Obwodnica Sochaczewa

/ 26 odpowiedzi
zakładam wątek w związku z naszą obwodnicą. Czy władze naszego wspaniałego miasta nie widzą co się dzieje, ilu ludzi tam ginie? Dlaczego nie ma tam żadnych ograniczeń? Tiry jeżdżą jak po autostradzie. Nie ma żadnego pasa do zjazdu. Piesi nie mogą przejść bezpiecznie na drugą stronę.Ja każdego dnia drżę jeśli mam tam przejechać, czy ktoś z mojej rodziny. Jak to możliwe jest, że tyle ludzi ginie a nikt się nie zainteresuje bezpieczeństwem tam. Jak to możliwe, że w jakimś pipidowie gdzie maksymalnie można jechać 40 km/h jest radar a tu nie ma nic ani radaru ani sygnalizacji. Nasze władze nie robią sobie z tego nic, choć wszystkich, którzy tam zginęli powinni mieć na sumieniu. 
Kolejny przykład, wczorajszy tragiczny wypadek,z tego co się dowiedziałam w TV trzy ofiary śmiertelne...

(2012/03/20 09:21)
Trzech młodych chłopaków rocznik 93 i 94

(2012/03/20 11:05)
a jak to się stało???

(2012/03/20 11:08)
dziękuję

(2012/03/20 13:55)
Szkoda chłopaków,chwila nieuwagi i tragedia.

(2012/03/20 13:59)
Witam
Ale z tego co przeczytałam w artykule to Ci 3 młodzieńcy wyjechali wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę więc jakby to oni nie zachowali należytej ostrożności a poza tem z tego co się orientuje nie ma tam żadnego ograniczenia ponieważ obwodnica jest jakby drogą szybkiego ruchu a co do wpisu, że tiry jeżdżą ile chcą to chyba nie należy się zgadzać bo takie ciężarówki zazwyczaj jadą ok 90 -100 km/h więc tyle ile jest dozwolona prędkość a wg mnie bardziej należało by zwrócić uwagę na osobówki które za wszelką cenę próbują wyprzedzać ciężarówki i pędzą "ile fabryka daje" i nie zważają na żadne znaki i ograniczenia oraz właśnie na nieodpowiedzialność kierowców. I ten nieszczęśliwy wypadek i jakże przykry w skutkach niestety na własne życzenie zgotowali sobie Ci 3 młodzi ludzie

(2012/03/20 14:07)

kra
W tym miejscu jest droga z nakazem jazdy na wprost i przejście dla pieszych ....przemieszczenie się na drugą stronę obwodnicy to jest dosłownie gra w rosyjską ruletkę ......

(2012/03/20 14:41)
owszem jedna sprawa to nieostrożność kierowców, ale to nie zmienia faktu, że jest tam niebezpiecznie. Chodzi mi właśnie o to co mówi kra, dokładnie przejście tam to igranie z życiem. Moje pytanie jest takie co powinno się tam zrobić? Oczywiście nieodpowiedzialni kierowcy to jedna sprawa, ale czasem giną niewinni ludzie

(2012/03/20 15:08)

mks

Chciałam moze tutaj, po cześci nie na temat....

Wczoraj wieczorem słyszałam syreny karetek,straży, policji zreszta wielu z nas słyszało i z głupiej ludzkiej ciekawości odpaliłam rano neta i szukam, co sie takiego stało w naszym miescie i co???? I jedno wielkie NIC. He - ciekawe na portalu RADOMSKIEJ policji jest, moze w TV jest, a na e-sochaczew???????? Na stronie policji????????? J

Ludzie czego tu wymagac - znaków,ograniczeń, radarów?????

(2012/03/20 15:21)
W tym miejscu jest droga z nakazem jazdy na wprost i przejście dla pieszych ....przemieszczenie się na drugą stronę obwodnicy to jest dosłownie gra w rosyjską ruletkę ......

Co Ty bredzisz, jaka rosyjska ruletka? Przecież nikt tam nie stoi i nie pogania. Widoczność też jest ŚWIETNA. Można CIEPRLIWIE stanąć i poczekać, aż będzie moment, że z obydwu stron będzie jechało mniej samochodów i na SPOKOJNIE będzie można przejechać przez obwodnicę. No ale jak się ma 18 lat, świeżo co otrzymane prawo jazdy i się myśli, że można wszystko to tak wychodzi.

(2012/03/20 16:23)

kra
Nie zwracaj się do mnie tym językiem, wykaż chociaż odrobinę szacunku do mojej osoby ,nie znamy się wszak ......droga z Janówka jest podporządkowana i kierowcy muszą czekać na bezpieczny przejazd , moja wypowiedź o ruletce bardziej dotyczyła przejścia dla pieszych ...wiem co piszę , bo często korzystam z tego przejścia jadąc rowerem.Są godziny , kiedy leci samochód za samochodem i żaden nie widzi pieszego przed pasami i co? stać tam pół godziny aż pojawi się luka w tym ciągu ? ...każdy by się irytował ,więc trzeba się sporo nagłówkować jak bezpiecznie pokonać to skrzyżowanie

(2012/03/20 17:49)
Nie zwracaj się do mnie tym językiem, wykaż chociaż odrobinę szacunku do mojej osoby ,nie znamy się wszak ......droga z Janówka jest podporządkowana i kierowcy muszą czekać na bezpieczny przejazd , moja wypowiedź o ruletce bardziej dotyczyła przejścia dla pieszych ...wiem co piszę , bo często korzystam z tego przejścia jadąc rowerem.Są godziny , kiedy leci samochód za samochodem i żaden nie widzi pieszego przed pasami i co? stać tam pół godziny aż pojawi się luka w tym ciągu ? ...każdy by się irytował ,więc trzeba się sporo nagłówkować jak bezpiecznie pokonać to skrzyżowanie

500 (słownie: pięćset) metrów dalej jest kładka nad obwodnicą, którą spokojnie można w całkowicie bezpieczny sposób pokonać obwodnicę bez żadnego główkowania.

(2012/03/20 18:23)

kra
Ty zawsze wybierasz dłuższą drogę do sklepu ? Po coś te pasy w tym miejscu są ,więc 80 km na godz. to maksymalna prędkość przy założeniu, że trzeba zdążyć wyhamować na drodze,która ma rondo ,skrzyżowanie, to nie jest droga ekspresowa ....często to przejście pokonują małe dzieci wracające ze szkoły a samochody nawet nie zwalniają przed przejściem widząc oczekującego pieszego ....kładkę to umieścili tam mądrzy, by połączyć ulicę, którą rozerwali obwodnicą

(2012/03/21 08:01)
nie jest prawdą ze drogi są niebezpieczne ,wszystko jest oki tylko my zachowajmy się na tych drogach jak należy a nie uprawiana jest wolna amerykanka i jazda jak byśmy na niej byli sami więcej ostrożności z naszej kierowców strony i zapewniam o wiele mniej będzie nieszczęść na drogach,stosowanie się do warunków panujących i przestrzeganie większości przepisów drogowych uchroni nie jedno życie ,a zauważmy że najczęstsze wypadki są spowodowane brawurą młodych niedoświadczonych często mających kilka miesięcy prawo jazdy  kierowców .

(2012/03/21 08:13)
nie jest prawdą ze drogi są niebezpieczne ,wszystko jest oki tylko my zachowajmy się na tych drogach jak należy a nie uprawiana jest wolna amerykanka i jazda jak byśmy na niej byli sami więcej ostrożności z naszej kierowców strony i zapewniam o wiele mniej będzie nieszczęść na drogach,stosowanie się do warunków panujących i przestrzeganie większości przepisów drogowych uchroni nie jedno życie ,a zauważmy że najczęstsze wypadki są spowodowane brawurą młodych niedoświadczonych często mających kilka miesięcy prawo jazdy  kierowców .

(2012/03/21 08:13)
Ty zawsze wybierasz dłuższą drogę do sklepu ? Po coś te pasy w tym miejscu są ,więc 80 km na godz. to maksymalna prędkość przy założeniu, że trzeba zdążyć wyhamować na drodze,która ma rondo ,skrzyżowanie, to nie jest droga ekspresowa ....często to przejście pokonują małe dzieci wracające ze szkoły a samochody nawet nie zwalniają przed przejściem widząc oczekującego pieszego ....kładkę to umieścili tam mądrzy, by połączyć ulicę, którą rozerwali obwodnicą

Powtarzam - jeśli jesteś w gorącej wodzie kąpana, spieszy się, to idź dłuższą drogą, przez kładkę. Jak się jesteś cierpliwa i możesz poczekać, to zaręczam, że spokojnie i bezpiecznie da się przez obwodnicę przejść.

@dragon36 dobrze napisał.

(2012/03/21 10:46)
To tylko Polska.Ten co go nie dotknęło jest najmądrzejszy.W innych państwach takie przejazdy są niedopuszczalne ,wiadukt albo tunel ale u nas lepiej zap...kasę ,a ludzie niech giną.

(2012/03/21 18:38)
mądry słownie jaki mondry jesteś,w Europie nie mowy o takich przejazdach !!!!!!!!

(2012/03/21 18:41)

Jak zwykle winna droga, przejazdy, przejścia dla pieszych, szkoda tych chłopaków, ale gdyby jechali prawidłowo, to nadal byliby między nami.

(2012/03/21 19:00)
W matematyce zero plus zero to nadal zero. A w demokracji bezcenzusowej to już zawsze jakiś elektorat.

(2012/03/23 13:40)
Brawura brawurą, ale nawierzchnia naszej obwodnicy jest wyjątkowo zdradliwa po paru kroplach deszczu. Każda nawierzchnia po opadach staję się śliska lecz obwodnica szczególnie. Nie ma tygodnia, w którym popada "żeby nie leciało coś na sygnale" w stronę obwodnicy! Mieszkam w pobliżu i słyszę co się dzieję. Są to notoryczne przypadki. Owszem, ostrożności kierowców brakuję lecz nawierzchnia moim zdaniem daje wiele do życzenia. Osobiście to omijam tą "drogę" szerokim łukiem...

(2012/03/25 22:55)

Chciałam moze tutaj, po cześci nie na temat....

Wczoraj wieczorem słyszałam syreny karetek,straży, policji zreszta wielu z nas słyszało i z głupiej ludzkiej ciekawości odpaliłam rano neta i szukam, co sie takiego stało w naszym miescie i co???? I jedno wielkie NIC. He - ciekawe na portalu RADOMSKIEJ policji jest, moze w TV jest, a na e-sochaczew???????? Na stronie policji????????? J

Ludzie czego tu wymagac - znaków,ograniczeń, radarów?????

Ja znalazlam na stronie naszej policji. Wypadek był wieczorem, a info o wypadku zaraz następnego dnia.

Co do obwodnicy - droga, jak droga. Na pewno lepsza niż odcinek od Giżyc do Brzozowa.

Sytuacja dalej będzie tak wyglądała, zanim stan dróg się nie poprawi, a my nie zaczniemy respektować przepisów. Bo jak jest znak ograniczenia do 40 km/h to kto tak na serio tyle jedzie? Prawie nikt...

(2012/03/26 00:29)

mks

"Ja znalazlam na stronie naszej policji. Wypadek był wieczorem, a info o wypadku zaraz następnego dnia"

Oczywiscie ze było i jest zamieszczone 20-03-2012 o godz 12:15. A mi chdziło o to ze chciałam sie dowiedziec rano....

(2012/03/26 11:18)