oda do pracodawców

/ 4 odpowiedzi
czesc od 2 tygodni pracuje na magazynie w Sochaczewie i to co obserwuje zaczeło mnie przerazac....jestesmy my Polacy mniejszością!!! to,że wspierają nasza gospodarkę pracownicy ze wschodu to wiadome...ale to troche smutne, że w naszym kraju człowiek czuje się wyobcowany...a jeszcze dochodza słuchy ze na innych magazynach to juz awansują na wyższe stanowiska biurowe badz kierowników...podzielcie się swoimi opiniami...czy jest gdzies jeszcze pracowdawca, który rodaków doceni? czy gdzies znajdzie sie miejsce na magazynach gdzie pierw swojemu sie reke podda a nie odwrotnie. A tak szczerze gdzie szukac pracy w okolicach Sochaczewa aby nie natrafic na pracowników ze wschodu czy jeszcze istnieje tie miejsce?
Sami sobie na to zapracowaliście. Co ma wspólnego narodowość do awansu? Może Ukraińcy zwyczajnie są bardziej pracowici? Poza tym jak Polakom chciałoby się robić a nie notorycznie przebywać na wszelkiego rodzaju zasiłkach, taka sytuacja nie miałaby miejsca - przynajmniej w takiej skali jak to obserwujemy obecnie.

(2019/08/20 12:46)
Może trzeba popatrzeć na siebie i zapytać, czy mam ochotę pracować. Ukrainki i Ukraińcy zostawiaja swoje rodziny w kraju i chcą zarobić na poprawę bytu swojej rodziny. Harują więc ile sił mają. A jak są traktowani w Polsce.? Różnie, Znamy niedwne wydarzenie, kiedy to polska pracodawczyni z wytwórni trumień, wywywiozła do lasu Ukraińca, który zasłabł na stanowisku pracy i tam zmarł osierocając żone i dzieci.

(2019/08/21 08:45)

gaj
Może niedługo problem sam się rozwiąże. Czytałem ostatnio artykuł w którm były wywiady z osobami które przyjechały do Polski w celach zarobkowych.
Coraz częściej traktują pracę tutaj jako etap w drodze na zachód. Już wiedzą że polski pracodawca nie jest im w stanie dać tego co pracodawca w Niemczech czy Francji. Nie wspominając o rozwiązaniach socjalnych czy opiece medycznej. Dochodzą jeszcze takie sytuacje jaką opisała Metasekwoja. Lub taka;
Przy budowie metra w Warszawie pracuje grupa Ukraińców. Ktoś w miejscu ich zamieszkania na drzwiach napisał że mają się wynosić z Polski. W sposób bardziej dosadny. Oczywiście. W taki, jaki potrafi wyrazić "polski gorący patriota".(w tym miejscu prawdziwych patriotów przepraszam)
Byli zaskoczeni i rozżaleni tym atakiem. Praca na budowie jest ciężka, brudna i nie każdy chce to robić. Po za tym brakuje ludzi do pracy w tej branży.
Pracując i żyjąc w Polsce na legalu dokładają się w formie płaconych podatków i składek na opiekę zdrowotną, świadczenia socjalne, czy drogi Polaków.
Nikomu nie zrobili krzywdy. A jednak zostali obrzuceni błotem.
Po co im to?
Na zachodzie przynajmniej więcej zarobią.

(2019/08/21 10:13)
Z tym że niekoniecznie, pod warunkiem że będa więcej tyrać, i nareszcie ZUS wziął się za kontrole L-4

(2019/08/25 12:56)