Oddam kotki pilne!

/ 1 odpowiedzi
Bardzo pilnie oddam dwa małe kotki (kocica i kot) mam w domu jednego kota, który nie może ich zaakceptować (jest z innego miotu) poszukuje dla nich pilnie nowego domu

batrek91 jak długo sa razem tzn. te dwa maluchy z tym który był dotychczas? Jak się objawa jego nieakceptowanie? Pytam bo jeśli miałeś doptychczas kota i nagle pojawiły sie dwa nowe to jest normalka że ten "starszy" może się czuć i czuje się zagrożony, bo ktoś wlazł w jego terytorium. Powinno sie rozdzielać kiedy już naprawdę krew się leje. To mówię bez przesady. Nawet jak ten starszy tłucze młodego, młodsze to nie ma co reagować. Chyba, że to naprawdę trwa już długo.
Kiedy ja przyniosłem młoda kotkę do domu ta starsza wtedy 2 letnia tez jej nie akceptowała. Syczała, tłukła, ganiała, ale na szczęście u mnie trwało to tylko trzy tygodnie a może miesiac, a to bardzo krótko jest, w końcu jednak zaczęły jak siostry. Dziś to raz jedna raz druga panuje. Obie są z innych miotów innych matek i innych cżęści Polski. Jest kilka technik skrócenia czasu akceptacji, ale i kilka technik których robić nie wolno bo to tylko potęguje nienawiść między nimi a szczególnie starszego domownika :) Poczytaj o tym jeśli Ci zależy bo ja pamiętam tylko, że nie wolno tych nowych pokazywac z góry staremu kotu biorąc np. na ręce. No chyba, że koniecznie chcesz oddać, albo jak mówiłem - krew się leje :)
Czasami ponoć docieranie  trwa kilka tygoidni, kilka miesięcy a i słyszałem o przypadkach kilku lat, ale szacun że ktoś tyle wytrzymał :)

(2015/06/28 21:56)