Odśnieżanie gminy Młodzieszyn i nie tylko

/ 45 odpowiedzi
Witam wszystkich mieszkańców gminy Młodzieszyn i nie tylko. W ostatnim czasie mamy zimę, jaka jest taka jest. Oczywiście jak to w zimę bywa mamy śnieg i do tego wiatr. Jakim cudem wspaniała gmina Młodzieszyn niema pieniędzy na odśnieżanie dróg? Czy ta zima była ( jest) tak sroga, że drogi były odśnieżane codziennie? NIE. To gdzie są pieniądze? We wcześniejszych latach nie było problemu z odśnieżaniem. Nie mieszkam przy głównej trasie, ale zawsze ta droga była odśnieżana a teraz co? Po telefonie do gminy odpowiedź brzmiała, niema pieniędzy. Mieszkam na granicy dwóch gmin Sochaczew i Młodzieszyn. Ciągnik z pługiem był wczoraj i dziś. Także szanowna Pani Wójt życzę powodzenia w następnych wyborach. Ciekaw jestem ile jeszcze się Pani narządzi Młodzieszynem, bo o rządzeniu gminą nie możemy tutaj mówić, skoro ważniejszy jest Młodzieszyn. Sądzę, że koło gminy jest odśnieżone. Choć ludzie z "centrum" Młodzieszyna na pewno na Panią zagłosują, bo przecież na chodniki wokół gminy są pieniądze. Na wyremontowanie Urzędu gminy też były, na premię dla pracowników gminy też a jakże. Ale na odśnieżanie dróg w zimę już niema, nie wspomnę już od asfaltach i chociażby utwardzeniu niektórych dróg w gminie. Także sam nic nie zdziałam, ale może ktoś ma takie samo zdanie jak ja? Pozdrawiam.
Pani Wójt woli zorganizować stype po księdzu proboszczu w szkole niż odśnieżyć gminę.Wspiera tych "najbiedniejszych".Ciekawe czym taki klecha różni się od zwykłego obywatela?dlaczego wspaniała Pani Wójt nie wydaje publicznych pieniędzy na stype po każdym mieszkańcu gminy?,ale na te pytania nie uzyskamy odpowiedzi bo tu ręka rękę myje.W gminie rządzi oprócz wójta jeszcze proboszcz.

(2014/01/27 18:00)
Popieram w pełni Twój post. Dziś dzwoniąc do gminy Młodzieszyn usłyszał am ze odśnieżanie jest na telefon bo regularne odśnieżane są główne drogi - tak jakby na drogach dojazdowych panowała wiosna. Będąc w gminie upomniałam się o jakieś utwardzenie drogi ( nie żebym myślała o asfalcie - gdzieżbym śmiała) ale i tu PAN delikatnie rzecz ujmując był zaskoczony moją prośbą ,, przecież droga jest szeroka ,łatwo przejezdna ale o której Pani drodze mówi,,. PAN zajmujący się drogami naszej gminy nie ma bladego pojęcia o swoim terenie,po 2 myślę że kompletnie go nie interesuje czy ktoś urwie coś prz swoim aucie czy też nie. Nie jego auto nie jego problem. Póki naszą gminą będą rządzić układy i wszelakie znajomości nic się nie zmieni chyba że cud się stanie a że cuda się zdarzają.....

(2014/01/27 18:12)
Jeśli ktoś zna się odrobinę na administracji wie, że w gminie poza Wójtem rządzą Radni! 

(2014/01/27 20:53)
jasne a kościół nie wtrąca się do polityki - hahahaha.To co piszesz to ustawa o samorządzie terytorialnym a życie życiem.

(2014/01/27 22:16)
Dzięki za zainteresowanie tematem. Wczoraj jechała odśnieżarka, ale co najlepsze z podniesionym pługiem! Parodia normalnie. A co najlepsze jakieś 300m ode mnie mieszka sołtys i sam nie może wyjechać, bo zawiana droga. Sądzę, że on też nic nie może... Utwardzenie drogi? Kto o tym słyszał w ostatnim czasie. U mnie zalewali asfalt, ale 200m została droga z leszu, o ile można to tak nazwać. Nie było wtedy pieniędzy, a teraz nawet jej nie utwardzą..

(2014/01/28 09:36)
też mieszkam w tej gminie, też nie przy głównej drodze i u nas też jest masakra. Nasza wsiowa droga jest w niektórych miejscach tak zawiana, że ledwo się przejeżdża samochodem! Do gminy dzwonić nie będę, bo nie chcę się denerwować. W ogóle mam wątpliwości co do kompetencji niektórych pracowników naszego urzędu gminy....

(2014/01/28 11:11)

KAT
......... PAN zajmujący się drogami naszej gminy nie ma bladego pojęcia o swoim terenie,po 2 myślę że kompletnie go nie interesuje czy ktoś urwie coś prz swoim aucie czy też nie. Nie jego auto nie jego problem. Póki naszą gminą będą rządzić układy i wszelakie znajomości nic się nie zmieni chyba że cud się stanie a że cuda się zdarzają.....

A wogole wiecie kto w waszej gminie jest odpowiedzialny za drogi ?
kiedys dociekalem i odeslano mnie do wodociagow czy cos takiego.
a tam pan kierownik sam byl w szaku.

(2014/01/28 15:01)
Widzę, że nie jestem sam. U mnie była odśnieżarka. To już sukces. Tyle, że cały czas wieje i niestety droga się nie poprawia. Cały czas zawiane, że samochodem ciężko teraz przejechać. A do rana jeszcze długo. Co do kompetencji urzędników, również mam pewne wątpliwości.. Temat rzeka. Jak to ktoś wcześniej napisał- ręka rękę myje. Trudno też mi jest powiedzieć, kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie, ale jeżeli dobrze pamiętam to gmina zakupiła chyba ciągnik? Zobaczę co będzie rano, jeśli nie będzie odśnieżone, chyba się wybiorę do gminy. Pewnie to nic nie da, ale warto spróbować.

(2014/01/28 17:15)
A rano będzie kicha,będę jechał do roboty i bluzgał na tych buraków z gminy,ale na to nie ma rady bo głową muru nie przebijesz.

(2014/01/28 18:49)
Tak, w gminie jest konkretna osba odpowiedzialna za drogi - nazwiska nie umieszczenie bo to forum nie prywatną :)

(2014/01/28 19:59)
Monika20- myślę, że możesz spokojnie umieścić nazwisko osoby odpowiedzialnej za odśnieżanie w naszej gminie- przecież ich nazwiska i tak są na stronie UG. Ja jutro jak utknę w zaspie to również będę dzwonić do gminy. Może jak dostaną z rana trochę telefonów, to się w końcu ruszą i odśnieżą....

(2014/01/28 22:13)
a w ogóle to fajnie że jest sporo osób w naszej gminie, którym nie wszystko się podoba i nie boją się głośno o tym mówić i dzwonić ze skargami. :)

(2014/01/28 22:14)

ja1
http://www.e-sochaczew.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=1093&MediumID=196&sub=1189

W GZGK w Młodzieszynie zatrudnionych jest 7 osób:
• p.o. Kierownik Zakładu
mgr inż. Piotr Orliński
• Główny Księgowy
Sabina Wasilewska
• Referent d/s księgowych
mgr Katarzyna Orlińska
• Konserwator SUW i sieci wodociągowej
Bernard Smółka
• Kierowca ciągnika / konserwator oczyszczalni ścieków
Władysław Modrzejewski
Sławomir Orliński
• Inkasent
Elżbieta Smółka

Dziwne że nazwiska na O. powtarzają się mocno w omawianej jednostce samorządowej;) 
Same "magistry inżyniery" a de facto nie ma z kim rozmawiać:)

(2014/01/28 22:31)

(2014/01/29 11:27)
Wszyscy zapomnieliście o jednej bardzo ważnej sprawie - "Sorry, ale taki mamy klimat"... A nie łaska wstać wcześniej, złapać za łopatę i sobie dróżkę odśnieżyć? Myślicie jeden z drugim, że w zimę to nie może sobie nawet śnieg spokojnie spaść i poleżeć? Brak pieniędzy niech Was też za bardzo nie dziwi - w końcu taki mamy kraj. Zdajecie sobie sprawę, jak ciężką harówką jest ciągłe odbieranie telefonów i tłumaczenie w kółko tego samego? A to wszystko oprócz innych ciężkich prac, które w sumie można by było nazwać znojem... Takie ciężkie są. ja1 - zamiast szukać w internecie głupot, wziąłbyś się za łopatę, a Ty jojka też byś się szarpnęła na śnieg - korona by Ci z głowy nie spadła. Ja tam, już zmontowałem swój rower z pługiem i jutro będę wiórał po mojej wiejskiej magistrali. Wam radzę to samo. A w ogóle, to od jutra nie płacę za śmieci - mój budżet na 2014 rok nie przewiduje już żadnych wydatków w tej materii.

(2014/01/29 11:42)
cfanszy- masz bardzo dobre pomysły. Jutro wstaje o 4 i sobie odłopatuję 1,5 km drogi żeby dojechać do w miarę odśnieżonej drogi. I nie zamęczajmy już tych biednych, spracowanych ludzi w UG naszymi nudnymi telefonami, bo pójdą na zwolnienia na podleczenie głosu i bolących nadgarstków.....Niech nasze pieniądze z podatków pójdą na nagrody i premię dla tych wspaniałych pracowników. A za śmieci tez już nie zapłacę.....:)))))))))))))))))))

(2014/01/29 14:21)
 Brawo nie płać, komornik będzie miał co licytować, a weź łopatę jeden z drugim i se odśnieżaj. Zakładam że wszystko jest robione zgodnie z planem i tak sa drogi 1 kolejności odśnieżania, 2 lub 3 ciej  a jakieś polne drogi to nie sa wiadomo. zaprzęg se do esa za 2 opony i przejedź  będzie przejezdne. Wszyscy tylko marudzą bo tak nauczeni za komuny że za wszystkich państwo myślało, państwo wszystko robiło, itd.

(2014/01/29 15:54)
teraz nie myśli nawet trochę.Zaspy że ciężko przejechać,a po jaką cholerę płacę podatki tym złodziejom?,ich zas..... obowiązkiem jest drogę odśnieżyć bez zbędnych dyskusji.Co to ma być?,mam sobie sam odśnieżać?- to niech oni sobie sami płacą podatki,rozsiądzie się jedna z drugą i zęby suszy zadowolona z życia.Wszystko jest przez to że u nas w tym zakichanym kraju urzędnik nie ponosi odpowiedzialności za swoje decyzje,bo gdyby ponosił to jak by mu przyszły rachunki od mieszkańców gminy do zapłacenia za wyciąganie z zaspy,uszkodzenie zawieszenia itp. to by szybko znalazł pieniądze.Stado kretynów poprzyrastanych do stołka.

(2014/01/29 16:47)
Ja mieszkam w Gminie Rybno tam to dopiero meksyk się dzieje. dzwonienie do gminy o jaką kolwiek informacje nie ma sensu , dzwoni kilka osób a słysze informacje , że nikt nie dzwoni i płóg wyjeżdża tylko nigdy nie może dojechać. Są takie warunki jakie są więc jeżeli jednorazowe odśnieżanie nie pomaga to sory ale trzeba kilka razy ,do pracy jakoś trzeba się dostać. 

(2014/01/29 17:46)

ja1
Cfanszy to lista pracowników gminy młodzieszyn, którzy grzeją dupę na posadkach za pieniądze podatników, więc to żadna łaska odebrać chociażby milion telefonów dziennie. To ich zasrany obowiązek.

(2014/01/29 19:16)
Ohoho jakie zainteresowanie tematem. Uwaga uwaga, dziś była odśnieżarka o godzinie 10 rano, gdy wszyscy chcący jechać do pracy odśnieżyli drogę ręcznie. Barwo gmina! Jest to forum, więc napiszę. Dowiedziałem się od pewnej osoby, że ludzie którzy odśnieżają gminę nie dostali pieniędzy za uwaga- poprzedni rok. I dlatego, też nie chcą odśnieżać w tym roku. Wcale im się nie dziwię, ale gdzie są pieniądze za poprzedni i za ten rok? Czyżby panie wójt miała jakieś bardzo pilne wydatki? Na przykład nowy samochód? Czy może chodnik koło gminy? W gminie rybno widzę też nie jest lepiej.
@cfanszy haha ale się uśmiałem. :) Dzisiaj już się rano odkopywałem, zresztą nie tylko ja. Większość ludzi ze wsi. Gość który odśnieża gminę Sochaczew przyjeżdża odśnieżyć moją drugą drogę. Akurat ja mam to wyjście, że mam dwie drogi i każda należy do innej gminy. A co mają powiedzieć inni? Najlepiej nie jechać do pracy, lepiej iść na urlop prawda? Widocznie p. wójt znów zima zaskoczyła. Kto to słyszał o zimie? W styczniu. Masakra co tu się dzieje. Jak na razie na drodze jest tragedia, a co będzie do rana? Znów szanowny pan który odśnieża przyjedzie o 10? Tylko, że większość ludzi jeździ do pracy ok. 8 albo i wcześniej.
Tutaj muszę pochwalić p.K który odśnieża gminę Sochaczew, przynajmniej on się postarał.
Może tylko ja mam taką sytuację, że mam dwie drogi. Ale trzeba zawalczyć o to, żeby inni mogli normalnie wydostać się z domu.
Musimy interweniować, może jest ktoś chętny aby osobiście odwiedzić panią wójt? Co o tym myślicie. Im więcej osób tym lepiej.

(2014/01/29 19:30)
 Brawo nie płać, komornik będzie miał co licytować, a weź łopatę jeden z drugim i se odśnieżaj. Zakładam że wszystko jest robione zgodnie z planem i tak sa drogi 1 kolejności odśnieżania, 2 lub 3 ciej  a jakieś polne drogi to nie sa wiadomo. zaprzęg se do esa za 2 opony i przejedź  będzie przejezdne. Wszyscy tylko marudzą bo tak nauczeni za komuny że za wszystkich państwo myślało, państwo wszystko robiło, itd.
A Ty niby kto? Jakiś urzędas z gminy i pupilek pani wójt? To że Ty masz wyjazd z domu to nie znaczy, że ktoś ma. I właśnie przez takich jak Ty dzieją się cyrki. Wolisz za przeproszeniem zapie****** łopatą niż narazić się p. wójt. Też należę do tej gminy i chyba mam prawo do odśnieżonej drogi. I nie jest to żadna polna droga, tylko asfaltowa droga która prowadzi do kilkunastu domów. Twój post jest bezsensu, jak chcesz nabijać posty to idź gdzie indziej. Te dwie opony do esa mam zaczepić i co jeszcze? Niech pani wójt da mi na paliwo to bardzo chętnie odśnieżę.
Nie pisz już tu postów, proszę.

(2014/01/29 20:07)
stawiam,ze pracujesz w gminie i stąd ten durny tekst , żałosne

(2014/01/29 20:16)
Cfanszy
stawiam,ze pracujesz w gminie i stąd ten durny tekst , żałosne

(2014/01/29 20:21)
świetny pomysł z wizyta u Pani Wójt. Tylko nie wiem, czy na taką audiencję to nie trzeba się umawiać z miesięcznym wyprzedzeniem- przecież wszyscy tam są baaaaaaaardzo zarobieni:)
Ale chętnie się dołączę- jeszcze bym poruszyła temat śmieci segregowanych, które jeszcze ani razu nie zostały odebrane w terminie...

(2014/01/29 20:43)