Opiekunka do dziecka

/ 29 odpowiedzi
Chciałabym się dowiedzieć, jaki jest w Sochaczewie koszt zatrudnienia dochodzącej opiekunki do półtorarocznego dziecka na ok. 9 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Rozważam taką opcję, więc będę wdzięczna za informację.
A na ile wyceniasz odpowiedzialną opiekę nad własnym dzieckiem.

Karol

(2013/12/03 21:00)
Z tego co słyszałem to nie mniej jak 1400 na mc.

(2013/12/04 08:07)
Nie przesadzajmy może, to jest Sochaczew a nie Warszawa. Jeżeli masz zamiar sama sprzątać, gotować prać, czyli nie szukasz"gosposi" tylko osobę, która swój czas przeznacza wyłącznie dla dziecka to 1200 zł max. Konkurencja jest duża,a praca (pod warunkiem, ze dziecko zdrowe) nie jest porównywalna do pracy na kasie w sklepie na zmiany. Sama w zeszłym roku zatrudniłam PAnią, która zajmuje się moim dzieckiem 9 h dziennie, od pon do piatku za 1100 pln. płace jej za etat, czyli jezeli ja mam urlop i ona nie przychodzi lub nie może z jakiegoś powodu przyjść to jej płaca nie ulega zmianie i tyle. Jeżeli sama zarabiam 2100 to nie stac mnie żeby więcej zapłacić mimo największego szacunku dla tej kobiety. Konkurencja jest duza więc z pewnością kogoś znajdziesz za mniej niż 1400. Trzymam kciuki

(2013/12/04 09:19)
Ja w dwa lata temu zatrudniałam Panią na 8 h dziennie i płaciłam 1000zł .Była to stała pensja .Pani była bardzo odpowiedzialna i uczciwa. Niestety musiałam zrezygnować bo dziecko poszło do przedszkola .Chociaż gdy jest chore pani przychodzi do nas czasem.

(2013/12/04 10:13)
 Moja znajoma szukała i panie Emerytki za mniej jak 1400 nie reflektowały. Cenią się :)

Ja podzielam pogląd Marka Jurka w tej sprawie że kobieta która pracuje i ma małe dzieci to  odbija się to albo na pracy albo na rodzinie. Trzeba się zastanowić kiedy jest czas na rodzenie i wychowywanie dzieci a kiedy na pracę bo albo nie jest dobrą żoną i matką albo nie jest dobrym pracownikiem.

(2013/12/04 10:22)
No pojechałeś Kochany troszkę szowinistyczną nutą.....:-)
pewnie masz rację w dużej mierze i pewnie wiele kobiet tak mysli.....tylko czasy inne i system inny i wiele kobiet nie ma wyboru bo jak nie wróci w danym momencie to nie będzie miało do czego wracać
smutne ale prawdziwe.....
życiowa postawa to jedno (chęć posiadania i wychowywania potomstwa) a życie życiem....to tyle w temacie.....

(2013/12/04 11:38)
Weź przestań wciskać komuś takie banialuki, typowa bezmyślna i pusta kobieta której  kiedy brak argumentów zna jeden slogan, jesteś wstrętnym okrutnym szowinistą"
 Ja rozumiem też ze i facet nie zawsze sam zarobi tyle co potrzeba, ale każdy kto decyduje się na dziecko  najczęściej rozwaza i przemyśli jakie sa ewentualnosci w dorastaniu tego malutkiego człowieka, babcie chętne, żłobek w pobliżu itd. Śmieszy mnie sytuacja kiedy ktoś nie przemyślał tego i teraz rozpaczliwie szuka a szczerze mówiąc nie stać go na dobra opiekunkę dla dziecka więc po co ta praca, skoro się nie opłaci to może lepiej z pracy zrezygnować?

(2013/12/04 17:16)
WITAM
CZYTAM  WASZE WYPOWIEDZI  I DOCHODZE DO WNIOSKU ZE MOJA PRACA , KTORA WYKONUJE OD 5 LAT W SOCHACZEWIE , NIE POWIEM CENI SIE.....
JA WYKONUJE OPIEKE   NAD DZIECMI  U SIEBIE W DOMU  I BIORE 5 ZŁ ZA GODZ.W TYM JEDZENIE +OWOCE+SOKI .
UWAZAM ZE NIE MOZNA WYCENIC  ZYCIA WŁASNEGO DZIECKA
W TEJ CHWILI  JESTEM W TRAKCIE LEGALIZACJI , CHCE ZEBY WSZYSKO BYŁO OK. PONIEWAZ STARAM SIE O DOFINANSOWANIE  CENY SIE NIE ZMIENIA.
SŁYSZAŁAM O :NASZYCH OPIEKUNKACH"  I PODZIWIAM ODWAGE TAKICH PUSTYCH OPIEKUNEK
PONIEWAZ Z DZIECMI TRZEBA SIE BAWIC ,UCZYC , I KOCHAC

(2013/12/06 18:35)
keit a w jakim wieku jest dziecko ?

(2013/12/09 19:04)

A na ile wyceniasz odpowiedzialną opiekę nad własnym dzieckiem.

Karol

Wycenić to jedno a możliwości finansowe to drugie , myślę ,że dla każdego rodzica opieka  jest bezcenna ... tylko ,że jest małe ale ..

(2013/12/09 19:44)
WITAM
:MOJE DZIECI:MAJA PO 14 MIESIECY I 18 MIESIECY

(2013/12/09 22:04)
Frater, to było pytanie retoryczne. Osoba która założyła wątek nie szuka opiekunki, raczej chce znać stawki godzinowe. Wiadomo, dziecko to nasz skarb i jeśli nie stać nas na opiekunkę to lepiej nie ryzykować. A Pani która tu się reklamuje to jakie ma wykształcenie?

Karol

(2013/12/09 22:39)
MYLI PAN POJECIA,JA SIE NIE REKLAMUJE , TYLKO ODPISUJE , TAKIM JAK PAN. KTÓRYM SIE WYDAJE ZE KTOS  ZE SREDNIM WYKSZTAŁCENIEM ,ZE 4 OBCYMI JEZYKMI,I  NAJLEPIEJ ZA 2 ZŁ ZA GODZ, BEDA PILNOWAC PANSKIE DZIECI. A KTOS TAKI JAK PAN BEDZIE SIE CHWALIŁ ZNAJOMYM , ZE: PILNUJE MOJEGO DZIECKA PANI MAGISTER .
A PRZYPOMONAM , ZE WIEKSZOSC Z NAS NIE MA WYZSZEGO WYKSZTAŁCENIA I JEST RODZICEM .
OPIEKA NAD DZIECKIEM , CO NAJWAZNIEJSZE OBCYM , JEST BARDZO TRUDNE , WYMAGA  ODPOWIEDZIALNOSCI , MIŁOSCI , CZUŁOSCI , CO NIESTETY NIE IDZIE CZESTO Z WYKSZTAŁCENIEM .
POZDARWIAM

(2013/12/10 09:17)
Przepraszam, ale to nie Pani założyła ten wątek tylko "odpowiedziała" podając cenę za jaką się opiekuje dziećmi i na tej podstawie uważam, że się zwyczajnie Pani reklamuje. Nie musi się Pani wysilać na insynuacje bo ja nie potrzebuje opiekunki a na pewno nie wybrał bym Pani...Porównanie rodzica ze średnim wykształceniem a opiekunki bez wiedzy tylko z przypuszczalnym doświadczeniem i deklaracją miłości jest nie na miejscu. Rodzic to rodzic i nie mylmy pojęć bo rodzic kocha bezwarunkowo. Pani chce zarabiać a rodzic musi wychować. Cztery języki nie dają gwarancji dobrego wychowania i odpowiedniej opieki. Moim zdaniem trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje i wykształcenie ale nie będę prawił tu morałów, wystarczy to co napisałem .Hurt to tylko w przedszkolach czy żłobkach gdzie kadra jest przygotowana do tej pracy.

Karol

(2013/12/10 09:40)
Droga Keit! Stop,stop stop wykształcenie nie warunkuje bycia takim czy innym rodzicem. Z reszta to jest temat rzeka. Dlaczego oceniasz wszystkie osoby zajmujące się opieką dziećmi na,,puste" o zgrozo! - wyrażając takie opinie na temat innych ludzi ot tak nie zjednasz sobie dzieci i ich rodziców. Tworzysz książkową antyreklamę. 
Karol997 podpisuje się pod Twoją wypowiedzią:)

(2013/12/10 19:03)
PRZEPRASZAM WSZYSTKIE OSOBY , KTÓRE NIE ZROZUMIAŁY

CHODZIŁO MI O TO , ZE NASZE SOCHACZEWSKIE OPIEKUNKI DO DZIECI  ,JAK SIE NAZYWAJA.
BIORA DZIECI , TYLKO DLA KASY , BO PŁACI SIE JEJ OD 8 DO 13 ZŁ ZA H, A ONA NIE ROBI Z DZIECKIEM DOSŁOWNIE NIC!!!!!!
MIAŁAM U SIEBIE NA ROZMOWIE RODZICÓW DZIECKA 2\5 ROKU, I  CHŁOPIEC MIAŁ ODPARZONE GENITALIA, NIE DOSTAWAŁ JESC .INNE DZIECKO   SIEDZIAŁO I OGLADAŁO TYLKO TV , A JAK SIE WYŁACZAŁO  TO BYŁY HISTERIE  ,PŁACZE KRZYKI , NASTEPNE  5 LAT NIE MIAŁO POJECIA O KOLOROWANIU  I UKŁADANIU KLOCKÓW . DAC WAM INNE PRZYKŁADY??????
A CO DO WYKSZTAŁCENIA ,- NIE CHODZIŁO O TO ZE RODZICE GO N IE MAJA , TYLKO , PYTANIE:KAROLA"JAKIE JA MAM WYKSZTAŁCENIE???
 MAM SREDNIE I JESTEM PO SZKOLENIU ADOPCYJNYM . I BEDE  OBSTAWAŁA PRZY SWOIM ZDANIU , ZE OPIEKUNKI Z SOCHACZEWA W WIEKSZOSCI WYKONUJA TEN JAKZE MIŁY I ODPOWIEDZIALNY ZAWÓD TYLKO DLA KASY

(2013/12/10 21:43)
keit a może ty nie robisz tego dla kasy ?skoro nie dla kasy to rób to za darmo .

(2013/12/10 22:15)
To miło, że przeprosiłaś choć przedstawiając skrajne przypadki znów przesadziłaś. Po twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że chcesz się wykreować na specjalistkę od opieki. Mam niestety nieodparte wrażenie iż jest to tylko kreacja. Kobieto zastanów się o co ci tak naprawdę chodzi, czy to ma być schronisko, czy ochronka, czy dziki zachód. Masz pomysł ale widzę, że brak podstawowej wiedzy na temat opieki. Dziwi mnie desperacja z jaką przedstawiasz swoje "atuty" i stawkę za opiekę co mnie śmieszy. Niestety nie przekonałaś mnie tym wpisem a wręcz przeciwnie jestem rozczarowany i na tym możemy zakończyć temat chyba, że chcesz kolejny raz przepraszać Panie opiekunki.

Karol

(2013/12/10 22:57)
STARAM SIE WAS ZROZUMIEC I NIE MOGE  NIESTETY.
TAK TO PRAWDA BARDZO LUBIE DZIECI ,LUBIE Z NIMI PRACOWAC , GDYBY NIE TO ZE DAJE IM SWOJE JEDZENIE , OWOCE  ITP.....ROBIŁABYM TO ZA DARMO.
NIE ROZUMIEM TEGO ZE :KAROL" PISZE , ZE 5 ZŁ ZA H TO SMIESZNE PIENIADZE . TAK TO PRAWDA  , BARDZO SMIESZNE , ZAKŁADAJAC ZE NIGDY NIE WIESZ JAKIE DZIECKO DO CIEBIE TRAFI.
NIE ZNASZ MNIE  I NIE MOZESZ OCENIAC .

NAPISAŁ :KAROL  : ZE PRZEPRASZAM OPIEKUNKI   NIE!!!
PRZEJDZCIE SIE LATEM NA CHODAKÓW NA PLAC ZABAW  W OSIEDLU , ZOBACZYCIE NA WŁASNE OCZY CO ROBIA OPIEKUNKI Z POWIERZONYMI DZIECMI. I ONE BIORA DUZO WIECEJ ZA GODZ.
POZDRAWIAM

(2013/12/11 10:35)
Chcesz udowodnić, że jesteś wielkoduszna, charytatywna to załóż fundację opieki nad dziećmi, udzielaj porad darmowych tym opiekunkom z placu zabaw w Chodakowie. Sama nie masz przygotowania i nie wiesz jak funkcjonuje w biznesie...ale... Za darmo to boli gardło, przykre ale prawdziwe. Same bzdury tu wypisujesz i chcesz by ktoś w to uwierzył.

Karol

(2013/12/11 11:29)
DROGI KAROLU

JUZ CI NAPISAŁAM WCZESNIEJ NIE ZNASZ MNIE  I NIE MOZESZ OCENIAC

A JESLI PISZESZ ZE JESTEM WIELKODUSZNA : I Sama nie masz przygotowania i nie wiesz jak funkcjonuje w biznesie...ale... Za darmo to boli gardło, przykre ale prawdziwe. Same bzdury tu wypisujesz i chcesz by ktoś w to uwierzył.:

TO MAŁO WIESZ O ZYCIU , NIE WSZYSCY SA SNOBAMI , I NIE WSZYSTKO ROBI SIE DLA KASY
I NIGDY NIE OCENIAJ LUDZI SWOJA MIARA........

(2013/12/11 15:47)
Słusznie to ujęłaś nie wszyscy są snobami...i nie wszystkie opiekunki nic nie robią opiekując się dziećmi.Podałaś kilka przykładów ja dla odmiany mogę również podać przykłady fantastycznych opiekunek.Może rzeczywiście zacznij pracować charytatywnie pomagając matką które są biedne nie mogą iść do pracy ,ale nie mają z kim zostawić dziecka.Skoro nie wszystko robi się dla kasy....

(2013/12/11 17:52)
karol widzę że ty strasznie dobry fachowiec jesteś hahaha. Ciekawe tylko w jakiej dziedzinie. Dlaczego nie możesz zrozumieć że ktoś może dobrze wykonywać swoją pracę, a i dlaczego to ma byc wolontariat.

(2013/12/11 18:31)
Zaczynasz mnie obrażać ale tak jak napisała Ewelaa2324 zacznij pracować charytatywnie oraz nad sobą i własnymi emocjami dopiero reklamuj się jako opiekunka. Można tylko podziwiać tylko twój upór i determinację z jaką chcesz wmówić że możesz opiekować się darmo gdyby nie soczki, więc zrezygnuj z soczków i opiekuj się za darmo.

Glodny110 akurat w tym temacie jestem specjalistą...ha ha ha znam Panie które opiekują się dziećmi z wielkim poświęceniem.

Dziękuje, Karol

(2013/12/11 19:22)
Karol po pierwsze - odnośnie keit - to ty zacząłeś ją obrażać (poczytaj swoje posty) i dziwię się czemu do tej pory tak łagodnie reagowała.po drugie - czemu ktos ma pracować charytatywnie? ty tak pracujesz? te panie specjalistki które znasz bawia dzieci 8h dziennie charytatywnie?po trzecie - jesteś w tym temacie specjalistą bo??? hahaha "znam Panie które opiekują się dziećmi z wielkim poświęceniem"to ja też jestem specjalista mech. samochodowym - znam kilku super fachowców hahaha
a po dopisku "Dziękuje, Karol" wnioskuje że jestes bardzo dumny z tego co napisałeśbez komentarza

(2013/12/11 23:08)