Pan burmistrz ostatecznie spękał...

/ 66 odpowiedzi / 5 zdjęć

"Jak wiadomo w debacie nie może wziąć udziału Pan Tomasz Kocimski, co tylko potwierdza fakt, że zabrakło koordynacji tego projektu, wcześniejszego omówienia terminu, zasad i miejsca ze wszystkimi stronami. Dlatego zabraknie i mnie. Jeszcze raz podkreślam – takie przedsięwzięcie musi być wcześniej uzgodnione. Tylko wówczas ma szansę na powodzenie."

sochaczew to nie jest boisko i mecz w okregowce na zadupiu czy podstawowka i sprawdzian z przyrody. pelni pan powazna funkcje "szefa" miasta i wymowki tego rodzaju i w sytuacji wyborow to poprostu dziecinada! czlowiek na takim stanowisku musi wiedziec do czego ono zobowiazuje.

rugby wyrabia silny charakter? chyba nie w tym przypadku.

Żenujące. Zwłaszcza jeżeli przypomnieć to, że sam Osiecki, 4 lata temu wzywał Czubackiego do debaty i krytykował go za to, że się nie odbyła.
 Już ktoś pisał, że przesunięcie terminu nie pomoże, Osiecki to ciepła klucha. 

(2014/11/03 15:15)
Podejrzewam że myśli pana Burmistrza, koncentrują się już wokół wymarzonej funkcji Wicestarosty lub Starosty i dlatego nie widzi potrzeby rozmowy z wyborcami w formule debaty kandydatów. Jest już zapewne z powrotem myślami w Powiecie, temu miała służyć blisko 4 letnia walka z Powiatem ?

(2014/11/03 15:32)
Zacznę od podziękowań dla prowadzących portal e-sochaczew za inicjatywę i chęć zorganizowania debaty kandydatów na burmistrza Miasta Sochaczew.
Debaty w której każdy poważny kandydat powinien uczestniczyć i przedstawić własne wizje i osiągnięcia. Niestety jak się dowiadujemy nie wszyscy podchodzą poważnie rezygnując z mniej ważnych powodów a przy tym stawiając własne warunki debaty. Drodzy Sochaczewianie czy chcecie być tak lekceważeni w kolejnej kadencji? Czy chcecie by komentarze pod monologiem włodarza były blokowane? Czy chcecie by Miastem rządzili ludzie z UM i SP a wy musicie się biernie i bezradnie na to wszystko przyglądać? Gdzie my żyjemy i dlaczego dajemy sobą tak manipulować? Każdy z NAS ma swój głos przy urnie, każdy ma prawo wyboru ale myślę, że dwóch kandydatów już NAM pokazało gdzie mają NAS WYBORCÓW!!!!
Nie dajmy się zwariować, nie dajmy się oszukać, omamić.
Z wielkim zainteresowaniem czekam na debatę.
Deklaracje popleczników obecnego burmistrza są dla mnie mało wiarygodne zarówno w formie jak i treści. To jest mało poważne, że rzecznik burmistrza pokazuje 2-3 minutowe wypowiedzi pracowników podległych burmistrzowi, ja na Pana na pewno nie zagłosuję.

Karol

(2014/11/03 16:58)
Daniel wyluzujE-sochaczew to wciąż nie Sochaczew. Z mojej rodziny tylko ja tu zaglądam - moja mama, teściowa, szwagier, szwagierka, żona, babcia, siostra - nigdy tu nie byli. Nawet nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak esochaczew.plNie demonizujmy więc, że cały Sochaczew czeka z wypiekami na twarzy na tę debatę. 
Moim zdaniem wyszedł brak profesjonalizmu organizatorów. I tyle w tym temacie.
Ale szacun dla Ciebie. Masz prawo mieć swoje zdanie. 

(2014/11/03 18:36)
Czyli, debatę powinien zorganizować kto?Bo jakoś nie zauważyłam, żeby inny "nie-e-Sochaczew" chciał zorganizować podobną debatę/spotkanie czy cokolwiek.

Burmistrz stchórzył i tyle w temacie. Mój głos stracił... i mojej mamy, i taty, i brata, i wujostwa, i dziadków, ale to może dlatego, że zaglądają na e-sochaczew, ba!, nawet czytają e-sochaczew extra.

(2014/11/03 18:49)
Pan Daniel zapomina, że od jakiegoś czasu esochaczew wyszło poza ramy internetu i dociera pewnie dużo, dużo dalej niż gazeta wydawana przez UM. Na szczęście! Zapewne debata w wersji papierowej się pojawi i dzięki temu dotrze do wielu osób, które do internetu nie zaglądają, a głosują. A one ocenią, kto ich szanuje, a kto nie.

(2014/11/03 19:57)

Aż obejrzę ten świetny. " montaż" z tak zacnego wydarzenia. Ciekawe czy gdzieś w tle jest zegar , który powinien być podczas nagrywania debat nie idących na żywo. Zegar jest bardzo istotny.

Powinien być cyfrowy, a po co?

aby uwiarygodnić fakt braku ingerencji  w postaci "delete" zbędnych fragmentów:)

Ot to taki mały newsy:)

Także zwróćcie na to uwagę, tym bardziej jeżeli będzie więcej niż 1 kamera :)

Ot to takie ciekawostki można dowiedzieć się na forach filmowych:)

(2014/11/03 20:39)

Ja też tak uważam, i jeszcze jedno. W debacie powinni uczestniczyć mieszkańcy, choćby jako widzowie. To by było uczciwe i wobec kandydatów i wobec mieszkańców. Co do pytań, to nie wyobrażam sobie by redakcja e-sochaczew mogła być ich jedynym autorem. Pytania powinny być także wybrane z pośród tych najczęściej zadawanych przez mieszkańców.

Tara

(2014/11/03 20:44)
Dziwi mnie brak zaufania do prowadzących e-sochaczew, dziwi takie nastawienie i brak podstaw do atakowania tego portalu....a właściwie nic już mnie nie zdziwi jeśli chodzi o obecnego burmistrza, chyba lepszy knebel dla mieszkańców niż jasne klarowne debaty ale taki mamy klimat....

Karol

(2014/11/03 21:03)

Karol ja nie atakuję.

W tle powinien być zegar cyfrowy, a przy mowcy powinien być stopera odmierzający czas wypowiedzi.

Mnie tam nie ma , wiec jestem ciekawy czy organizatorzy zadbali o tak podstawowe elementy debaty, która nie jest publiczna i nie jest na żywo:)

Czyżby ktoś się  przestraszył?

(2014/11/03 21:08)
@Tara,
redakcja zorganizowała, więc redakcja ma prawo do decyzji o tym jak ma wyglądać debata. Rozmienianie sprawy na drobne stwierdzeniami, że "powinno być tak lub siak" albo "dobrze by było gdyby" nie doprowadziłoby do debaty w najbliższym dziesięcioleciu. e-sochaczew to media lokalne cieszące się zaufaniem społeczności i dobrze się stało, że do zorganizowania debaty doszło. A rzetelność przygotowania spotkania będziemy mogli ocenić niedługo, choć są tacy, którzy ją ocenili już przed rozpoczęciem. Cóż, żyjemy w wolnym kraju :)

(2014/11/03 21:20)
Moje więc powtarzam ,bo do tego wątku pasuje lepiej:

ależ pan burmistrz miał rację mówiąc, że debata bez wszystkich kandydatów nie ma sensu, bo nie było by komu debatować :). Problem w tym, że tylko jednego miało nie być p.T.Kocimskiego - jak powiedział - ze względów zawodowych. Dla pana burmistrza brak jednego oznacza, że nie będzie wszystkich, a jak nie będzie wszystkich, to nie będzie nikogo, więc z kim tu debatować. Ot, taka logika :)

(2014/11/03 21:37)
W debacie publicznej nie można "wyłączyć komentarzy" , więc brak burmistrza Osieckiego nie dziwi.

(2014/11/03 21:37)

http://m.youtube.com/#/watch?v=XRbfK7uH91M

link jest z mobilnej wersji, jest z przed 3 lat.

Ale, jest publika są stopery(dzisiaj stopery cyfrowe są wszędzie dostępne) różne media .

Według mnie tak powinna wyglądać debata jeżeli chodzi o organizację:)

Bo czy inne media sochaczewakie też tam są?

(2014/11/03 21:41)

No ktoś robi w majty:)

Ok. Organizator robi zamknięta debatę ( nie wiadomo czy są tam inne media, i czy ich relacje będą oparte na materiale filmowym).

Więc aby zapewnić wiarygodność nagrań należy zadbać o tak proste elementy jak zegary i stopery.

(2014/11/03 21:47)
Jarl, a kim ty jesteś? Kandydatem na burmistrza? Czy tam jest jeden kandydat, czy kilku? To oni mogą ocenić wiarygodność debaty a nie ty, rozumiesz to.
Lepiej już nic nie pisz bo wyjdziesz na dziwaka od Osieckiego, który knebluje wszystkich na tym portalu.
A teraz kilka słów do posła Małeckiego. Siedzi Pan w ostatnich ławach, wypowiada się sporadycznie a co z tego mają Mieszkańcy..pustosłowie cyt."wy tam w tym Sochaczewie..." dalej nie zacytuję bo to są bzdury teatralne. Jak szybko można zmienić poglądy gdy się jest posłem, oby ostatnią kadencję.

Karol

(2014/11/03 21:53)
Pan burmistrz w czasie debaty słuchał muzyki poważnej na koncercie... nasz meloman uznał iż nie może wnieść nic nowego, nie mając nic do zaoferowania słusznie postąpił teraz powinien jeszcze zrezygnować ze stołka bo po cóż się wysilać... czy strach przed upokorzeniem był aż tak silny??? w takiej debacie trzeba wiedzieć co się mówi trudno było by po 4rech latach w których za burmistrza wypowiadał się jego Robert-cik aby teraz mógł uczciwie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie własnymi słowami ... Bez suflera nie da rady hehehe  

(2014/11/03 21:55)
karol997 pełna zgoda. Stawianie niemożliwych warunków jest chamskie i poniżej pasa. To policzek ze strony burmistrza w mieszkańców naszego miasta. 

Nie można uzależniać debaty od tego aby pojawił się na niej mój człowiek, bo Kocimski to człowiek Osieckiego, podobno już byli wcześniej dogadani. Piotruś pomagał tworzyć listy SLD dając im swoich ludzi (przypominamy, że sam jest członkiem Prawicy RP). Ciekawy sojusz PiS- Prawica RP - i SLD (niedobitki + ludzie Osieckiego). 
Czego się nie robi dla stanowisk. 

(2014/11/03 22:04)

(2014/11/03 22:06)

Karol.

Polecam książkę nie blog.

Może po przeczytaniu choć po części zrozumiesz o co tak naprawdę mi chodzi.

(2014/11/03 22:06)

Tadeusz.

Osiecki mnie nie kręci.

kandydat przyjaznego samorządu pana gaika jest redaktorem w tym portalu.

Stad uważam, ze powinny być zegary i stopery.

(2014/11/03 22:09)
 JEŻELI LEMINGI NIE POTRAFIĄ NAWET GŁUPIEJ DEBATY ZORGANIZOWAĆ TO NIE DAJ BOŻE ABY ZACZĘŁY RZĄDZIĆ MIASTEM, BO ONI NIE NADAJĄ SIĘ DO NICZEGO  MOŻE CO NAJWYŻEJ GASIĆ ŚWIATŁO W KURNIKU!!

(2014/11/03 23:09)
Olaf idź do budy , dosyć się już na tym forum naszczekałeś . Lokalny głupek , powinien w budzie siedzieć i czekać na michę.

(2014/11/03 23:18)
Lubię czytać lecz nie lubię manipulacji, zanim się coś dowiemy. Wiemy, że debata nie będzie tylko dla Gaika a i dla Pawlak, Czubackiego i Połcia.
Nie wydurniaj się i obejrzyj sobie wywiady popierających Osieckiego, teledysk i fotki Gaika, to powinno dać ci jasny obraz jakie sztuczki się stosuje by zdobyć głosy wyborców.
Postaw sobie jutro stoper i zegar elektroniczny, mierz czas wszystkich wypowiadających się a nagraniu a nawet daj to nagranie do ekspertyzy, popytaj kandydatów jak było na nagraniu debaty a potem oświeć NAS newsami, ja poczekam na konkrety.
Łatwo krytykować, gorzej podjąć się takiego zadania.
Nie masz zaufania do tego portalu a cały czas się tu wypowiadasz?
Wrzuć na luz i odrobinę zaufania do ludzi, którzy już po pierwszym wpisie mogli cię skasować.

Karol

(2014/11/03 23:36)