No i mamy podwórko Nivea

/ 52 odpowiedzi / 5 zdjęć
Radość miesza się z poczuciem konsternacji. Bo jeśli to wszystko na co było stać Miasto - myślę o przygotowaniu terenu - to mam wrażenie, że szkoda było wysiłku. Dzieciaki na razie mają frajdę, ale za parę dni będzie tam tylko klepisko (jak popada - błotnisko) z zakurzonymi zabawkami. Wygląda na to, że skończyło się na zwykłym wykoszeniu chwastów na części terenu. W pozostałej części dzieci bez trudu mogą się bawić "w chowanego".Nieogrodzone, nieoświetlone, niezagospodarowane - moim zdaniem nieprzygotowane. Za dużo sobie obiecywałem? Za dużo wymagam?
co do tego podwórka mam kilka obaw,czy to nie za delikatne jak wygląda,no i na koniec wakacji za chwile zima to lekki koszmarek,co do terenu to pozostawiam bez komentarza.Glosujący dali z siebie wszystko by wygrać ,ale włodarze miasta nie wysilili się wcale.

(2015/08/20 15:29)
Ja jednak liczę na to że to nie koniec prac na tym terenie. Wg.mnie trzeba posiać trawę na terenie zrównanym-po działkach i przede wszystkim zdemontować tą obskurną siatkę i zamontować ogrodzenie i w ogóle jakieś wejście zamykane  bo inaczej psy i koty będą się tam przede wszystkim bawić.Jeśli tak to zostawią to my nie odpuścimy...

(2015/08/20 22:46)
Dziś byłam i widziałam i rzeczywiście miasto się nie popisało. Sam plac zabaw przygotowany jest dobrze, ale teren wokół to totalna porażka. Dookoła ( nie mam tu na myśli placu zabaw tylko teren ) klepisko. Przy wejściu od razu rzucają się w oczy ogródki działkowe na których panuje dziwny bałagan i powinny one być odgrodzone ale płotu nie ma bo pewnie włodarzom było szkoda kasy na taki wydatek. Wbienko dobrze napisał że jak popada deszcz to wszyscy utopią się w błocie bo teren przygotowany jest na tzw odwal się.  Nasze miasto dało ciała z tym przygotowaniem terenu, bo nie dość że ktoś im dał plac zabaw za darmo który tylko dzięki determinacji mieszkańców został  wygrany to nie potrafią a może nie chcą zrobić tego dobrze. Dodam jeszcze może nie na temat ale muszę to zrobić. W Błoniu który jest dużo mniejszy od Sochaczewa powstał park zabaw Bajka i tam władze miasta zdobyły środki na powstanie super miejsca dla dzieci i dorosłych. Można? Można. A u nas co? A nic... a jak już cos się dzieje to jest wielka łacha i foch bo ludzie sobie wygrali więc jest problem. Dziwi mnie jeszcze jeden fakt.  Dlaczego montaż podwórka trwał tak długo że prawie się skończyły wakacje.

(2015/08/20 22:49)
ludzie czemu w waszym mieście wszystko się robi na odpie....,czemu na tyle czasu gdzie czekano na to podwórko nie przygotowano w tym czasie placu pod nie,sam plac zabaw fany ale otoczenie koszmarne.

(2015/08/21 08:45)
@KIJS
Wszyscy mieliśmy nadzieję, że powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia w rejonie, w którym roi się od dzieci, a w którym praktycznie nie ma dla nich niczego oprócz dwóch piaskownic. Ktoś na blogu poruszył temat podwórka, że niewiele się dzieje, że nie wiadomo kiedy itd. Wtedy odezwał się pan rzecznik, że już, że wszystko OK. Trochę się dziwiłem patrząc na plac przeznaczony pod podwórko. Zadałem na forum pytanie rzecznikowi, czy to już wszystko co Miasto ma do dodania od siebie i czy będą kontynuowane jakieś prace adaptacyjne na tym terenie: ogrodzenie, ławki, zieleń, chodnik, może oświetlenie. Bez odpowiedzi. 
Widocznie kasa tak świeci pustkami, że Miasto stać było tylko na robotę "papierkową" i skoszenie chaszczy. Najwidoczniej tereny nad Utratą są ważniejsze - bardziej głosonośne ;)
Mam nadzieję, że głosy na e-sochaczew zaniepokoją decydentów - swojego czasu tak "dumnych" z aktywności mieszkańców i wygranej - i zmuszą do podjęcia tematu na poważnie.
Radni - przespaliście sprawę. "Średnia" wdzięczność z mojej strony.

(2015/08/21 09:13)
Zapraszam na stronę www.sochaczew.pl oraz profil FB Miasto Sochaczew. Tam znajdują się informacje m.in. o ogrodzeniu. W każdym razie trawka jest zasiana, a ogrodzenie będzie montowane. Mam wrażenie, że osoby wypowiadające się dawno tam nie były :) 
Miasto teren pod inwestycje fundatorowi przekazało już dawno licząc na szybki montaż, a jak jest widzimy. Fundator do chwili obecnej nie przekazał nam placu. 

(2015/08/21 09:15)
@maros
Odwiedziłem www.sochaczew.pl i ..... nic, albo tak schowane, że nie widać. FB omijam z daleka :))). Więc może poprosimy o odpowiedź tam, gdzie jest zadane pytanie, nawet jeśli byłaby wykonana sławetną metodą "Copy-Paste" z innego źródła znanego Panu.

(2015/08/21 09:37)
@maros "Mam wrażenie, że osoby wypowiadające się dawno tam nie były"
My tam mieszkamy, a Pan?
Widzę ten plac z balkonu, przechodzę obok niego codziennie. 

(2015/08/21 10:36)
Miasto teren pod inwestycje fundatorowi przekazało już dawno licząc na szybki montaż, a jak jest widzimy. Fundator do chwili obecnej nie przekazał nam placu.    - to ja tu nie rozumie czegoś ,czy miasto miało przygotować teren trawa wyrównanie etc..,czy NIVEA miało wszystko zrobić czy tylko ustawić zabawki,bo jakoś jedno z drugim się kupy nie trzyma.Trawa zasiana a kiedy ona w obecnej sytuacji pogodowej urośnie ?.

(2015/08/21 11:16)

(2015/08/21 19:33)
Najświeższe fotki z placu zabaw. Nowoczesne ogrodzenie idealnie pasujące do placu zabaw dla dzieci, zapewnione prze władze miasta. Żeby tylko nikt się o nie nie zahaczył bo tężec jak w banku. Brawo

(2015/08/21 19:36)
Przecież to było pewne że te nieroby i beztalencia [ z urzędu ] nawet czegoś tak prostego jak sprawa placu zabaw,nie potrafią doprowadzić do końca tak jak należy !!!!!!!!!
Zresztą co się dziwić skoro pozytywnie rozpatruja odbiór pękające ruiny przy Warszawskiej.....to niby mieliby porządnie załatwić sprawę placu zabaw ???

Aż się nóż w kieszeni otwiera gdy człowiek popatrzy na ta hołotę egzystującą,z tyłkiem przylepionym do krzesła i byle do 10-tego po wypłatę.
Skosić zagrabić a ciemny naród przyjmie z oklaskam.....jeszcze księdza nie było na odbiorze więc kto wie może coś poprawią.

(2015/08/22 11:03)
księdza hihih ,nie zdziwię się jak ochrona będzie pilnować .

(2015/08/22 11:17)

x2x
Ja mam tylko jedno pytanie. A nie. 2 pytania.

1. Kto był wykonawcą montażu zabawek oraz ogrodzenia.
2. Czy plac zabaw wraz z ogrodzeniem został już odebrany?
Przecież to jest KRYMINAŁ!
Zgodnie z przepisami, wytycznymi etc... ogrodzenie placu zabaw musi być bezpieczne! Czyli zakończone albo poziomym elementem zabezpieczającym ostre krawędzie albo tych krawędzi pozbawione już na etapie produkcji.
Poza tym musi być co najmniej jedna furtka najlepiej z samozamykaczem.
Jestem też bardzo ciekawy czy są zachowane strefy bezpieczeństwa pomiędzy poszczególnymi urządzeniami a także przede wszystkim czy jest nawierzchnia bezpieczna zgodna z tzw HIC (wysokością swobodnego upadku). Trawa nawierzchnią bezpieczną nie jest. Jeśli już nie zdecydowano się na nawierzchnię syntetyczną to powinna być piaskowa. o odpowiednio grubej warstwie piasku.
Ale kto ma o tym wiedzieć jeśli na budowie montażu dokonują typki spod budki z piwem?
Wszystko jest ślicznie dopóki jakiemuś dziecku nie stanie się krzywda. Wtedy będzie płacz i lament.

(2015/08/22 16:42)
Nie oglądałem jeszcze tego ''wypasionego'' podwórka... ze zdjęć uprzejmie wstawionych przez szanowną ''agnesik'' widać że ogrodzenie chroni wyłącznie przed mieszkańcami... mało gustowne... i zdezelowane jak wiarygodność obietnic Novoosieckich... może burmistrz zamówi najpierw wizualizację w kilku wariantach... za nim się zdecyduje na jakikolwiek krok decyzyjny... Bez obrazka trudno mu podjąć decyzję...Wizualizacja rzecz święta...  

(2015/08/22 16:49)
Byłem dziś i sprawdziłem faktycznie plac nie jest odgrodzony od sąsiednich ogródków działkowych,wejście na plac jest zagrodzone taśmą i blokada drogową w celu doschnięcia betonu oraz odbicia trawy.

Natomiast co ciekawe przy części atrakcji jest rozłożona sztuczna trawa zapewne rozłożą i pod resztą.
Samo ogrodzenie już jest naprawione hehehe jakiś inteligent wymienił starą porwana siatkę na nową i to na starych słupkach które pamiętają przynajmniej lata 80........
Bramy póki co tam nie widzę i raczej nie zobaczę skoro nową siatkę przydrutowano na stare słupki !

Generalnie zapowiada się na Sochaczewski Standard :(

(2015/08/22 16:55)
Czyli bez wizualizacji... nie da rady :)

(2015/08/22 17:02)
A gdzie indziej potrafili podejść do sprawy profesjonalnie i z zaangażowaniem.
http://staresiolkowice.pl/teren-nabiera-ksztaltow/#!

Ciekawe co nasi decydenci zrozumieli pod pojęciem "wyznaczenie i przygotowanie terenu pod plac zabaw Podwórko Nivea".

(2015/08/22 17:41)
Szanowny ''wbienko'' z całą pewnością sochaczewscy urzędnicy będą zaskoczeni... tzn. zaskoczy ich uczciwość i prawdziwa samorządność w Starych Siłkowicach... pozazdrościć takich...

(2015/08/22 18:16)
można ,można ,a u nas,zakładam się że jeszcze ktoś miał focha ze wygraliśmy i aby kłopot teraz.

(2015/08/22 18:17)
W tym właśnie rzecz kolego i stąd moje rozgoryczanie gdy widząc inne miasta a tym bardziej malutkie wsie,jedna z nich właśnie pokazałeś ;) i to jak potrafią to ogarnąć w porównaniu do tych ,,lewych rąk,, z naszego urzędu...........

Przepraszam najmocniej ale jestem święcie przekonany że gdyby dano materiały,troszkę łopat,betoniarkę itd itd okoliczni mieszkańcy zrobiłby to sami i 3 x LEPIEJ !!!!!

(2015/08/23 10:28)
Wiecie co? Ale to chyba działa :). 
Uważam, że nasze pisanie gdzieś się jednak odbiło. Wiem też, że są osoby które działają bardziej bezpośrednio. W wyniku tego ktoś we władzach najwidoczniej się połapał, że nie da się ukryć, że sprawa nie pachnie jak kosmetyki Nivea. Nawet dzisiaj, w niedzielę, na placu były wykonywane jakieś dziwne ruchy.
A to ktoś "po gospodarsku"  doglądał, a to trawę podlewano. Wyobraźcie sobie!!!! W niedzielę!!!! 
No dobrze, ale czy u nas wszystko musi być postawione na głowie???

Dalej, dalej drodzy decydenci. Uważam, , że prawie 40 tysięczne miasto stać na zagospodarowanie tak niewielkiego terenu: ogrodzenie, alejka wewnątrz placu zabaw, ławki lub wiatki dla rodziców/dziadków, kosze na śmieci, zazielenienie i nasadzenia, oświetlenie i monitoring. 
Sponsor co obiecał to dał, a Wy drodzy sochaczewscy włodarze? Chociaż ustami Pana Rzecznika poinformujcie nas jakie będą podjęte realne kroki mające na celu zagospodarowanie terenu Podwórka Nivea.

(2015/08/23 17:06)
Ja mam tylko jedno pytanie. A nie. 2 pytania.

1. Kto był wykonawcą montażu zabawek oraz ogrodzenia.
2. Czy plac zabaw wraz z ogrodzeniem został już odebrany?
Przecież to jest KRYMINAŁ!
Zgodnie z przepisami, wytycznymi etc... ogrodzenie placu zabaw musi być bezpieczne! Czyli zakończone albo poziomym elementem zabezpieczającym ostre krawędzie albo tych krawędzi pozbawione już na etapie produkcji.
Poza tym musi być co najmniej jedna furtka najlepiej z samozamykaczem.
Jestem też bardzo ciekawy czy są zachowane strefy bezpieczeństwa pomiędzy poszczególnymi urządzeniami a także przede wszystkim czy jest nawierzchnia bezpieczna zgodna z tzw HIC (wysokością swobodnego upadku). Trawa nawierzchnią bezpieczną nie jest. Jeśli już nie zdecydowano się na nawierzchnię syntetyczną to powinna być piaskowa. o odpowiednio grubej warstwie piasku.
Ale kto ma o tym wiedzieć jeśli na budowie montażu dokonują typki spod budki z piwem?
Wszystko jest ślicznie dopóki jakiemuś dziecku nie stanie się krzywda. Wtedy będzie płacz i lament.

1. Montażu zabawek dokonuje firma od fundatora, a nowe ogrodzenie zostanie postawione w tym tygodniu. 
2. Nie, nie został. 
Poczekajmy na efekt końcowy, bo m.in. @wbienko wypowiada się o podlewaniu trawy w niedzielę, a ta trawa podlewana jest codziennie, ale akurat upatrzył człowieka w niedzielę. 

(2015/08/24 08:33)
@maros
Mi akurat chodzi o to, że dalibyście ludziom spokój w niedzielę. Trawa podlana w sobotę przetrwałaby do poniedziałku, gwarantuję (chyba, że producent zaleca inaczej) :) To jest stawianie świata na głowie. To co było konieczne jest niezrobione, a to co niekonieczne jest robione. Gdyby teren by ogrodzony i zabezpieczony nie byłoby potrzeby poprawiania wyposażenia, które zaczęto używać przed związaniem fundamentów w ziemi. Teren stałby sobie zamknięty do momentu odebrania. Plac został niemal zdewastowany przez zbyt wczesne użycie - i to nie jest wina montera wyposażenia. Wykonawca i sponsor biorą odpowiedzialność za zainstalowane wyposażenie i nie dziwne, że będzie problem z przekazaniem jeśli zakotwienie zabawek w gruncie zostało naruszone. Myślę, że gdyby teren był przygotowany i nadzorowany tak jak w przypadkach lokalizacji przeze mnie przedstawionych nie byłoby problemu z przekazaniem placu do użytku.

(2015/08/24 10:31)