Nowy Prezydent RP.

/ 39 odpowiedzi
Stronka żenująca, bez komentarza.

(2005/10/26 16:54)
No szanowny Marcinie przesadziłeś. Ja rozumiem, że jesteś sfrustrowany bo Twój "jedyny wspaniały" Tusk przegrał z kretesem, ale żeby chwytać się takich metod? I nie mydl nam oczu że chciałeś tylko wywołać dyskusję. Dla przykładu: walnij w necie swoją nagą fotkę i zapytaj: czy to akt czy może porno?
PO pokazała niestety że nie umie przegrywać ( 26.10. mamy tego dowody). PO płacze, że PIS chce rządzić. Chce i powinno bo ludzie tak wybrali, a PO niech siedzi cicho bo nic nie dostanie.
Prosze więcej głupot nie pisać na temat Leppera i Rydzyka. Bo wtedy ja zacznę pisać o "skumaniu " się PO chcciazby z Urbanem. Tusk był arogancki wobec Kaczyńskiego w czasie debat telewizyjnych i wychodzi na to, że to cecha PO. Wstyd.

(2005/10/26 17:46)
A co do dzisiejszych wydarzeń w Sejmie i wokół koalicji, to wydaje sie, że PO zrobi wszystko, aby zdezintegrować sytuację, uniemożliwić wszelkie zapowiedziane (i jak widać oczekiwane przez społeczeństwo) radykalne posunięcia PiS-u. Czyli z żalem stwierdzam, iż PO najbliżej do SLD. Szkoda.

(2005/10/26 18:12)
To chyba ogladalismy obrady Sejmu z innych krajow.

Zlotousty Marcinkiewicz mowi o tym, ze chce rzadu z PO a jego koledzy zawieraja nieformalnie inna koalicje glosujac z Samoobrona i LPR za wyborem nowego marszalka Sejmu z PIS - Marka Jurka mimo, ze zwyczajowo i takie tez byly zreszta wczesniejsze ustalenia, te funkcje ma pelnic koalicjant.

Nastepnie rewanzujac sie za poparcie, wicemarszalkiem zostaje Andrzej Lepper - tak ma wygladac IV Rzeczypospolita?

Wygrali faktycznie wybory parlamentarne, ale tej przewagi bylo cale 3%, nie daje im to do myslenia?

Rzad mniejszosciowy albo wybory na wiosne, do ktorych pewnie pojdzie cale 7% uprawnionych do glosowania kogokolwiek satysfakcjonuja?

Mysle, ze PIS popelnil blad jesli faktycznie mial w planach koalicje z PO.
Jesli jednak to wszystko jest tylko czescia innego planu PIS to chyba wolalbym go nigdy nie poznac.

(2005/10/26 19:43)
1. Co do kumania się. Lepper został wicemarszałkiem Sejmu głosami PiS-u. To daje do myślenia.
2. PiS mówi weźmy odpowiedzialność razem a zostawia Platformie resztówki. Nic dziwnego że PO nie ma na ochoty zostać kozłem ofiarnym. A dwa że w każdej chwili PiS może odwołać się do partii obrotowych pslu i samoobrony i nie oglądać się na PO na przykład w kwestii górniczych emerytur.
Pozdrawiam

(2005/10/26 19:47)
Mnie satysfakcjonuje mniejszościowy rząd PiS-u i poparciem PO w kluczowych kwestiach.

(2005/10/26 19:48)
Jesli PO i inni skorumpowani układowcy będą decydować w istotnych kwestiach, to wszystko w tym kraju pozostanie po staremu, czyli degrengolada trwa. Ludzie głosowali na PiS, bo chca zmian. Wejście w koalicję na zasadach "jesteśmy ale nic nie możemy zrobić" to dla Pis-u nie do przyjęcia. Mała, bo mała, ale wygrana, to trzeba sobie uświadomić. Niestety wielu prominentom z PO i innym farbowańcom z UW czy SLD strach zagląda do oczu.

(2005/10/26 20:35)
A co do koalicji, to raczej zawarła ją PO z SLD niż PiS z Samoobroną. W kluczowych kwestiach i tak Samoobrona poprze stary układ, tak jak czyniła to wielokrotnie. Takie pierdoły jak wybór prezydium to szansa na promocję, zobaczymy co będzie dalej, ale myślę, że będzie źle.

(2005/10/26 20:38)
Niska frekwencja przemawia za tym że wielu obywateli nie chce zmian. Wyborcy PiS (3 miliony ludzi) nabrali się raczej na socjalną retorykę. Na przykład 3 miliony tanich mieszkań brzmi tak samo śmiesznie jak 250 km autostrad rocznie Pola.

Ustalenia były takie: jeśli żadna z partii nie uzyska 10 punktów proc. przewagi to razem konstruujemy program. A jak jest teraz: PO dostanie ministerstwo zdrowia ale ma likwidować NFZ, dostanie gospodarkę i ma budować mieszkania i dotować miejsca pracy; podsumowując realizować program PiS-u.
To żaden lęk przed zmianami, wzięciem odpowiedzialności tylko przed zostaniem kozłem ofiarnym. (Coś pójdzie nie tak i od razu okaże się że to wina liberałów aferałów i ich eksperymentów.) Po prostu grają o dużą stawkę i chcą uzyskać realny wpływ na władzę, a nie być marionetką.

(2005/10/26 21:09)
Dlaczego PO domaga się MSWiA oraz cały czas mówi o służbach specjalnych? Przecież są fachowcami od gospodarki, finansów itp. Dlaczego D. Tusk znów mówi o podatk liniowym, skore ten temat miał być już zamknięty? To nie jest dialok merytoryczny tylko zaporowy.

(2005/10/26 21:23)

zen
Przez pewien czas byłem managerem pewnej niezłej kapeli. Grali tam bardzo dobrzy muzycy. Czasami kiedy bardzo się męczyli próbami, dla żartu, żeby pokonać rutynę zamieniali się instrumentami. Klawiszowiec próbował walić w bębny, gitarzysta przesiadał się na klawisze, a bębniarz brzdąkał na basie. Było kupę śmiechu... przez parę dobrych minut.

Niby Platforma zna się na gospodarce, a chce odbierać PIS-owi resorty związane z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ. Oni chyba tak na chwilę dla zabawy się chcą zamienić. No tak przez parę minut byłoby chyba trochę śmiechu - ale potem...

Nie mówię, że jestem zdecydowanym zwolennikiem jednych czy drugich.

Znam jednego odjazdowego muzyka, który potrafi grać chyba na różnych instrumentach, choć na gitarze jest jednym z najlepszych w Polsce. Skończmy z tą żałobą powyborczą i posłuchajmy Zefira to nam będzie lepiej w duszy grać: www.zefir.kylos.pl/multimedia.html.
A jak dobrze pójdzie to może i w Sochaczewie kiedyś zagra...

(2005/10/26 22:55)
czy kolega wie na pewno o czym mówi? Czy czasem MSWiA nie jest jednym z wazniejszych resortów kierowania tym krajem? Czemu PO ma dostać MSZ, Służbę zdrowia i gospodarkę? Bo PiS obiecał a dobrze wiedział że tego nie zrealizuje i teraz trzeba komuś to opchnac by było na kogo zwalić winę? Gdzie i kiedy i kto mówił że sprawa podatku liniowego jest zamknięta? PO cały czas jest przy podatku liniowym zmieniło tylko z 15 na 16%. PiS kategorycznie tego nie chce. I co PO ma wziąć to w swoje łapy i realizować nierealne obietnice PiSu z kampanii? Bardzo się cieszę, że PO nie zawodzi swoich wyborców i nie wejdzie do koalicji z Kaczorami. PiS juz ma premiera, prezydenta i marszałka niech robi to po swojemu. A może boi się czegoś?

(2005/10/26 23:56)

zen
Panie Szczawiu, ja tylko chciałam trochę zażartować, a Pan to na poważnie wziął. A czy chociaż gra Zefira się Panu podoba? www.zefir.kylos.pl/multimedia.html
Pozdrowiena serdeczne
Zen-ek

(2005/10/27 00:45)
Dziwi mnie Zbyszku Twoja ochota do zartow w tej sytuacji.

Wolalbys, zeby resorty zwiazane z Prawem i Sprawiedliwoscia oddac w rece Leppera, co po wczorajszych wydarzeniach juz nie jest az tak nieprawdopodobne?

A moze Giertychowi, w koncu skonczyl prawo w Poznaniu.

Nie jestes troche zawiedziony tym co sie dzieje, czy tak mialo byc?

(2005/10/27 09:35)