nowy podatek 75%

/ 14 odpowiedzi
http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Rzad-o-projekcie-zmian-dot-nieujawnionych-przychodow,wid,17104606,wiadomosc.html
Teraz będą mieli możliwości walenia polaków:)Zawieruszysz dokumenty a urzędnicy przywalą ci podatek od dochodu "nieujawnionego" oszacowanego według własnych kryteriów :) Znów kolejne mikro-firmy padną, znów dzięki kolejnemu wspaniałemu projektowi ludzie zaczną szukać przyszłości za granicą. Wiele rodzin przez pomyłki urzędnicze trafi na ulicę:) 

ZUS, US, AKCYZY, PODATEK KLIMATYCZNY, DROGOWY, NAJNIŻSZA W EUROPIE KWOTA WOLNA OD PODATKU, WYSOKIE BEZROBOCIE, WYPRZEDAWANY POLSKI MAJĄTEK.A wielu i tak powie pisowskie gadanie, gapiąc się w ekran telewizora lub monitora i zagłosuje na jedynie słuszną i tolerancyjną różową i nowoczesną partię. PO.POlska:) 
@jarl, a może masz jakieś nieujawnione przychody?  Kasandro Ty Nasza;)
Nie wiem, jak można zawieruszyć dokumenty sprzedaży, szczególnie gdy fakturki wystawia się już prawie w 100% elektronicznie? Dokumenty zakupu, to rozumiem, kupujesz paliwko, faktura do kieszeni, amnezja, kieszeń z kurteczką do prania i "po ptokach".
Ja myślę, że nie o mikro-firmy tu chodzi, a o przewalanie dużych pieniędzy. Mikro-firm nie stać na kreatywną księgowość, lewe ruchy na kontach i różne tricki finansowe - KPIR i jazda.

Ale jak się chce PEŁO przywalić, to zawsze można znaleźć pretekst. Gdyby rządził PIS Twoja interpretacja byłaby pewnie taka: "no wreszcie bierzemy się za tych aferzystów, trzeba zrobić porządek z tymi złodziejami i kombinatorami, przewalają pieniądze tak, aby unikać podatków. Ale my im to skończymy!!! A co tam 75%, całość im zabrać."
Bardzo się mylę :)
Fakt, system fiskalny mamy do d..py, przekomplikowany z jednej strony, dziurawy z drugiej. Tam, gdzie coś naprawiano łata na łacie zamiast uproszczenia. Ale od czego mamy przedstawicieli w Sejmie. Znasz jakiegoś posła?

(2014/12/16 18:50)
chodzi o błędy i nadinterpretację urzędników.
W Polsce jest wiele takich przypadków, u nas też komornik nie sprawdził dokładnie peselu i ściągnął nie słusznie pieniądze.
Każdy ma takie sprawy w czterech literach. A później lament na forach, że w kraju są bezduszni urzędnicy. Urzędnicy mogący interpretować dowolnie przepisy tworzone przez rząd lub nie-rząd jak kto woli. 
Ciekawe czy tak samo pisałbyś gdyby okazało się że nie masz faktury z przed 4 lat, a US domaga się jej od ciebie. Szacuje twoj "nieujawniony dochód" kilkakrotnie wyżej od wartości faktury a ty płać i płacz :) 
Przepis jest ok. Wielu przekrętów np. oszustw podatkowych na akcyzie paliwa itp, może się uniknie, ale wiele niewinnych ludzi też na tym ucierpi. Ale nikt o tym nie pomyśli dopóki sam nie zostanie postawiony w podobnej sytuacji. 
A jakbyś chciał wiedzieć co do "peło" , żeby było zabawniej wcześniej sam na nich głosowałem :) Ale PiSiory tak wam zaprzątają głowę, no cóż :)  

(2014/12/16 19:04)
*przepis jest ok , ale pewnie zabraknie zabezpieczeń przeciwko nadinterpretacji przeciwko zwykłym obywatelom.

(2014/12/16 19:06)
Jak zawsze, kiedy prawo może być interpretowane przez urzędnika (to PONADUSTROJOWE i PONADPARTYJNE).
Ja uważam, że prawo ma być jasne i nie może być miejsca na interpretację - chyba, że przez Trybunał Konstytucyjny. Tak powinno działać państwo prawa. A kto stanowi prawo w Polsce? Sejm. A co robią posłowie? Jeżdżą, jeżdżą i jeżdżą .... i dalej jeżdżą. A, i w mediach zawsze ich pełno.

(2014/12/16 19:21)
 Zeby było ciekawiej rzad Tuska ograbił cie z twojej  pzyszłej emerytury zabierając 150 mld Z OFE. Żeby było jeszcze ciekawiej tzw. Dziura Budżetowa zmniejszyła się tylko o 20 mld. Co się stało z pozostałymi 130 mld. Odpowiedź jest prosta robią nas wszystkich w jajo!

(2014/12/16 23:28)
 Delux - zapomniałeś jeszcze dodać, że Sikorski musi odejść!

(2014/12/17 07:45)

mks
http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Rzad-o-projekcie-zmian-dot-nieujawnionych-przychodow,wid,17104606,wiadomosc.html
Teraz będą mieli możliwości walenia polaków:)Zawieruszysz dokumenty a urzędnicy przywalą ci podatek od dochodu "nieujawnionego" oszacowanego według własnych kryteriów :) Znów kolejne mikro-firmy padną, znów dzięki kolejnemu wspaniałemu projektowi ludzie zaczną szukać przyszłości za granicą. Wiele rodzin przez pomyłki urzędnicze trafi na ulicę:) 

ZUS, US, AKCYZY, PODATEK KLIMATYCZNY, DROGOWY, NAJNIŻSZA W EUROPIE KWOTA WOLNA OD PODATKU, WYSOKIE BEZROBOCIE, WYPRZEDAWANY POLSKI MAJĄTEK.A wielu i tak powie pisowskie gadanie, gapiąc się w ekran telewizora lub monitora i zagłosuje na jedynie słuszną i tolerancyjną różową i nowoczesną partię. PO.POlska:) 

To nie jest NOWY PODATEK!!!!

(2014/12/17 07:53)

mks
Podatek od nieujawnionych przychodów zawsze był, ale było dużo błędów legislacyjnych, stąd zmiany, proszę głębiej zapoznać się z tematem (jednak nie są to zmiany w zakresie wysokości podatku)

(2014/12/17 07:56)
Teraz będą mieli możliwości walenia polaków

ktos kur** za pedolino i dreamlinery musi zaplacic.

(2014/12/17 09:10)
@mks
Podatek stary, czy nowy nieważne? Ważne, że @jarl mógł wylać żale na te paskudne rządy i paskudną partię, która gnębi Naród :))
@jarl - podejrzliwość i ciągłe poczucie zagrożenia zdrowiu i urodzie szkodzi ;)

(2014/12/17 09:23)
 Niestety począwszy od zakończenia II wojny Światowej szerzy się u nas patologię, rządy kolejne kradną i wymyślają co rusz nowy haracz dla Obywateli, chcąc nie chcąc każdy aby żyć musi dokraść, pokombinować itd. Pomysł przerobienia Polaków na złodziei powiódł się nadspodziewanie, czyli mamy wielkie fiasko Planu Marshalla

(2014/12/17 11:00)

@Deluxe - otworzyłeś mi oczy. O mój Boże, nie wiedziałem, nawet nie przypuszczałem, że tak nas przerobili!!!
Ale kto dokładnie?

(2014/12/17 13:08)
 Pytanie do Deluxe - ja nie kradnę i nie kimbinuję czy to znaczy , że nie żyję?

(2014/12/17 15:52)
dolicha zależy jak żyjesz i co nazywasz życiem, czy zwykła wegetację czy coś więcej?
 No i żeby nie było skłócone ze sobą PO i PIS jakoś dziwnym trafem zawierają niepisana koalicję kiedy jest głosowanie w sprawie finansowania parti politycznych z pieniędzy podatników, i co ciekawe nazwiska członków obu partii pojawiają się najczęściej od kilku już lat podczas wyjawiania tzw. rozmaitych afer. sld coraz rzadziej bo dawno już nie rządzili, no ba :)))

(2014/12/18 18:07)