .I  dostałam wkrótce informację ,że  porządki rozpoczną się  20 . 04 .2014 - będziemy  śledzić - sprawa rozwojowa ....

(2014/04/06 16:25)
do medika -porządki rozpoczną się  20 . 04 .2014 to cyba jest niedziela ,i jak tak to chyba pkp jak dawniej za komuny  czynem społecznym to sprzątnie.

(2014/04/06 17:48)
ale  miło po świętach iść na spacer  na teren przyległy do wąskotorówki .... zatem porządki o których była mowa  - odbyły się  , stoi kontener pełen śmieci  a wszędzie zielono ,  ptaki śpiewają , ścieżką  można swobodnie przejść  czyli interwencja  pomogła

warto  czasem  o coś  zawalczyć -  dzięki  UM , którego  odpowiedzialni  przedstawiciele  pomagali  w popchnięciu sprawy do przodu  DZIĘKUJĘ

(2014/04/22 16:31)
No, pytanie tylko jak długo będziemy patrzec teraz dla odmiany na ten kontener pełen smieci ...to jest Sochaczew własnie .Temu miejscu  daje rok z kawałkiem i bedzie to samo...

(2014/04/22 22:58)