NOWI Kandydaci do samorządu - oni dla Sochaczewa już coś zrobili (poniżej 40stki)

/ 25 odpowiedzi
Chciałabym zagłosować na kogoś spoza układu. Kogoś kto już coś dla miasta zrobił i nie wybiera się do rady tej czy innej po dodatek do emerytury.

Z moich informacji wynika, że kandydatów spełniających te kryteria jest niewiele osób. Poniżej wymieniłam, te które udało mi się znaleźć i nieco sprawdzić w internecie.

1. Anna Baśkiewicz - instruktorka fitness, założyła swoją firmę, a ma dopiero 25 lat. Prowadzi siłownię w budynku przy Warszawskiej. Wcześniej tańczyła w Abstrakcie, ale poszła swoją drogą. Kandydatka do Rady Miasta.

2. Michał Łukawski - często występuje w lokalnych turniejach piłkarskich, biega z Aktywnymi. Też ma 25 lat, pracuje w Sochaczewie i jest wykształcony. Podobno ukończył studia, które przygotowują teoretycznie do wykonywania zawodu radnego czy też na urzędnicze stanowiska. Z działalności wiem tyle, że od kilku lat działa w SPRMS, czyli to samo stowarzyszenie któremu zawdzięczamy siłownie zewnętrzne i kino letnie. Sporo działają to fakt. Kandydat do Rady Miasta z dzielnicy Chodaków.

3. Magdalena Zborowska - studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Reprezentowała Sochaczew w konkursie Ośmiu Wspaniałych. Była Szefową Samorządu Uczniowskiego w LO Chopina. Jest przedsiębiorcza i zaradna gdyż pracuje jako menedżer rodzinnej firmy gastronomicznej. Ma ok. 23 lata. Kandydatka do Rady Miasta.
4. Sławomir Wojdas - pływak, ratownik. Młody i przedsiębiorczy, bo prowadzi swoją działalność gospodarczą związaną z organizacją imprez, tak więc zapewne też jest dobrze zorganizowany. Syn nauczycielki i lekarza. Ma ok. 24 lat. Kandydat do Rady Miasta.

5. Daniel Kosmita Janiak - raper, śpiewa w JIMB. Ostatnio wydali płytę, którą reklamowano w radio. Aktywny społecznie w zasadzie od końca zeszłego roku. Jest prezesem stowarzyszenia Daj się ponieść, które wnioskowało o Park Linowy i Miejskie Studio Nagrań w budżecie obywatelskim. Bardzo dużo udziela się w akcjach charytatywnych. Ostatnio prowadzi sporo imprez miejskich także niedzielną zumbę, czyli ma gadane :) Sympatyczny chłopak, ale z wyrokiem przez Gaika :( Do tego jest przedsiębiorczy. Jak wynika z jego piosenek ostatnich, które tutaj wrzuca, ma swoją firmę, czyli musi być dobrze zorganizowany, żeby tyle rzeczy pogodzić na raz. Dziennikarz sochaczewskiego radia. Ma około 28 lat. Kandydat do Rady Powiatu.

6. Tomasz Flakowski
 - prawnik, pisze doktorat na UW i jak wynika z ulotki wyborczej studiował też zagranicą, na Uniwersytecie w Walencji. Pracuje w Dziale Prawnym jednej z warszawskich korporacji. Na jego profilu na fb popiera go Olgierd Świda - dyrektor MICROSOFTU! co oznacza, że Flakowski ma niezłe znajomości widać. Poza tym ma swój sztab honorowy składający się prezesów stowarzyszeń, prawników, doktorantów i działaczy społecznych, którzy bardzo pochlebnie się o nim wypowiadają. Do tego sam był prezesem SPRMS, odpowiedzialnego za złożenie kilkunastu wniosków do budżetu obywatelskiego w tym siłowni zewnętrznych i kina letniego. Jako pierwszy organizował konsultacje społeczne ws. SBO. Działa dla miasta i mieszkańców od ponad 3 lat - tak wynika z ulotki. Na googlach można wyczytać, że był też w Radzie Wydziału Prawa, Samorządzie Studentów Prawa i był Prezesem Koła Naukowego. Wykształcony, kulturalny (ładnie się tutaj wypowiada trzeba przyznać i nikogo nie atakuje). Chyba jedna z najbardziej aktywnych młodych osób. Ma ok. 25 lat. Kandydat do Rady Powiatu. 

7. Mirosław Adam Orliński - młody prawnik, tak samo jak Flakowski skończył UW i też pisze doktorat na tym samym wydziale. Udziela się w PSL i kandyduje już chyba 5 raz. Widać go w mediach naszych bardzo dużo. Dużo udziela się społecznie i zawsze jest pomocny. Widać, że to chyba najspokojniejszy z kandydatów i już doświadczony bo jak wynika z ulotki jest Radnym Sejmiku Wojewódzkiego i Szefem Komisji Rewizyjnej. Wykształcony, zna kilka języków, w tym angielski i francuski biegle. Ostatnio kandydował do Europarlamentu, ale zajął odległe miejsce. Ok 30stki. Kandydat do Sejmiku Województwa.

8. Łukasz Gołębiowski
 - pracował w biurze poselskim posła Małeckiego. Niewiele można o nim powiedzieć, jeśli chodzi o działalność społeczną, choć prawdopodobnie współpracował przy każdej akcji posła Małeckiego (PiS). Ok. 30stki. Kandydat do Sejmiku Województwa.

9. Rafał Zarzycki
- młody przedsiębiorca, działacz w SPRMS. Wykształcony menedżer European Financial Group. Spore doświadczenie i niezłe stanowisko jak na osobę, która nie ukończyła jeszcze 25 roku życia. Wiem, że działał na rzecz zmiany rozkładu jazdy autobusów miejskich, ale ten beton jest chyba nie do skruszenia. Wzajemnie wspierają się z Flakowskim, co wynika z ich programu - jest taki sam, prawdopodobnie pisali go razem. Ok. 25 lat. Kandydat do Rady Powiatu z gm. Sochaczew.

10. Magdalena Gomulińska - nauczycielka w SP 4. Działaczka SPRMS. Bardzo ładna dziewczyna przy okazji, co stwierdzam z pewną zazdrością :) Uczy angielskiego, wcześniej pracowała w jednej ze szkół językowych. Sochaczewianka. Wysportowana i aktywna. Można spodziewać się po niej wiele dobrego, jakoś tak jej dobrze z oczu patrzy :) Ok. 25 lat. Kandydatka do Rady Miasta.

11. Anna Przygoda - urzędniczka miejska, działaczka sportowa, piłkarka !! nożna. Bardzo przyjazna osoba. Bardzo dużo działała w swoim Brochowie. Organizatorka licznych turniejów sportowych, bardzo zorganizowana osoba. Ok. 25 lat. Kandydatka do Rady Powiatu.

12. Krzysztof Kubik - wykształcony magister inż. elektryki na Politechnice. Ukończył także SGH (studia menedżerskie). Pracuje w PGE Dystrybucja S.A. Jest także Społecznym Insp. Pracy. Społecznie działał sporo dla Chodakowa i całego Sochaczewa. Jak wynika z informacji w internecie, walczył o most w Chodakowie i o zatrzymywanie się pociągów TLK w Sochaczewie. Ok. 35 lat. Kandydat do Rady Miasta.
 
13. Mariusz Frej - przedsiębiorca, informatyk, organizator Mazowieckich Targów Ślubnych. Żonaty. Ma 2kę dzieci. Ukończył Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie. Społecznie wspiera inicjatywy lokalnych stowarzyszeń. Ma 31 lat. Kandydat do Rady Powiatu. 

14. Iwona Kinga Gemza - ukończyła studia podyplomowe na UKSW. Przedsiębiorcza młoda kobieta - prowadzi Salon Myśliwski. Ponadto udziela się charytatywnie na rzecz miasta - tak przynajmniej wynika z ulotki na stronie www.piotrosiecki.pl. 41 lat. Kandydatka do Rady Miasta.

15. Kamila Krystyna Gołaszewska-Kotlarz -
ma wykształcenie wyższe i jest doradcą zawodowym dla osób szukających pracy. Współorganizowała imprezy w Sochaczewie m.in. Kager Racing i przeprowadzała zbiórki publiczne dla Kacperka. Pracuje w Młodzieszyńskim Centrum Kariery, więc zapewne zna problemy młodych ludzi w tym mieście... Jest też doradczynią w Fundacji Centrum Praw Kobiet. Ma 11-letnią córkę Oliwię. Ma 36 lat. Kandydatka do Rady Miasta.


Korzystałam z głównie ze stron komitetów wyborczych, wyszukiwarki google i archiwum tego forum oraz fb :)

(2014/11/11 23:21)
Starczy tego brudu. Ja też stawiam na młodych - 20-30 latków!!!!!

(2014/11/11 23:22)
Najważniejsze że jest z kogo wybierać :) Nie musimy głosować na leśnych dziadków. 
Gorzej jest z
kandydatami na burmistrza gdzie wśród nich są tylko tacy na których nie chciałabym zagłosować, a brak takich na których z pełnym przekonaniem bym zagłosowała. Jedyna szansa w tym gronie to kobieta - taka nasza Hanna Gronkiewicz Waltz :) 

(2014/11/11 23:35)

Kobieta kandydat - to nie jest osoba nowa, młoda, energiczna z charyzmą, która rozrusza Sochaczew. 

Sochaczew musi byś miastem nowoczesnym i prężnie rozwijająca się, który przyciągnie młodych, zdolnych, wykształconych ludzi. W szybkim tempie musi rozwijać się baza mieszkaniowa, muszą powstają nowe budynki deweloperskie, miejsca pracy. Za ty musi pójść liczba narodzonych dzieci, budowa nowych placówek oświatowych. To wszystko musi spowodować, że populacja NASZEGO MIASTA wzrośnie w sposób zadziwiający. 

Sochaczew powinien się kojarzyć z młodością, inwestycjami, marzeniami i piękną przestrzenią w której młodzi ludzie będą się czuli jak u siebie w domu.

 Młodzi ludzie to olbrzymi kapitał społeczny, dla nich, czyli młodych z pomysłami, potrzeba jest stworzenia centrum innowacyjności tak jak to ma miejsce w innych krajach. Centrum dla innowacyjnych firm.

 Sochaczew to fajne miejsce do życia, ale na najbliższe 20 lat potrzeba zupełnie innego, nowoczesnego myślenia. 
Niestety, do tej pory mentalność ludzi jest typowa dla prowincji, aby to zmienić szczególny nacisk należy położyć na ściągnięcie tu dużego międzynarodowego biznesu i nie tylko w ramach parków logistycznych.
Miasto choć nie duże może wybić się i rozwijać w obszarze ciekawej lokalizacji, w obszarze kultury, turystyki itd., itd.

Mógłbym tak pisać i pisać,... ale muszę jutro wstać rano i jechać do pracy, co prawda nie daleko, ale jednak.

Tak że, Przemku głowa do góry, młodzi stoją za Tobą murem…

(2014/11/12 00:45)
Myślę że ani za Panem Osieckim ani za Panem Gaikiem młodzi w ogóle murem nie stoją.Młodzi prędzej woleliby wybrać Pana Czubackiego niż tu wskazanych. 

(2014/11/12 00:51)
Tak czy inaczej najsensowniejsza wydaje się Pani Urszula Pawlak, nie dlatego, że to kobieta, tylko dlatego, że gwarantuje spokój w naszym samorządzie i skupienie się na pracy na rzecz mieszkańców, a nie na przepychankach, które jeśli Osiecki zostanie starostą, a Gaik zostałby burmistrzem to nigdy by się nie skończyły (i odwrotnie). PANI ULU PANI SIĘ NIE BOI, CAŁE SOCHO ZA PANIĄ STOI, a już na pewno wszystkie kobietki :) 

(2014/11/12 01:05)
 Hofman, Kamiński i Rogacki też byli młodzi i co zagwarantowali? Uczciwość nie ma wieku a rok urodzenia niczego nie gwarantuje.

(2014/11/12 06:59)
No i proszę , Ci trzej posłowie z Pisu okazali się zwykłymi małymi oszukańcami . Czy ten Pis tak już ma.

(2014/11/12 08:47)
Trzymam kciuki za tych ludzi. Mam nadzieję, że skoro pokazali coś  wcześniej to zrobią to także później i nie okażą się to tylko puste gesty.

(2014/11/12 08:48)
Gwoli przypomnienia Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Obywatelskie Sochaczew Pani Urszuli Pawlak ma w mieście kandydatów których średnia wieku to 39 lat i jest to najmłodszy wiekiem komitet.
Irek Kisiołek

(2014/11/12 08:53)
Kandydatka Iwona Kinga Gemza na razie nic nie zrobiła w swoim okręgu wyborczym . Na ulotce wyraźnie napisała ,że to jej pierwsze wybory więc prosi o zaufanie na kredyt!
Osobiście jest absolutnie przeciwny ze względu na powiązania ze środowiskiem myśliwski.
Jej program opiera się niestety na kopiowaniu działań innych osób. Ponadto powiązana jest z komitetem Osieckiego ( powiązania więc istnieją), a 41 lat to całkiem sporo.

(2014/11/12 09:26)
Tu każdy startuje z "jakiegoś" komitetu, więc siłą rzeczy każdy jest z kimś związany. A czy przypadkiem p. S. Wojdas nie pracuje w DPS Młodzieszyn ?. 
Dla mnie teraz to już chyba żeby tylko kryminalnej przeszłości nie miał to i tak będzie dobrze !Tak się porobiło w tym Naszym mieście.
Tara

(2014/11/12 10:34)
Też bym był ostrożny z głosowaniem na "młodych". Niektórzy znaleźli się na listach chyba z przypadku jakiegoś, albo "po rodzinie" jak np w komitecie Porozumienie Obywatelskie. Nepotyzm już na samym starcie . powodzenia..

(2014/11/12 16:47)
Siema ludziska!
Przekazujcie te wywody na Facebook'a - zobaczcie ja się boją!!!

(2014/11/12 23:39)
Witam
Przeczytałem ten post z lekkim zdziwieniem .Ponieważ wg moich informacji kandydatów spełniających twoje kryteria jest dużo więcej .Rozumiem że to taka reklama dla tych osób ,taki gest z twojej strony ...To ja ci powiem tak .Jak młodzi sie nie wezmą za robotę w kampanii to i twoja reklama nic nie da.

(2014/11/13 21:14)
numeriusuchwyciłeś sedno sprawy. Ja bym dodał, że nie wiek decyduje, ale otwartość umysłu, zdolność do dogadywania się, wiedza i doświadczenie. Także uczciwość, w tym wobec samego siebie. Umysły młodych są w większości otwarte. Zdolności negocjacyjne i kompromis - to już nie ich bajka. Przeważnie mają wyłączność na rację. Z wiedzą bywa bardzo różnie. Zależy, czy się uczyli, czy udawali, ze się uczą, byle mieć papier. No i słaby punkt - doświadczenie. Także to życiowe. Mandat radnego, to praca wśród ludzi i dla ludzi. Trzeba nie tylko umieć mówić, ale przede wszystkim słuchać.Pozwólcie, że ja właśnie takie sito zastosuję.

(2014/11/13 21:41)