Nowe MIEJSCA PARKINGOWE dla dojeżdżających do pracy pociągiem!

/ 57 odpowiedzi / 6 zdjęć
Otworzą parking przy Starostwie Powiatowym!
W ubiegłym tygodniu pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg rozpoczęli wyznaczanie miejsc postojowych na parkingu Starostwie Powiatowym. Jak poinformowała nas radna Anna Ulicka, członek Zarządu Powiatu, prace mają na celu uporządkowanie ruchu na parkingu. Ale nie tylko. Tak jak obiecywaliśmy mieszkańcom, jeszcze w tym miesiącu parking przy starostwie będzie otwarty całodobowo. Co umożliwi pozostawienie na nim samochodów osobom dojeżdżającym do pracy poza Sochaczew – powiedziała nam Anna Ulicka. Jak dodała, wjazd na parking, który do tej pory był zamykany na noc, w godzinach wieczornych będzie odbywał się od strony ulicy Botanicznej. Nadal w ciągu nocy będzie zamknięty wjazd od strony ulicy Piłsudskiego. Spowodowane jest to prośbami mieszkańców, którzy obawiają się nocnych rajdów.
Cały artykuł pod linkiem: http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=32887

A pod linkiem poniżej ciekawy artykuł sprzed ponad 2 lat jak to poprzednie władze powiatu na czele z Przemysławem G. obiecywały "cuda na kiju" mające rozwiązać problem z parkowaniem. Dziś parking Park&Ride funkcjonuje, a po ich obiecankach pozostał tylko ten artykuł: "Powiatowa alternatywa dla Park&Ride". ;):)
Świat według pisków jest ciemny i gówniany jak nasze niby parkingi.

(2015/03/29 14:18)
Świat według pisków jest ciemny i gówniany jak nasze niby parkingi.

jago, zdaję sobie sprawę, że złożenie tych kilku słów razem to szczyt Twoich intelektualnych możliwości, ale jestem niezmiernie wdzięczny, że zabrałeś głos w dyskusji. Mimo tego, że wpis jest całkowicie nie na temat, nie załamuj się! Próbuj dalej! Kiedyś powinno się udać! ;)

(2015/03/29 16:35)
Fajnie.... jestesmy otoczeni Parkingami w bezpiecznej odległości od Dworca PKP. Jeden Parking koło Wieży Ciśnień, drugi koło Starostwa. My chcemy jeden, duży parking, ale blisko dworca. Miejsca jest tam dużo.... wystarczy tylko chcieć. Obecne włdze stosują półśrodki, z których "dojeżdżajacy" do pracy niezbyt są zadowoleni. Zróbcie wreszcie coś dobrego dla społeczeństwa!

(2015/03/29 20:23)
Socjotechniczna operacja z parkingiem koło starostwa pokazuje istotę filozofii działania nowych władz powiatowych. Poprzednicy zbudowali parking, ale obecni decydenci zreorganizują jego funkcjonowanie. Parking został całodobowo otwarty od strony ulicy Botanicznej. Dla porządku wyznaczono estetycznie wymalowane miejsca dla pojazdów służbowych starostwa. Jest ich: 18; 11; 10; 13; 2 miejsca. Ustawiono przy nich tablice informujące, że są to miejsca dla pojazdów służbowych starostwa. Razem 54 miejsca, a starostwo ma tylko jeden pojazd służbowy. Może jednak w ramach planowanej powiatowej reorganizacji pojazdy zmotoryzowanych pracowników starostwa uzyskały status służbowych? 

(2015/03/29 20:50)
Bez względu na to ile powiat zarezerwował sobie miejsc "dla pracowników" (to wymaga sprawdzenia, bo ostatnio w sprawie lokalizacji parkingu też minął się Pan z prawdą) to proszę powiedzieć, co POPRZEDNI ZARZĄD POWIATU zrobił, aby ulżyć dojeżdżającym do pracy pociągiem - NIC, ZERO, NULL. Przez 4 lata kilka posiadówek, picia kawki i objadania się ciasteczkami i ABSOLUTNE ZERO. Nowym władzom zajęło to 3,5 miesiąca, aby wydzielić kilkadziesiąt, tak potrzebnych miejsc parkingowych! Proszę więc nie szukać dziury w całym tylko zastanowić się nad biernością w tym temacie Pan kolegów z poprzedniej koalicji.

(2015/03/30 08:38)
Zirgu2 - nie sądzisz, że to URZĄD MIASTA powinien być najbardziej zainteresowany ulżeniu w dojazdach do pracy mieszkańcom miasta? Wszak to do UM wpływają podatki od osób zmuszonych szukać pracy poza Sochaczewem. ...tylko proszę nie udowadniaj mi tym razem, że źle mówię jak to zrobiłeś w przypadku zwrotu w PIT za bilety, ok...;)

Wracając do sprawy to dobre te działania starostwa, dobrze że zbędny przystanek ktoś wreszcie usunął, ale tak sobie myślę, że za poprzedniej kadencji burmistrz jakoś nie palił się do współpracy z powiatem w przedmiotowym temacie. Może teraz kiedy współpraca tych urzędów wygląda tak wzorowo, to starosta i burmistrz zrealizują wspólnie zadanie o którym poprzednie władze powiatu mówiły pod koniec kadencji i "uporządkują" ruch na ul. Sienkiewicza?

(2015/03/30 09:40)
Reage77,
UM swoją cegiełkę dołożył budując własnym sumptem (gdy poprzez zamieszanie z janosikowym zniknęły wszelkie szanse na wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego) parking przy wieży ciśnień, a teraz robi to Starostwo Powiatowe. Trzeba złej woli, aby doszukiwać się w działaniach SP zagrywek socjotechnicznych, ale widać komuś złej woli nie brakuje. ;)

(2015/03/30 10:30)
Zirgu2
...chyba nie masz mnie na myśli, co? Nie imputuj mi tu złej woli co do SP, ok. Wiemy przecież wszyscy, że pieniędzy tam nie ma, a i nie powiat o parkingi ma dbać (choć by mogło) tylko Twój pracodawca, zgoda? ;)

Starostwo co może natomiast zrobić, to usunąć znaki zakazu parkowania, postawić znaki regulujące zasady postoju aut i w tedy egzekwować. Mam na myśli oczywiście ul. Sienkiewicza.
Zalegalizujmy stan faktyczny porządkując jednocześnie kwestie stwarzające problemu...tak na początek.

(2015/03/30 10:50)
Reage77,
Nie, skądże znowu! Nie Ciebie miałem na myśli, bo nie wyskoczyłeś z bezmyślną krytyką tego projektu. Jeżeli ktoś każde pozytywne dla mieszkańców działanie określa sformułowaniem "socjotechniczna operacja" to nie przypisuje mu czystych intencji. ;)

(2015/03/30 11:17)
...ja nie nazwał bym jednak określeniem "bezmyślna krytyka" sformułowania "socjotechniczna operacja". W mojej ocenie słowa Pana Jerzego nie są krytyką konkretnych działań władz powiatu, a raczej tego co robisz Ty, a mam tu na myśli na siłę szukanie sukcesów.
Aż boję się pomyśleć jak by wyglądały Twoje ataki na Pana Jerzego gdyby pełnił w poprzedniej kadencji funkcje decyzyj w starostwie...
Tak to wygląda jakby ktoś bardzo się go bał i tego, że jest ktoś to się patrzy na ręce władzy...

(2015/03/30 13:41)

Nowe MIEJSCA PARKINGOWE dla dojeżdżających do pracy pociągiem!

Gdzie te miejsca???

(2015/03/30 13:46)
Dokładnie tam! Jak na obrazku poniżej! ;)

(2015/03/30 14:28)
...aaaa!
Na miejscu starostwa "podziękował bym" za taki pijar...;)

(2015/03/30 15:08)
''Zirgu2'' powiedział: Bez względu na to ile powiat zarezerwował sobie miejsc "dla pracowników" (to wymaga sprawdzenia, bo ostatnio w sprawie lokalizacji parkingu też minął się Pan z prawdą) to proszę powiedzieć, co POPRZEDNI ZARZĄD POWIATU zrobił, aby ulżyć dojeżdżającym do pracy pociągiem - NIC, ZERO, NULL. Przez 4 lata kilka posiadówek, picia kawki i objadania się ciasteczkami i ABSOLUTNE ZERO. Nowym władzom zajęło to 3,5 miesiąca, aby wydzielić kilkadziesiąt, tak potrzebnych miejsc parkingowych! (...).

Jakoś skromnie z tylko kawką i ciasteczkami???:) Urząd Miasta grubiej się zabawia :) jednocześnie partacząc każdą inwestycje... jakoś Ci to Zirgu2 nie przeszkadza...Zgadzam Się z ''Jeżykiem2205'' że to działanie pod publiczkę starościny tak jak z resztą z parkingiem pod Szpitalem Powiatowym...

(2015/03/30 15:38)
tadeusz, 4 lata kolesie z powiatu mogli też coś zrobić "pod publiczkę", aby FAKTYCZNIE przybyło miejsce parkingowych. Oni owszem robili sporo ruchów, ALE TOTALNIE BEZ EFEKTÓW. Z tych dwóch sposobów "działań pod publiczkę" wolę te, które przynoszą efekty! ;)

(2015/03/30 15:46)

To dzięki władzy burmistrza Czubackiego i naszego  ''Jerzyk2205'' novoosieccy mogą chwalić się że cokolwiek zrobili ale patrząc na efekt w jaki sposób to zrobili woła o pomstę do nieba i jest wielce zaskakującym jak można spier**lić przygotowane finansowanie dla inwestycji które zdobył ''Jerzyk2205'' z Czubackim... to trzeba przyznać specjaliści novoosieccy to profesjonaliści w partactwie realizowania inwestycji...

Sukcesem nazwał bym że novoosieccy nie każą płacić za parkowanie na terenie który został wybudowany z naszych pieniędzy... to był by dopiero paradoks samorządności!!!!

(2015/03/30 16:44)
Zirgu2, jak wypadło sprawdzenie? Ilu pojazdów służbowych starostwa na parkingu Pan się doliczył?
Na razie tłoku na parkingu przed starostwem nie zauważyłem. W weekend nikt nie skorzystał z udogodnienia, natomiast w poniedziałek przed 7.00 nie było nikogo z dojeżdżających, a o 20.00 na parkingu stał jeden samochód. Zrobi się cieplej, zapewne ludzie z parkingu zaczną korzystać. Na razie Zirgu2 robi na portalu to za co mu płacą, bije medialną pianę albo kręci kotem.

(2015/03/30 22:54)
Skoro o parkowaniu temat,mam pytanie do Zirgu2 .Co z płatnym parkowaniem w centrum miasta? Czy fundusze pozyskane na inwestycje nie obligowały do stworzenia stref płatnego parkowania?

(2015/03/31 09:08)
Zirgu2, jak wypadło sprawdzenie? Ilu pojazdów służbowych starostwa na parkingu Pan się doliczył?
Na razie tłoku na parkingu przed starostwem nie zauważyłem. W weekend nikt nie skorzystał z udogodnienia, natomiast w poniedziałek przed 7.00 nie było nikogo z dojeżdżających, a o 20.00 na parkingu stał jeden samochód. Zrobi się cieplej, zapewne ludzie z parkingu zaczną korzystać. Na razie Zirgu2 robi na portalu to za co mu płacą, bije medialną pianę albo kręci kotem.

A pamięta Pan ile osób korzystało z parkingu przy wieży ciśnień na początku (niewiele), a ile jest teraz (prawie cały parking wypełniony). Potrzeba trochę czasu, aby ludzie się o tym dowiedzieli i zaczęli regularnie z niego korzystać. Póki co w temacie parkingów wyniki wygląda następująco:
- stare władze powiatu - 0
- nowe władze powiatu - 1
;):)

(2015/03/31 10:42)
Zirgu2
Zacznę podobnie , a pamięta Pan swoje pierwsze wypowiedzi co do parkingu przy szpitalu , że to okres wypowiedzenia umowy itd. I co czekamy do jutra na bezpłatny parking.Pan i  Pana chlebodawcy mam nadzieję dotrzymają słowa, czy to następne obiecanki wyborcze bez pokrycia? i tak się zastanawiam , czy to już koniec , czy początek wpadek tej władzy.

(2015/03/31 11:59)

A pamięta Pan ile osób korzystało z parkingu przy wieży ciśnień na początku (niewiele), a ile jest teraz (prawie cały parking wypełniony). Potrzeba trochę czasu, aby ludzie się o tym dowiedzieli i zaczęli regularnie z niego korzystać. Póki co w temacie parkingów wyniki wygląda następująco:
- stare władze powiatu - 0
- nowe władze powiatu - 1
;):)

Tak, zaczęło więcej osób korzystać z parkinu koło wieży ciśnień, bo napuściliście Straż Ochrony Kolei i Policję na ludzi!! O to prawdziwy powód! Stali i blokowali wjazd na teren PKP.

(2015/03/31 22:46)
Zirgu2 to wpływowy gość, prawa ręka obecnych decydentów miejskich i powiatowych. Po mojej informacji o rezerwacji 54 miejsc dla służbowych samochodów starostwa postanowił sprawdzić (bo to wymagało sprawdzenia) jaka jest prawda.
Ja też postanowiłem sprawdzić, czy Zirgu2 sprawdził. A jakże!
 Z parkingu zniknęły wcześniejsze znaki rezerwujące miejsca dla pojazdów służbowych. Te pozostały tylko przed Starostwem (w ilości 13 +2). Teraz natomiast przy wymalowanych białych kopertach stoją znaki "P", żeby co niektórzy nie mieli wątpliwości, że na dużym placu do parkowania to też są miejsca postojowe.

Zirgu2, a może sprawdziłby Pan jakie efekty dało całodobowe otwarcie tego parkingu? Może to jednak była socjotechniczna operacja?

(2015/04/18 20:52)
Panie Jerzy, proszę tak szczerze powiedzieć co Pana bardziej boli? To, że dojeżdżający pociągiem mają jeszcze więcej bezpłatnych miejsc do parkowania czy to, że nowe władze powiatowe realizują kolejną obietnicę wyborczą (m.in. po bezpłatnym parkingu przy szpitalu). Tylko proszę o szczerą odpowiedź... tak bez ściemy. ;) :)
Co do efektów otwarcia parkingu przy powiecie - tak, pojawia się coraz więcej samochodów, a płatny parking przy stacji (koszt miesięczny 95 zł) z dnia na dzień pustoszeje. Z perspektywy Płońska i sporadycznych "wizyt" na stacji pewnie Pan tego nie zauważa, ale tak się dzieje, proszę mi wierzyć. 

(2015/04/19 09:17)
Perspektywa płońska pozwala mi obiektywniej oceniać "dokonania " i znaczenie wyborczych obietnic sochaczewskich decydentów, którzy kochają medialne sukcesy, choćby iluzoryczne. Proszony o szczerość potwierdzam, że tylko to mnie boli, dlatego proszę nie liczyć na moją milczącą aceptację.
Opary iluzji muszą być gęste, stąd Zirgu2 i inne szczere klony, gloryfikujące miejsko-powiatową mizerię, ukrywają się za parawanem anonimowości. Moje krytyczne wypowiedzi dotyczą wyolbrzymiania przez owych propagandystów zagadnień, które mogą robić wrażenie na kimś, komu podobają się i jawią jako sukces, np. estetyczne tabliczki  z literą "P" przy wyznaczonych białych prostokątach na części dużego utwardzonego placu.
Mieszkańcy (ja również) wciąż szczerze czekają na prawdziwe samorządowe sukcesy, tylko nie te wirtualne do zapamiętania, np. cegielnia na Boryszewie i pociągi z Chin, a te skutecznie zrealizowane.

(2015/04/19 12:22)