Obligacje- zbawienie czy przekleństwo?

/ 18 odpowiedzi
Skoro smoczy expert wypowiada się że "niby" jesteśmy w czołówce finansowej samorządów, a w konsekwencji przypada nam przywilej otrzymania obligacji to czemu są widoczne cięcia? Owszem inwestycje są realizowane ale ze środków które zostały na ten cel zaczerpnięte albo były już X lat temu zaplanowane. Natomiast mam wrażenie że miasto ma problemy z utrzymaniem dobytku już posiadanego czyli spółek miejskich, jednostek budżetowych itd. Moim zdaniem większość z nich jest nie dofinansowane, a zatrudnienie w urzędzie rozdmuchane. Nie będę się wypowiadał o konkretnych przykładach lecz jeżeli ktoś się tym zainteresuje na pewno coś bez trudu znajdzie;)Sciąganie dotacji z UE, lub chociażby z Ministerstw też najmocniejszą stroną tego UM nie jest;) Proponuje ogar i proszę weźcie się w końcu do roboty...
Przekleństwo w pełnym wydaniu , ale tego niestety nie da się im wytłumaczyć ,
te klapki na ich oczach są przyspawane na stałe.

(2013/11/18 09:57)
Obecny rzad to przekleństwo w pełnym wydaniu, niestety nie da im się tego wytłumaczyć!

(2013/11/18 10:06)
Emitowanie obligacji przez samorząd miejski ma sens wówczas, gdy miasto ma perspektywy rozwojowe, przemysł, inwestycje strategiczne, wzrost liczby mieszkańców, budownictwa itd. W przypadku gdy istnieją przesłanki na to, iż zaciągnięte zobowiązania da się w przyszłości wykupić bez upadłości miasta. Nie można porównywać perspektyw rozwojowych np. Płocka do Sochaczewa, gdyż Płock ma rafinerię i prężny sektor usług i plany inwestycyjne oraz trend wzrostowy. W Sochaczewie spada liczba mieszkańców i nie sprzedaje się nowych mieszkań, a i ze starymi jest problem. Ekipa obecnego burmajstra pogłębia marazm i stagnację, wysyłając co róż sygnał " Po nas to chociażby Potop",  Jest jasne że pieniądze z obligacji mogą posłużyć do spłaty części dotacji unijnej gdyż samorząd nie jest w stanie przekonać swoich wyborców do przyłączania się do nowej sieci wod-kan. To świadczy o poziomie braku zaufania do Buregomistrza i jego ekipy.     

(2013/11/18 11:16)
 To miasto albo ktoś kocha albo nienawidzi, wy już swoją nienawiść do Sochaczewa pokazaliście!

(2013/11/18 15:46)
Emitowanie obligacji przez samorząd miejski ma sens wówczas, gdy miasto ma perspektywy rozwojowe, przemysł, inwestycje strategiczne, wzrost liczby mieszkańców, budownictwa itd. W przypadku gdy istnieją przesłanki na to, iż zaciągnięte zobowiązania da się w przyszłości wykupić bez upadłości miasta. Nie można porównywać perspektyw rozwojowych np. Płocka do Sochaczewa, gdyż Płock ma rafinerię i prężny sektor usług i plany inwestycyjne oraz trend wzrostowy. W Sochaczewie spada liczba mieszkańców i nie sprzedaje się nowych mieszkań, a i ze starymi jest problem. Ekipa obecnego burmajstra pogłębia marazm i stagnację, wysyłając co róż sygnał " Po nas to chociażby Potop",  Jest jasne że pieniądze z obligacji mogą posłużyć do spłaty części dotacji unijnej gdyż samorząd nie jest w stanie przekonać swoich wyborców do przyłączania się do nowej sieci wod-kan. To świadczy o poziomie braku zaufania do Buregomistrza i jego ekipy.     

I nie chodzi o miłość do miasta czy złość na kogoś, ale o ekonomię, a ta jest bezlitosna dla nieudaczników szczególnie.

(2013/11/18 15:56)
narzekacie i narzekacie,ale dobrotliwie panujący nam Burmistrz zniósł podatek od psów,ile kasy zostanie nam w kieszeni?! to też trzeba docenić!

(2013/11/18 16:33)
 Dla mnie to zwykła hucpa polityczna platforminów. Jak Tusk zadłużył kraj na 3 bln zł za granica na niekorzystnych warunkach  to dobrze bo bez tego nie było by Euro, stadionów, autostrad itd. teraz wielki krzyk bo Burmistrz chce kontynuować dalszy zrównoważony rozwój miasta. Ci ludzie warchoły i wichrzyciele  partyjniactwo mają w genach i nie potrafią nawet inaczej  myśleć, podpalą Sochaczew byle by tylko dojść do władzy!!!

(2013/11/19 08:45)
Ciekaw jestem, czy gdyby chodziło o dysponowanie własnym dobytkiem i decydowaniem o finansach i zadłużeniu potomków oraz rodziny, to Pan Burmistrz byłby tak szybki i zdecydowany w zaciąganiu długów ?

(2013/11/19 09:05)
Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie- nic osobistego, tylko takie przysłowie mi przychodzi na myśl porównując Tuska, którego nie popieram do Burmistrza Osieckiego

(2013/11/20 13:01)
 Co to za głupie porównanie , co najwyżej miasto będzie zadłużone a nie prywatne portfele potomków.

Co innego jest ograbianie nas przez państwo i zmuszanie do płacenia haraczu na zus ofe itp. jaka do ku.. nędzy wolność skoro nie można nie płacić i indywidualnie zbierać sobie na emeryturę?. Ja uważam że powinno być tak że osoby które znają się np. na ekonomi, finansach czy biznesie powinny mieć taki wybór. Dajmy na to człowiek do 67 lat w swoim życiu przepracuje mniej więcej 50 lat i gdyby rocznie samodzielnie zainwestował  np.  w akcje, fundusze oszczędnościowe i inne ciekawe produkty finansowe, rocznie jakieś 5 tyś zł, po 50 latach było by to 250000, plus odsetki, najbardziej operatywni  mogli by osiągnąć kwotę nawet do 1mln zł, żyć nie umierać na emeryturze, a jeśli kiedyś   to spadkobiercy  mieli by czym się podzielić. Niestety nasze państwo  nie jest zainteresowane tym aby Polacy się bogacili bez względu na to kto rządzi.

Druga sprawa to co powiedzą potomkowie jeśli miasto nie będzie się rozwijać i  młodzi ludzie stąd uciekną.
 Panowie ze Starostwa mogli by już przestać się ośmieszać i afiszować  swoją głupotę. Wszystko wskazuje że to początek końca waszej kariery Politycznej, może czas już na emeryturkę!!!

(2013/11/20 16:10)
Przypominamy już tylko 349 dni nieudolnych rządów Burmajstra Osickiego, co zdąży jeszcze zwalić nasz  dobrodziej nim mu podziękujemy ? oto jest pytanie. 

(2013/11/20 23:35)
 Wsadź se w buty  te durne wygłupy. Mnie ciekawi bardziej czy oprócz tych trzech obłudników którzy rządzili w poprzedniej kadencji jacy będą jeszcze kandydaci na Burmistrza?

(2013/11/21 10:10)
O tym kto zostanie Burmistrzem zdecydują wyborcy, natomiast jestem przekonany kto nie będzie Burmistrzem. Z pewnością nie będzie nim już żaden fotograf, muzykant, strażak  czy były rugbysta. A dlaczego ? bo nie posiadają wystarczającej wiedzy i umiejętności by odpowiedzialnie kierować miastem i to  tak żeby nasze dzieci nie musiały z niego emigrować, przed długami ich rodziców.   Zapamiętajcie datę 14.11.2013r. Sochaczew rządzony przez PIS i SFS..................... i decyzja o wieloletnich obligacjach - " A po nich chociażby Potop",

(2013/11/22 12:20)
jago podobno lepiej późno niż wcale ale wreszcie napisałeś post z którym się zgadzam, tylko to hasło PSLu waszego koalicjanta, dostałeś od nich licencję na używanie, może się koalicjant nie obrazi?
 I tylko powiedz  czy był jakiś kandydat poza takimi muzykantami, fotografami,rugbystami czy pismakami lokalnych gadzinówek?, no był kiedyś Doktor Nauk z lewicy ale poniekąd alkoholik i w dodatku z problemami rodzinnymi, też rewelacji nie było. To w porównaniu do niego ostatni dwaj Burmistrzowie robią znacznie więcej.Ja nie jestem w stanie tego zrozumieć skąd u większości Polaków taka niska samoocena, kompleksy jakieś czy co, brak wiary we własne siły. Gdzie ten podmuch  wiatru, gdzie ten zryw narodowy, gdzie te czyny społeczne, gdzie ten  Ruch Solidarności, Gdzie Pokolenie JPII, Gdzie wiara w  Naszą Ojczyznę?, tak żeście wszyscy spicznęli!

(2013/11/22 22:51)
," jago podobno lepiej późno niż wcale ale wreszcie napisałeś post z którym się zgadzam", 
," Gdzie ten podmuch  wiatru, gdzie ten zryw narodowy, gdzie te czyny społeczne, gdzie ten  Ruch Solidarności, Gdzie Pokolenie JPII, Gdzie wiara w  Naszą Ojczyznę?, tak żeście wszyscy spicznęli!".

Będzie Panie Olafie, będzie się działoo, za mniej więcej - 348 dni, wiatr historii jak wielki podmuch niezadowolenia społecznego, zmiecie z historii miasta Burmistrza Osickiego - zwanego na mieście Pan Pożyczka lub DEFICYT, - a to najłagodniejsze z określeń oraz jego przyjaciół - PIS ków i SOFOS ów. Kiedy to sochaczewianie od lewa do prawa, mając już dość nieudolnych rządów STAGNACJI,  POWIEDZĄ KONIEC I NIE DZIĘKUJEMY.   

(2013/11/23 10:42)
A cóż to takiego ma się wydarzyć za 48 dni?

Rozumiem iż planujecie jakieś działania destabilizujące w naszym mieście" Po was choćby Potop, a nie musicie udowadniać bo wszyscy to wiedzą " Podpalicie Sochaczew byle by tylko dojść do Władzy!!!

(2013/11/23 11:32)
     Nic bardziej mylnego Panie Olafie, prawdopodobnie odbędzie się to w mniej spektakularny sposób, bez fanfar i marszów ze sztandarami. Pewnego dnia zwyczajnie zabraknie na pensje urzędników, nauczycieli i innych ludzi pracujących dla miasta. A dlaczego, a no dlatego że jednostka wdrożeniowa po audycie realizacji projektu wodno - kanalizacyjnego stwierdzi, że wykonano w 1/4 przyłączy z planowanych 2.900 gospodarstw domowych i trzeba w ciągu roku zwrócić 75% z 49. 000 000 zł., unijnej dotacji. To ile to będzie ? 
I wcale nie piszę tego z przyjemnością, a z troski i zażenowania że będzie to nas mieszkańców słono kosztować. I to niebawem. Być może Pana to nie obchodzi, gdyż mieszka dajmy na to  w Żyrardowie, czy gdzieś w gminie i to Pana oraz Pańskiej rodziny nie dotyczy. A szkoda, może miał by pan lepszą perspektywę.

(2013/11/25 21:55)
 czarnowidztwo a ja myślę że tak źle nie będzie. Co do przyłącza to jakoś tak bardzo go nie wyglądam, kiedyś mnie dopadnie ale oby nie tak szybko.
 A w Żyrardowie tak lepiej, widać że jest brudno i obskurnie, nic specjalnego.

(2013/11/25 22:21)