Nowa gospodarka śmieciowa pytanie

/ 2 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie zmian jakie maja wejść w życie odnośnie wywozu śmieci.
Dlaczego opłata ma być stała skoro każde gospodarstwo różnią ilość śmieci produkuje?
W jaki sposób władze mają zamiar zachęcić do segregowania śmieci skoro  nie będzie to wpływało na opłatę za ich wywóz?
Jak jest uzasadniony pomysł połaczenia ilości zużytej wody do ilości wyprodukowanych śmieci co jedno ma wspólnego z drugim i jaki niby ma wpływ zuzycia wody na ilość śmieci ???
co do segregowania - no właśnie będzie miało wpływ na opłaty. Będzie to polegało na tym, że ekipa, zbierająca posegregowane odpady, będzie sobie zaznaczać, kto i ile posegregował, na tej podstawie będzie naliczona opłata. Moim zdaniem to logiczne, skoro teraz tak mało osób segreguje - mając wywóz takich śmieci za darmo - trzeba zadziałac ekonomią :)Mimo to nie podoba mi się narzucanie firmy przez gminę, ponadto, osobiście uważam, że odbiór śmieci 2 razy w miesiącu (mówię tu o zwykłych odpadach komunalnych) stwarza zagrożenie epidemiologiczne - zwłaszcza latem; strach pomyśleć, że moi sąsiedzi mają odbiór raz w miesiącu...

(2012/09/19 13:17)
co do segregowania - no właśnie będzie miało wpływ na opłaty. Będzie to polegało na tym, że ekipa, zbierająca posegregowane odpady, będzie sobie zaznaczać, kto i ile posegregował, na tej podstawie będzie naliczona opłata. Moim zdaniem to logiczne, skoro teraz tak mało osób segreguje - mając wywóz takich śmieci za darmo - trzeba zadziałac ekonomią :)
1.To że ktoś nie segreguje to jego sprawa. Musi wtedy te śmieci w rzucać do zwykłego kosza i automatycznie szybciej go zapełnia.
2.A naliczanie stałej opłaty jakimi kryteriami będzie się kierować powierzchnią kuchni liczbą osób w gospodarstwie domowym :) śmieszne to jest. To tak jakby ktoś teraz postawił mi 1000l kosz na śmieci i kazał 2 razy w miesiącu go zapełnić-bzdura.Ale tak to już jest w ustroju demokratycznym większość ma głos, a że ta większość jest bandą baranów-trudno trzeba płakać i płacić.

(2012/09/27 08:51)