Nowa stacja eMilia

/ 11 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam wiecie coś na temat paliwka na nowej stacji koło Tesco ( eMilia ) szukałem na forum coś na ten temat ale nic nie znalazłem , zastanawia mnie czy dobre paliwo mają a chodzi mi najbardziej o ropę , teraz mrozy to żeby czasem nie zrobił sie budyń !!!
Bo cena jest atrakcyjana 18gr taniej na litrze jak np na Orlenie .
Otworzyli to wreszcie ?? 

(2014/01/24 16:56)
Otworzyli to wreszcie ?? 

Już jest otwarta !!!

(2014/01/24 16:56)
Widzę że nikt nie zna ani nie ma wiedzy na temat paliwa sprzedawanego na tej stacji !

(2014/01/26 17:44)
Na Kerfie masz o 1 grosz taniej niż w eMili. Ja tam tankuje diesla od dłuższego czasu i nie narzekam.

(2014/01/27 15:27)

Paliwka super. 

Dieselek jest zimowy.

Sam tankowałem.

Polecam

(2014/01/30 14:52)
Tankowalem tam diesla w najwieksze mrozy, sprawdzil sie. Pytalem ich o świadectwa jakosci paliwa - olej napedowy do -27 st mozna tankowac, zatem bardzo dobrze. dzisiaj maja rewelacyjna cene na benzyne - 5,19zł !!!! moze jutro bedzie promocja na diesla?;) 

(2014/02/17 16:00)

powiem wam jedno co usluszalem od jednego z przedstawiciel duzego koncernu paliwowego:

do paliwa dodawane sa tzw uszlachetniacze. co one nam daja a chocby to ze nie tworza sie osady w przewodach paliwowych itd.... dlaczego na niektorych stacjach jest duuuuzo taniej niz na innych. ano dlatego ze orlen czy bp czy statoil nie sprzedaja paliwa z minimalna iloscia tych uszlachetniaczy lub wogole bez a stacje przysklepowe lub inne "tanie" tak robia

czy slyszeliscie kiedys: "a bo widzisz panie, rok czasu tankowalem na carrefurze a pojechalem raz na orlena, BP czy statoil czy inna i samochod mi nie chcial odpalic to dziady maja gorsze paliwo niz na carefurze"

wiecie dlaczego tak jest? bo na tych "tanich stacjach" tak sie wam zalepiaja syfem przewody ze jak pojedziecie na stacje "normalna" i zatankujecie paliwo z uszlachetniaczami nagle to czysci wam ten caly syf w jednym momencie i zapycha wszsytko

wybor nalezy do was. wiem ze ludzie jezdza na "tanim" i zyja.

(2014/02/18 10:08)

Osady w przewodach paliwowych? Pierwsze słyszę. Prędzej chyba chodzi o nagar na tłokach.

Aczkolwiek i tak uważam, że te mity o uszlachetniaczach to propaganda koncernów aby jakoś wytłumaczyć wiele wyższą cenę paliwa ;)

(2014/02/18 10:26)

moze i tak.. ale faktem jest ze ludzie tankujacy na tanich po zatankowaniu na normalnej stacji czesto maja problem...

moze i nagar... dobrze nie zapamietalem wywodu a spotkanie bylo mocno biznesowe choc nie z uszlachetniaczami ale ze zmiekczaczmi jesli wiesz o czym mowie :)

(2014/02/18 10:52)
Tankowalem tam diesla w najwieksze mrozy, sprawdzil sie. Pytalem ich o świadectwa jakosci paliwa - olej napedowy do -27 st mozna tankowac, zatem bardzo dobrze. dzisiaj maja rewelacyjna cene na benzyne - 5,19zł !!!! moze jutro bedzie promocja na diesla?;)

Z ta ceną na benzynę to była ściema --> tankowałem w niedzielę, połaszczyłem się na kilka groszy i ostatecznie cena jaką zapłaciłem to 5,27 zł/l. na sąsiednim Carrefure było taniej.

Co do jakości paliwa to nie wiem dopiero żona wyjeżdża te paliwko ;). Zresztą benzyniaki nie są tak podatne na jakość paliwa w przeciwieństwie "ropniaków".

(2014/02/18 11:24)

No z tym nagarem to różnie może być. W przypadku starych samochodów to może działać na plus: uszczelniać silnik i poprzez zmniejszenie komory spalania trochę zwiększać moc ;)

Po wypłukaniu nagaru może okazać się, że silnik zaczyna pobierać duże ilości oleju :)

Moim zdaniem w dobrej jakości paliwa należy inwestować tylko w przypadku nowoczesnych silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa lub wyżyłowanych (ok. 100KM z litra pojemności silnika). W innych przypadkach to strata pieniędzy.

(2014/02/18 12:56)