Osady ściekowe

/ 24 odpowiedzi / 4 zdjęć
na terenie powiatu sochaczewskiego są wywożone na pola uprawne osady sciekowe, niebadane , na tych osadach uprawiane są warzywa, uważam , ze nieszkancy naszego powiatu powinni miec swiadomość ze taki proceder ma miejsce, informowalam telefonicznie instytucje , które powinny zareagowac, niestety, wszystkie organy twierdziły ze to nie lezy w ich kompetencji........życze osobom , odpowiedzialnym za niepodjęcie odpowiednich kroków, smacznego zdrowego i aromatycznego obiadku z ziemniaczkow, kalafiorka i koperku........acha i niech nakarmią nim swoje dzieci i wnuczęta..........produkty te będą bardzo ładne, przeciez wyrosły na osadach sciekowych  
to co robić w obecnej sytuacji ,może po warzywa jeździć na rynek do Bydgoszczy ,a myślisz że to co teraz jemy to jest zdrowe ,świnie tez pasą karmą z marsa i kotlety potem każdy zajada, cały świat zjebany i tak chyba pozostaje żyć.

(2013/07/25 07:53)
leżą całe pryzmy przy drogach, tych toksyn, zaraz po żniwach bedzie to rozwiezione na pola i przyorane, ludzie to widza, czują-bo odór jest straszny-i nikt nie reaguje,kim trzeba byc ,aby tak ludzi i siebie truć, przeciez te osady przenikaja do wody..........jak mozna sprzedawac warzywa z pól  skażonych osadami sciekowymi? jak można karmic zbożem po osadach sciekowych krowy swinie i kury ( jajeczka od gospodyni najlepsze)?...........a urzędy ktore społeczenstwo upowazniło do nadzorowania, popijają kawkę i sa zirytowane ze ktos im zawraca głowe( nie napisze dupe-bo nieładnie), czymś co burzy im sielankę zwaną pracą ......

(2013/07/25 09:09)
wodniczka jak wiesz gdzie to leży porób zdjęcia wyślij do TVN-u i może się tym zajmą bo w Sochaczewie to na próżno pomocy szukać .Nie dawno można było się dowiedzieć jak pani z sanepidu na targu dawała niusy kiedy ma być kontrola na mięso to co ci pomogą z osadem.

(2013/07/25 09:18)
tak zrobie , telefony z informacja wykonalam 3 dni temu, dziś forum, daje trochę czasu urzędom, jesli dalej bąda przy drogach te pryzmy użyje aparatu fotograficznego :)

(2013/07/25 09:32)
kiedyś już był poruszany temat tego osadu ,z tego co wiem to nie jest aż tak szkodliwy,na forum internetowym można poszukać i wiele ciekawego wyczytać czy zagraża życiu do czego służy i czy ma wpływ potem na spożywanie produktów na nim rosnących.

(2013/07/25 10:16)

Co to jest osad ściekowy? 

Jest to mieszanina substancji organicznych (biomasa) wyprodukowanych w procesie biologicznego oczyszczania ścieków i osadu wstępnego pozbawionego zanieczyszczeń stałych. Osad ściekowy poddawany jest obróbce w celu zmniejszenia jego uwodnienia oraz stabilizowany w instalacji WKF i higienizowany wapnem. 

osad ściekowy = biomasa (ok. 80-85%) + osad wstępny (ok. 20-15 %) 

Korzyści z zastosowania osadów ściekowych 

1. Zmniejszenie dawek nawozów mineralnych (osad ściekowy jest nawozem organicznym), 

2. Poprawa struktury gleby: porowatość, przepuszczalność, 

3. Poprawa zdolności do zatrzymywania aplikowanych nawozów mineralnych, 

4. Poprawa zdolności do zatrzymywania wody, 

5. Wzbogacenie humusowej struktury gleby o składniki biomasy i substancje pokarmowe: azot, fosfor, potas.

(2013/07/25 10:18)
jejku same zalety...................to dlaczego firma , ktora chce się tego pozbyc cale sklady rozdaje za darmo i doklada jeszcze transport, a nie sprzedaje tego????????????????????????

(2013/07/25 10:55)
Kiedyś nawożono obornikiem (gównem) i nikt nie narzekał.

(2013/07/25 11:07)
wolałbys dać dziecku truskaweczkę uprawianą, na oborniku, czy na odpadach z oczyszczalni chemicznej, zastanów sie człowieku?

(2013/07/25 11:27)
teraz to nie wiadomo czy lepsze to co urośnie na gównie czy na chemii.A jaka pewność że to co kupujemy na targu czy marketach to nie jest uprawiane na osadzie albo jeszcze na innej cholerze .

(2013/07/25 11:55)
wywóz na pola uprawne niezbadanych osadow sciekowych jest niezgodne z prawem,  a urzednicy sa od tego aby nie pozwalac na łamanie prawa, własciele gruntów , ktorzy przyjmuja osady na pola powinni pokryc koszty utylizacjii sprzatnąc to ze swoich dzialek , a urzednik powinien tego dopilnowac.......................a nie udawac ze nie ma tematu

(2013/07/25 13:18)
no i jestem zmuszona umiescic zdjecia tych osadow i podac lakalizacje..............

(2013/07/27 19:58)
dawno powinnas te foty wstawić i napisać gdzie to leży ,nie wiem na co jeszcze czekasz.

(2013/07/27 20:15)
wieś Antosin,gmina Rybno

(2013/07/28 11:12)
osad ściekowy , wieś Antosin gmina Rybno

(2013/07/28 11:15)
osad ściekowy ,wieś Karolków Rybnowski, gm Rybno

(2013/07/28 11:17)
osad ściekowy, wieś Karołkow Rybnowski, gm Rybno

(2013/07/28 11:18)
osad ściekowy,wieś Antosin,gmina Rybno

(2013/07/28 11:33)
osad ściekowy,wieś Karolków Rybnowski,gmina Rybno

(2013/07/28 11:34)
osad ściekowy,wieś Wężyki,gmina Rybno

(2013/07/28 11:35)
no teraz to jak dziennikarz śledczy ,ale i sporo musiałaś się najeździć .Tak jeszcze dodam że takich wysypisk jest jeszcze wiele na terenie powiatu ,a jeszcze ci napiszę że to od kilku lat się dzieje.

(2013/07/28 11:48)
ja wiem ze tych osadow jest duzo, wiem ze od kilku lat są na polach, i dziwi mnie brak reakcji ze strony odpowiednich urzędow...........

(2013/07/28 13:08)
Jak już to nie zawracaj sobie głowy w Sochaczewie ,ewentualnie musisz poruszyć inspektoraty z innego miasta .

(2013/07/29 17:15)
i jak sprawa sie zakonczyla 

(2015/07/12 21:07)