Ograniczenie handlu w co drugą niedzielę ?

/ 15 odpowiedzi

We wrześniu ubiegłego roku NSZZ “Solidarność” złożył obywatelski projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Teraz partia rządząca zapowiada ograniczenie handlu, ale obowiązujące w co drugą niedzielę. W tym temacie mam podzielone zdanie, nie przekreślam ponieważ widze dobre strony tego projektu, zostawiam temat do przedyskutowania...

Nastęne ograniczenia:  bieganie, jazda na rowerze, dania  wegetariańskie, seks  bez prokreacji..Mnie to się bardzo podoba. Zakupów nigdy nie lubiłam, reszta też już mnie nie dotyczy. Boję się tylko czy na przymus nie będę musiała jechać na granice, żeby opasywać je różańcami, bo nie przepadam za wycieczkami zbiorowymi a i zdrowie już nie  tochę szwankuje.

(2017/09/28 21:43)

Pani @metasekwoja

z całym szacunkiem, pani już skończy .... te banialuki o ograniczeniach !

Od upału się w głowie coś roi, czy z braku zajęcia ?

Nie ważne kto to ustalił (ustali) czy NSZZ  "S"czy Kabaret Moranego Niepokoju lub Kpaitan Kloss , praca w niedziele powinna być zakazana w sklepach wielkopowierzchniowych (markety) A jak pan Kaźmirz chce sprzedawać w niedziele niech sprzedaje , ale sam ! Pracownicy mają odpoczywać.

(2017/09/29 19:41)

Linu, dobrze mówisz.

(2017/09/29 20:59)

niedziela jest dniem odpoczynku i tego dnia wszyscy powinni w gronie rodziny mile spędzać czas po tygodniu cięzkiej pracy.

(2017/09/30 11:46)

A dlaczego Pan Kazimierz nie musi odpoczywać?  Mus to mus.Ale cyrk.

(2017/09/30 16:36)

Pracownik w sklepie też nic  nie musi. Po prostu  tam się  nie zatrudnia.

(2017/09/30 20:17)

metasekwoja to nie te czasy co za twojej młodości.Zapisałas się do PZPR i byłaś kimś niewiele robiąc.Teraz niestety trzeba pracować.Do tego za najniższą krajową świątek piątek i niedzielę.

(2017/10/01 10:31)

Pracownik w sklepie też nic  nie musi. Po prostu  tam się  nie zatrudnia.

Ok, to mi wystarczy na zakończenie tej "radosnej" rozmowy z panią @metasekwojacóż, resztę pozostawię bez komentarza. 

(2017/10/01 11:16)

w dupie byłeś gówno wiesz.. popytaj sie tych co trzaskaja 50/100 za prace w weekendy z jaka ochota przychodza sobie dorobić.

sa oczywiscie ludzie ktorzy nie chcą a musza ale nie dogodzisz nigdy. z tego co ja wiem to wiekszosc przycgodzi z checią.

co zrobisz? wprowadzisz prawo ze tylko ochotnicy przychodza? hahah, pracodawca cie zawsze bedzie mogl wyznaczyc na ochotnika a jak sie nie podoba to pa pa..

nie rozwiązesz tego problemu bo polska to kraj kombinatorow, oszukancow i zlodziei. 

(2017/10/02 08:47)

Rządzący są od tego żeby ułatwiać OBYWATELEOM ( NIE suwerenowi ) ŻYCIE.

A obecna włądza próbuje nam mówić jak mamy żyć !!!!

Takiej władzy nie chcemy !!! Za chwile każą nam chodzic do kościoła w niedziele :)

(2017/10/02 14:29)

ta premia za prace w niedziele w sklepie nie wiem gdzie. A jak sklepy maja byc otwarte w niedziele to ja poprosze zeby urzędy były otwarte o poniedziałku do niedzieli od 8 do 21 bo nie mam czasu kiedy pozałatwiac spraw a niedziela to tak idealnie przejde sie po sklepach załatwie spraw w urzedzie pomodle sie w kosciele i zjem hambubera bo my z Grażyna i brajankiem nie mamy pomysłów jak spedzic wolny czas

(2017/10/02 15:16)

w dupie byłeś gówno wiesz..

Aha hahaha 😁😁😁

(2017/10/03 06:08)

Jeżeli zamkna sklepy wielkopowierzchniowe, to niech zamkną kasy na dworcach, zakażą pracy kierowcom, pilotom, maszynistom niech zamkna restauracja, lodziarnie, kina, teatry, muzea, hotele itd. niech wszyscy mają wolne.

Debilowi który to wymyślił powinni postawić pomnik za GŁUPOTE :)

I kazać pracować bo przecież związkowcy z solidarności pracą sie nie hańbią :)

(2017/10/06 13:10)

darcie ryja dla samego darcia ryja

(2017/10/08 09:03)