Opłaty za niedobory wody w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej

/ 6 odpowiedzi
Witam.Jestem posiadaczką , mieszkania, które podlega pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Sochaczewie.W ostatnim czasie , zauważyłam iż do rachunku za wodę , spółdzielnia dolicza coraz wyższe kwoty za niedobory .Wodomierze były niedawno wymieniane, sa nowe automatyczne odczytywanie.W tym miesiącu za zużycie wody naliczono mi 89 zł, ale do tej kwoty mam dodane aż 35,74 !!! za niedobór., przecież to jest
około 30% a jak wspomniałam , co miesiąc jest większa kwota.Teraz w blokach nie ma pralini ,więc skąd takie ubytki.Tymczasem Zarząd , nie dochodząc przyczyny zaistniałej sytuacji, wybiera najprostsze rozwiązanie, poprzez sięganie do kieszeni swoich mieszkańców.Zaniechanie działań w zakresie odnalezienia przyczyn powstawania takiej dużej różnicy, prowadzi do wzrostu kosztu utrzymania lokali, na co nie mozna wyrazic akceptacji.Czy ktoś się orientuje ,czy jest jakis przepis regulujący te niedobory, czy tez spółdzielnia może sobie doliczać , ile chce?
odpowiedzialność zbiorowa? większość "bloków" to wspólnoty mieszkaniowe,czy nie można powiedzieć "spółdzielni" -CZEŚĆ !!? wykupiliśmy ,sami remontujemy,ocieplamy,mamy na to fundusz remontowy,płacimy miastu podatek,po co nam czapa "spółdzielni"-jakaś wspólnota odłączyła się od tego spółdzielczego szkodnika?

(2019/10/24 09:02)
Mozna tylko problem jest dwojaki: Po pierwsze nikumu nie chce sie dupy ruszyć i zadziałać przy wspólnocie (wiem z autopsji), drugie to jest odpowiedzialność za to co się robi w obrebie miejsca zamieszkania. Teraz mamy Spóldzielnie i ona nam wszystko załatwi, później- no qwa trzeba samemu sie zorganizować. Ludzie to lenie z reguły, więc nie koniecznie jest chęć do dodatkowej pracy po godzinach, i niekiedy za darmo :-)

(2019/10/24 10:34)
co nam spółdzielnia załatwia? awaria ? -wołamy fachowca i oplacamy go,wywóz śmieci? podpisujemy umowę z firmą,koszenie trawy-najmujemy ,płacimy i koszą,itd. Spółdzielnia bierze za jakieś czynsze i mają spoko.potraktować domy wielorodzinne jak domy jednorodzinne,podatek gruntowy,od nieruchomości i tyle.przez dziesiątki lat spółdzielnie tylko brały.po powstaniu wspólnot,właśnie ze składek lokatorów na fundusz remontowy-ocieplono ,pomalowano elewację ,klatki schodowe,gdzieniegdzie postawiono swoje kotłownie,fakt,że trzeba mieć dobry zarząd i bystrego szefa wspólnoty

(2019/10/24 11:08)

nie musisz mi tego pisać, bo to robię, mówi ci o mentalnosci i zainteresowaniu tematem innych ... ludzi pomocnych jest jak na lekarstwo a powiedzenia typu: "pałace i wymagam..." są normą.

(2019/10/24 12:10)
Problem z niedoborem wody jest znany spółdzielni od dawna. W moim bloku była poprawa na krótko. Mam niedobory na poziomie 1 do 2m sześciennych co miesiąc w skali bloku to ogromna ilość. Spóldzielnia informuje o różnicy między głównym licznikiem a tym z odczytutów mieszkań. Zapewniają że stan techniczny głównego licznika jest w porządku ma atest itp. Więc mamy zakłamanie przy zdalnych odczytach, nieucziwych lokatorów lub basen w piwnicy:) Przy takiej ilości strat wody trudno mówić o kradzieży szczególnie że problem jest prawie wszędzie. Niby mają być kontrole itp ale słabo to wygląda.

(2019/10/24 14:56)
Przecież trzeba za coś utrzymać ludzi ze spółdzielni , No i firmę sprzątającą która tak dobrze sprząta :(

(2019/10/24 16:48)